Jump to content

2009.02.23. *SKC, Beograd* Gamma Ray


LazaGNR

Recommended Posts

Pre svega odlican koncert i publika! Secret Sphere su bili ok, al ih nisam slusao pre koncerta, pa nisam mogo ni da ih pratim :D Freedom Call OBJASNILI! To se zove Power Metal atmosvera! Svi koji kazu da su gej nek ga popuse :evotigana: Gamma Ray - mislim da ne vredi da pricam bilo sta, sve je vec receno! Ja krenuo da se derem Ride The Sky i ljudi nastavili za mnom :pivopije: zbog toga smo i dobili tu pesmu :D Za I Want Out ne znam stvarno sta da kazem, ocigledno je da nije bila planirana! Atmosvera je bila odlicna, ja sam bio malo nazad sa jos par ludih likova bez kojih bi ovaj koncert svakako bio losiji :rockdevil: slikao sam se sa Kai-jem, Henjo-m i Dan-om, nazalost Dirk mi je bio pobego i za slikanje i za potpis :( Pozdrav za ekipu ispred busa :pivopije: Hteo sam da se slikam i sa clanovima Freedom Calla, al ih nisam spazio nigde :icon_ne: Sve u svemu koncert za pamcenje, iako je bilo tolko ljudi kolko kazete, nije uopste falilo! Steta samo sto je posecenost bila slaba, ako nizbog cega drugog, onda zbog organizatora... I oni su zasluzili da se pocaste malo.

PS: Moram da kazem da imam snimljen ceo koncert, i Freedom Call-a i Gamma Ray-a, strpite se par dana da okacim sve to na youtube :bigblue:

PPS: Ko se razume u Video editing i konvertovanje nek svrati na temu Racunari da mi pomogne :D

Edited by vegeta
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Bitno da smo atmosferu napravili, jebesh koliko nas je bilo x))

 

U potpunosti se slazem !!!:rockdevil:

 

Da dajem svoj komentar o koncertu je suvišno jer svako ima svoj doživljaj istog!

Da je bedak sto je bilo malo ljudi jeste ali to nije presudno da se osecamo i vise nego dobro

kada vec imamo prilike da cujemo i vidimo ono sto volimo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secret Sphere - Mnogo dobri, pevač ima glas za 10, a bas im svira "Mister T" ali u beloj varijanti. Zanimljivi.

Freedom Call - Onako, jedina prednost u odnosu na prethodne je ta što su malo više uigraniji, ali ništa posebno.

Gamma Ray- Odlična svirka. Vidi se da su majstori svog zanata. Sve odrađeno vrhunski. Nove pesme odlično zvuče uživo. Ceo nastup sam bio sa Lazom napred. Ekipa je urlala pošteno. Da je bilo više ljudi bilo bi fenomenalno. Na kraju svirke dođoh do setliste Gamma Ray-a i dadoh je nekom omladincu. :rockdevil:

Edited by The D
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pozdrav :D:pivopije:

 

:pivopije:

Ja mislim da I want out nije bila predvidjena. ALi je jesmo zasluzili.

Ali bas,meni je posle toga stvarno bilo puno srce.

u sali je bilo 300 ljudi, brat bratu.

Toliko se odokativno i meni cinilo da je bilo ljudi.

No,od napred je izgledalo popunjenije posto su se ljudi rasirili po sali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti se slazem !!!:rockdevil:

 

Da dajem svoj komentar o koncertu je suvišno jer svako ima svoj doživljaj istog!

Da je bedak sto je bilo malo ljudi jeste ali to nije presudno da se osecamo i vise nego dobro

kada vec imamo prilike da cujemo i vidimo ono sto volimo!

 

Bravo,to je to!Sad smo kompletni i mnogo jachi kad si nam se pridruzila!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan koncert! Euforija od sinoc me jos drzi! Danas sam citav dan slusao novi album dok sam se kretao po gradu.

Predgrupe su bile vrlo dobre, meni se nekako vise svidjeli Secret Sphere, prepoznao sam dvije posljednje pjesme. Uz Freedom Call sam malo zivnuo tek u drugoj polovini njihovog nastupa, nakon "Warriors of Light", cini mi se.

Onda Gamma Ray...Kako rekoh, euforija u trajanju od 1h i 47 minuta. Uzivao sam i pjevao od prve do posljednje pjesme... Zvuk odlican, Kai se odlicno cuo, gitare takodje, sve je bilo na svom mjestu. Atmosfera oko mene u publici odlicna! Bilo je sutki i guranja, ali sve u podnosljivoj mjeri i bez toga da ti smeta i kvari ugodjaj.

Odlican potez sa vokalno-instrumentalnom solo tackom Dirk Schlachtera tokom "No Need to Cry". Mnogo im hvala i za odluku da se i pored standardnog „izvoda” iz koncerta ipak vrate na binu i odsviraju "I Want Out".

Nahvatali smo ih kod tour buseva oko 2:30 iza ponoci, pokupili autograme, slikali se. Kai je ziva faca, zapalio cigaru i ispred busa opusteno caskao sa fanovima i salio se.

Pozdrav svima koje sam vidio i sreo i hvala Slobinoj drugarici i Vegeti za slike! :pivopije:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se seca mozda neko liste Freedom Call-a? Ja ne mogu da se setim svega :mrgreen:

 

We Are One

United Alliance

Thunder God

Tears Of Babylon

Hunting High and Low

Metal Invasion

Warriors

Land of Light

Freedom Call

 

Jesam izostavio nesto? :ph34r:

 

http://www.setlist.fm/setlist/gamma-ray/2010/skc-belgrade-serbia-1bd74508.html

 

ja ubacio :D

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio keva i trajao je prilicno dugo mada nikada ne moze biti predugo. Prva grupica nije losa i imali su dobrih momenata. Pevac se idvaja kvalitetom i jedina zamerka mi je to sto je bio bos i onako bosonog makljao nogama. Freedom Call je bio vrh i mada nisam znao sve stvari bilo mi je ok. Prosli put je Kai vise pokazao svoje vokalne sposobnosti u odnosu na ovaj put iako ni ovaj put naravno nije podbacio nego ce pre biti da je prosli put nadmasio i samog sebe. Ovaj put je vise bacio akcenat na soliranje.

 

Ovi Italijani su posle njihovog nastupa dosli iza mene i tu se zezali i gledali koncert. Bradonja je skroz lud i verovatno drogiran(mozda i ne). Cak je i gace skinuo u jednom trenutku i pokazao bulju. To je jedan od hajlajtova veceri sto se tice tog benda. Sve u svemu vidi se da su ok likovi i da su druzeljubivi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atmosvera je bila odlicna, ja sam bio malo nazad sa jos par ludih likova bez kojih bi ovaj koncert svakako bio losiji :rockdevil:

jea rajt. vidi se da nisi bio u prvim redovima. :P

 

Krivo mi je samo sto nisam mogao da ostanem posle i sacekam Kai-a za slikanje i to, no bice jos prilika. Al stvarno bruka za tih 200 prodatih karata...mizerija.

Edited by _powerslave_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Италијани су из Александрије, занимљиво им је да са неким разговарају "in italiano". хихихи :)

 

Al stvarno bruka za tih 200 prodatih karata...mizerija.

 

Ако 200-250 људи направи онакву атмосферу, искрено се плашим да видим како би било са бар 500. :)

Edited by PrimEviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vegeta Tvoj aparat nas je spasio xD :pivopije:

 

E da, nisam mogao da ne odolim a da ne smaram Kai-a s pitanjem da li ce svirati Victim of Fate u buducnosti... Rekao je da ce to biti jedna od opcija :D

E svaka ti dala za ovo !!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patetični ste sa jadikovkama o slaboj prodaji karata. Za svaki koncert pričate isto... Ne znam kada ćete shvatiti da jednostavno ne sluša svaki metalac u Srbiji jedne te iste bendove, niti svako smatra Kaija Hansena bogom. Ljudi imaju različite ukuse - ne možete očekivati od nekoga kome Stratovarius i Gamma Ray nisu među top bendovima da izdvoji po 2 hiljade dinara za svaki od ta dva koncerta, samo zato da bi, eto, video neki koncert, kad svoje omiljene bendove ne može da vidi, jer nikome ne pada na pamet da ih dovede. Što se mene tiče, da, ja slušam i Stratovarius i Gamma Ray, ali ne, nisam bio na koncertima, jer postoje neki drugi bendovi koje bih više voleo da vidim, a koji u Srbiju neće doći, pa moram da štekam kintu za inostranstvo. 200 karata za svaki od ova dva koncerta, to vam je realnost i nema šta da kukate, jer toliko vas ima vernih fanova ovih bendova. Da ste umesto Stratovariusa i Gamma Ray doveli recimo Grave Digger i Rage, čiji sam ja verni fan, ja bih trčao na oba koncerta, pa makar karta bila i 5 hiljada, jer je takav moj individualni ukus, ali ja jedan ne menjam ništa, kad je jasno da ti bendovi ovde ne bi prodali ni tih 200 karata i da se ne isplati dovesti ih. Prošle godine je otkazan Jon Oliva's Pain zbog slabe prodaje karata, a ja sam taj bend želeo da vidim duplo više nego Stratovarius i Gamma Ray zajedno. I posle smo mi koji ne dođemo na Stratovarius i Gamma Ray krivi za slabu prodaju karata, a prethodno ste otkazali nekoliko koncerata za koje smo među prvima kupili karte i putovali smo u inostranstvo na koncerte koje niste ni zakazivali. Ove godine Metallica i Megadeth dolaze u nekoliko zemalja okruženja. Ej, Metallica i Megadeth dolaze, a u Srbiju niko nije sposoban da ih dovede. I ja sad nemam pametnija posla, pa treba da čitam vaše jadikovke o slaboj prodaji karata za Gamma Ray i Stratovarius. Patetično.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...