Jump to content

2009.02.23. *SKC, Beograd* Gamma Ray


LazaGNR

Recommended Posts

Pa kakva je bila promocija koncerta, ovo je jos i realan broj ljudi. Ja sam kupio kartu u 20:40h i na karti je broj 231. U gradu sam video samo 4 plakata i to tri u carice Milice i jedan u Knezu. Treba imati jos nesto u vidu. Na koncerte dolaze uglavnom klinci i oni imaje neke svoje idole. Danasnje klince neinteresuje Saxon, Dio, Gamma ray i bendovi koji su radili 80-ih godina( sem Maidena, Scorpionsa i mozda jos nekog). Slusaju se neki drugi bendovi. Mene u principu bole usi koliko je bilo ljudi, ja sam bio, lepo se zabavio i video se sa drugarima koje uglavnom vidjam na koncertima, a organizator neka razmislja da li mu se organizacija koncerta isplati ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vidis, ta poslednja recenica jeste sustina. kad bi svako kao ti gledao svoj posao, ne bi bilo nikakvih problema u zivotu.

 

a obzirom na razloge koje si i sam naveo, veci broj plakata ili ne znam ja cega ne bi nista promenio u broju prodatih karata. svaki potencijalni posetilac ovog koncerta je bio svestan cinjenice da band dolazi, sto naravno nema veze sa brojem ljudi koji ce stvarno doci.

 

 

uostalom, prezvakali smo temu u poslednjih par nedelja dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Отшельник:

daj mi 1.000.000e+ i ja cu ti organizujem metaliku , nije problem. itekako sam sposoban samo daj pare.

 

grave i rage su ti bili pa si valjda to odgledao .

 

al upravu si , vise nema onih ljudi koji su slucajno dosli na koncert, vec samo fanovi.... zato treba raditi iskljucivo fanovske bendove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patetični ste sa jadikovkama o slaboj prodaji karata. Za svaki koncert pričate isto... Ne znam kada ćete shvatiti da jednostavno ne sluša svaki metalac u Srbiji jedne te iste bendove, niti svako smatra Kaija Hansena bogom. Ljudi imaju različite ukuse - ne možete očekivati od nekoga kome Stratovarius i Gamma Ray nisu među top bendovima da izdvoji po 2 hiljade dinara za svaki od ta dva koncerta, samo zato da bi, eto, video neki koncert, kad svoje omiljene bendove ne može da vidi, jer nikome ne pada na pamet da ih dovede. Što se mene tiče, da, ja slušam i Stratovarius i Gamma Ray, ali ne, nisam bio na koncertima, jer postoje neki drugi bendovi koje bih više voleo da vidim, a koji u Srbiju neće doći, pa moram da štekam kintu za inostranstvo. 200 karata za svaki od ova dva koncerta, to vam je realnost i nema šta da kukate, jer toliko vas ima vernih fanova ovih bendova. Da ste umesto Stratovariusa i Gamma Ray doveli recimo Grave Digger i Rage, čiji sam ja verni fan, ja bih trčao na oba koncerta, pa makar karta bila i 5 hiljada, jer je takav moj individualni ukus, ali ja jedan ne menjam ništa, kad je jasno da ti bendovi ovde ne bi prodali ni tih 200 karata i da se ne isplati dovesti ih. Prošle godine je otkazan Jon Oliva's Pain zbog slabe prodaje karata, a ja sam taj bend želeo da vidim duplo više nego Stratovarius i Gamma Ray zajedno. I posle smo mi koji ne dođemo na Stratovarius i Gamma Ray krivi za slabu prodaju karata, a prethodno ste otkazali nekoliko koncerata za koje smo među prvima kupili karte i putovali smo u inostranstvo na koncerte koje niste ni zakazivali. Ove godine Metallica i Megadeth dolaze u nekoliko zemalja okruženja. Ej, Metallica i Megadeth dolaze, a u Srbiju niko nije sposoban da ih dovede. I ja sad nemam pametnija posla, pa treba da čitam vaše jadikovke o slaboj prodaji karata za Gamma Ray i Stratovarius. Patetično.

 

A da ti znas da citas, vidio bi da niko ne jadikuje, vec saopstava ljudima stanje koncerta. Nema tu jadikovki, ali ti citas samo ono sto zelis da procitas. Posto nisi jedini, a nisi cak ni u manjini, tu je problem. Malo bolje citaj, kad vec uospte citas. Evo, molim vas sve, izvinite, nije bilo 240 karata, prodali smo 900, nije se moglo uci u salu. Ispravljam se. Da smo imali 5-6 plakata vise, vjerovatno bi rasprodali i ostalih 100, pa imali sold out koncert.

Posto je Gamma Ray bend koji inace zanima sve nase televizije sa drzavnom frekvencijom, i RTS i Pink i B92 i Fox, kao najvece, mi im jednostavno nismo dali reklamu, jer nismo mogli da se odlucimo kome da damo ekskluzivu, pa je to ostalo nerazjasnjeno. Kai je imao poziv za emisije Utisak nedelje, Oko, Grand narod pita, Zvezde Granda, Jedna Pjesma jedna zelja, Jelen Top 10, Zikina Sarenica, Fajront Republika, WipeOut i magazin Lige Sampiona (ne moze znati manje o fudbalu od njihovih gostiju) ali nije imao kad da ide, zbog pretrpanog rasporeda na turneji. Sta da radimo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična recenzija. Videćemo za redovnu stanicu, i ja sam mislio dok nisam skapirao da je prodato 200 karata...

 

Hvala :pivopije: pa valjda će da zanemare pare i da dođu da uživaju sa nama ;)

 

 

grave i rage su ti bili pa si valjda to odgledao .

 

 

Naravno da nije, bila mu skupa karta, ali zato je tu da jede govna.

 

To je inače Prince of darkness pod novim nickom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Глупо је фолирати где живиш, јбг... Ценим да бар 95% зна за сваку од тих емисија, а да бар 80% зна и тачно у ком је формату/о чему је свака од њих...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jad i beda sa tom posetom... Ja ne znam da li je ukupno na ova 3 koncerta od početka godine (Strat/P.Lost/G.Ray) bilo 1000 ljudi. Videćemo, ako na Rammsteinu bude krcato, onda ispada da su svi štekali za to... :ph34r:

1000 sa sve vader i marduk, beda bozja

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije, bila mu skupa karta, ali zato je tu da jede govna.

 

E, ali zato sam Diggere video naknadno, sa jačom postavom i na promociji mnogo boljeg albuma, a za Rage ću videti, stoji kao opcija Budimpešta 4. marta, još se kolebam. ;)

 

Svejedno sam ta dva benda naveo samo kao primere, nemojte me vući za jezik. Samo sam hteo da ukažem na to da na nas koji nismo došli na Stratovarius i Gamma Ray ne može da se nalepi etiketa "lenje publike", jer smo išli na neke druge koncerte i među prvima kupovali karte za one koji su otkazivani. Nisam ja kriv što je je ukus publike takav, a niste ni vi.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Основни проблем је што је људима лакше да пију из викенда у викенд по хиљаду динара за вече него да одвоје да чују бендове... "јао, па ја ово не слушам"... па није у томе поента... организатор неће да се цима да доводи бендове који траже (ваљда) јаче цифре, јер нису умоболни да ризикују на тај начин... ја заиста не знам како им се исплати да доводе бенд из иностранства ако им је укупна зарада од продаје карата ~400.000 (за гр, нпр) => 4000€. Ако ће се расправа водити у том смеру, било би корисно да неко из ТН каже колико је од тога исплаћено бенду, мада то је у принципу ирелевантан податак. Дакле, "инвестирај" у оно што желиш да слушаш. Да не буде забуне, ово није ништа лично. Кажем "ти", као било који "ти" који се жали на то што не долазе "већи" (уствари скупљи) бендови.

 

Jebo ih Ramstajn. :angry:

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ali zato sam Diggere video naknadno, sa jačom postavom i na promociji mnogo boljeg albuma, a za Rage ću videti, stoji kao opcija Budimpešta 4. marta, još se kolebam. ;)

 

To nije bila poenta tvog posta, ali neću da se uludo raspravljam.

I savetujem i drugima da se manu ćorava posla, sve je rečeno, ko će doći doći će, tih je sve manje.

Vratimo se na svirku, dajte klipove i fotke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"јао, па ја ово не слушам"... па није у томе поента...

 

па, јесте у томе поента. зашто би било ко давао 1500 - 2000 динара на неки концерт, ако га заболе за тај бенд?! ево, узећу себе за пример. велики сам поштовалац лика и дела господина Каија, али чак и да то вече није била свирка у Дангуби (ипак сам трешер), опет не бих дошао на Гама Реј па чак и да сам код себе у том тренутку имао небројено више пара од цене улазнице, јер ми је то срање од бенда. поента је, ваљда, доводити бендове које највећи број публике жели да види. е сад, друга је прича што ће да се појави 1000 људи са причом да би ишли на "тај и тај бенд" па чак и да карта кошта "толико и толико", а након пар месеци, види чуда, тај бенд дође и на концерту се појави 200 људи, од тога од оних 1000 дође њих 100.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde molim vas umuknite i ne kvarite mi savrshenstvo od koncerta,svaka cast josh jednom za ozvucenje prvi put u zivotu da nesto nije preglasno zato sto je u velikoj sali i da se predgrupe cuju\m/

@poenta dragi jaroslave je upravo u tome sto je metal valjda neko istrazivanje sa mudima,i ako ljudi koji su recimo napravili speed metal na koji se lozis imaju nesto da ti kaze trebao bih da dodjes da ispunis sebe...

Edited by STARSHOOTER_SUPREME
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Неша: ако желим да ми Каи Хансен нешто каже, саватаћу га после концерта, а не да дајем масу пара за тако нешто. да је у питању Хеловин са ЊИМ у постави, дао бих брдо пара и отишао на концерт. једноставно, мени се Гама Реј музика не свиђа, и то је то. али опет ми је драго што тако велико име у свету Метала може да оде из ове земље са изузетно позитивним утисцима. исто тако бих желео да сваки концерт тако прође, ма који бенд био у питању, јер бар у нечему да покажемо да нисмо толико ђубре од нације.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...