Jump to content

2010.02.14. *SKC, Beograd* Paradise Lost / Samael


Elderane

Recommended Posts

inace Greg je na mene licno stavio najjaci utisak, sto na bini, sto privatno.

 

Rekoh vec, najveca legenda, kreator svih onih melodija. Pola koncerta sam gledao samo u njega, kako se unosi i uziva u svirci.

 

Samael je pokidao... mnogo volim taj bend. cudno mi je da mladji fanovi (koji su ih upoznali preko Above i Solar Soul) ne kapiraju koliko je Passage vrhunski album u svakom smislu.

 

:da:

Ala me boli vrat od propeler headbanga na pocetak The ones that came before :rockdevil:

 

Elem, drago mi je da sam video jednu takvu legendu kao sto je bivsi budnjar At the Gates, Carcass-a, Brujeri-e,The Haunted-a, Cradle of Filth-a....Adrian Erlandsson. Lik sabija bubanj, a i kakav set ima, bolje bi mu bilo da sabija...:)

 

:pivopije: svaka cast na pominjanju jos jedne legende.

 

Elem, meni ovaj PL bio bolji nego prosli put, ne neuporedivo ali za nijansu, valjda zato sto je setlista bila bolja za nijansu :mhihi:

 

I jes' se cekalo, i ja sam psovao sve po spisku, ali dve vrhunske svirke potiru to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa za mene je bila srecna okolnost sto je koncert kasnio jer sam zbog drugih neizbeznih obaveza uspeo da dodjem tek u 21:15. Mislio sam da cu propustiti Samael ali srecom nisam.

 

Inace sta reci o koncertu osim da je bilo sjajno. Ja sam odrastao i uz Samael i uz Paradise Lost i slusam ih jos tamo od 1995. kad sam jos bio klinac. Naravno, Samael volim samo od Passage faze pa nadalje a od starijih albuma po neku pesmu. Inace su ova dva benda super kombinacija meni je bilo bolje nego 2005. kad je bio Orphaned Land koji mi se ne svidja zbog onih silnih folk uticaja.

Samael je naravno odvalio a bilo je i bolje ozvucenje nego kad su imali solo koncert ovde. Njihov Passage i Eternal su stvarno neprevazidjeni albumi i ja barem nisam dosad nesto slicno cuo u metal muzici.

Paradise Lost je isto bio super ali oni su mi ionako jedan od omiljenih bendova tako da kako god da sviraju meni je super. Ovo je 5. put da ih slusam uzivo. Moram da priznam da su se trudili oko ovog koncerta obicno zvuce smorenije, a te sitni problemi sa zvukom mi nisu smetali. Inace Nick-ovo pevanje mi je bilo OK i nije mi smetalo sto je pevao clean mene je onaj njegov Hetfield-ovski vokal poceo jos odavno da nervira pa vise volim kad sve peva clean. Jedina mi je zamerka ona pesma Frailty koja mi je bezveze ali obicno tako ispadnu pesme kad Paradise Lost pokusa da uradi brzu pesmu - nekako im to ne ide. Mogli su da je izbace i sviraju Mouth ili nesto sa Host-a i tada bi sve bilo savrseno.

Publika je ovaj put cini mi se, bila mnogo zivlja. Verovatno su dosli samo oni ljudi koje ova dva benda zanimaju pa sad vise nema da ne kazem kakvih komentara na koncert kao prosli put. I tu dolazimo do problema nase scene: ako dva benda kao Samael i paradise Lost ne mogu da napune SKC nasa scena je jadna. Nazalost, nema ni medija ni casopisa da to podrze. I to nije samo tako sa metal scenom, generalno i sa drugim stvarima nazalost. Bojim se da ce situacija biti samo gora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ae da ia ostavim svoj komentar na sve sto sam osetio i video nocas.

 

Prvo - smatram da je posecenost ovakvog koncerta bila mnogo veca. Za to bih da se zahvalim losom reklamom samog organizatora. Ne znam cemu lepljenje plakata dva dana pred cert, al ae. Imate spejs, imate fejs, tviter, 100 cuda, a ipak sam ja za ovaj cert cuo na neki levi nacin. Smatram da ste bolje odradili marketing da bi mnogoooo vise ljudi doslo jer su i Samael, a pogotovo, i Paradise Lost kultni bendovi. No nebitno. Ja sam se bojao dok smo stojali napolju da je to sve ljudi, kada smo usli onda sam se prijatno iznenadio.

Jos jedna stvar - zasto na kraju nie bilo nista od onih "prvih 50 karata"? Ne kapiram te fore kako nalozite ljudi sa tim stvarima pa na kraju kita.

Isto sranje je bilo i za Legacy fest (znam da je ovo bila Terra Nosta, a ono Legacy, ali o5) kada sam imao propusnicu za backstage, iliti Meet & Greet, pa sam na kraju upoznao ih sve pored bine gde i ostali posetioci.

No nvm.

 

 

Sto se samog certa tice - da nismo imali organizovan prevoz gadno bih se izdrkao zbog kasnjena koncerta. Gadno. Sreca pa nas je islo 6oro kombiem pa nie bila tolika frka, a i imao sam poznate ljude da sa njima blejim. Ovim najvise mislim na devojq :D

 

Zvuk. Sto se tice Samaela - ja jebeno reci neam. Ne dae bio dobar, nego... qq. Zvuk je bio kristalno cist i imao sam utisak da je napolju smak sveta. Jeben osecaj. Nije da ih slusam nesto, ali ovakve stvari ostave utisak na mene. Znam da sam bend nije zasluzan za zvuk, ali njihovo ponasanje na sceni i sve je bilo odlicno.

Sto se Paradise Losta tice - mogu reci da su me izdrkali. Ne znam da li Nick namerno glumi britanskog hladnog pedercica, ali su meni te fore jadne. Ljudi su dosli tu da te vide i mogao bi da progovoris 4 reci sa njima, a i da popies Jelen umesto Niksickog. No nvm.

Sto se same set liste tice meni je samo zao sto nisam cuo Praise Lamented Shade i Forever Failure. Takodje mi nie bilo jasno zasto nie bilo 2. bisa kao na svim dosadasnjim koncertima na turneji.

O5, Nick, a i Greg, su mi delovali odsutno, na trenutke i drogirano. Meni takve stvari mogu da upropaste dozivljaj. Ne puno, ali da.

Sto se samog zvuka tice, gitara je mogla da bude jaca, bas takodje, a o glasu da ne pricamo. Al ae.

Cinjenica da sam ih video to sve potkopava!

 

Jos jedna stvar, svima znani Medo je o5 pravio sranja u masi i ne vidim poentu napucanih likova iz obezbedjenja ako mi niko nista nece. Lika je jednog zapucao sakom zato sto ga je ovaj gurnuo. Gurnuo ga je jer je ovaj smarao sve oko sebe onako debeo i smrdljiv. Takve ljude jednostavno ne treba pustati na koncert i samo se nadam da su ga onih par likova napucali kasnie.

 

 

I da - da li iko zna da li je basista iz Samaela gay ili samo tako delue? Ono stoe radio ceo koncert me je toliko zasmejalo da sam poprilicno

iskulirao celo kasnjenje.

Edited by SorrowScavenger
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O5, Nick, a i Greg, su mi delovali odsutno, na trenutke i drogirano. Meni takve stvari mogu da upropaste dozivljaj. Ne puno, ali da.

 

I meni je to zasmetalo. Btw,bilo je dosta stare garde na certu,sa svojih 20 i kusur godina sam imao utisak da sam bio jedan od najmladjih tamo :haha: To kashnjenje jeste malo smorilo ali mi u principu nije bilo bitno kad ce da pocne,nije mi se nigde zurilo,blejao sam ispred vrata sa ljudima sa kojima sam dosao pa mi nije bilo dosadno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebote, mrzi me nešto da pišem... OK svirka, na momente fenomenalna, na momente mi kao falilo nešto. Ovamo gde sam ja bio (2. red ispred Grega) se fino čulo. Nije mi smetalo kašnjenje, pošto sam i onako planirao do Muda (što kaže Frubi :haha: ) na after, nije mi se nigde žurilo, bilo dosta ljudi koje znam, bleja... :pivopije: Hajlajtsi Pity, Erased, As I Die, One Second, Last Time, Say Just Words... Samael dobra svirka, mada ne mnogo moj fah, em što sa nedostatkom live bubnjOva ne mož' nikako da se pomirim. :D

 

Je l' su to izbacili Medu posle? :lol: S obzirom da na One Second dođe negde pozadi iz mase jedan lik iz obezbeđenja i pozva jednog od ovih ispred bine da preskoči.

 

Ne znam koja je fora što nisu svirali Embers Fire, ako se ne varam, nije ni bilo prilike da tražimo drugi bis, veoma brzo su popalili svetla i pustili nešto sa razglasa.

 

A da, poseta... definitivno više ljudi nego na Stratovariusu, ali opet, da li je bilo 500ak? :ph34r: Čak i u prvim redovima bilo promaje...

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da. Citam sada na popbuks, kako masa nie trazila 2. bis. Pa kako da trazimo kada su svetla popaljena i masa automatski krenula. Ja sam jos ostao malo da vidim da nece mozda o5 nego ugasiti, ali kada su pustili sa razglasa... Jebat ga.

Meni je higlight bio Say Just Words. Tu sam pesmu prvu cuo od njih i to pre dobrih 6 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert frh. Aaron mama.

Krivo mi je sto Samael nisam vise gledao (secam se daavnoo sam slusao Passage i bio mi je vrh), onih par pesama sto sam video me je odusevilo, super su.

Losti super, falilo je po nesto sa Icon-a.

Atmosfera je bila extra, bas sam se osetio kao pre nekih 10-ak + godina kad sam bio mladjan...

Eto :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bilo super,smetalo mi je malo ono kasnjenje jer su mi noge otpale u cizmama na platformu...

Ja sam bila u prvom redu direktno ispred pevaca:)))

Sve sam lepo videla ali ne i cula:)

Textove bas sve nisam znala jer sam ih davno slusala a imala sam jako malo vremena da se podsetim textova...ali ipak sam se super provela.

Ja imam 2 super snimka,cim ih drug stavi na youtube saljem vam link.

 

@ColourOfPain:Vredelo je doci iz Svedske zbog koncerta...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna stvar, svima znani Medo je o5 pravio sranja u masi i ne vidim poentu napucanih likova iz obezbedjenja ako mi niko nista nece. Lika je jednog zapucao sakom zato sto ga je ovaj gurnuo. Gurnuo ga je jer je ovaj smarao sve oko sebe onako debeo i smrdljiv. Takve ljude jednostavno ne treba pustati na koncert i samo se nadam da su ga onih par likova napucali kasnie.

 

 

I da - da li iko zna da li je basista iz Samaela gay ili samo tako delue? Ono stoe radio ceo koncert me je toliko zasmejalo da sam poprilicno

iskulirao celo kasnjenje.

 

Basista samela je sasvim ok tip, nije delovao pederski, mada ga zajebavaju chlanovi benda da je peder... :ph34r::haha:

 

Meda k'o Meda... Okachio se jednom o mene, zamalo da padnem, ali mi ono sitno guranje nije preterano smetalo. Bolje da se malo tetura i ne pravi veca sranja nego da padne kao na prvom Vaderu, pa da troje ljudi ne moze u shutki da ga podigne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsmesnija stvar na koncertu je kad sam u jednom trenutku skontala da je onaj bucmasti lik iz obezbedjenja u sred koncerta PL-a zaspao...

Kako je mogao,bog zna,jos je sedeo blizu zvucnika,sa leve strane pored bine...:)

:lol:

 

 

Pa sexy je ovaj pevac iz Samaela:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsmesnija stvar na koncertu je kad sam u jednom trenutku skontala da je onaj bucmasti lik iz obezbedjenja u sred koncerta PL-a zaspao...

Kako je mogao,bog zna,jos je sedeo blizu zvucnika,sa leve strane pored bine...:)

:lol:

 

 

Pa sexy je ovaj pevac iz Samaela:)

 

Moja drugarica se skroz primila na Makro-a. Gitaristu Samael-a. Još kad je otkopčao košulju posle koncerta... :)

A i Aaron joj je extra samo ne na taj način. Da, bili smo taman ispred obojce. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam primetila to sa instrumentom...

Kad sam krenula kuci napolju sam srela bubnjara,klavijaturistu itd.iz Samaela...on je brat od pevaca to sam skontala i pre nego sto sam procitala na metall arhivama:)

Bas lice:)

A pevac ima predobre pantalone(suknju).

Na spotu Slavocrasy izgleda mnogo matoro,pa sam se bas prijatno iznenadila kad sam ga videla:)

Ima neke simpaticne pokrete i bas su originalni:)

Gitarista je bas opicen sa pokretima nekako odvlaci paznju na neki nacin:)

Svi su nekako zanimljivi,i bas su bili energicni.

 

 

 

Morali smo da ga neprimetno slikamo:)

Kako je samo smazao kesu pereca i ribica,napio se piva i vode i zaspao:)))

Koji lik:)

ef3a2e6bf1.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...