Jump to content

2010.02.14. *SKC, Beograd* Paradise Lost / Samael


Elderane

Recommended Posts

Dobra je setlista bila, culi smo neke koje nismo prosli put, a bubanj mi ne fali. Takav je njihov sinteticki hladan zvuk i lezi im to. Black Hole je sahranila, mada ti nisi uzivao sa mnom u wall of soundu Dark Funerala, tako da...

 

Ali smo uziwali na onom "The Last Time" solou :muzicar::wub:

 

 

Najveci kralj cele veceri :da:

 

E da, bubnjar - Petrozza, notGreg gitarista - Peavy Wagner, Greg - Thomas Youngblood :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kashnjenje je bilo zbog nekih tehnichkih problema sa mikserom, ali se reshilo (dodushe, posle sat i neshto chekanja :mrgreen: ).

 

Koncert mi je proshao za 15 minuta. Sjajno. Dobra set-lista, Holmes shtekara normalno propevao tek na Say just words, ali je publika celokupan koncert zdushno pratila (a i ja, ostadoh bez glasa :D ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samael odlican, zao mi je sto nisu duze svirali.

 

Paradise Lost fenomenalna svirka (uz blago Holmesovo stekanje, al vec smo navikli na to) i atmosfera za 10. Moglo je biti malo vise ljudi, ali kakva je inace situacija sa koncertima, jos je i zadovoljavajuce.

 

A Greg Mekintos je sumanuti gitarski genije! Svaki put to kazem i svaki put me iznova naprosto oduva... Maestralno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samael je bio odličan, baš su "razvalili", nisam ih odavno slušao, tako da su mi baš "legli"!

 

Svirka Paradise Losta iz 2005. godine bila je mnogo bolja. Na prvih nekoliko pesama Aaronova gitara se nije čula, a Gregor je ispadao nekoliko puta, da su ga "kompanjoni" nekoliko puta pogledali. Ipak, njegove solaže su fenomenalne. O Niku, štekara, kao što ste već rekli. Nekako je meni svirka počela tek sa First Light, sve na početku bilo je nekako "sirovo".

 

Sumarno, svirka je bila ok, posebno Requiem, Pity the Sadness, FDU-DUS, Say Just Words i First Light. Atmosfera je bila odlična...

 

I ono kašnjenje malo je smorilo ljude (posebno na pauzi između Samael i PL), kao da kasne naši bendovi pa dok se ljudi skupe. Eh ta tehnika... ili šta već

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar koncert! Samael sam samo odgledao sa strane (ne slusam ih), Loste sam docekao skoro u prvom redu (neko je vec rekao, lakse nego ikad).

Meni je skoro prvih 15-20 minuta zvuk bio jako los. Aaronova gitara gotovo da se uopste nije cula, a Nick je bio jedva nesto glasniji. Kasnije se gitara popravila, ali vokal je i dalje ostao prilicno tih. Mozda je takav osecaj bio direkt ispred bine, ne znam kako je bilo ljudima iza.

Atmosfera odlicna, set-lista ok (ja bi vise voleo da je vise pesama iz starog repertoara), ali uprkos ovim "primedbama" ja sam imao bas lepo vece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenomenalan doživljaj! Što se čekanja tiče, pa bože moj, nepredviđeni problemi, bolje što smo sačekali da sve reše nego da svirka nije onako dobro zvučala. Da, Nick se malo slabije čuo, pa i gitare...bubanj i bas su bili u prvom planu...bar iz prvog reda slušano. Kod Samaela to nije smetalo jer iskreno, ovo mi je bio prvi put da ih čujem...ali definitivno ne i poslednji. Gitarista (Makro?) pogotovo, neverovatan! That dude performs straight from the heart! Moram reći da je Samael imao bolji scenski nastup. Skakali, vrteli se, pevač više animirao publiku... Mnogo mi se dopadoše! Čak ni nedostatak bubnjeva...mislim, onaj lik za klavijaturama... :rockdevil:

Što se PL tiče, dobro je Marko rekao da su su Samael i PL dobra kombinacija. (Ali "Kakav je Samael?" -"Ma, divan!" :lol: ) Nick je baš delovao kulerski. Tipično za njega. Ona provala sa Nikšićkim...pa komentar za Stiva "Looks like you have a fan club here" ;) Ipak, dobar je. Gotivim ga više nego Jamesa Hetfielda recimo. Aron jeste imao jednu grešku na početku FDU-DUU ali generalno, oduševio me je. Bio sam odmah ispred njega i na albumima nisam imao pojma za neke od deonica koje su njegove. Predaleko od Grega da bih ga komentarisao, samo mogu reći da je lik ogroman. U one ruka stanu dve gitare. :)

 

Sve u svemu, prezadovoljan. Idem sad da vidim šta imam od video snimaka i slika...

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samael je zvučao korektno, ali je meni sve to bilo čudno bez živog bubnja, imao sam utisak da sam na pojačanim karaokama :)

 

Paradise Lost je bio baš dobar. Tamo gde sam stajao (drugi-treći red sa desne strane, ispod Arona) je zvuk bio malko bzvz, slabo se čula Gregova gitara. Kako bilo, super sam se proveo, i set-lista, i nastup benda (bubnjar je par puta objasnio neke stvari) i sve ostalo je bilo kako treba.

 

Bilo bi još bolje da je publike bilo više, ali me to više ne čudi. Očigledno naši metalci više vole da piju u parku/bleje na fejsu/drkaju ku*ac/slušaju metal od pre 20-30 godina/šta god umesto da dođu na koncert sastava koji je definisao jedan žanr metala, i to na turneji kojom taj sastav promoviše ODLIČAN album :(

 

@Promoteri

Nemojte da vam na pamet pada da se u budućnosti igrate da "možda u toku dana povisite cenu karte". Ako treba da bude skuplja karta da bi se isplatilo da radite, stavite skuplju kartu. Ako vam je važno da ranije prikupite pare od karata, stavite skuplju kartu na dan koncerta i zdravo. Ali nemojte šalom da se šalite da menjate pravila igre nakon što igra počne, em ispadate neozbiljni em nervirate publiku.

 

@Che-Cha

Dobrodošla na forum! Kakvi su utisci od sinoć, da li je vredelo preći 2500km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samael je zvučao korektno, ali je meni sve to bilo čudno bez živog bubnja, imao sam utisak da sam na pojačanim karaokama :)

 

Tako nekako ali su ostavili bolji na utisak na mene nego PL. Meni licno je smetalo to sto PL nije svirao nista sa Icon-a a ja volim taj album dosta.Mislim bre,Embers Fire da se ne svira na redovnoj setlisti mi je totalni debilitet.To je kao stvar koju sviraju na bis sad koliko sam mogao da primetim.Da je publika htela,mozda bi i izasli da je odsviraju ali cim su ovi rekli gudbaj,svi su napustili salu istog momenta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala sto ste se drzali satnice! :mad:

nema na cemu. jos ako bi citao postove po temi malo...

 

u svakom slucaju, fenomenalno vece. jbg, slusam ovaj band od 8. razreda osnovne skole, bio sam na prvom 'certu, ali ovo je bilo neuporedivo bolje. hvala svima koji su se pojavili juce u SKCu!

 

u toku dana malo anegdota i zajebancija u vezi sa samim clanovima banda, odoh se rastreznim sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na cemu. jos ako bi citao postove po temi malo...

 

u svakom slucaju, fenomenalno vece. jbg, slusam ovaj band od 8. razreda osnovne skole, bio sam na prvom 'certu, ali ovo je bilo neuporedivo bolje. hvala svima koji su se pojavili juce u SKCu!

 

u toku dana malo anegdota i zajebancija u vezi sa samim clanovima banda, odoh se rastreznim sad...

 

ma nema potreba da citam postove po temi, jednostavno niste (ne znam dal si u organizaciji) profesionalni...prvo,omasen datum na karti,ajd to ok,nema veze, desava se.dalje,niko ne zna kad to pocinje...i onda neko od vas kaze,ja se oslonim na to...trcim da stignem na vreme, koncert kasni,aj opet nema veze,bar sam stigao na vreme.Ali sta sad, javlja se problem dal cu stici da se vratim na bus kuci jer radim sutra ujutru (nisam iz BGa, iz "unutrasnjosti" sam).Naravno, stigao sam, ali sam zato propustio pola koncerta...i uopste mi nije svejedno.

Dal, je bilo ozvucenje (sad moz da se vadite na sta god hocete,al da kazemo da vam verujem) dal,ste cekali narod da se skupi...totalno je nebitno,radi se o tome da sam dolazio na koncerte koje ste organizovali,sad je pitanje dal cu da dolazim dalje,jer sam nezadovoljna musterija.Pa se pitajte sto je bilo ovako malo ljudi ovde,i onako malo ljudi onde...

 

Mozda cete me skontati zasto sam besan, sto sam propustio veci deo jednog od omiljenih mi bendova,mozda i ne...

 

 

 

a i da ne offtopichim,o samom koncertu nemam neki validan komentar,jer,bio sam tamo,a i ko da nisam bio...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujak mi rekao da je primetio posle nastupa Samaela nekog lika koji je namestao binu kako se prvo prekrstio pa onda krenuo tamo da vrshlja po nekim kablovima i sta vec :haha: Ja pao :haha: Zajebi ti taj satanizam,da ne udje zlo u njega,za svaki slucaj :lol: Holms mi je bio malo van cele situacije,verovatno je bio cirke xD Ono,publika viche paradise lost,paradise lost a on u fazonu ''O.o" , ''ok the next song is...'' :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema potreba da citam postove po temi, jednostavno niste (ne znam dal si u organizaciji) profesionalni...prvo,omasen datum na karti,ajd to ok,nema veze, desava se.dalje,niko ne zna kad to pocinje...i onda neko od vas kaze,ja se oslonim na to...trcim da stignem na vreme, koncert kasni,aj opet nema veze,bar sam stigao na vreme.Ali sta sad, javlja se problem dal cu stici da se vratim na bus kuci jer radim sutra ujutru (nisam iz BGa, iz "unutrasnjosti" sam).Naravno, stigao sam, ali sam zato propustio pola koncerta...i uopste mi nije svejedno.

Dal, je bilo ozvucenje (sad moz da se vadite na sta god hocete,al da kazemo da vam verujem) dal,ste cekali narod da se skupi...totalno je nebitno,radi se o tome da sam dolazio na koncerte koje ste organizovali,sad je pitanje dal cu da dolazim dalje,jer sam nezadovoljna musterija.Pa se pitajte sto je bilo ovako malo ljudi ovde,i onako malo ljudi onde...

 

Mozda cete me skontati zasto sam besan, sto sam propustio veci deo jednog od omiljenih mi bendova,mozda i ne...

 

 

 

a i da ne offtopichim,o samom koncertu nemam neki validan komentar,jer,bio sam tamo,a i ko da nisam bio...

 

Radio sam na koncertu. Posle tonske probe su ozvuchenje i monitoring pocheli da zuje iz chista mira. Poiskljuchivano je svo svetlo, razglas, monitori i mikseri da bi se utvrdilo shta je izvor buke. Pregledana je struja. Zamenjeni su DI boxovi, pregledana komplet oprema na bini. Na kraju se doshlo do jednog kanala na glavnom mikseru koji je pravio sranja. Glavni vokal, kanal 21. Regulisano je, pushten je narod unutra. Na reshavanju problema je radilo desetak ljudi i nije se znalo ko se vishe znojio zbog sranja.

 

Da nije bilo tog problema, ljudi bi odmah posle tonske probe Samaela bili pushteni unutra i koncert bi pocheo na vreme.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci sad nego odlican koncert.

 

Samael fantastican, to je jedan onih bendova na koje bi isao da 100 puta dolaze. Stvarno nemam reci za njih, kupio Solar Soul, slikao se s bracom, milina.

 

Paradise Lost je bio ocekivano dobar, jedino se vokal cuo malo tise nego bi trebalo, ostalo je bilo ok. Inace Aaron je toliki lik, posto sam stajao tamo ispred njega, covek svaku pesmu otpeva i bas se vidi da uziva u svakom momentu.

 

Ono kasnjenje je stvarno bilo preterano, to bi bila jedina zamerka. Poseta cak solidna za nase prilike.

 

Sve u svemu uzivanje.

Edited by Svart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam na koncertu. Posle tonske probe su ozvuchenje i monitoring pocheli da zuje iz chista mira. Poiskljuchivano je svo svetlo, razglas, monitori i mikseri da bi se utvrdilo shta je izvor buke. Pregledana je struja. Zamenjeni su DI boxovi, pregledana komplet oprema na bini. Na kraju se doshlo do jednog kanala na glavnom mikseru koji je pravio sranja. Glavni vokal, kanal 21. Regulisano je, pushten je narod unutra. Na reshavanju problema je radilo desetak ljudi i nije se znalo ko se vishe znojio zbog sranja.

 

Da nije bilo tog problema, ljudi bi odmah posle tonske probe Samaela bili pushteni unutra i koncert bi pocheo na vreme.

 

 

Ko sto rekoh, verujem vam da je problem bio ozvuchenje,nema potrebe da se pravdas, hvala ti sto si se iscimao da sve bude ok,a i da ovo ispises!

;)

 

valjda ce nekad opet svirati ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema potreba da citam postove po temi, jednostavno niste (ne znam dal si u organizaciji) profesionalni...prvo,omasen datum na karti,ajd to ok,nema veze, desava se.dalje,niko ne zna kad to pocinje...i onda neko od vas kaze,ja se oslonim na to...trcim da stignem na vreme, koncert kasni,aj opet nema veze,bar sam stigao na vreme.Ali sta sad, javlja se problem dal cu stici da se vratim na bus kuci jer radim sutra ujutru (nisam iz BGa, iz "unutrasnjosti" sam).Naravno, stigao sam, ali sam zato propustio pola koncerta...i uopste mi nije svejedno.

Dal, je bilo ozvucenje (sad moz da se vadite na sta god hocete,al da kazemo da vam verujem) dal,ste cekali narod da se skupi...totalno je nebitno,radi se o tome da sam dolazio na koncerte koje ste organizovali,sad je pitanje dal cu da dolazim dalje,jer sam nezadovoljna musterija.Pa se pitajte sto je bilo ovako malo ljudi ovde,i onako malo ljudi onde...

 

Mozda cete me skontati zasto sam besan, sto sam propustio veci deo jednog od omiljenih mi bendova,mozda i ne...

 

 

 

a i da ne offtopichim,o samom koncertu nemam neki validan komentar,jer,bio sam tamo,a i ko da nisam bio...

 

mozda ces me razumeti, verovatno neces, ali da probamo:

 

ono sto mi navodimo kao satnicu nije vreme koje je nama palo na pamet, vec je vreme koje dobijamo od agenta kao sheet, gde se tacno zna kada band stize, kada se istovaruje, kada se radi tonska proba, vecera, aftershow obrok, kada je ulazenje ljudi u salu, kada ko svira i koliko...

 

e sad, isti taj agent, za slucaj da nesto krene naopako, ima pravo da potpuno stopira neku od navedenih radnji. nazalost, to se ovoga puta desilo. ovo nije gimnazijska svirka, pa da se ceka da se ljudi skupe...u pitanju je zaista tehnicki problem, Vuk je zaduzen za tehniku, vec ti je objasnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda ces me razumeti, verovatno neces, ali da probamo:

 

ono sto mi navodimo kao satnicu nije vreme koje je nama palo na pamet, vec je vreme koje dobijamo od agenta kao sheet, gde se tacno zna kada band stize, kada se istovaruje, kada se radi tonska proba, vecera, aftershow obrok, kada je ulazenje ljudi u salu, kada ko svira i koliko...

 

e sad, isti taj agent, za slucaj da nesto krene naopako, ima pravo da potpuno stopira neku od navedenih radnji. nazalost, to se ovoga puta desilo. ovo nije gimnazijska svirka, pa da se ceka da se ljudi skupe...u pitanju je zaista tehnicki problem, Vuk je zaduzen za tehniku, vec ti je objasnio.

 

jbg,sve ja to razumem (ne znam zasto si poceo od cinjenice da necu skontati sav taj organizacijski posao,sad vec vredjas), ali mi je zao sto sam morao da izadjem ranije...toliko. covek je lepo objasnio o cemu se radi,nista vise nije potrebno. meni ostaje neodgledan koncert,al sta sad,zivot ide dalje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim da si glup i ne vredjam te, nego mislim da si besan i ims pravo da budes, ali kazem ti, takve se stvari dogadjaju...

 

uostalom, nije trebalo da izadjes ranije, mogao si da ostanes, odemo u voodoo klub na after i opijamo se od 6 ujutru, pa onda ides na bus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim da si glup i ne vredjam te, nego mislim da si besan i ims pravo da budes, ali kazem ti, takve se stvari dogadjaju...

 

uostalom, nije trebalo da izadjes ranije, mogao si da ostanes, odemo u voodoo klub na after i opijamo se od 6 ujutru, pa onda ides na bus :)

 

Jbga druze to mi je bio i prvobitan plan,da se uroljam sa zenom tamo, al jebena prva smena,stigao bi kuci samo da se tusnem , iovako kucam glavom o tastaturu koliko mi se spava...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, slusam ovaj band od 8. razreda osnovne skole, bio sam na prvom 'certu, ali ovo je bilo neuporedivo bolje. hvala svima koji su se pojavili juce u SKCu!

 

Šališ se, je l' da?

Edited by Sha
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...