Jump to content

Sopor Aeternus & The Ensemble Of Shadows


Recommended Posts

izuzetno dobar "bend" - dark ambient, wave, i tu i tamo malo elemenata iz srednjovekovne muzike. veoma dobro kombinovano, s obzirom da ja ne mogu da zamislim srednjevekovnu muziku pomesano s gothicom.

 

izdvajam pesme:

[The House Is Empty] 2:54

]No - one Is There[ 6:38

[inschrift / Epitaph] 3:27

sa albuma [Dead Lover's Sarabande] ( Face Two )

 

inace, bend je poreklom iz nemacke;

Anna Varney Holger & The Ensemble of Shadows

 

Anna V. Holger:

 

user posted image

user posted image

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da ne znas icon_wink.gif ... pise gothic&doom METAL... a dole je gothic, electro i sta ti ja znam vec, gde i Sopor Aeternus spada... kao i jos jedno 10ak bendova sa ovog foruma icon_da.gif

 

btw - SA = lame...

 

poz

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek prebacuju ako im smeta.

a za to lame...stara prica na ovom smornom forumu. niko nista novo i pametno da kaze, samo sole pamet i spamuju.

tebi je lakse da se prepires sa ljudima nego da prihvatis da ovaj bend nije metal icon_confused.gif ne kapiram sto si se uvredila samo zato sto sam to rekao

btw, ja sam, eto, imao sta da kazem o bendu, ali tebi to izgleda nista ne znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja sam rekao da je bend lame, a ne on.... sta je tu jadno? hoces da ti objasnjavam na dve strane zbog cega smatram da je tako? ili ces da pricas i dalje kako lupam gluposti, a nisam naslusan? `ajde batali te budalastine i postuj tudje misljenje ako se razlikuje od tvog. ja postujem da ti se sa svidja, ali ja sam izneo svoje misljenje. i savrseno me mrzi da ga opravdavam sada. spava mi se.

 

edit: tek me mrzi da ti nabrajam uspesne pokusaje kombinovanja srednjevekovne muzike sa gothicom. ovo je prilicno omanulo u toj misiji.

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Sve je to lepo, ali ovo bre nije metal. Em je forum suludo spojen kao doom metal & gothic metal, a još i bendovi koji čak nisu ni taj gothic METAL. Paraju mi oči teme o Inkubus Sukkubus i ova ovde... Ma, ustvari, boli me uvo na kraju krajeva icon_spava.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

ovde se radi o extra 'bendu', i glupo je pljuvati ga, bez predhodnog slusanja...

inace, sopor eternus je pokusao da promeni pol, ali operacija nije uspela, i zbog toga je ovako "bangav". u svakom slucaju, muzika je extra za opustanje, pogotovo 'on satur(n)day we used to sleep'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

inace, sopor eternus je pokusao da promeni pol, ali operacija nije uspela, i zbog toga je ovako "bangav

Ma ne seri??? icon_smile.gificon_smile.gif

Otkuda ti to?? icon_smile.gif Za se nevidi po slikama?

Nabavio sam bukvalno sve+ 4 originala!

Ona/on tj. To je genije ima musku i zensku stranu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 5 weeks later...

Ljudi, ako vam ova tema toliko bode oci, zamolite cika moderatore i tete moderatorke da je premeste u prikladan podforum, onakve rasprave nemaju smisla ;)

Inace, bend je odlican, onima koji su zainteresoni da ga cuju (pre nego sto ga popljuju, jer, hvala bogu, nije metal) preporucila bih albume La Chambre D'Echo - Where the dead Birds sing (2004) i Flowers in Formaldehyde (2004).

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 months later...

Nikad nisam cuo nijednu pesmu od njih ali mislim da ne zelim.

 

Mene zanima , da li je muzika toliko sranje da lik mora da privlaci paznju ovakvim stilom ?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sopor_Aeternus_&_the_Ensemble_of_Shadows

 

Sopor Aeternus & the Ensemble of Shadows (Latin: "Eternal Sleep" [6][7]; often referred to as Sopor Aeternus or Sopor[1]) is a darkwave musical project based in Frankfurt[2] founded in 1989 by Anna-Varney Cantodea.[1] Since the project's beginnings, Anna-Varney's music has gained notoriety for being extremely personalized, melancholic and pessimistic, drawing on a number of different musical and visual styles to be incorporated into her work.

 

sopor_aeternus.jpg

 

640398Sopor_Aeternus_22366.jpg

 

84fa592458_15349614_o2.jpg

 

 

Jel neko uopste slusa ovu muziku da cujem neko realno misljenje ?

Edited by Kvrag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...