Jump to content

2009.02.23. *SKC, Beograd* Gamma Ray


LazaGNR

Recommended Posts

Evo, moje vidjenje :D

 

Hehe, opet bila ona fora- svi se nagomilaju na srednjim vratima, a oni otvore prva, i mi naravno uletimo k'o kreteni i ceo cert se drzimo u prvom redu. SS mi je bio solidan, samosam se mnogo smejao svaki put kad pogledam onog pevaca xD FC je bio stvarno kul, samo mi je zao sto sam jednu pesu znao...

 

Gamma Ray- prica za sebe. Mislim da je i dobro sto je samo ovoliko ljudi bilo, jer je 99% ljudi bilo veliki GR fan, i zato je atmosfera bila nenadjebiva. Mislim da mi je glas vec puk'o na Gardens i New World Order, ali je to vec toliko podiglo atmosferu da je bilo stvarno neverovatno. Jedino su me malo smorili Mother Angel i No Need to Cry, ali je i tada opet sama pojava Kai-a i ekipa bila dovoljna za ludnicu :D

 

Izglasasmo i Ride The Sky, a posle i I Want Out, a i ono njivo sedenje na kraju, i gledanje u pbliku, pa poklon- svrsssssss xD :D

 

E da, i Kai mi je potpisao Walls Of Jericho ^^ Takodje, Henjo mi je dao jednu na certu trzalicu, posle kad smo ih cekali i pricali s njima dao mi je jos jednu, a onda mi je onaj gitarista iz SS-a dao Henjovu trzalicu kojom je ovaj inace svirao :) E da, i smarao sam ih sve da mi potpisu kartu i da se slikamo :D

 

Bas mi se svidelo sto su svi bili pricljivi i druzeljubivi, tek kad je menadzer izasao po njih, onda su poceli da se pozdravljaju s nama.

I po zakljucku iz Matijine price, Vegeta, mi smo se grebali o tvoj foto-aparat znaci? Hvala do nebesa :pivopije::pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra svirka, sreo sam par poznanika iz davnih metalskih vremena, talijani i f.c. ok svirka nisam upućen u njihov opus, kai & co. na visini zadatka, glas ga je odlično služio, zimmerman uništio, henjo takođe, dirk - svaka čast za akustični deo sa novog albuma, šteta što osim uvoda nije bilo ništa iz ralf ere, no dobro, pozitivno i iskreno.

 

u 1 sam bio kući u 6 na posao, gde sam i sad u polusnu

 

pazario hooded, ts i cd awesome foursome

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao sam u 20:40 i bio presrećan što nisam zakasnio na Freedom call. Momci su rasturili, stvarno fantastičan bend, znao sam sve pesme osim ovih sa novog albuma, jbg, mada ni te nisu loše. Hvala im za Land of light, strašno zarazna pesmica. :rockdevil: Heheh, nikad veseliji i pevljiviji power metal. Kome se ne sviđa, screw you. :bigblue:

 

A onda napokon Gamma ray. Realno, kad vidiš Kaija sa onim osmehom na licu, sav si nekako ispunjen. Svirali su perfektno, Henjo pokidao sa solažama, Dan je zverina i tuče bubnjeve sve u šes'. Onaj solo je objasnio, pogotovo Turski marš. :da: Jedinu zamerku imam na izbor pesama, s tim što se ja jedini ne žalim na pesme sa novog albuma. Nisam fan Gardens of the sinner i Armaggedon, prilično su me smorile, a ni Abyss of the void nije najsrećniji izbor sa Land of the free. Ne znam što su je izvukli, ionako sa tog albuma sviraju još dve pesme, mogli su da munu u set listu neku pikanteriju sa SOIS, recimo The Winged horse. :rockdevil: Za mene je, na primer, No need to cry bila jedna od highlight pesama sinoć, posebno ona akustična sekcija sa Dirkom u prvom planu. Realno, emocije su prejake, i sam se čovek zahvalio na aplauzu posle iste. Za To the metal smo svi zaključili da smara. :haha:

 

Anyway, izuzimajući tri, četiri meni manje drage pesme, koncert je bio savršenstvo, mislim da je i publika objasnila neke stvari, onaj trenutak kad su seli na kraju koncerta me je oduševio. Mislim da je ovo bio prvi put da sam se na kraju koncerta probijao u prve redove ne bih li uhvatio bilo šta, ali malo morgen.

 

Uzgred, pazario sam novi album na ploči i CD-u, čudi me da je redosled pesama drugačiji u odnosu na verziju koja je procurela nedavno. Redosled je mnogo manje logičan, čini mi se da je greškom ispao takav kakav je - na dokumentarcu o snimanju albuma se pesme spominju u redosledu u kome su bile na onoj leakovanoj verziji. Weird stuff.

 

Sve u svemu, Kai legendo! Mislim da će posle ovog koncerta Gamma ray biti redovni gosti u Beogradu. Naravno, dokle god je Terra Nostre. :mrgreen:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

šteta što osim uvoda nije bilo ništa iz ralf ere, no dobro, pozitivno i iskreno.

 

Мој највећи жал, управо. :(

Свирка је била супер, Италијани су ми легли на прво слушање, era uno show veramente ottimo ;)

Фридом Кол - Oh spiritus, oh sanctus, adoramus domini. Не треба даље коментарисати! [:)] Да ли се мени чини, или је ово прва свирка у турнеји на којој су је свирали? :)))

Гама Реј - Свирка на нивоу, видели смо "краља света" :) .

На неком наивном нивоу сам се надао да ће "Welcome" да смени њен природни следбеник, но, то је била бледа нада, чак и код мене. ("зна се" које песме се свирају). А и када је рекао - "it's a ballade time" - мој мозак иде на "Heal me". :(

WTB TIME MACHINE! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta pametno moze da se napise... Jos me drma ekstaza, smejem se od kada su zavrsili "I Want Out", kapiram da sam i spavao sa kezom. Jedan od koncerata zivota, i svakako koncertno vece zivota.

Mala publika - velika atmosfera.

Mali covek rastom - veliki performansom.

Manji bend po fanovima - veliki po razvaljivanju na stejdzu.

 

Manje lupanja od mene ovog puta, ne znam ni sta pametno da pisem. Ne da se opicim sta me snaslo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ceo dan razabiram po glavi pokusavajuci da pronadjem najprikladnije reci koje bi mogle opisati sinocno abnormalno savrsenstvo...i moram priznati malo teze mi ide haha.

Prvi red se osvojio iskusno, sad vec ko po obicaju sa kolegom matijom, po sredini odmah ispred boga, da bi posle, tokom celog koncerta usledila mukotrpna borba za opstanak u istom...Ne znam ljudi, ali nekako sam ubedjen da od onoga ne moze bolje...tesko da ce bilo koji bend u narednih nekoliko godina demonstrirati onakvu svirku i onakvo raspolozenje. Carevi. Ko god moze da pronadje bilo kakvu zamerku taj je definitivno lud i nije normalan. Maestralno, savrseno, izvanredno, brilijantno, izvrsno, fenomenalno...mogu ovako do sutra, ali sve te reci su nistavne i trivijalne, i nisu dostojne Kai-u i ekipi. Mozda cete reci da preterujem, ali jebiga. U svakom pogledu mi je ovo bolji nastup no pre tri godine. Em duza lista, em paklenija atmosfera, em Rebellion pao u celosti, to je to. Glasa nemam, i presrecan sam ko malo dete.

KAI>svi ostali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napišem i ja koju...

 

Pre svega, cert je, ukupno gledano, ostavio daleko bolji utisak nego što sam mislio da će biti, vrhunski je bilo i slažem se sa ostalima da su se zajebali oni koji nisu došli!

 

Dugo sam želeo da čujem Secret Sphere, ali sam se smorio juče pre certa kad sam video kakva im je setlista do sada bila, nije bilo starijih pesama. Međutim juče kad smo se popeli gore ispred velike sale, još dok vrata nisu bila otvorena, čujem ja da oni na tonskoj sviraju Legend, moju omiljenu i tu sam već postao blago histeričan. Kad su je posle na nastupu odsvirali bio sam van sebe! Posle certa sam proćaskao malo sa pevačem Ramon-om i Paco-om, zahavlio im što su izveli tu pesmu, i tako... sve u svemu, njihov nastup me je odlično pripremio za nastavak certa :)!

Freedom Call, u sutšini, ne slušam pa mi ni juče nisu bili nešto impresivni. Odsvirali su oni super i zvučali su dobro, ali meni je to nekako suviše default power... jbg...

A za Gamma Ray zaista ne treba trošiti reči! RASTURILI su SKC juče, fantastičan nastup, fantastična svirka, setlista posebno! Odavno sam želeo da čujem Armagedoon uživo i tu sam bio van sebe totalno iako su ga možda malo bespotrebno presekli onim Kai-jevim soloom, ali nema veze! Zimmerman-ov solo je takođe bio vrhunski, ali encore je meni bio najbolji mogući, verovatno! Potpuno sam izgubio i glas i snagu nakon Ride the Sky i I want out, tako da... cert dobija čistu desetku od mene!

Jedino je šteta što nije bilo više ljudi, GR svakako zaslužuje više publike, ali neću ulaziti sad u filozofiranje zašto je to tako bilo. Dobro je da se nije ponovio Stratovarius, toga sam se plašio.

 

E, da, zahvaljujući drugu Neci, kući se poneo jedan suvenir sa certa, da se ne zaboravi :)

IMG_0573a.jpgIMG_0574a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo je ono peglanje bilo, sunce ti...perfektan koncert, u svakom smislu. Secret Sphere prosečno, Freedom Call sjajni, ali Gamma Ray...stvarno savršeno. Dva bisa, komunikacija sa publikom.

I, da, ovog puta želim da pohvalim organizaciju (da ne bude da samo kudim), sve je bilo super organizovano, satnica ispoštovana do maksimuma...odlično. Stvarno je šteta što nije došlo više ljudi.

 

Nikad ne bih rekao da ti slusas Powericu ;)

 

 

Kome se ne sviđa, screw you. :bigblue:

 

Tako je!

 

 

A Nisam fan Gardens of the sinner i Armaggedon, prilično su me smorile, a ni Abyss of the void nije najsrećniji izbor sa Land of the free.

 

 

Blasfemija.

 

 

JEdnostavno najbolji koncert na kom sam bio,gamma je takav sklop kraljeva,jezio sam se, plakao,smejao i besnio do besvesti,chak i pesme koje ne volim kako su ih oni odsvirali nemam reci..GAMMA RAY BOGOVI BRE!!!!

 

 

Sta pametno moze da se napise... Jos me drma ekstaza, smejem se od kada su zavrsili "I Want Out", kapiram da sam i spavao sa kezom. Jedan od koncerata zivota, i svakako koncertno vece zivota.

Mala publika - velika atmosfera.

Mali covek rastom - veliki performansom.

Manji bend po fanovima - veliki po razvaljivanju na stejdzu.

 

Manje lupanja od mene ovog puta, ne znam ni sta pametno da pisem. Ne da se opicim sta me snaslo...

 

 

Ko god moze da pronadje bilo kakvu zamerku taj je definitivno lud i nije normalan.

 

To je to.

 

Ja ne znam sta paemtno da kazem jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantastican koncert.

 

SS-ok su,al nista posebno.Refren one poslednje pesme me mnogo podseca na Edguy.

 

FC-fino.

 

Gamma Ray-jebacki.Otprasili su svetski.Jedino sam se malko smorio na 2,3 pesmice sa novog ali sve ostalo je bilo savrseno.I bas su me iznenadili sa 2 bisa.Kada se zavrsila Send Me A Sign,ovi upalise svetla i pustise neku muziku,kad ono Kai i ekipa se vracaju i krece I Want Out. :D

Na kraju pobacase sve sto su mogli sa bine,a ja sam kuci odneo deo palice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenomenalan koncert!!! Bolje nije ni moglo da bude - najbolja setlista od svih koje sam video sa ove turneje! (mislim, naravno, na Ride the Sky + I want out, poshto su ostale bile i na drugim koncertima) A da ne pricham o tome shto su dve pesme svirali na zahtev publike. Samo jedna stvar moze da se meri sa svirkom Kai-ja i kompanije - publika! Stvarno me odushevilo to shto smo skandirali imena svih chlanova benda i shto smo (ja ne toliko) znali i nove pesme! Stvarno najbolji koncert na kome sam ishao!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene sa utiscima. Premorena sam jer nisam uopste spavala nocas (osim 40 minuta u kolima), i jos sam morala ici u skolu danas. -.-

 

Nego, da pocnemo:

Secret Sphere su bili jako dobri, skroz mi se svidjaju, napravili su dobru atmosferu.

Freedom Call su rasturili, svaka im cast! Pesme jako zarazne, oni su ih izveli odlicno, atmosfera je bila sjajna, svaka cast momcima. Ja sam odusevljena. :rockdevil:

Za Gamma Ray ne bih trosila reci, sve ste vec rekli. :bigblue:

 

Posle koncerta ostadosmo da ih sacekamo. U jednom trenutku smo mislili da su nas ispalili, al' srecom, nisu. Likovi su skroz druzeljubivi, fenomenalni su i na bini, i van nje. Sve su potpisali, slikali se, sve super. Nama samo Henjo pobeze za sliku, al' je bar potpisao karte i plakate.

Na'vatala sam i Chrisa (pevaca FC-a), lik je fenomenalan. Znaci, u trenutku kad smo mislili da su nas GR-ovci ispalili, mislila sam da su i ovi iz FC-a i SS-a vec usli u svoj bus, al' srecom, nisu, i uspela sam da upoznam Chrisa. On se lik odusevio kad sam mu prisla, jer mu valjda nije puno ljudi prislo (ili niko, nemam pojma), pricala sam malo sa njim. Pitala ga sto nisu svirali Merlina, a kaze da menjaju setlistu s vremena na vreme, nece stalno isto da sviraju. Merlin je obecan za sledeci put. :bigblue: Na kraju me je lik izljubio, i bas smo se super, prijateljski pozdravili. Jako je prijatan za komunikaciju, glas ima prelep, super je frontmen, sve pohvale za njega. :rockdevil:

 

Moram da pohvalim sto je koncert krenuo na vreme, sa vrlo malo kasnjenja (mada sam to i ocekivala, jer su Strato, a i Sonata valjda, poceli na vreme), svega 10 minuta, a ozvucenje je odlicno. Jedan ogroman plus za to. :pivopije:

 

Sve u svemu, dogadjaj koji se ne zaboravlja, publika na nivou, bendovi na nivou, sjajno zagrevanje uz SS i FC, Gamma Ray rasturili. :rockdevil:

 

Pozdrav za sve ljude koje sam srela i koji su mi pravili drustvo. :mrgreen:

 

Kad bi svako radio svoj posao kao Kai sa onoliko ljubavi i iskrenosti gde bi nam kraj bio :)

Istina. Bas je kralj. I on i ostali clanovi benda. Svi su rasturili. Onaj Zimmermanov "Turski mars" je razvalio. :da:

Nego, imam ja neke snimke i dosta dobro su ispali (cuje se sve bas fino), pa cu okaciti kad me ne bude mrzelo. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantastican koncert.

 

SS-ok su,al nista posebno.Refren one poslednje pesme me mnogo podseca na Edguy.

 

FC-fino.

 

Gamma Ray-jebacki.Otprasili su svetski.Jedino sam se malko smorio na 2,3 pesmice sa novog ali sve ostalo je bilo savrseno.I bas su me iznenadili sa 2 bisa.Kada se zavrsila Send Me A Sign,ovi upalise svetla i pustise neku muziku,kad ono Kai i ekipa se vracaju i krece I Want Out. :D

Na kraju pobacase sve sto su mogli sa bine,a ja sam kuci odneo deo palice.

Haha si ti lik koji je uhvatio samnom i angelisterom palicu pa smo podelili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...