Jump to content

2009.02.23. *SKC, Beograd* Gamma Ray


LazaGNR

Recommended Posts

Koncert koji me je potsetio kad i zašto mi je metal ušao u krv!!!

 

Jbg. narode, mene je FC smorio, al kako bismo Neša i ja drukčije zaigrali kolce :D

Mali bosonogi ima glas za medalju, ozvučenje je bilo iznenađujuće dobro, čak i za predgrupe.

A GR... Dragi mali veliki čoek Kai... Niko kao on ne ume da iznese tako ogromnu količinu emocija i ulije je u publiku.

Pozdrav za standardnu ekipu drage mi metal bagre sa kojima sam blejala, ali i za novoupoznate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako. Sve bilo ok. Čak sam i majicu uzela. :) Najveća radost je bila prozivanje panduracije :evotigana: na ulazu i divljanje u prvim redovima, guranje sa maloletnicima i slemovanje sa prijateljima..sve u svemu, savršen ugođaj :):rockdevil::pivopije:

 

 

Onom malom bosonogom bi dala da peva u FCu (zaista talenat neviđen) a ovom u FC bi dala da peva neke šlagere i pozira u nekim od inostranih sexy časopisa, xexe :mrgreen:

Edited by jarancaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari majstori su stari majstori! 'Ebanje mame! :rockdevil::muzicar:

 

Predgrupe odlične, ali samo za zagrevanje, zna se ko su ćalci! Iako se slažem da je bilo možda mnogo pesama sa novog, nisu me smorile, To the Metal vredi makar zbog onog dela "If you just cannot feel it you ll never understand" ;) , preživeh i onaj srednji inače smorni mi deo No Need to Cry... Sve starije stvari - ubijanje! Malo nas zajebaše za prvi red što nisu otvorili sva vrata istovremeno, al' nema veze, ovamo u 2./3. sam taman imao dovoljno mesta za divljanje. :rockdevil: Tako sam jebeno ostao bez glasa da sam od pola koncerta pevao onim najgorim alkoholičarskim navijačim growlom, izvinjenje onima koji su morali da me slušaju. :mhihi:

Ozvučenje, odlično, čini mi se samo da se Henjova gitara na momente slabije čula, naročito na početku. Rekao bih da je bilo više ljudi i nego na Stratu i nego na Paradajzima... Cenim da se nismo obrukali, sa atmosferom sigurno, e sad kako su prošli organizatori, jbm li ga...

Posle 'certa bleja kod busa, pokupio potpise svih awesome foursome, slikao se sa svima osim sa Dirkom (ali imam njegovu trzalicu :D ), posle navratih i do Mooda, čisto da se ubije vreme do prevoza, a jes malo mi krivo što nisam odmah došao na after, al' jbg, viša sila (Kai!). :mrgreen: Da je moglo pre koncerta sve to da se završi... :D

E jedna stvar, KUR*INA smaračima koji su odmah posle prvog bisa popalili svetla, za razliku od Paradise Losta kada su svi krenuli napolje i tako ostali uskraćeni za Embers Fire verovatno, ovoga puta se ni publika ni bend nisu dali zajebati. :evotigana::rockdevil: Zanima me samo od ovih koji su pokupili liste, je l' bila I Want Out predviđena?

 

Pozdrav za svu bandu, i sa cirkanja pre koncerta, i sa koncerta, i sa bleje kod busa i iz Muda. :pivopije:

 

 

Eve lista za arhivu...

 

01. Welcome (Intro)

02. Gardens Of The Sinner

03. New World Order

04. Empathy

05. Deadlands

06. Fight

07. Mother Angel

08. No Need To Cry

09. The Saviour / Abyss Of The Void

10. Drum Solo

11. Armageddon

12. To The Metal

13. Rebellion In Dreamland

14. Man On A Mission

---------

15. Ride The Sky

16. Send Me A Sign

---------

17. I Want Out

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

=

Posle izlazio Kai i ostali, covek je car i to je to. :) Spominjao neke planove za turneju gde ce u jednom gradu jedno vece svirati akusticni koncert, pa onda sl. vece koncert na kome ce svirati pesme koje inace ne sviraju toliko cesto uzivo.

 

E lepo sto to spomenu. Kako ja skapirah, taj akusticni ce da bude sa "klasicima", though nisam siguran, ali drugi 'cert ce da bude "Skeletons In The Closet pt2", znaci izvlacenje kultova iz naftalina, verovatno neka Spanija/Francuska, valjda cu da budem dovoljno pametan to da ne propustim sad kad nema viza.

 

Na kraju pobacase sve sto su mogli sa bine,a ja sam kuci odneo deo palice.

 

E pozdrav :D:pivopije:

 

Tako sam jebeno ostao bez glasada sam od pola koncerta pevao onim najgorim alkoholičarskim navijačimgrowlom, izvinjenje onima koji su morali da me slušaju. :mhihi:

 

Jes' boli te kurac :] Ja sam se vec na "Empathy" ne pevao, vec skicao kako mi otisao glas, posle se malo konsolidovao...dok nije dosao Rid/Mom.

 

Video sam ja listu posle od lika koji je uzeo, za bis je bilo planirano IWO/SMS, ali kapiram da je chantovanje "Ride The Sky!" ucinilo svoje. (steta samo sto su svi kulirali Starbreakerovo i moje SOIS zapomaganje :]) No iskukasmo jos jedan bis i posle toga :] PRAVI bis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da I want out nije bila predvidjena. ALi je jesmo zasluzili. Koncert je bio nevidjen. Sjajan. Stvarno slabo ko moze uzivo da pjeva i svira kao Kai Hansen. Za publiku sve moguce pohvale, konacno atmosfera kakva treba da bude. Toliko je cak atmosfera dobra bila da vidim ovde da procijenjujete da je bilo vise ljudi nego na Strato i Paradise, neki cak porede sa Sonatom :), a istina je da je na Sonati bilo 2,5 puta ovoliko ljudi. Stratovarius je prodao vise karata neko sinoc GR, a Paradise Lost vise i od jednih i drugih.

Sto se ozvucenja tice, ja bih pohvalio novu firmu s kojom saradjujemo, jer je meni sve od Secret Sphere-a pa do kraja koncerta zvucalo odlicno.

Toliko, stvarno je jedina mana koncerta izuzetno losa posjeta, jer od toga niko nema koristi, ni organizacija, ni bend, a ni fanovi, koji ce zasigurno imati sve manje i manje prilike da vide neku raznovrsnu ponudu nemejnstrim muzike u Beogradu. Jednostavno se nikome ne isplati, sinoc je ocigledno bilo da su samo najveci fanovi dosli.

 

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je koliko je organizatorima nebitna posecenost...  :cry: Stvarno ne mogu da verujem da je tako malo ljudi bilo...

 

Ispada da ovde vise niko ne moze da napuni SKC, a to je strasno.

 

Ja sam odusevljen koncertom, svaka cast i za organizatore i za bendove... 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ih je bilo na WASPu? Glupavo je to shto su se karte mogle nabaviti samo u SKCu ili preko neta, ni u Novom Sadu nisu prodavali jbt, moguce je da je i to jedan faktor... A uostalom, pola tkzv. metalaca i ne zna ko su Gamma Ray, koiko sam video, prosechna starost je bila 20 godina. Ja recimo nisam nikoga uspeo da navatam iz mog drushtva da ide sa mnom, zato shto ih niko ne slusha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, stvarno ne mogu da verujem... Za Gamma Ray da se proda samo 200 karata? Bruka. :no: Drugu rech nemam za to. I ja sam imala osecaj da ima dosta vishe ljudi...

 

Koncert je bio mnooogo dobar, pevach iz SS ima mnogo dobar glas, FC su vishe gej od njih, ali su napravili bolju atmosferu, a GR... Sve ste vec rekli, pokidali su maximalno! :rockdevil: Atmosfera bila nevidjena, oni se odushevili publikom... Konachno da je bilo divljanja na koncertu, a ne kao na Stratovariusu i Sonati-stojish u prvom redu, a kao da gledash iz fotelje... Henjo mi je dao trzalicu, drug mi nabavio plakat sa potpisima, tako da mi je veche bilo kompletno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i ja dodam koju...bilo je vece za pamcenje.

predgrupe odradile posao zagrejavanja, a bogovi zapalili.

nove stvari su mi skroz legle mada nisam slusao album pre certa ali sve u svemu za pamcenje.

VELIKO Hvala Lexu, Bobi I Maretu! Bez vas nebi mene bilo tamo.

Nadam se samo da bice prilike da ove bendove vidim jos jedared u zivotu u Beogradu.

poz.

Edited by The Wicker Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Koncert je bio mnooogo dobar, pevach iz SS ima mnogo dobar glas, FC su vishe gej od njih, ali su napravili bolju atmosferu

 

Haha, FC ne da je vishe gej, nego je totalno gej :D

Svejedno, ja sam glas poceo da gubim vec uz njih i bilo je do jaja (shvatite to kako hocete :mrgreen:).

 

Btw sve vreme sam se suzdrvavao da ne vicem "Wolf & Raven" haha

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto su neki culi, primetili itd, karte mozete da kupie na blagajni do 21h, ili kod nas na ulazu, ako dodjete posle tog vremena, dakle, i na dan koncerta. niko nece ostati bez ulaza,ako je esio da dodje. tako da, nije preterano od znacaja cinjenica da imate samo dva nacina da ih kupite.

 

bilo kako bilo, hvala svima koji su dosli juce, zapravo hvala svima koji su do sada dolazili na TN dogadjaje. ovaj koncert je stvarno bio super u svakom smislu, osim eto, posete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ih je bilo na WASPu? Glupavo je to shto su se karte mogle nabaviti samo u SKCu ili preko neta, ni u Novom Sadu nisu prodavali jbt, moguce je da je i to jedan faktor... A uostalom, pola tkzv. metalaca i ne zna ko su Gamma Ray, koiko sam video, prosechna starost je bila 20 godina. Ja recimo nisam nikoga uspeo da navatam iz mog drushtva da ide sa mnom, zato shto ih niko ne slusha.

 

Na WASP-u nas je bilo preko 800...

 

Kod nas je 50% "metalaca" culo samo za Mejdene, Metaliku, Slipknot i Ramstajn ocigledno, ali ko ih jebe, takvi nam ni ne trebaju na koncertima...

 

I zapravo i nije toliko lose sto je ovolicko ljudi bilo, jer smo pokazali svoju snagu i fanaticnost! :D:)

 

I sve pohvale za Awesome Foursome :) , a i za clanove predgrupa, jer su svi bili pricljivi i o svacemu razgovarali s nama, raspolozeni da se slikaju i da potpisuju k'o nenormalni. To su prave zvezde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...