Jump to content

2010.02.14. *SKC, Beograd* Paradise Lost / Samael


Elderane

Recommended Posts

e care, ako si u fazonu za jos jednu od tvojih onih rasprava, mani me, glava me boli, 22 sata sam bio na nogama, uclani se na popboks forum, tamo vole takve ljude. ne, ne salim se, ovo je bilo mnogo bolje.

 

elem, kako sa klipovima stojimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam na koncertu. Posle tonske probe su ozvuchenje i monitoring pocheli da zuje iz chista mira. Poiskljuchivano je svo svetlo, razglas, monitori i mikseri da bi se utvrdilo shta je izvor buke. Pregledana je struja. Zamenjeni su DI boxovi, pregledana komplet oprema na bini. Na kraju se doshlo do jednog kanala na glavnom mikseru koji je pravio sranja. Glavni vokal, kanal 21. Regulisano je, pushten je narod unutra. Na reshavanju problema je radilo desetak ljudi i nije se znalo ko se vishe znojio zbog sranja.

 

Da nije bilo tog problema, ljudi bi odmah posle tonske probe Samaela bili pushteni unutra i koncert bi pocheo na vreme.

 

A koga je briga šta je bio problem? Ovde je rečeno da Samael počinje u 20:20, a PL u 21:30. Tačka, kraj. Neka jednom u životu koncert počne onda kada je rečeno. Neko je na osnovu tih informacija recimo planirao ostatak večeri/noći i šta onda? VAMA JE NEŠTO ZUJALO? Ma daj, čoveče. To se ne rešava kada ispred sale čeka nekoliko stotina ljudi. Večito neka opravdanja...

  • Upvote 2
  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

e care, ako si u fazonu za jos jednu od tvojih onih rasprava, mani me, glava me boli, 22 sata sam bio na nogama, uclani se na popboks forum, tamo vole takve ljude. ne, ne salim se, ovo je bilo mnogo bolje.

 

elem, kako sa klipovima stojimo?

 

Popij aspirin. Prošli koncert Paradise Losta je bio pet puta bolji od ovoga sinoć. Aaronova gitara se nije čula pola koncerta, ne znam o čemu pričamo.

 

Elem, ako to zanemarimo, što nije sitna falinka, al' dobro, 'cert je bio ok. Samael je razbio, Lost je bio onako, dobar, ali mogu oni i bolje. Trojka na skali od pet.

 

brate mojne se ljutis ali glup si.

 

Opusti se, drago mi je što si se lepo proveo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

momak, jel tebi stvarno toliko dosadno?

 

nama je nsto zujalo? ti stvarno mislis da je NAMA nesto zujalo, pored zivog tonca benda i monitoring inzinjera? stvarno nemoj da se ljutis, ali si jako glup decko. al ozbiljno :da:

Edited by LeX69

Share this post


Link to post
Share on other sites

saljes hejt na pogresnu adresu. ako je neko kriv to su Scepa i njegov sistem/losi kablovi/stagod. ili skc i njegova struja. mozda i njihovi tonci. nije lako uociti kvar kada imas sistem od 2x24 kanala monitoringa/miksera plus svetlo i sve to...

 

bilo bi lepo da je poceo u 20.20 ali nije. bilo je dobro svejedno. ako je tih sat/sat i po nekom pokvarilo ugodjaj, to je iskljucivo njegov problem... publika je bila do jaja btw. i to ona prava publika, cela ekipa iz ksta period 2003-2004. tad se druzilo u kst-u a nisu postojali internet hejteri i tomes licno :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš i ti da napišeš blog, na temu "Kako se ne organizuju koncerti".

mozemo i da se upoznamo jedan dan.

 

opet kazem, takve stvari se dogadjaju. to je nemoguce sanirati u trenutku, evo ovaj momak petrucci je ispizdeo, i to sa pravom, ali nzalos, to se zaista desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

saljes hejt na pogresnu adresu. ako je neko kriv to su Scepa i njegov sistem/losi kablovi/stagod. ili skc i njegova struja. mozda i njihovi tonci. nije lako uociti kvar kada imas sistem od 2x24 kanala monitoringa/miksera plus svetlo i sve to...

 

bilo bi lepo da je poceo u 20.20 ali nije. bilo je dobro svejedno. ako je tih sat/sat i po nekom pokvarilo ugodjaj, to je iskljucivo njegov problem... publika je bila do jaja btw. i to ona prava publika, cela ekipa iz ksta period 2003-2004. tad se druzilo u kst-u a nisu postojali internet hejteri i tomes licno :D

 

Ma dobro, to je lepa lekcija prožeta nostalgijom i ja protiv toga nemam ništa, ali mene kao fana zaista ne zanima zašto koncert kasni, već me zanima da dođem u 20:20 i da koncert počne tada, a ne sa sat i nešto zakašnjenja. To nije moj problem, već nekoga iz lanca organizacije i uopšte ne ulazim u to ko je u pitanju. I, jebiga, izvinjavam se tebi i ostalima kojima je koncert bio do jaja, meni nije bilo toliko dobro, ali mislim da moj utisak ne može da utiče na vaše utiske, tako da ne znam zašto čemu toliki hejt sa vaše strane.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cak je i meda bio podnosljiv sinoc :D

 

lemilica crowd surfing je bio hajlajt veceri :D

 

@sha

nije hejt nego ne mogu da poverujem da se neko nije lepo proveo sinoc.

 

ok ako si imao zakazan neki ekstra dejt u 23h pa izduvao, ali ja npr. kad idem na koncert, ja nemam "zakazano" nista drugo do kraja veceri, noci...jutra. :D

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, i Nickova konstatacija oko piva "Nickiscko" :D

 

inace, ljudi iz banda su stvarno bas super, mislim da nismo do sada radili sa bandom koji je jednostavniji za saradnju u tom smislu, totalno skromno u smislu pica, nikakve egzibicije, Holmes voli pepsi i kiselu vodu, ostali su u fazonu, samo ako ima jack daniels, sve je ok :)

 

inace Greg je na mene licno stavio najjaci utisak, sto na bini, sto privatno.

 

Edmondson uglavnom djuska one zmijice na iphone-u, a Aaron je nevidjena faca, covek pije cajeve, cita po ceo dan, i ksve vreme baca british humor bisere.

 

sve u svemu, ljudima svaka cast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozemo i da se upoznamo jedan dan.

 

Evo ga on opet. Ne znam zašto lično shvtaš sve, čoveče. Moraš da prihvatiš činjenicu da ćeš nailaziti i na negativne komentare, baviš se takvim poslom, jebiga. Ne znam zašto odmah ideš đonom ako neko kaže da ga nervira čekanje i da ne želi da se sa tim suočava na maltene svakom jebenom koncertu u ovoj zemlji.

 

Što se utisaka tiče, deo sam već rekao, a evo i da dovršim. Set lista PL-a je bila odlična, potpuno ista kao ona u Sofiji, ali zaista pokriveni maltene svi delovi karijere. Lično sam se bolje proveo na prethodnom 'certu, ali je ovo bilo pristojno, ako izuzmemo onaj loš zvuk na početku. Čak sam se i šetao tada po sali, da vidim da li će biti drugačije, ali nije nažalost. Posle se srećom zvuk popravio i bilo je ok. Greg odličan, bubnjar takođe, Nick je mogao za nijansu čvršći da bude, malo mi je bilo tanko pevanje, ali dobro...atmosfera zadovoljavajuća, sve u svemu.

Samael je stvarno odlično odradio svoj deo posla, mnogo su mi se dopali uživo jer ih nisam gledao ranije.

 

cak je i meda bio podnosljiv sinoc :D

 

lemilica crowd surfing je bio hajlajt veceri :D

 

@sha

nije hejt nego ne mogu da poverujem da se neko nije lepo proveo sinoc.

 

Jebiga, ljudi se razlikuju međusobno, ne dopadaju se svima iste stvari. I dobro je što je tako.

Edited by Sha
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samael je pokidao... mnogo volim taj bend. cudno mi je da mladji fanovi (koji su ih upoznali preko Above i Solar Soul) ne kapiraju koliko je Passage vrhunski album u svakom smislu.

 

pretpostavljam da je zvuk na PL-u bio malo tisi jer se Nick ipak malo stedi. zna se da on nije neki pevac a ono, on je ipak tu glavni. mogle su gitare duplo glasnije da budu ali kontam da se Nick nista ne bi onda cuo jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa samaelovog sajta (ovo se odnosi na vecherashni koncert koji je trebalo da imaju u Rumuniji):

 

Concert in Cluj tonight won't happen.

 

Due to a bus accident wich fortunatly involves no injuries, S A M A E L won't be able to play the show originaly scheduled for tonight in Cluj. We're sorry about that and we hope you'll understand this cancelation is beyond our responsability.

 

We're already looking to come back to Romania as soon as possible.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Rumuniji nema auto-puta, tako da smo mi ipak zlato za njih...

 

Elem, prvo bi se zahvalio na zakasnjenju koncerta, jer sam odgledao derbi do kraja!:)

 

Samael odlican, lista ok. Zvuk je bio malo preglasan, ja sam bio pozadi kod tonca, jbg, imam problema sa uhom, pa sam ocekivao da ce kod tonca biti najbolji zvuk...Sve u svemu, ocekivano dobar nastup.

 

Sto se tice P.Losta, taj bend ne slusam, ali ono juce je zvucala sasvim dobro. Moram da pohvalim zvuk, koj je bio dobar, i ne preglasan (mogao sam da pricam sa bratom bez dovikivanja). Jedino nisam cuo zvuk gitare od, kao sto rece Igi, Peavy-ja ...:) Elem, drago mi je da sam video jednu takvu legendu kao sto je bivsi budnjar At the Gates, Carcass-a, Brujeri-e,The Haunted-a, Cradle of Filth-a....Adrian Erlandsson. Lik sabija bubanj, a i kakav set ima, bolje bi mu bilo da sabija...:)

 

Sve u svemu, bolji provod nego da sam ostao kuci i da visim na netu!!! :violent:

Edited by Kriki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...