Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

Meni je prva polovina novog albuma dosta dobra a onda posle sve krene da me smara, 66 minuta ovakvog zvuka je previše, seckao bih ja ovde dosta, taman da naprave 40ak minuta - em jezgrovitije em efektnije. I ovaj album mi spada u onu klasičnu kategoriju u koju su sami sebe svrstali još davno "bolje od bilo kakvog djenta, ni prići najboljim sopstvenim radovima".

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sa Meer, opet mislim obrnuto. :haha: Meni su najbolje pesme su od God He Sees In Mirrors (najbolja) pa nadalje. 

ali da, pre cu da gledam sve ove stare snimke iz studija na repeat nego da pustim ovaj album opet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se toliko zasitim dok dođem do pola pa drugu polovinu poslušam ofrlje. Moraću u kolima da slušam pa da ide do kraja istom pažnjom. A kod Meer je Across the ocean toliko upadljivo najgora pesma na albumu da sam ignorisao fenomenalan kraj albuma, ispravljena greška.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Overio ih juče na startu turneje. Mislim da sam se već izjašnjavao ovuda da nisam mega-'shuggah fan, pogotovo za kućno slušanje, ali nakon što sam ih video live 2013., solidno sam se zaljubio. Ovaj novi mi je više dosadan nego naporan (što mi je češći slučaj sa njihovim studijskim), i otvaranje koncerta sa dve sa novog mi deluje da je blago ubilo hajp u publici :haha:Sreća onda uleteo Gaze pa krenulo koškanje i energija. No, čak i kad ti ne legne neka Meshuggah pesma live, uvek možeš da igraš headbang challenge sa ljudima oko tebe, da vidite ko će više vratom da maši ritam.

Nije mi bilo magično kao prvi live def, možda ipak jer sam sad znao šta da očekujem (doduše, to očekivanje ispunjeno) i nije bilo nekog iznenađenja. ali lepo veče. Možda malo i do liste, najveći šok mislim večeri što je koncert bez Bleed. Kao Metallica da ne svira MoP rekao bih. Nevezano za live utisak kvaliteta svirke, ali uopšte nisam imao u glavi da je ekipa toliko osedela :haha:Jeste da je prošlo ~9 godina od kad sam ih zadnji put gledao, ali opet blagi šok, još onda kreneš da računaš koji su to veterani u stvari.

Predgrupa bila Zeal & Ardor, za koje nisam ni čuo do pred ovaj koncert, i nakon malo slušanja i overavanja live, thumb up od mene. Em zanimljivo zvuči, em to jako fino preneseno live. Zvuk im bio barabar sa Mešugom, za pohvalu na svakom frontu. Jedino ne znam ko finansira ovo, švajcarska vlada? Ili samo nisam svestan njihovog renomea. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao je ekcem na rukama, Bleed se svira nogama :haha: 

verujem vise zato sto pesma traje skoro 8 minuta, treba napraviti mesta za nove pesme. 

A Bleed je realno vise I Disappear nego Master of Puppets, bar za OG fanove. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, azal said:

imao je ekcem na rukama, Bleed se svira nogama :haha: 

verujem vise zato sto pesma traje skoro 8 minuta, treba napraviti mesta za nove pesme. 

A Bleed je realno vise I Disappear nego Master of Puppets, bar za OG fanove. 

 

meni nešto ostalo u glavi da je imao probleme sa leđima

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 5/16/2022 at 11:39 AM, azal said:

Catch 33 je jedini album gde je kucan bubanj na albumu

I plavi Nothing (ako se i to racuna).

Bas sam ovih dana slusao obe verzija...kako bih voleo da neko ubaci bubnjeve iz originalne verzije u remaster.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je takodje do jaja ko nije cuo

nasao ovaj info na facebooku

Mattias Eklund

Me and Fredrik did thid song ages ago, it must have been 1992 or something (after this we made one more song called Missing Time) Fredrik programmed the drums and the bass with my Roland R-70 drum machine, the synth sounds all come from my Guitar synth Roland GR-1 😅 It was recorded on a Tascam 246 in my home studio
Edited by azal
  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...