Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

2 hours ago, Лука said:

Očekujem Meh-uggah sa Frederikom i bez. Posle ObZena sve dosadno bilo baš. 

@ЛукаKoloss i ajde, može da prođe ali Violent Sleep mi je baš neinspirativan i dosadan, što ti kažeš. Samo clockworks, nostrum i monstrocity mi valjaju odatle. Ni ja nemam neka očekivanja za novi album.

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja generalno nemam ocekivanja neka prevelika, svaki album kad izadje mi bude super prvih mesec dana, onda im se skoro nikad ne vracam, samo do Nothing slusam idalje redovno. Takodje i ne vidim neku veliku razliku u kvalitetu izmedju Obzena, Kolossa i Violent Sleepa. Sve mi to zvuci skroz kako treba, samo jbg, sve si vec cuo od njih ranije pa nijedan nema neki wow efekat nakon nekoliko slusanja. Ali mislim da Obzen najmanje slusam od svih, Kolossa i Violent mi imaju bolju energiju. jedino sto se Koloss uzasno zavrsava, mislim da je Demiurge mozda najgora pesma koju su ikad snimili, zvuci kao Meshuggah cover bend. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali cinjenica je da se izlozim kao mladi majmun na prva par slusanja kad god izadje novi album jer ipak su oni majstori svog zanata. narocito kad ima toliko neubedljivih pokusaja tog stila u djent sceni nova meshuggah uvek dobro dodje da ti ocisti usi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

25 minutes ago, azal said:

ja generalno nemam ocekivanja neka prevelika, svaki album kad izadje mi bude super prvih mesec dana, onda im se skoro nikad ne vracam, samo do Nothing slusam idalje redovno. Takodje i ne vidim neku veliku razliku u kvalitetu izmedju Obzena, Kolossa i Violent Sleepa. Sve mi to zvuci skroz kako treba, samo jbg, sve si vec cuo od njih ranije pa nijedan nema neki wow efekat nakon nekoliko slusanja. Ali mislim da Obzen najmanje slusam od svih, Kolossa i Violent mi imaju bolju energiju. jedino sto se Koloss uzasno zavrsava, mislim da je Demiurge mozda najgora pesma koju su ikad snimili, zvuci kao Meshuggah cover bend. 

Kad reče da se užasno završava, pomislih da misliš na 'The Last Vigil', ja još prijatno iznenađen da su snimili nešto što je opušten, apstraktan instrumental. Ima tih momenata na 'Catch 33', ali samo u delovima, i na drugi način.

A 'Nothing'... Samo kad krene rif od 'Stengah', pomera mozak. To je totalno transformacija benda za XXI vek, pogotovo za to vreme, mislim da je takav zvuk i muzika bila samo takva eksplozija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, azal said:

Takodje i ne vidim neku veliku razliku u kvalitetu izmedju Obzena, Kolossa i Violent Sleepa. Sve mi to zvuci skroz kako treba, samo jbg, sve si vec cuo od njih ranije pa nijedan nema neki wow efekat nakon nekoliko slusanja. Ali mislim da Obzen najmanje slusam od svih, Kolossa i Violent mi imaju bolju energiju. 

Što se tiče energije se donekle slažem sa tobom. Jedina i najveća "mana" kod Obzena je to da studijski zvuči dosta sterilno dok lajv sve te pesme zvuče neuporedivo življe I energičnije. A što se tiče kvaliteta, meni je ipak Obzen najbolji od poslednja tri. U kompozitorskom I aranžmanskom smislu mi je maltene savršen dok mi Koloss I Violent imaju razvodnjavanja, neupečatljivih rifova itd. Na oba albuma ima 3-4 dobre pesme i to mi je manje više to. Generalno slabo, po mom mišljenju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su poslednja tri svi tu negde, s tim što mi Obzen nekako najcatchy od svih (u Močuga okvirima razume se) pa mu se najčešće vraćam. Na Koloss sam se malo ohladio od njih i najmanje sam ga slušao, pa mi je poslednji prijao kao udar milion tona u poplavi djentera iako realno nije doneo ništa naročito novo. DEI, Chaosphere i Nothing ostaju za mene nedodirljivo sveto trojstvo kad su oni u pitanju.

Relativno skoro sam ih tek prvi put slušao uživo i to je božansko iskustvo kao što je većini ovde poznato, pa mi bude svejedno i kakva je set lista kad sve zvuči veće od života.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 minutes ago, chess said:

Jel neko slusa njihov prvenac? Meni je to top technical thrash album, dosta ljudi previdja taj album, Haake je tu nenormalan a lik nema 20 godina.

Tu meni Kidman zvuči k'o da kopira Hetfielda. Taj album mi je zanimljivo da slušam kao Meshuggah pre evolucije u njihov originalni zvuk, a i produkcija nije uopšte loša, solidna kidalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Things are happening. As some of you figured out we have entered Sweetspot Studio and have begun recording a new album. *Spoiler* There will be distortion and kicks. 

Also we have other news. We are releasing Per Nilsson back into the wild to roam free in any way he sees fit. It has been a true privilege and honor to share the stage with Per and even more importantly we have made a great friend through our travels. Per. We thank you. You are a formidable human being!!

So why are we releasing Per back into a more stable habitat you ask? The answer is simple. Fredrik will be back for lead work on the album as well as touring going forward. In other words. The Band is back together. In full effect.

#meshuggah #sweetspotsweden #scarguitar

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, chess said:

Jel neko slusa njihov prvenac? Meni je to top technical thrash album, dosta ljudi previdja taj album, Haake je tu nenormalan a lik nema 20 godina.


taj album se generalno posmatra kao AJFA 2

vrhunski je, svaka pesma sjajna

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...