Jump to content

Game Over


Tombba Di Bombba

Recommended Posts

Ima li neko legendarnu kasetu ili snimak te kasete slovenackog benda Game Over , kaseta se zvala Tilt ????

Inace nastali su 1988, kao klasicna petorka, snimili prvi demo, nastupali posle toga 1989 sa Destructionom, Annathenom, Epidemic Zone, i nakon toga snimili album Tilt, sa veoma prostim crnom belim omotom na rasklapanje...

Ima li to neko ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respect Morphy, pravi si master :)

da to je to, i nije to ni bio cist thrash metal, bilo je na tome i primessa industriala i progressive-a...secam se da je pesma Delirium Tremens zakivala...ako nadjes link baci ga ovamo...

ja sam ih nasao malopre na space, ali oni sada rade skroz nesto drugacije, mada i to sto danas rade je dobro ( ali nema veze sa tim od pre 20 dina )

http://www.myspace.com/gameovereclectric

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i omot je nesto, ipak je to staro 20 godina, samo na kaseti, mislio sam da se i to ne moze naci...pa vidi kolko me secanje sluzi, za to vreme sasvim solidno ( pogotovo sto su svi slovenacki bandovi imali bolju produkciju od srbskih ), po snimku bih rekao da je na nivou epidemica i sarcasma, po stilu drugacije malo ( neki mix metala , progressiva industriala, ima svakakvih elemenata na toj kaseti ), ali nemoj sve uzeti na keca jer sam bas davno davno slusao, zapamtio sam njih ali ne bas tacno kako je sve to zvucalo pa bih i ja da se podsetim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam ga i ja i poslushao ponovo...sad iz ove perspektive cini mi se da je gitara mogla jace chvrsche oshtrije, a sam demo onako meshano meso...sporiji thrash ponegde hardcore ponegde povuce na metallicu, onako nista epohalno kad se slusha krajem 2009, ali eto u to vreme je Tilt bio veoma dobro izdanje i sigurno bi i Game Over imali stoshta da kazu na yuhm sceni da se nisu desili ratovi i raspad yu...

Kako se vama cini Tilt ? I hvala josh jednom za link...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al pazi, sranje u yu je tada zapocinjalo, ja bio klinja...tad josh nije izlazio Hard Metal, sta smo imali poprock, cao i faznine explosivea ( koji nisu redovno ni izlazili )...i mnoge stvari sa tadasnje scene si mogao nabaviti tako sto gledas oglase u pop-rocku, ili eventualno ako se neko od recenzenata iz poprocka smiluje pa napise recenziju i da adresu gde se to moze naruciti ( secam se da su baljezgali za Bombarder - Speed Kill, Kbo! - Pozovi 93 ...) ...tako sam preko tog poprock oglasa i narucio ovaj Game Over a otprilike u isto vreme i Sarcasm - Crematoy...Kazem, jeste rat bio na pragu al su i jedni i drugi bili vishe nego korektni, a i dobro su prashili, ovaj Game Over ima svoj shmek...a da, preko poprock oglasa je i Atila valjao ploce Hellera posto se raspickao sa bracom polzovic. icon_smile.png

Edited by Tombba Di Bombba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se neke stare kasete kompilacija samo grupe iz Slovenije oni pa Sarcasm ,Epidemic ,Salem ,Polska Malca.

 

Sarcasm -Crematory su reizdali Ameri na vinilu sa posterom i zašivačem u limitiranom izdanju podvučeno kao ex YU kultni bend

 

Lepo od njih

 

Ima li neko legendarnu kasetu ili snimak te kasete slovenackog benda Game Over , kaseta se zvala Tilt ????

Inace nastali su 1988, kao klasicna petorka, snimili prvi demo, nastupali posle toga 1989 sa Destructionom, Annathenom, Epidemic Zone, i nakon toga snimili album Tilt, sa veoma prostim crnom belim omotom na rasklapanje...

Ima li to neko ?

 

Zar nisu Heller svirali pred Destruction te godine u sloveniji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se neke stare kasete kompilacija samo grupe iz Slovenije oni pa Sarcasm ,Epidemic ,Salem ,Polska Malca.

 

Sarcasm -Crematory su reizdali Ameri na vinilu sa posterom i zašivačem u limitiranom izdanju podvučeno kao ex YU kultni bend

 

Lepo od njih

 

Zar nisu Heller svirali pred Destruction te godine u sloveniji?

 

 

Bilo je tih kompilacija, dobro si me podsetio na band Salem ( secam se onog njihovog instrumentala cini mi se koji se zvao Vampirella, al to je sa nekog njihovog albuma ), Polska Malca je bila hardcore ), a bilo je i drugih kompilacija koje su se zvale Ptice umiru pevajuci i Ko to tamo peva...( valjda su to tacni nazivi ), nesto od toga sam imao nesto i nisam...

 

Video sam na netu kako izgleda ta Sarcasm ploca, sta reci, Crematory i jeste kultno izdanje yuhm scene, ne samo zato sto je konkurencija bila slaba vec zato sto je jednostavno to dobar album...

 

Znam da je svirala Annathema ,Epidemic Zone...za Heller nisam siguran...

Edited by Tombba Di Bombba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...