Jump to content

Dragon Age


Sinstrel

Recommended Posts

Cekaj kako to mislite ne moze da se opremaju ostali clanovi ekipe? Ja promenio pojedincima oruzje i cini mi se da sam onoj elfkinji stavio neke bolje rukavice. Uglavnom kada hocu da ih bolje opremim uvek imam crveno obavestenje da nemaju dovoljno skilla pa sam skontao da zbog toga ne moze a sad citam sta pisete i ispade da uopste ne moze da se bolje opreme? Ako je tako onda je to veliko njesra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oruzje, narukvice, i ogrlice moze...armor, kacige i cizme ne mozes da stavis ni na jednog clana grupe...samo pod nekim specijalnim uslovima (da li enchantovanjem ili cime) mozes da im budzis postojeci tj njihov oklop.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

bataljujem! ljudi koji igraju preko 20 sati igru kazu da se sve vrti u jednom gradu (tj kako citam 90% stvari se odvija u istom gradu) a za to nemam zivaca.

Lepo sam skinuo dragon age origins ultimate edition pa cu lepo ko covek da igram pravu igru..a ne ovo! cela igra + kampanja +svi dlc-ovi + 4 ili 5 bonus chaptera..ode 22 giga na hardu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sve je u istom gradu, al' ne smeta. Preso sam DA2 danas, sasvim zadovoljavajuca igra. Ima dosta stvari koje su mi u prvaom mahu zasmetale, ali igrica je sasvim ok. Kul je sto se tako mnogo likova pojavljuje iz Originsa... Ma, dobra je i prica koja je licna, a ne standardna "ti si odabrani i sad spasi svet". Deluje kao jedan dugacak prolog za III deo. Sto nikako nije losa stvar. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bataljujem! ljudi koji igraju preko 20 sati igru kazu da se sve vrti u jednom gradu (tj kako citam 90% stvari se odvija u istom gradu) a za to nemam zivaca.

Lepo sam skinuo dragon age origins ultimate edition pa cu lepo ko covek da igram pravu igru..a ne ovo! cela igra + kampanja +svi dlc-ovi + 4 ili 5 bonus chaptera..ode 22 giga na hardu :D

 

Dakle,ti bataljujes nesto kada ti drugi kazu da ne valja?Nema sta,imas svoje ja i prepun si integriteta. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako mi neko kaze da se radnja igre desava u jednom gradu meni je to dosta! zavrsio sam 15-ak kvestova i vec je pocelo da me smara + ako jos sad znam da cu po istim ulicama i delovima grada proci jos nebrojano puta ume da ubije u pojam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gamespot review daje preveliku ocenu, ali pogadja manje vise sve.. igra ima pre-retardiran combat sistem koji ipak izgleda daleko bolje od keca.. ni ne moze u ovom sistemu da se aplikuje valjana strategija kao u kecu zato sto se neprijatelji pojavljuju bukvalno iz "vedra" neba sto totalno upropascuje svaku stratesku zamisao ali i realizam. Nesumnjivo su isli na element lozane, koji je neosporiv kada se igra mag.. ali igra je izgubila time svaku dubinu i sada combat samo IZGLEDA cool. Dalje, igra izgleda kao da ima jednu pecinu, jednu sumu, jedan putic i jedno skladiste koji se ponavaljaju X puta.. sta onda vredi sto su neke lokacije tipa deep roads, sam kirkwall i chantry fantasticno uradjene kada ih se uz ovu jednu pecinicu, sumu putic i skladiste zasitite vec posle 5-6 sati igre?!!

 

Dalje, prica je umesto 80% do jaja i 20% besmisleni side-questovi, 80% besmisleni questovi (side i glavni) i 20% zaista prilicno kul (price likova iz druzine i tu i tamo nesto, tipa quenari mag). Likovi... totalni fail. Meni, iskreno, jedino smoreni iskompleksirani brat (ako igrate muskog maga, makar), isabella i varric imaju nesto zabavno da kazu, od cega je jedino varric zaista kul lik. Aveline, Merril i Anders su totalno dosadni likovi a zahvaljujuci Fenrisu sada imamo i Final Fantasy u Dragon Age-u.

 

Ipak, i pored svega.. prica nekako ipak drzi konce zato sto je veoma licna i moze se promeniti tokom igranja u zavisnosti od toga sta radite(mozda sam ja jedini kome je prica i njena predvidivost od pocetka do kraja bila glavna mana Dragon Age-a?). Takodje, saznajemo vise o qunarijima, koji, iako su dobili besmislene rogove predstavljaju jedan od najinteresantnijih delova dragon age sveta po meni. Sama cinjenica da odluke o nekim stvarima cije rezultate ne mozete da predvidite mogu da vas vrlo brzo, vrlo sporo, ili nikad ne ujedu za dupe cini pricu kudikamo zanimljivijom od one iz keca. Sve u svemu.. 6.5/10..ali samo zbog super-gotivnog mass-effectovskog uticaja cak i malih odluka na pricu tokom gotovo cele igre i varrica.

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

I IGN je dao dobru ocenu, a oni su strožiji od Gamespot-a. Igra je vrlo dobra, ne razumem zašto je pljuju neki toliko? Šta ste vi očekivali, kog vraga?

Borba je bolja nego u kecu. Ne samo što izgleda dobro nego je i brža, a to je plus. Sad ne brojim sekunde između udaraca kao pre. A to što se protivnici pojavljuju kao padobranci jeste malo bzvz, ali hajde-de. Ako vam je do strategije imate Starkraft 2 pa udri. :P Ono što je njesra je to što se dugo čeka da popije bočica napitka. To su zabrljali.

To za pećine i skladišta stoji. Video si jednu video si sve.

Priča je isto dobra. Nije epskih proporcija kao u prvom delu gde spašavaš celu državu/zemlju nego 1 grad, ali o5 je fino upakovano sve to. Ima puno sporednih misija koje svakako dobro dođu, što zbog novčića što zbog iskustva. Odluke koje donosite mogu, ali ne moraju da vas ugrizu za guzu, zavisi od situacije. Ima obrta.

Likovi su ok. Nisu upečatljivi kao u Origins-u, ali nisu ni neke dijabole. :P Izabela je opičena, Varik brbljivac simpatični, Meril smotana, Fenris mrgud, Avelin ozbiljna mada Izabela utiče na nju povremeno xD, Anders kuka o krivdi, Betani je simpa, da ne kažem "mica". Sledeći put ću biti mađioničar pa ću videti kakav je brat.

Što se klasa tiče, ja sam igrao sa "nestaškom" (roug, ko ne zna) i ratnikom. Odmah mogu da kažem da je sa ratnikom lakše jer se lakše balansiraju poeni. Njemu je bitno da budžite snagu i konstituciju, a povremeno izdržljivost. "Skitnica" (opet roug xD) treba da budži veštinu, lukavstvo i konstituciju + izdržljivost. Dakle 3:4. :/

Sve u svemu, igra valja, naročito ako ste ljubitelj istog serijala.

P.S. Kunarijima baš dobro stoje rogovi. :P:D

Moja ocena 8/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predjoh.Na strani mage-a sam na kraju bio,ali sam Andersa oterao,budaletina poremecena.Sebastian me napustio zato sto ga nisam ubio vec samo oterao,ali je ostatak ekipe ostao uz mene.Poslednja bitka je mnogo zajebana,pogotovo kada Meredith ozivi one statue,patio sam se u picku materinu.Iako,teza mi je bila ona cepacina sa high Dragonom,tu sam se patio barem sat vremena.

Sve u svemu,odlicna igra.Ima negativnih aspekata,kao npr. pecine i skladista (sve je isto,veliki minus),nemogucnost menjanja slemova i oklopa za clanove grupe i sl.Ali nije nista strasno sto moze uticati na igrivost.Prica je odlicna,uticaj odluka na samu igru na sjajnom nivou,svi likovi odlicni (pogotovo Varric i Isabela,fenomenalni likovi),combat odlican (bude ponekada malo haotican,ali jebes ga tako i treba da bude u masovnoj tuci :haha: )...zaista nemam neke preterane zamerke,sve valja.Ali,nije toliko dobra kao Mass Effect 2 pa da cu je odmah poceti igrati iz pocetka.

Jedno pitanje za vas koji ste igru prelazili sa drugacijim karakterom.Da li na pocetku burazer prezivi a Bethany krepava ukoliko igrate sa mage ili rogue?

 

All party members u spoileru pa ko hoce da se iznenadi neka ne gleda ja jesam i nisam odusevljen:

DA2_Cast_Lineup.jpg

 

Ova crna kojoj Varric prica pricu tokom igre je party member?!?I ona carobnica sto se pretvara u zmaja?!?Da li je ovo uopste party member slika ili slika najupecatljivij likova?I ko je ova plavusa izmedju Fenrisa i Meril?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova crna kojoj Varric prica pricu tokom igre je party member?!?I ona carobnica sto se pretvara u zmaja?!?Da li je ovo uopste party member slika ili slika najupecatljivij likova?I ko je ova plavusa izmedju Fenrisa i Meril?

 

Pa ako si presao igru a ovi likove koje si nabrojao nisu party memberi verovatno je da ipak nisu svi party memberi.

A ako je tako ovo je najdosadnija ekipa koju je BioWare mogao da smisli. Ja se sve nadam da ce neko nov da mi se prikljuci ali ispada da sam ih sve vec regrutovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SWFP-ZKW4-KIDR-LWSK-IDRO

 

dragon age 2 za sad masivan u grafici, dizajnu, borbi i još nekim stvarima, po priči i atmosferi slabiji dosta od keca. konfuzno za sad, pogotovo ako niste igrali prvi deo, al definitivno ću odigrati do kraja jer mi se igra sve više i više sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest c1k4_ml3kc3

Dragon Age : origins је убедљиво најгора видео-игра коју сам икад играо за свог живота!

 

Оцене које има као и то да важи за најбољи RPG икад направљен захваљујући проамеричким глупостима је ЖАЛОСНО!

 

Иновација - 0. (не постоји ама баш ништа ново што су урадили или учинили у овој видео-игри)

 

Експлоарација - 1.(радије бих експлоарис'о шахт испред зграде Владе Србије, било би забавније)

 

Предмети - -1. (генерично смеће, заиста зар је тако било тешко начинити нешто УНИКАТНО уместо убацити рандом оружја к'о из класе Ш ММО-а?)

 

Занимљивости - Интеракција с људима уз стари добар концепт Котор, Џејд емпаја и сл... 'ајде бре, прошло пола деценије. Заболе нас више за глупе ''изборе''. Цела игра води к Змају, а ја ћу ту да истражујем с ким се све може у кревет, а? Средњовековно за амере је дефинитивно танге од медвеђе коже.

 

Игру продаје реклама и само реклама, К'о бајаги Духовни наследник БГ2, а овамо комбинација ВОВ-а, Невервинтера и слабог Лотр-а. Прича је толико клише да гори клише није могао бити. Фантази сетинг играм да откријем неку нову фантазију и свет, а не да видим бедну копију. Ни котор 2 нису завшили како је требало, а и око DA2 су пожурили да се накупе парица да буде много жарица.

 

Ко ово сматра најбољим RPG-ем је или дете које нема више од етнаест година или задрти PC сноб који за боље и не зна.

 

Ова игра ВРИШТИ O V E R H Y P E D. Пребила је и Diablo 2 као и Final Fantasy 7 по броју оних који онанишу на сам помен истоимених наслова.

 

Веће разочарење од Видео игре НИКАД, али НИКАД нисам доживео.

 

 

http://littlebobeep.com/2010/dragon-age-isnt-baldurs-gate/

 

И, за оне који воле BioWare компанију - десетогодишњица се одржава на том и том гробу у толико и толико сати пошто BioWare више не постоји. Сада постоје само рокови и рекламе, а оне који праве PC боле патка да се потруде (Част Portal 2, Magicka и још понеке игре које се не труде да буду интерактивни филм попут Bitcher 2).

 

http://www.youtube.com/watch?v=WKGJwjXQy0A

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...