Jump to content

2010.02.14. *SKC, Beograd* Paradise Lost / Samael


Elderane

Recommended Posts

Embers fire nije tu jos od Grcke, a Hallowed land je bila samo na prvih par koncerata kad je Mili zamijenio Grega, onda se opet vratila Pity the Sadness...

 

Bilo kako bilo, i meni odgovara bilo koja set lista, mada mislim da bi mogli ubaciti i koju "neprovjerenu" pjesmu s vremena na vrijeme.... Paradise Lost je jedan od rijetkih bendova za koje mi je skoro potpuno svejedno sta sviraju i mogu odsvirati bilo kojih random 16 pjesama (mozda izuzimajuci prvi album i BiN) sto se mene tice.

 

Nadam se da ce sa Gregovim povratkom pasti i neko osvjezenje, a mozda i malo produzenje (mada se na ovo posljednje ne bih kladio).

Od ovih standarda, zao bi mi bilo jedino Embers Fire da ne cujem...

Mislim da je steta sto vec duze vremena nista ne sviraju sa X, a bilo bi zanimljivo nekad i aktivirati neke stvari sa Hosta osim So much is lost. Te pjesme imaju toliko potencijala i mislim da bi neke od njih zvucale odlicno uzivo, u prilagodjenim aranzmanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, koliko ima tih koje bi valjalo cuti, mogao bih napraviti jedno dvije vrhunske set liste samo od stvari koje se ne sviraju. Volio bih cuti Another desire, In all honesty, Behind the Grey, Symbol, I am Nothing, World pretending, Jaded, Remembrance, This Cold Life, Mortals watch the day, Sedative god, Disappear.... :)

Zato i kazem da mi je (skoro) potpuno svejedno sta god da odaberu, mada se posljednjih godina i oni uglavnom drze play it safe principa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, koliko ima tih koje bi valjalo cuti, mogao bih napraviti jedno dvije vrhunske set liste samo od stvari koje se ne sviraju. Volio bih cuti Another desire, In all honesty, Behind the Grey, Symbol, I am Nothing, World pretending, Jaded, Remembrance, This Cold Life, Mortals watch the day, Sedative god, Disappear.... :)

Zato i kazem da mi je (skoro) potpuno svejedno sta god da odaberu, mada se posljednjih godina i oni uglavnom drze play it safe principa.

 

Interesantan izbor.Vidim iz navedenog da nisi od onih fanova koji se primaju samo na one "hitove".Svaka od stvari koje si pomenuo,mogla bi biti single.Tu smo,nekako slicni.Za mene,svaka njihova pesma ima posebnu draz.A,to ti govori neko ko je kupio njihov prvi album kada su se pojavili i cekao 15 godina da ih vidi uzivo.Sazrevao sam slusajuci P. Lost.I,iskreno se nadam da cu ih videti opet.Sada,kada su odlucili svetu muzike pokazati kako se istinski prasi.Ovaj,poslednji album,bi trebao biti udzbenik nekim kvazigothic bendovima.

Edited by Qadmon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicna situacija i kod mene, ja ih slusam negdje od 1993. godine i nikada nisam prestajao. Sa izuzecima (donekle) u prvom albumu i u Believe In Nothing, mislim da je svaki album koji su izdali ili cisto remek djelo ili na samo korak od toga.

 

Sve njihove promjene tokom karijere koje su im mnogi zamjerali, meni su uvijek bile dobrodosle, jer je to bio nacin na koji su oni stalno i iznova "ponovo izmisljali" sami sebe i to je ono sto ih i cini uzbudljivima sve ove godine. Recimo Host, kao album koji je daleko najvise popljuvan od strane metal zajednice, je zapravo nevjerovatno kompleksan, eksperimentalan i mracan album... DALEKO mracniji i beznadniji od mnogih metal krljacina i upravo svi ti elementi ga cine jednim od najkompletnijih albuma u njihovoj diskografiji. Jedino sto zahtjeva 10000 slusanja da se otkriju svi njegovi slojevi i nijanse....

 

Upravo zato sto sam oduvijek uzivao u toj njihovoj stalnoj evoluciji sam i bio skeptican sa ovim najavama ponovnog povratka sve cvrscem zvuku, jer sam se mislio da su mozda izgubili kreativnost i da sada tu traze utociste, medjutim fenomenalan novi album koji zvuci toliko svjeze je dokazao da to ni izbliza nije slucaj.

 

A sto se tice ovih pjesama koje sam naveo, ima takvih jos bar 20 koje nikada nisu u prvom planu, a koje daleko prevazilaze neke od "sigurica" koje su redovne... Posebno je zanimljiva situacija sa njihovim B-stranama singlova koje cesto budu bolje od pola albuma, sto samo pokazuje koliko studiozno prilaze svakom objavljenom izdanju u smislu kvaliteta, pa makar to bio i snigl gdje se kao B-strane pojavljuju mnoge zaista genijalne pjesme umjesto nekih losih live verzija ili zajebancija iz studija kao kod velike vecine drugih bendova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da."Host" je za mene bio prijatno iznenadjenje.Kod mene je naisao na odusevljenje.Vec na prvo slusanje,izdvojio sam neke favorite(a kasnije se pitao kako bi "Behind The Grey" i "Made The Same" zvucale uz neke heavy gitare).Neki su ih u to vreme poredili sa Depeche Mode.To mi ni malo nije smetalo posto i taj bend jako volim.No,kako bilo,za mene je to jedan fenomenalan album koji i danas rado poslusam."Believe..." je,mozda,malo slabiji album ali,"I am nothing","Mouth","Illumination" i"Divided" bih uvek mogao svrstati u jako dobre stvari.A za B-sides si skroz u pravu.Pogledaj samo kakav je uspeh postigla "Sweetness".A treba napomenuti i stvari kao sto su"I can hate you","Deus","Hour","Waiting for god","Slave","Leave this alone"...Pored onih koje si ti naveo,naravno."Another Desire" je,po meni,bio nagovestaj pravca kojim ce se Paradise Lost kretati narednih nekoliko godina.I mislim da ne postoji band koji ,kao oni,ume obraditi neku,mozda neocekivanu,stvar.Novim albumom su pokazali samo jedno.A to je da su bend kojem ne nedostaju ideje i da su puni energije i volje sto mnogim bendovima poput Metallice nedostaje.Najgore je reciklirati staru slavu i na osnovu starih provereno dobrih stvari,sklapati nesto poput mozaika i to muzickom svetu predstavljati kao "novoi sveze".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicna situacija i kod mene, ja ih slusam negdje od 1993. godine i nikada nisam prestajao. Sa izuzecima (donekle) u prvom albumu i u Believe In Nothing, mislim da je svaki album koji su izdali ili cisto remek djelo ili na samo korak od toga.

 

Sve njihove promjene tokom karijere koje su im mnogi zamjerali, meni su uvijek bile dobrodosle, jer je to bio nacin na koji su oni stalno i iznova "ponovo izmisljali" sami sebe i to je ono sto ih i cini uzbudljivima sve ove godine. Recimo Host, kao album koji je daleko najvise popljuvan od strane metal zajednice, je zapravo nevjerovatno kompleksan, eksperimentalan i mracan album... DALEKO mracniji i beznadniji od mnogih metal krljacina i upravo svi ti elementi ga cine jednim od najkompletnijih albuma u njihovoj diskografiji. Jedino sto zahtjeva 10000 slusanja da se otkriju svi njegovi slojevi i nijanse....

 

Upravo zato sto sam oduvijek uzivao u toj njihovoj stalnoj evoluciji sam i bio skeptican sa ovim najavama ponovnog povratka sve cvrscem zvuku, jer sam se mislio da su mozda izgubili kreativnost i da sada tu traze utociste, medjutim fenomenalan novi album koji zvuci toliko svjeze je dokazao da to ni izbliza nije slucaj.

 

A sto se tice ovih pjesama koje sam naveo, ima takvih jos bar 20 koje nikada nisu u prvom planu, a koje daleko prevazilaze neke od "sigurica" koje su redovne... Posebno je zanimljiva situacija sa njihovim B-stranama singlova koje cesto budu bolje od pola albuma, sto samo pokazuje koliko studiozno prilaze svakom objavljenom izdanju u smislu kvaliteta, pa makar to bio i snigl gdje se kao B-strane pojavljuju mnoge zaista genijalne pjesme umjesto nekih losih live verzija ili zajebancija iz studija kao kod velike vecine drugih bendova...

 

Kada si pomenuo koliko je Host mracan ne mogu a da se ne slozim sa tobom. Negde sam procitao da je Nick tekstove za Host pisao nakon smrti oca, pa ne treba da cudi sav bol koji izbija iz svakog teksta.

 

Sto se tice uzivo stvari sa ovog albuma na netu postoji snimak sa Bizzare festivala '99 godine gde izvode izmedju ostalog pesma sa Host-a koje zvuce jako dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si pomenuo koliko je Host mracan ne mogu a da se ne slozim sa tobom. Negde sam procitao da je Nick tekstove za Host pisao nakon smrti oca, pa ne treba da cudi sav bol koji izbija iz svakog teksta.

 

Sto se tice uzivo stvari sa ovog albuma na netu postoji snimak sa Bizzare festivala '99 godine gde izvode izmedju ostalog pesma sa Host-a koje zvuce jako dobro.

 

Na Youtube imas snimke sa Viva Overdrive gde izvode vecinu Host stvari.Greg je za klavijaturama a gitaru svira neki tip za kojeg ne znam ko je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, gledao sam taj nastup nekoliko puta, to je snimljeno nakon objavljivanja Hosta... Skroz cudno vidjeti Grega na bini a da ne svira gitaru! Ni ja ne znam ko je lik koji je tu svirao...

Bilo bi vrlo zanimljivo sada cuti nesto odavde, sa novim aranzmanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, gledao sam taj nastup nekoliko puta, to je snimljeno nakon objavljivanja Hosta... Skroz cudno vidjeti Grega na bini a da ne svira gitaru! Ni ja ne znam ko je lik koji je tu svirao...

Bilo bi vrlo zanimljivo sada cuti nesto odavde, sa novim aranzmanima...

 

Da,to je ono sto bih jako voleo cuti.Da odrade to opet,ali sa ovakvim aranzmanima kakve imaju sad na novom albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album me je baš prijatno iznenadio. Spot za Faith/Death je mnogo dobar! :sad:

 

Verovatno je već negde ranije rečeno ali svejedno ako bi neko mogao da ponovi, kako doći do karte?

Mislim da je malo glupo toliko ranije kupovati kartu, imajuci u vidu broj otkazanih koncerata kod nas u skorije vrijeme, a pri tom koncert (jos) nije oficijelno potvrdjen na sajtu.

 

http://www.paradiselost.co.uk/tour-dates.html

 

Ja licno cu kupiti kartu kad se nas datum pojavi tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je malo glupo toliko ranije kupovati kartu, imajuci u vidu broj otkazanih koncerata kod nas u skorije vrijeme, a pri tom koncert (jos) nije oficijelno potvrdjen na sajtu.

 

http://www.paradiselost.co.uk/tour-dates.html

 

Ja licno cu kupiti kartu kad se nas datum pojavi tamo.

 

Razume se. Nisam ni mislio da odmah uzmem. (ne bih ni mogao. Prokleti novogodišnji pokloni :mad: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...