Jump to content

Nadimač


ΣΟΚΙ

Recommended Posts

Nema na cemu brate, ja uvek kazem sta mislim, iskrenost u svemu i pre svega.

 

Vidis posle 5. oktobra su ljudi mislili da ce biti bolje ne samo u nekom ekonomskom pogledu vec i u muzickom da ce se proterati tzv. shund i kich sa medija...ali kao sto su se zajebali za ekonomiju i za bolji zivot tako su se zajebali i za muziku tj. odnos medija prema istoj...

 

Po meni postalo je josh gore nego pre, pa tada si u vreme te tzv. Tv Bastilje na toj istoj Tv Bastilji imao nekoliko emisija na sva 3 kanala koje su se bavile ne samo popularnom rock muzikom vec i underground muzikom, tacnije bilo je i jedno i druge u istoj emisiji tzv. meshano meso...da ne napominjem sada sve jer cu verovatno nesto i zaboraviti ali od Hard metal video magazina pa preko Garaze pa one emisije na 3k koju je vodio Nikola Suvocarov...a moram da pomenem i legendarnu emisiju onog bajkera Batmana na Tv Politika koja se zvala Paket Aranzman, pa emisiju na Studio B ...takodje je isto bilo i sa radio-emisijama imao si Davida Vartabedijana ( nekadasnjeg clana glam sweet banda Scarlet koji je bio jedan od muzickih urednika i voditelj na radio Politici...znaci bilo je svega od ultra popularnih Atheist Rap, Goblina, Ritma Nereda do Dead Ideas, Bloodbatha, Demoniaca...i komercijala i metal i zabranjeno pusenje, ma za svakog ponesto.

A danas sta imamo ? Gotovo nista i zato mi je drago sto niste pali u neku letargiju i apatiju nego se borba nastavlja :)

 

Sto se spotova tice, moje misljenje je da i ako uradite spot u njega ne trebate da ulozite nikakve pare, vec da to bude crno-bela verzija sa live nastupa ili neki brutalni kadrovi - slike koje ce imati veze sa tekstovima...ili nesto kao sto je radila Zaklana Celjad koja mi je iskreno presmeshna ali su im klipovi efektni, jeftino a dobro sto se kaze simply the best.

Iovako ionako se stvari sto se spotova tice uglavnom danas zasnivaju na gledanju istih preko youtube, pa sad puko velike pare za spot ili uradio low budget varijantu isti ti je djavo ionako iovako ce se to vrteti jedino po kompjuterima i po internetu - youtube / myspace / eventualno facebook, i zato je definitivno bolja varijanta koju sam vam rekao , znaci da je spot sa live snimkom ili sa kadrovima - slikama koje prate tekst i muziku.

Pre svega metal se zasniva na uzivo svirci jer to nije elektronska pc muzika pa je zato najbolje da se u spotu vide dajvinzi slemovanje i da se oseti atmosfera da svako ko odgleda spot zna sta ce ga snaci na svirci :)

 

p.s da to je bila ta emisija cini mi se u proslog cetvrtka, i vi ste bili ok, samo je ona Olga voditeljka uvek nesto nafurana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu brate, ja uvek kazem sta mislim, iskrenost u svemu i pre svega.

 

Vidis posle 5. oktobra su ljudi mislili da ce biti bolje ne samo u nekom ekonomskom pogledu vec i u muzickom da ce se proterati tzv. shund i kich sa medija...ali kao sto su se zajebali za ekonomiju i za bolji zivot tako su se zajebali i za muziku tj. odnos medija prema istoj...

 

Po meni postalo je josh gore nego pre, pa tada si u vreme te tzv. Tv Bastilje na toj istoj Tv Bastilji imao nekoliko emisija na sva 3 kanala koje su se bavile ne samo popularnom rock muzikom vec i underground muzikom, tacnije bilo je i jedno i druge u istoj emisiji tzv. meshano meso...da ne napominjem sada sve jer cu verovatno nesto i zaboraviti ali od Hard metal video magazina pa preko Garaze pa one emisije na 3k koju je vodio Nikola Suvocarov...a moram da pomenem i legendarnu emisiju onog bajkera Batmana na Tv Politika koja se zvala Paket Aranzman, pa emisiju na Studio B ...takodje je isto bilo i sa radio-emisijama imao si Davida Vartabedijana ( nekadasnjeg clana glam sweet banda Scarlet koji je bio jedan od muzickih urednika i voditelj na radio Politici...znaci bilo je svega od ultra popularnih Atheist Rap, Goblina, Ritma Nereda do Dead Ideas, Bloodbatha, Demoniaca...i komercijala i metal i zabranjeno pusenje, ma za svakog ponesto.

A danas sta imamo ? Gotovo nista i zato mi je drago sto niste pali u neku letargiju i apatiju nego se borba nastavlja :)

 

Sto se spotova tice, moje misljenje je da i ako uradite spot u njega ne trebate da ulozite nikakve pare, vec da to bude crno-bela verzija sa live nastupa ili neki brutalni kadrovi - slike koje ce imati veze sa tekstovima...ili nesto kao sto je radila Zaklana Celjad koja mi je iskreno presmeshna ali su im klipovi efektni, jeftino a dobro sto se kaze simply the best.

Iovako ionako se stvari sto se spotova tice uglavnom danas zasnivaju na gledanju istih preko youtube, pa sad puko velike pare za spot ili uradio low budget varijantu isti ti je djavo ionako iovako ce se to vrteti jedino po kompjuterima i po internetu - youtube / myspace / eventualno facebook, i zato je definitivno bolja varijanta koju sam vam rekao , znaci da je spot sa live snimkom ili sa kadrovima - slikama koje prate tekst i muziku.

Pre svega metal se zasniva na uzivo svirci jer to nije elektronska pc muzika pa je zato najbolje da se u spotu vide dajvinzi slemovanje i da se oseti atmosfera da svako ko odgleda spot zna sta ce ga snaci na svirci :)

 

p.s da to je bila ta emisija cini mi se u proslog cetvrtka, i vi ste bili ok, samo je ona Olga voditeljka uvek nesto nafurana.

 

ma za spot sigurno necemo dati ni din, haah sad smo snimili neke kadrove, snimicemo jes nekoliko na drugim lokacijama i montiramo..i eto..prvi officijalni psot :P

 

evo ti ga zadnji nas spot:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma za spot sigurno necemo dati ni din, haah sad smo snimili neke kadrove, snimicemo jes nekoliko na drugim lokacijama i montiramo..i eto..prvi officijalni psot icon_razz.gif

 

evo ti ga zadnji nas spot:

 

 

E to sam i mislio, kao da smo se dogovarali jbt :)

Efektno a bez dinara i sto je najvaznije ima dushu ima neshto u sebi !!!

 

A ko je glumio babu u spotu ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BRAZIL

 

"www.obliteracionzine.blogspot.com

David.

Fast, Corrosive, Aggressive... Nadimac is a kick ass Crossover/Thrash Metal band from Serbia, they remind me the old glory days of Tankard, D.R.I., Cryptic Slaughter, Suicidal Tendencies or Excel. Their album "Drzavni Neprijatelj Broj Kec" with Area Death Productions it´s a good piece of xtreem music, they talk about Sects, Corporations, Political Incorrectness. In question of composition is really good, the songs structures sometimes are like a tornado, they play fast but suddenly goes faster! Riffs are good, with a great sense and secuence between riff and riff;the solos are good maybe a little short... but still good!! And the bass is amazing, not only for the rithym base, the bass support the guitar playing the same riffs in an excellent way!

Drums are played in the classic way of Crossover/Thrash Metal fast, loud, hard and of course a really good technique to mix all of this capacities to create a good drum tracks. The voice for me is a really strong part of the band, i like this type of voice, without try to sing guttural or really harsh, Danilo makes a strong and furious voice in allt he songs, i like the espontaneous final screams in some parts of the songs, that is the key to bring some peaced part to a violent and aggressive part!!

The best songs of the album for me are "Bog Cuva Bekriju", this song is like a hymn to mayhem, fuckin chaotic you just wanna break your neck with the headbanging!

Of course "Metal Je Rat", the intro is kind of the outro of Metallica´s "Metal Militia" some boots walking overthere, the first double bass part with the riff are great is just the beggining of the massacre!

"Usro Si Motku" this is my favorite, the first riff is Killer... Pure Thrash Metal! This song have a lot changes of rithym, really great song!

"Zmajeva Jajca" hellyeah the begginign of this song reminds me some Tankard stuff and the legendary "Open All Night" VHS... Fuck!!! The first riff is insane!! Fast and technique style! (Horns Up to Stefan) This is maybe the most violent song of the album, i love the vocal work in this song.. fast as hell!! And this song have a middle part just to take a chill for later Keep It Up with the Insane!!

The production is good, maybe the drums could be better, more powerfull!!!

Evilness 8.5/10

 

"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek je tesko napisati utiske o albumu drugara i biti objektivan. Ali sad stvarno necu imati problema da prenesem sopstvene utiske posto album RAZVALJUJE!!

 

Album je u potpunosti logican nastavak Ep-a u svakom smislu. Poseduje sve sto jedan dobar album treba da ima,zarazne/pamtljive riffove,zanimljive lirike i raznolikost pesama. Stari hitovi sa demo-a su odlicno odsvirani,tu je Dacha odradio super posao. Od novih pesama TRECE OKO je pokidala! Tematika pesme Sad si sam mi se posebno dopala,Hedsat u Glavu ima taj MW prizvuk (ali daleko od toga da je kopija) koji mi se dopao. Produkcija je sasvim solidna,sa nekim propustima tu i tamo. (ko da je bitno?!) Jedina moja zamerka se odnosi na pesme sa Ep-a... Video sam u nekoj recenziji da je covek naveo istu zamerku. Jednostavno vise mi prijaju kako su odsvirane na Ep-u,nego na albumu. To neosporava njihov kvalitet! Sve u svemu svaka vam cast drugari! Znam dobro kako je tesko snimiti kvalitetan album u Srbiji,ali vi ste u tome uspeli. ZIVELI!

 

 

Moji favoriti : TRECE OKO, BOG CUVA BEKRIJU, METAL JE RAT, SAD SI SAM, ZLO I NAOPAKO

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci rade i ne pricaju prazne price za razliku od mnogih koji samo baljezgaju nesto glume velicinu po internetu a u stvarnosti im se smeju i u rodjenom komsiluku.

Da je vise bendova ko Nadimac, al nema veze neko mora da bude motor scene.

Zivi bili !!!

 

Slazem se u potpunosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealno i pragmaticno, nadimac

 

Debi album beogradskog krosover treš metal benda Nadimač ima sve predispozicije da postane kultno izdanje savremene srpske metal scene, a sigurno je da je u domaćem miljeu najprijatnije iznenađenje godine na izmaku. Za grupu koji ima tekstove na srpskom, svira muziku koja je svoj zenit dosegla pre skoro dve decenije, a u širim krugovima važi za anahronu buku koju slušaju paceri, to je redak podvig. O čemu se radi?

 

Preslušavajući izdanje koje je nedavno objavila kineska etiketa Area Death Productions lako se stiže do odgovora. Ovaj album (na kome se nalaze i kompozicije sa prošlogodišnjeg samizdat minija Metal je rat) svojom zaraznošću briše sve moguće tehničke zamerke na svoj račun. Sumanuti tekstovi na prvi pogled liče na radove koji su proslavili Piknik ili SMF (padaju na pamet i Zaklana čeljad), ali Nadimač na autentično svoj način koristi crni humor kao sredstvo opisivanja sumorne socijale, tako da uprkos širokom kezu na licu, slušaocu ostaje veoma gorak ukus u ustima. Srećom, vickastost u izrazu grupe pretežno nije sama sebi cilj.

 

Granice političke i svake druge nekorektnosti na "Državnom neprijatelju..." praktično bivaju izbrisane već sa prvim tonovima himne neprilagođenih individua "Metal je rat", čime je krosover treš kao muzički protest protiv laži znalački transponovan u domaće okvire bez nakalemljivanja, već je, što bi se reklo, prirodno leg'o. Zahvaljući svojoj betonskoj optici, ovaj album, slično izdanjima kultne prestoničke hip hop grupe Prti Bee Gee, nije baš najbolji izbor za preslušavanje u krugu porodice te pripadnika bliže i dalje rodbine.

 

Muzički, ovaj album je derivat američkih i nemačkih treš metal iskustаva sa krosover elementima iz opusa D. R. I. Čukački, furiozni komadi koji kao da su odsvirani pod pretnjom smrću sečeni su izlomljenim mosherskim pasažima koje krasi nezaobilazni zvuk duple bas papučice. Produkcija je shodno žanrovskim konvencijama funkcionalna, prljava u najboljem smislu te reči, a opet dovoljno prijemčiva i za one kojima ovakav zvuk nije u srcu.

Pojava dugosvirajućeg debija prestoničkih čupavaca na delu prikazuje jednu od mogućih formula proboja srpskih aktova van granica Balkana, enigmu nad enigmama na čijem su odgonetanju izlupane mnogobrojne umne glave. Uz nezaobilazan krvav rad, rešenje je jednostavno: biti svoj, i zabava je zagarantovana. Možete se kladiti da se članovi Nadimača sjajno zabavljaju svirajući. Ozareni se pridružujemo.

"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...