Jump to content

2009.02.23. *SKC, Beograd* Gamma Ray


LazaGNR

Recommended Posts

Ko bas hoce da se upozna sa Freedom Call nek skine Taragon i Eternity, pa ako mu se to svidi onda mozda i prvi i eventualno Crystal Empire...

 

Meni licno su ovaj EP i Eternity jedino koliko toliko pristojno sto su uradili iako ostaju jedan od najdosadnijih i najneinventivnijih bendova ikad! U definiciji za rijec generic, trebaju biti navedeni kao primjer :)

 

Ipak, odlicni su muzicari i imaju pokoju pjesmu kao sto rekoh, tako da ce uzivo vjerovatno biti bolji nego sto se cini....

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel bolje sad? :P

Ne, nije bolje sad, vracaj Freedom Call, al' ispravno napisano. :razz:

 

 

 

Edit: Tek sad vidim da stoje sitnim slovima predgrupe. Nije ni ovako dobro, al' ako nista drugo, bar je ime FC-a napisano pravilno.

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj EP Taragon, je po meni najbolji EP koji sam ikada cuo! I zao mi je sto nisu izdali nikakav koncept album o Taragonu!

 

A o Ramzesu imas pesmu koja se zove Pharao, pesma sabija!

 

Sve u svemu ja na ovo idem zbog Freedom Call-a ...

 

aj nek mi neko preporuci sta da poslusam od Gamma Ray-a plz?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i obavezno - Land of the Free (naravno mislim na 1. dio, jedan od najjacih power albuma ikad snimljenih), zatim Somewhere Out in Space i zivi album Alive 95 koji je prosto fenomenalan! Onda Heading for tomorrow, Powerplant i mozda Majestic.... Nekoliko jako dobrih stvari i njihovih kllasika ima i na Insanity and Genius... A dalje slusaj sve redom.... Ali ako ih do sada uopste nisi slusao, onda su ova prva tri koja sam naveo obavezna!

 

Mali edit: Reci da na koncert na kome nastupa Gamma Ray i jedan Kai Hansen ides zbog Freedom Call je prosto jeres :)

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se secam da su imali jednu pesmu koja valja a u kojoj se spominje Ramzes, ali 100 godina je nisam cuo. Valjda su to oni. :haha: Ali se secam da je bilo i nekih uber-gay komada. :haha:

 

 

Da...Pharao ... http://www.youtube.com/watch?v=dwAPrLOvfXs

Fenomenalni sountrack za Prince of Egypt!

 

@ FëanorSonOfFinwë - moj predlog ti je da idesh ovim redom :

 

Land of the free/Somewhere out in space ( ovo su dva nenadjebiva albuma i stvarno se ne zna koji je bolji )

Powerplant

Insanity and genious

Majestic

...sve ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaajaa... jbt, ja nisam ni video ko su predgrupe, ortak mi upravo reče... Jedva čekam da čujem Secret Sphere, smorio sam se mnogo što je ispalo sve kako je ispalo sa Castle festom, gde su takođe trebali da sviraju, ali ovu priliku da ih vidim neću propustiti :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj nek mi neko preporuci sta da poslusam od Gamma Ray-a plz?!

 

S obzirom na ukus koji si do sada demonstrirao, preporučujem ti albume iz srednjeg perioda (Land of the Free, Somewhere Out in Space i Powerplant). To bi ti više ležalo, a inače generalno preporučujem poslednja 3 albuma. Ono što nikako ne preporučujem su prva 3 albuma, sa Scheepers-om, posebno treći, iako znam da ovde ima onih koji seku vene na te albume. Mene iskreno, većina pesama iz tog perioda - smara, čak i one najblje među njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...