Jump to content

Nadimač


ΣΟΚΙ

Recommended Posts

 

METAL JE RAT

 

Prodao si kosu za pizdu, poso i devizu

Nekad si isto mlatio , dok nisi izgleda shvatio

Sad samo na keš misliš klimaks te uvatio

Muda za kola , pivo za koktel – nisi više jedan od nas

 

Srce krvari,

Zubi stisnuti

Nema milosti

Neka gore !

 

Metal je rat !

 

Stvarno si nas prerasto

Prerasto si deo sebe

Ako si metal napustio

Nikad nije bio deo tebe !!

 

Srce krvari,

Zubi stisnuti

Nema milosti

Neka gore !

Metal je rat !

 

Jednog ćeš se dana naći, sam u gomili

Uspešan , ulickan i nad sve prazan

Znaćeš tada da su ti kičmu slomili

U jamu laži ,u bezdan te bacili

 

Srce krvari,

Zubi stisnuti

Nema milosti

 

Neka gore !

Metal je rat !

 

 

Zlo i naopako

 

Zapadni uticaj medija i društva

Aksceleracija biološkog razvoja

tradicija nam se sve više raspada

Nastupa lažna demokratija

 

Samo slepi vide – zlo i naopako

 

 

Eksploatacija jeftine radne snage

katastrofa ljudskog faktora

putem nevladine vladavine

profitira manipulacija

 

Mehanizam mase – zlo i naopako

 

Krstaški rat dvajestprvog veka

Krstaši protiv krsteva

Dok Katolici dirkaju decu

Nastupa Ekonomska inkvizicija

 

Sila boga ne moli – zlo i naopako

Samo slepi vide – zlo i naopako

Mehanizam mase – zlo i naopako

 

 

Hrani babu da te ujede

 

Hare!

Na vrata mi se svaki dan

dolaze nasmejane babe

Uvale se sednu zinu da kažu

i onda počnu žvake

Sine!

pođi sa nama

Da ti pokažemo rajski vrt

Sa nama ceš paune da vijaš

Sa krišnom da vileniš

blagostanje i level ap po ceo dan da nabijaš

 

Taman ! Mislio sam da sam ih otkačio

Kad opet neko kači zvono

Ja mislio neka budala, kad jehova ćera lično ono!

Odi sine snama u divljine, će te spasemo apokalipse

daj prvo ptilog oće opština da ti svisne,

ne treba snajka ne bojim se ja tmine

koristim prezervative

za prilog aj u pljeskarnicu, ako te tamo prime

 

Taman seo da obrnem Tekken

Kad mi na zvono lego neki kreten!

Dobar dan! ljubimo ruke

Došao je Kirbi da vam skrati muke

Kaže More!

Reko odma.. da se dubinski počistite

nisam ja dvaput pao s višnje

Da me zajebete to vi mislite

neka neka, sad ćete da vidite!

Otrčah! po ladno oružije iz frižidera

Vratio se do ulaznih vrata,

kad tamo više nikoga nema!!!

 

 

Usro si motku

 

 

Dugovi do guše komšije mi gume buše

Zajebo do jaja zagorela kobaja

Sve zbog jedne koja je umela vraški alatkom da baja!

 

Majko daj pare , dugovi zbog kurve stare

Usro si motku !!!

 

Oročena štednja ode u peršun,

mala je htela da ga prima u kešu,

zbog đavolka , koji za bol nije znao,

majka sa penzijom odreši kesu

 

Majko daj pare , dugovi zbog kurve stare

Usro si motku !!!

 

Do zadnje pare sa drocom od sabajle

Srećne zvezde zauvek su pale

U glavi samo raširene noge,

Sve pozajmljene pare na stare kurve ode

 

Majko daj pare , dugovi zbog kurve stare

Usro si motku !!!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да да, а посебно за ''Метал је рат''

 

Прснем од грохотнога смеха,

сваки пут када га прочитам ... научио сам га напамет, к'о песмицу у основној пред рецитовање. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

RECENZIJA toxic metal ZIN www.toxicmetal.in.rs

 

"

Nadimač - Metal Je Rat EP 2009

 

 

1. Metal Je Rat

2. Zlo i Naopako

3. Hrani Babu Da Te Ujede

4. Iks Iks Iks

5. Usro Si Motku

 

 

* Thrash Metal

* Self-release

* 2009

* Serbia

 

Nadimač je sigurno poznat svima vama koji čitate ovo, a bar malo se pratili domaću scenu prethodnih godina. Stara nemačka škola thrash metala koja nije potklekla pred naletima raznih novotarija kojih svakim danom ima sve više i više. Posle demo i split albuma, stiže nam i EP, koji je verovatno uvod u album. Prvo, sve pohvale za tekstove, koji su pisani na srpskom, i kojima je na komičan način kroz svaku pesmu upućena vrlo ozbiljna poruka. Omot je urađen u istom fazonu i dosta podseća na omote benda Tankard. Pesme su logično brze, produkcija je sasvim solidna s obzirom da je ovo demo verzija EP-a, gitarske deonice dosta dobre, a bubanj 111.. Dosta dobaro izdanje, skroz pozitivna ocena od nas uz nadu da ćeno recenzirati i full album ove godine. Lično mi je favorit Hrani Babu Da Te Ujede, stvarno posebna pesma. Poslušajte sve pesme na njihovoj myspace stranici, nećete se pokajati.

 

www.myspace.com/nadimacbend

 

"

Share this post


Link to post
Share on other sites

RECENZIJA

 

Vicious Acts Of Humanity Zine MAKEDONIJA

 

 

NADIMACH

SERBIA

EP 2009 “Metal Je Rat”(METAL IS WAR!)

Self-released

 

Oooh Man… I Can’t wait to write this review hahahaha

NADIMACH..? I sit down, type all of my impressions for this band and I caught myself headbanging like a lunatic!!! “The first song “Metal Je Rat” is playing and I started making constant typing mistakes!!! :)

If something ever happens bad to the thrash/speed metal scene, believe me that NADIMACH will save it!!! I am not overacting people- this is the future of the thrash/speed scene, at least on the Balkan Peninsula, if not wider! I am so addicted to them and they are better then drugs and alcohol (and I used them both) :)

“Metal Je Rat” (meaning Metal Is War!) has 5 songs:

(Metal Je Rat, Zlo I Naopako, Hrani Babu Da Te Ujede, Iks Iks Iks Intro Za Usro Si Motku, & Usro Si Motku) Every song here is the real essence of thrash/speed metal, with an accent on the German old-school influences! The Lyrics Are in Serbian language, (I Hail You for That) and though they sound funny and comic to you, believe me they bring you an honest, real message, if you read between the lines... If You ever planned on Learning Serbian Language - NADIMACH IS THE BEST REASON TO TAKE THOSE LESSONS NOW!!! :)

Everything I will say here It wont be enough…The first 3 seconds from every song are a solid proof that these guyz are real sickos, and underground alcoholics!!! They just wanna thrash their guts and drink ‘till they pass over :) I adore how they get all the adrenalin from me and make me wanna tear my room down! (More then it already is xD)

I personally adore every song here, but If I have to choose those are “Metal je Rat” and “ Rani Babu Da Te Ujede..” (And the others) 

I seriously have to see their live performance soon, the energy this material brings kills you only from your speakers, I can imagine the live atmosphere…

I don’t want to type anymore, just push my “repeat” button and MOOOOOOOOOOOOOOOSH!!!

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane ''Serbian Pit''

 

www.myspace.com/serbianpit

 

"

Velikom broju ljudi koji slusaju domace Thrash Metal bendove,ime ''Nadimach'' asocira na odlicnu svirku,brz i agresivan old school thrash. Bend se nikad nije nesto preterano trudio da se probije na sceni kvalitetnim,ispoliranim snimcima iz studija,vec iskljucivo live nastupima.

Ali,u medjuvremenu je doslo da promene u postavi ovog Beogradskog sastava. Dacha iz Daggerspawn-a je na mestu vokala zamenio Duleta,a Cora iz Metal Slug-a na gitari Krleta)

Ocigledno je da nije doslo samo do promene clanova,vec i u razmisljanju benda.

Ubrzo nakon toga bend ulazi u studio i snima posle podosta vremena novi materijal,koji nosi naziv ''Metal je Rat'' !

Odmah u prvoj pesmi,istoimenoj,primetite da se dosta toga promenilo,odmah se zapitate ''Hej bre,ovo je previse ozbiljno za njih! Gde je sapun? Gde je Bekrija? Pesme su dobro osmisljene,sa dosta raznolikih gitarskih deonica,cvrstom i doslednom bass liniom,bubanj je fantasticno odsviran,sa cestim agresivnim prelazima i nenormalno brzim ritmovima.Bend definitvno ne zna ili ne zeli da svira sporo! Pre izlaska materijala dosta ljudi je bilo skepticno sto se tice vokala (medju kojima sam i ja),ipak Dacha je na sceni poznat po tipu vokala koji bas i ne pristaje muzici koju Nadimach radi.Vokalni delovi su uglavnom otpevani u crossover stilu tj. sa brzim recitovanjem reci,sa primesama tipicnog Nemackog pevanja,sto podrazumeva agresivno pevanje iz grla i cesto vristanje.Ako uzmemo u ruku da mu je ovo prvi rad sa thrash metal bendom i tim nacinom pevanja,mogu slobodno da kazem da je odradio odlican posao!Posto nisam imao priliku da cujem finalnu verziju snimka,ne bih u ovoj recenziji spominjao kvalitet produkcije.Naravno,imam neke zamerke... U trenucima su mi riffovi nekako nedoreceni i neupecatljivi.Kod gitariste se vidi veliki kontrast na paraleli ''riffovi-solaze'' ,dok su solaze odlicno odsvirane,sa veoma dobrom preciznoscu i umecem,riffovi su u trenucima ostajali u senci. Moje licno misljenje je da bi bend resio problem sa dobrom ritam gitarom,koja bi popunila tu prazninu i solo gitaru dovela do punog izrazaja.Moj zakljucak: Nadimach je mozda najvise napredovao kroz godine,od svih domacih bendova.Presli su od jednog neozbiljnog benda do veoma kvalitetnog,profesionalog sastava koji trazI svoje mesto na sceni,koje mu sa pravom pripada. Kroz godine su razvili svoj prepoznatljiv zvuk,sto je u danasnje vreme veoma tesko.SAMO NAPRED MOMCI! METAL JE RAT!!!

 

OCENA:8.5/10

 

"

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

RECENZIJA www.rockserbia.net Branimir Bane Lokner

 

NADIMAC

"Metal je rat"

(Self - released) 2008.

Medij: EP CD

Žanr: Thrash metal/thrashcore

Zemlja: Srbija

 

 

Beogradski sastav Nadimac aktivan je na domacoj (srpskoj) metal sceni od 2003-e godine, i tokom vremena uspeo je da pridobije odredjenu paznju slusalacke populacije i medija orijentisanih ka pomenutoj zanrovskoj formi. Imaju simpaticno ime, a zabavna i zabavljacka poruka koju nose njihovi tekstovi u prilicnoj meri odredjuje i samu autorsku ideju. Pevaju (odnsono bolje je reci da njihovo vokaliziranje odgovara netipicnim screamo/growl tendencijama) na maternjem jeziku, a pozadinska sviracka "grmljavina" oslanja se na varijante thrash metala, potpomognutim jasnim thrashcore varijacijama. Potrudili su se da u producentskom smislu zvuce koliko je moguce moderno, a originalnost im ne nedostaje. Preporuka za cesce preslusavanje, mogla bi biti numera "Hrani babu da te ujede", po mom misljenju najintersantnija od 5 ponudjenih sa "Metal je rat" EP-a.

 

Ocena: 7,5/10

 

Website: www.myspace.com/nadimacbend

 

 

 

Recenzija na http://www.blokner-reviews.blogspot.com/ Branimir Bane Lokner

 

NADIMAC - Metal je rat

 

Written by Branimir Lokner

Saturday, 24 January 2009

 

NADIMAC " Metal je rat "

( Self - released ) 2008.

EP CD - SERBIA

Thrash metal/thrashcore

 

A Belgrade based horde Nadimac are certainly act with funny name and also same lirical approach/messages.They are active on domestick scene from 2003 year, and through period of existence they have received and recognize some audience attention. A group work as a quartet, and its actuelle discographical offering is an EP with 5 tracks in. They sing, or better to say create untipical screamo/growl vocalizations in native tongue, where faster backing performings has followed all of offering tracks.

Nadimac play own variant of thrash metal, fullfield with strong thrashcore tendencies, and done without calculation. You can love it, or hate it, but band all things did with passionate and strong youth energy. A recomandable track for again listening could be a title "Hrani babu da te ujede".

 

Rating : 7,5/10

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih bash rekao da nadimach ima neke dodirne tacka sa thrashcore-om po meni je to bash neki speed/thrash.to za screamo se chovek verovatno nije dobro izrazio.mozhda je hteo reci scream/growl shto i jeste istina(barem po meni).dacha dok peva ima par delova gde je scream barem kolko sam ja primetio imao je i pevach pre njega i po meni je to skroz ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...