Jump to content

2009.02.23. *SKC, Beograd* Gamma Ray


LazaGNR

Recommended Posts

Na Ramshtajnu ce biti puno vishe ljudi, sama chinjenica da je koncert u Areni govori dosta. Kapiram da ce ih biti chak i vishe nego na Mejdenima, ali jebiga, shta je, tu je. Realno, puno ljudi ne zna ni za Helloween, a kamoli za Gamma Ray, znaju eventualno da je Kai Hansen tu neki gitarista i kao neki pevach... A shto ste prichali za mladju masu, klinci koji bi ishli na ovakve koncerte ih ne slushaju jer su sad drugi bendovi moderni, a matoriji su ih vec verovatno negde videli ranije, ali nemaju bash svi para da gledaju svaki mesec neshto, tako da i nisam ochekivao prepun SKC... Videli smo ih, videli su oni nas, doci ce opet  :mhihi:  Ako se naravno ne otkaze cert  zbog slabe prodaje kao shto je bio sluchaj sa Slayerom xDD 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gostovao u pola, najavljivao koncerte bandova koji se inace slusaju po drzavnim televizijama :)

 

nego Lakicu, uskoro cu ti ispisati izniman komentar za one goticare sto dolaze i BL, malo sam ih tjubovao pa ono ;)

Haha, tako sam i mislio, samo cekam kad cu naseg dragog Elderanea da vidim u Fajront republici, kako poziva na renoviranje Tasha zarad predstojece koncertne sezone :meshuggah:

 

A goticari, cenim da ce biti jaka festa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Основни проблем је што је људима лакше да пију из викенда у викенд по хиљаду динара за вече него да одвоје да чују бендове... "јао, па ја ово не слушам"... па није у томе поента... организатор неће да се цима да доводи бендове који траже (ваљда) јаче цифре, јер нису умоболни да ризикују на тај начин... ја заиста не знам како им се исплати да доводе бенд из иностранства ако им је укупна зарада од продаје карата ~400.000 (за гр, нпр) => 4000€. Ако ће се расправа водити у том смеру, било би корисно да неко из ТН каже колико је од тога исплаћено бенду, мада то је у принципу ирелевантан податак. Дакле, "инвестирај" у оно што желиш да слушаш. Да не буде забуне, ово није ништа лично. Кажем "ти", као било који "ти" који се жали на то што не долазе "већи" (уствари скупљи) бендови.

 

 

 

+1

 

Care, ne generalizuj stvari tako. Prvo i osnovno, naravno da niko neće ići na nešto što ne sluša. Prosto i jednostavno, da li bi ti išao na koncert Nade Obrić, a to recimo ne slušaš?

I ne znam ko to iz vikenda u vikend ide da se opija za hiljade dinara, sasvim pristojno možeš i za 300 kinti da se ošuriš.

Kad se sagleda situacija ko šta voli da sluša i gleda, dođeš do neke realne cifre od 200 do 1000 ljudi-posetilaca po koncertu u zavisnosti ko svira i šta svira.

 

Ako je ponuda koncerata šarolika i česta, naravno da će ljudi da biraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Sto se tice Gamma Ray-a, ova zadnja lista jeste sranje, al mislim da cemo mi dobiti bolju...A to da cemo se pokazati pa ce nas nagraditi, kolko ja znam bend napravi listu pre koncerta pa onda cepa po njoj  :rolleyes:

Da li i sad imas ovakvo misljenje?   :pivopije: 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dobro, sto se tice I Want Out-a, iskreno da vam kazem, ja sam je i ocekivala jer je bila na raznim listama, pa mi je bilo nekako logicno da je sviraju. xD Bilo bi mozda malo praznjikavo bez te pesme na kraju. Mis'im, setlista bez I Want Out-a je bila sjajna, al' kazem, I Want Out je savrseno legla na sve to. Nisam preterano odusevljena sto je publika zasluzna za tu pesmu, mada ok, drago mi je ako smo uticali u nekoj meri. Vece zadovoljstvo bi bilo da su odsvirali nesto sto uopste nije bilo na listi, al' dobro, kazem da mi je jako drago ako smo uticali. :bigblue:

 

Nego, sto se tice snimaka i slika, ja vec rekoh da ih imam, pa kad se nakanim da ih okacim, javicu vam. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čini i da se, i onako mali, broj ljudi koji slušaju metal, naročito onih koji bi išli na koncerte, konstantno smanjuje. Današnja dečurlija je sva na grandu i onim rijaliti govnima, a matorija ekipa sve više "ispada iz fazona", za sve više ljudi koji su ranije bili manje-više redovni na koncertima čujem da polako posustaju, nešto se "uozbiljili" i ti tripovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da je svako ko je zeleo da dodje znao za koncert nije tacno. Jedan lik koji me je zamolio da ga slikam sa clanovima benda mi je licno rekao kako je saznao za koncert dan ranije tako sto je slucajno proso pored skca i video plakat, i kako su i on i njegovi prijatelji propustili par koncerta tako sto su kasno saznali...im just sayin :rolleyes::bigblue:

Sto se tice poseta koncerata kod nas, mislim da ce pravi test biti kad dodju gardijani. Ako dodje manje od 500 ljudi, onda slobodno mozete da prestanete da pravite metal koncerte kod nas :da:

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

slozices se isto tako da je na primeru tvog prijatelja pokazano da je plakat ispunio svoju svetu duznost: slucajno ga vidis i informises se :) no dobro, ja se iskljucujem licno iz svake dalje rasprave po tom pitanju, vazno je da su se ljudi koji su bili proveli dobro, i guess.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je na nekim setlisama, ali za nas koncert nije bila planirana... Ne bi je bilo da nije bilo dva bisa, a dva bisa ne bi bila da nije bilo publike....

 

To sto si je ti ocekivala nema nikakve veze sa nicim napisanim...

Ima veze, al' dobro, necemo sad raspravljati o tome, k'o da je bitno.

 

Nego, koncert jeste bio savrsen! Osim broja ljudi, nemam zamerki! :rockdevil:

Za Strato sam, recimo, bila sokirana zbog tako malo ljudi, a za GR sam prvo ocekivala vise, al' onda sam posle skontala da ce biti malo, no dobro, eto, nije bio sok, a i stvarno jeste izgledalo k'o da je bilo vise ljudi nego na Strato-u. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sto se tice poseta koncerata kod nas, mislim da ce pravi test biti kad dodju gardijani. Ako dodje manje od 500 ljudi, onda slobodno mozete da prestanete da pravite metal koncerte kod nas :da:

da, ali nemoj zaboraviti da su guardiani i otac i majka i sve na svetu ;) sto se tice tog zvuka , a i heavy metala uopste. Guardiani nikada ne mogu da prodaju manje od 800 - 1000 -1500 karata kod nas u zavisnosti od trenutka ... jer je to fenomen koji ja ne znam kako da objasnim ;) . Kvalitet .... ne Mirror Mirror i Valhalla ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"This was the smallest audience on the tour by now, but because it was so "small", everything was so big."

 

Kai Hansen, posto sam ga pitao za misljenje o broju ljudi na koncertu.Covek je izrazio iskreno odusevljenje publikom i objasnjeno mu je da su samo fanataici dosli na koncert zbog ekonomske situacije i brojnih koncerata sjajnih grupa, za sta je takodje imao veliko razumevanje. :)

Edited by Srlandand

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Elderane - Lepo napisano, mada me vise brine odakle znas toliki broj tih gnusnih emisija  :meshuggah:

To sam i ja kteo reci! :haha: Jbt gde si iskopao to sve, pa ja za pola tih emisija nisam cuo u zivotu. XD

Elem.. ne znam sta se cudite, pa znalo se da ce doci max 250-300ljudi na ovaj koncert.  Bitno je da su se svi dobro proveli.    I publika a i bend koliko cujem / vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kai kraljina! Posle slikanja smo se spontano rukovali, nisam stigao ni da završim "great show" on je rekao nešto tipa "great audience", kada se približavao busu, dao je nekom roudiju da mu unese stvari a on ostao napolju, koliko sam mogao da primetim, nikog nije ispalio za potpis/sliku/ćaskanje, ostao je maksimalno...

 

 

 

Evo čovek postavio prvi snimak! :rockdevil:

 

 

EDIT: Naravno da je bitna poseta, zbog jedne male sitnice, nema više publike - NEMA KONCERATA!

Edited by crusader84
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji i ona druga, meni licno ogavna, grupa nu metalaca koji nisu nista drugo do obicni fenseri i ljudi koji zele da budu kul pa prate MTV trendove. Ti ce ici i na Ramstajn iako ne znaju ni rec nemackog, a takodje koliko sam ja primetio ne znaju ni engleski. Pa sta onda slusaju metal krv im jebem?! Posle nekog vremena ce poceti da slusaju narodnjake. Vec ih znam dosta koji su to uradili.

 

u toj grupi postoje ljudi koji su danas u promotivnim agencijama, a dobar deo njih je lokalni tech crew na koncertima koji se organizuju kod nas, plus su upoznati sa engleskim jezikom, kao i metalom globalno bolje od vecine ljudi koje znam, tako da pripazis na izrazavanje malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...