Jump to content

2010.02.14. *SKC, Beograd* Paradise Lost / Samael


Elderane

Recommended Posts

Ova konstatacija je urnebesna. Mislim, DA, ta dva koncerta su toliko slična i po izvođačima i po ceni da su sigurno Čipi i ekipa zajebali ove sa "sprata iznad" :lol:

A ako ti kazem da znam bar 10 ljudi koji su bili na Osvajacima, a koji su mi pre pocetka koncerta rekli: "uh, gledao bih Samael rado, ali moram sa devojkom/drugaricom/ekipom dole, jbg.".

 

Od sebe isto polazim, da je bilo prilike, prvi bih odgledao oba koncerta, Osvajaci su cepali jos kad je Samael pocinjao, a zavrsili su posle Paradise Losta, tj. jos su svirali kad se izlazilo sa PL. Respect za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, svako ima svoje misljenje, jel. Meni je to, sa moje tacke gledista, isto kao kad mi neko kaze da je zadnji Iron Maiden remek delo i da je bolji od nekih albuma pre 7th Son. I ogradio sam se u reportu naglasivsi da je u pitanju moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, cak se i slazem da neke pjesme sa novog nemaju "tu" emociju, ali FDU - DUU je zaista monstrum od pjesme kakvu nisu napisali jos od One Second mozda... Npr. iako je jako dobar album, prosli "In Requiem" nema ni jednu pjesmu ni priblizno tog kalibra...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Frubi & Lex

 

Evo, najzad su se srpski "promoteri" ujedinili motivisani netrpeljivošću prema nekome ko, eto, daleko bilo ima kritičkih primedbi na njihov "rad", ili je možda bolje reći-svetlu misiju? :lol: Opustite se, momci, niko vam se nije obratio prema tome-iskulirajte.

 

P.S.

 

Frubi, ne loži se toliko :cool:

 

@ Laki

 

Verujem da ima ljudi koji slušaju i jedno i drugo, ali je svakako preterano reći da je jedan koncert uticao na posetu drugog.

Edited by Sha
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

care, nisam mislio da je Lakiceva recenzija neozbiljna, vec primedba oko Osvajaca. ko prica o pesmama, leba ti?

 

 

:confused: Did not see this one coming. Dobro, možda nisam trebao da ostavim quote jer nisam direktno komentarisao tvoj post...pa si zato pogrešno shvatio. On je u svojoj recenziji spomenuo pesme na način sa kojim se ne slažem...sve ostalo što je napisao je super. Never mind.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zadnji Maiden remek delo.

Eto, o ovome pricam :pivopije:

 

Stvar je u tome, kao i uvek, sto za izjave poput ove, i ocenjivanje albuma na ovaj nacin, mora proci vreme. Mora proci i 10 godina. Ako za 10 godina isti osecaj ostane u coveku kad cuje te pesme, tad je to to. Za Maidene, licno mislim da za 10 godina nikad nigde nece se pustati nijedna pesma sa tog albuma, ali Wasted Years, 2 Minutes to Midnight, The Trooper, The Clairvoyant, Alexander the Great itd. itd. itd. sasvim sigurno hoce.

 

No, Maideni nisu tema danasnje emisije :meshuggah: Dok, za Paradise Lost isto stoji. Ja danas kad cujem Once Solumn imam isti osecaj kao prvi put kad sam je gledao live na nekom satelitskom kanalu pre ne znam ni sam koliko godina. Dok zadnji PL, kao uostalom ni prethodni, nista nisu ponudli da bih tako mogao reci da cu se tako osecati kad ih cujem za 10 godina...

 

Stvar ukusa, opet kazem.

 

:pivopije:

 

@ Laki

 

Verujem da ima ljudi koji slušaju i jedno i drugo, ali je svakako preterano reći da je jedan koncert uticao na posetu drugog.

Rekao sam i u izvestaju "donekle odgovorni", i vise kroz polu salu. Naravno da nisam rekao, odvukli su 200 ljudi koji bi otisli na Paradise Lost. Ali i tih 10 (a bilo ih je mozda i vise), puta 2000 dinara, znacilo bi organizatorima, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok zadnji PL, kao uostalom ni prethodni, nista nisu ponudli da bih tako mogao reci da cu se tako osecati kad ih cujem za 10 godina...

 

Za pjesmu FDU - DUU sam ubijedjen da ce i za 15 godina imati istu tezinu... Opet, stvar ukusa valjda, ali kad sam je cuo imao sam 99% isti osjecaj kada sam prije nekih, jbt sada vec 16-17 godina, cuo Embers Fire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

Rekao sam i u izvestaju "donekle odgovorni", i vise kroz polu salu. Naravno da nisam rekao, odvukli su 200 ljudi koji bi otisli na Paradise Lost. Ali i tih 10 (a bilo ih je mozda i vise), puta 2000 dinara, znacilo bi organizatorima, zar ne?

 

Teško da "slabiju posetu" može da uzrokuje eventualni odliv ili nedolazak desetoro ljudi, a ni dodatna zarada od 20.000 RSD ne bi značajno promenila stvar u konačnom saldu organizacije.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Frubi & Lex

 

Evo, najzad su se srpski "promoteri" ujedinili motivisani netrpeljivošću prema nekome ko, eto, daleko bilo ima kritičkih primedbi na njihov "rad", ili je možda bolje reći-svetlu misiju? :lol: Opustite se, momci, niko vam se nije obratio prema tome-iskulirajte.

 

sine, da ti kazem ja nesto, na ovom forumu postoji jaako veliki broj ljudi koji kritikuje promotere iz obe agencije. ako si primetio, samo prema tebi imamo ovakav stav. zato sto si debil, vaginalne hrabrosti, pa se krijes iza internet naloga, odakle saljes gluposti epskih proporcija. do pre 6 meseci SVAKI koncert u srbiji je kasnio po sat do dva, a ti to sada dajes kao glavnu primedbu. ti si ona vrsta ljudi koja samo zna da sere, koja zapravo ne stvara nista, zato treba u politiku da ides.

 

drugo, da si iole pametan, shvatio bi prost matematicki zakon: verovatnoca kaze da, ako ti drzis jednu stranu neke price, a GOMILA ljudi govori da nisi u pravu, tu prosto nesto mora da postoji, ne? nekako je neverovatno da svi oni grese, a da si ti u pravu, barem u velikoj vecini slucajeva? odlika najglupljih ljudi na svetu je upravo ta da smatraju da su najpametniji. paradoks. uzmi to za neki blog, ustupam ti dzabe.

 

i ako si vec resio da nam svima ovde kolektivno seres po glavama, onda nemoj ti meni da se ja opustam ;) a jedan dan, kad se upoznamo, vodim ja tebe na gotik najt, da te upoznam sa nekim drugaricama, da vidis ujutru kako pada pritisak sa nervne mreze, ljubi tebe Pavle tvoj tako pametnog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pjesmu FDU - DUU sam ubijedjen da ce i za 15 godina imati istu tezinu... Opet, stvar ukusa valjda, ali kad sam je cuo imao sam 99% isti osjecaj kada sam prije nekih, jbt sada vec 16-17 godina, cuo Embers Fire.

 

Ja se prokleto naježim tokom soloa, pa svaki put kada se prodere "Vanquish the pain!!!!"....a o spotu da ne pričam. Najbolji njihov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sine, da ti kazem ja nesto, na ovom forumu postoji jaako veliki broj ljudi koji kritikuje promotere iz obe agencije. ako si primetio, samo prema tebi imamo ovakav stav. zato sto si debil, vaginalne hrabrosti, pa se krijes iza internet naloga, odakle saljes gluposti epskih proporcija. do pre 6 meseci SVAKI koncert u srbiji je kasnio po sat do dva, a ti to sada dajes kao glavnu primedbu. ti si ona vrsta ljudi koja samo zna da sere, koja zapravo ne stvara nista, zato treba u politiku da ides.

 

drugo, da si iole pametan, shvatio bi prost matematicki zakon: verovatnoca kaze da, ako ti drzis jednu stranu neke price, a GOMILA ljudi govori da nisi u pravu, tu prosto nesto mora da postoji, ne? nekako je neverovatno da svi oni grese, a da si ti u pravu, barem u velikoj vecini slucajeva? odlika najglupljih ljudi na svetu je upravo ta da smatraju da su najpametniji. paradoks. uzmi to za neki blog, ustupam ti dzabe.

 

i ako si vec resio da nam svima ovde kolektivno seres po glavama, onda nemoj ti meni da se ja opustam ;) a jedan dan, kad se upoznamo, vodim ja tebe na gotik najt, da te upoznam sa nekim drugaricama, da vidis ujutru kako pada pritisak sa nervne mreze, ljubi tebe Pavle tvoj tako pametnog :D

 

Vidiš, ti da si pravi organizator i promoter i da znaš šta znači biti profesionalan, ne bi se kao neka pijačna tetka svađao po forumima sa ljudima koji, u krajnjoj liniji, daju pare za tvoje koncerte, i ne bi ti svaki drugi post bio "Možemo i da se vidimo" i u fazonu sličnih jajarskih fora pokupljenih u teretani u Mirijevu. O Frubiju da ne govorim, nema svrhe pričati o "promoteru" koji izbaci javno saopštenje preko kojeg sere po publici zato što nije došla na njegov koncert.

 

To što vređaš, to je tvoj manir koji koristiš usled nedostatka elementarne kulture i civilizovanosti, a naročito usled odsustva svakog osećaja za samokritiku, jer da ga imaš, bio bi svestan činjenice da to što su koncerti kasnili (ili kasne) ne znači da je to dobro i da tako treba da se radi. To što ti imaš potpuno izvrnute poglede na posao, to je tvoj problem i to je manir ovdašnjih "poslovnih" ljudi, nešto nalik šefu građevinskog stovarišta u Krčedinu, sve po sistemu "Lako ćemo, samo da ja prvo uzmem pare od mušterije".

 

Što se matematike tiče, bolje je obnovi malo, jer s obzirom na to koliko uspešno radiš posao, verovatno ti ni osnovna znanja iz te sjajne nauke nisu jača strana. Kada budeš ovladao tim veštinama, možeš sa svojim gotičarkama da ideš na gotik najtove, a ja ti želim prijatan provod :smile:

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja te stvari koristim samo u prici sa tobom, jer si manijakalan.

 

pokusao sam fino da objasnim sta su razlozi kasnjenja, SVI ostali ljudi su razumeli da je stvar bila van nase moci, samo si ti bio u duhu da tebe to ne zanima. takve stvari se desavaju svuda na svetu, to je tehnika, covece boziji.

 

a kada preteras, onda pocnem stvari malo licnije da shvatam, jer sumnjivo je da sa svima mogu da se objasnim, osim sa tobom.

 

i opet si zaobisao sustinu iz mog posta, time je sve reseno.

 

idi pisi blog, posle ide puding.

 

 

idemo ONTOPIC, budala neka pise sta hoce, izvinjavam se ostalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo treba se raspitas malo. lex uopste i nije organizator, on je tu da pripomogne i to je to ... drugi ljudi su organizator, drugo ja se znam sa njim mnogo duze nego sto ti mislis i moj odnos sa teranjesrom nema veze sa njim , trece i dalje stoji da si retard, ja cu pricam sta ocu kao i ti sto radis . mogu da pricam sta ocu, mogu da iznosim sta ocu... ja nikad nisam rekao da sam "promoter" kao sto ti velis , tako da ... moram da nadjem neku epic retard sliku da okacim . :muzicar:

 

lulz

:pivopije:

 

ps. to za goticarke sto si rekao ti je epic fejl , znas kake su ... na leba da ih mazes leba mi :)hahahahha

 

:pivopije:

 

mora se druzis lena sa nas pa da vidis sta je zivot

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja te stvari koristim samo u prici sa tobom, jer si manijakalan.

 

pokusao sam fino da objasnim sta su razlozi kasnjenja, SVI ostali ljudi su razumeli da je stvar bila van nase moci, samo si ti bio u duhu da tebe to ne zanima. takve stvari se desavaju svuda na svetu, to je tehnika, covece boziji.

 

a kada preteras, onda pocnem stvari malo licnije da shvatam, jer sumnjivo je da sa svima mogu da se objasnim, osim sa tobom.

 

i opet si zaobisao sustinu iz mog posta, time je sve reseno.

 

idi pisi blog, posle ide puding.

 

 

idemo ONTOPIC, budala neka pise sta hoce, izvinjavam se ostalima.

 

Aha, je l' razumeo i onaj lik što je zbog kašnjenja propustio pola koncerta? Jeste li mu vratili možda pare zbog toga? Stvarno ne znam ko je "manijakalan" ovde, dovoljno je pogledati tvoje postove pa videti o kakvom je čoveku reč, prema tome, ti o "manijakalnosti" zaista ne bi trebalo da pričaš :smile:

 

Suštinu nisam zaobišao jer ne postoji. Ako ti misliš da je organizatorske propuste moguće opravdati tvrdnjom da se to, eto, dešava-stvarno je iluzorno nastavljati bilo kakvu polemiku. Neko će taj "argument" prihvatiti, neko neće i sa tim bi trebalo da se pomiriš, čisto da bi očuvao svoj živčani sklop, pošto je očigledno vrlo tanak.

 

Pozdravi gotičarke, majstore. I uči matematiku, biće ti potrebna.

 

prvo treba se raspitas malo. lex uopste i nije organizator, on je tu da pripomogne i to je to ... drugi ljudi su organizator, drugo ja se znam sa njim mnogo duze nego sto ti mislis i moj odnos sa teranjesrom nema veze sa njim , trece i dalje stoji da si retard, ja cu pricam sta ocu kao i ti sto radis . mogu da pricam sta ocu, mogu da iznosim sta ocu... ja nikad nisam rekao da sam "promoter" kao sto ti velis , tako da ... moram da nadjem neku epic retard sliku da okacim . :muzicar:

 

Ovo bar ne bi trebalo da ti bude problem-uslikaj se, okači fotku i eto :smile:

 

ps. to za goticarke sto si rekao ti je epic fejl , znas kake su ... na leba da ih mazes leba mi :)hahahahha

 

:pivopije:

 

mora se druzis lena sa nas pa da vidis sta je zivot

 

Sviđa mi se tvoj sleng. Je l' to Čitluk ili Šiljegovac?

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

lazo sta fali ovome :

georgina-baillie.jpg:wub:

 

SHA:

Sleng mi je SILJIGOVAC naravno !

 

bem ti dete od kilo , ako ga nemas kad ti se rodi ... i seme i pleme i pokolenje.

:pivopije::rockdevil:

hahahaha

 

 

to u citluk sve seljaci, vojkan dzisa, musa i ostala bagra...

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...