Jump to content

Nadimač


ΣΟΚΙ

Recommended Posts

opa, fency bratac :)

 

Hvala puno, stvarno je bilo vece za pamcenje, jebeni presedan, da nema ljudi koji stalno dolaze na svirke, i ljudi koji dolaze izdrugih gradova (a oni su najludji), kapiram da Beogradske scene vise ne bi ni bilo, hehe paradox

 

 

Evo raport:

 

"eograd, 23.02.2010.

 

Prijatno iznenadjenje već ispred Poslovne. Više od 50 metalaca pije i zajebava se okolo, a ispred Dangube još i više.Moje iznenađenje količinom ljudi je bilo utoliko veće jer je u istom momentu u SKC-u svirao Gamma Ray za sve poklonike jahanja zmajeva i epskih borbi Sarumana i Saurona. Možda je ovo znak da se stvari menjaju, i da s' nekim novim snagama dolazi i oživljavanje nepravedno zapostavljenih delova scene, no otom potom...

Znači prvi bend koji je nastupio je Port Royal. Šta reći... Četvorka sa ženskim vokalom. Devojčica je sve uradila kako treba, natapirala je kosu, obukla uske farmerke, bele patike, Anthrax majicu, ali je izgleda zaboravila da je na bini. Pogled negde u plafonu, interakcija sa publikom nikakva, zapravo taj bend možda i valja, da sam obratio pažnju na muziku, ali oni kao izvođači su ozbiljno podbacili. Gitara je nekako prazna, prijateljski savet je da ubace još jednu, pa možda i budu ličili na nešto! Posle njih izašao Pollution na koji nisam toliko obratio pažnju jer sam još bio pod utiskom prvog benda, no sve u svemu nisam primetio slavljeničku atmosferu, više je to bilo kao regularna svirka. Sa te strane gledajući bilo je korektno, ali, ipak...

 

Nakon njih izlaze, što se po reakciji publike i videlo, zvezde večeri, NadimaČ!!! Ako nekom nešto i nije bilo jasno, momci su objasnili sa prvom pesmom - Metal Je Rat! Stage dive, table dive, kakav hoćeš dive, sve bilo, sve može! Pranje, sušenje, peglanje!! Odličan nastup, ali na to sam već navikao. Publike, nešto više od 200, od toga bar 50 aktivno učestvuje u koncertu, ma bre, zaplakao sam od sreće! Sad jedina mana je već standardno slabiji odziv Bg publike, ali to se dešava na svim koncertima. Jbt, iz Kragujevca došlo 10-15 ljudi!!! Uplašen da mi nešto ne pokvari utiske, nisam ni sačekao Toxic Trace, te se izvinjavam, ali sledeći put ću i njih da overim!

 

Šta reći, Metal Je Rat!!!:

 

http://babieseater.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

opa, fency bratac :)

 

Hvala puno, stvarno je bilo vece za pamcenje, jebeni presedan, da nema ljudi koji stalno dolaze na svirke, i ljudi koji dolaze izdrugih gradova (a oni su najludji), kapiram da Beogradske scene vise ne bi ni bilo, hehe paradox

 

 

Evo raport:

 

"eograd, 23.02.2010.

 

Prijatno iznenadjenje već ispred Poslovne. Više od 50 metalaca pije i zajebava se okolo, a ispred Dangube još i više.Moje iznenađenje količinom ljudi je bilo utoliko veće jer je u istom momentu u SKC-u svirao Gamma Ray za sve poklonike jahanja zmajeva i epskih borbi Sarumana i Saurona. Možda je ovo znak da se stvari menjaju, i da s' nekim novim snagama dolazi i oživljavanje nepravedno zapostavljenih delova scene, no otom potom...

Znači prvi bend koji je nastupio je Port Royal. Šta reći... Četvorka sa ženskim vokalom. Devojčica je sve uradila kako treba, natapirala je kosu, obukla uske farmerke, bele patike, Anthrax majicu, ali je izgleda zaboravila da je na bini. Pogled negde u plafonu, interakcija sa publikom nikakva, zapravo taj bend možda i valja, da sam obratio pažnju na muziku, ali oni kao izvođači su ozbiljno podbacili. Gitara je nekako prazna, prijateljski savet je da ubace još jednu, pa možda i budu ličili na nešto! Posle njih izašao Pollution na koji nisam toliko obratio pažnju jer sam još bio pod utiskom prvog benda, no sve u svemu nisam primetio slavljeničku atmosferu, više je to bilo kao regularna svirka. Sa te strane gledajući bilo je korektno, ali, ipak...

 

Nakon njih izlaze, što se po reakciji publike i videlo, zvezde večeri, NadimaČ!!! Ako nekom nešto i nije bilo jasno, momci su objasnili sa prvom pesmom - Metal Je Rat! Stage dive, table dive, kakav hoćeš dive, sve bilo, sve može! Pranje, sušenje, peglanje!! Odličan nastup, ali na to sam već navikao. Publike, nešto više od 200, od toga bar 50 aktivno učestvuje u koncertu, ma bre, zaplakao sam od sreće! Sad jedina mana je već standardno slabiji odziv Bg publike, ali to se dešava na svim koncertima. Jbt, iz Kragujevca došlo 10-15 ljudi!!! Uplašen da mi nešto ne pokvari utiske, nisam ni sačekao Toxic Trace, te se izvinjavam, ali sledeći put ću i njih da overim!

 

Šta reći, Metal Je Rat!!!:

 

http://babieseater.net

 

U redu je sve to bratac, ali kakve veze ima Gamma Ray sa zmajevima, Sauronima i slicno? Nemo da siris neistine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"''Državni Neprijatelj Broj Kec'' je prvi uradak ovog beogradskog thrash metal benda koji bi se dao okarakterizirati kao ''full-length'' album. Ovi momci kao bend egzistiraju već više od pola desetljeća, a svoj su zanat uspješno iskalili u nekoliko demo i split izdanja, da bi konačno u novoj postavi od 2008. godine ustoličili svoj status čistog beskompromisnog thrash metal benda, koji kroz ovaj album prezentiraju 10 razarajućih stvari popraćenih ironično-humorističnim tekstovima na srpskom jeziku.

 

NadimaČ je u samom startu tip benda kod kojeg je totalno jasno da se drže ''pure fucking thrash'' matrice, ne samo u glazbenom smislu, već i imidžem, artworkom, te općenito kroz cijelu DIY spiku koja je iznimno prisutna u ovom slučaju. Thrash metal način života 80-ih i čista sirova energija tog razdoblja iskače iz svake pore ovog benda, dajući do znanja svakom tko je imalo upućen u ovaj stil metala, da se ne radi o nekom tipu benda koji je usputno pobrao par riffova Destructiona i Kreatora reda radi, već o bendu čiji članovi žive, dišu, jedu i piju thrash metal, što će vam biti preciznije pojašnjeno kroz početnu stvar ''Metal Je Rat'' čija poruka je jasna i nedvosmislena.

 

Ako ste fan stare njemačke thrash škole (čiji istaknuti pripadnici su očiti uzor ovom bendu), ovo je album koji će vas odvaliti kao udarac pivskom bocom posred tjemena. Uz to, ovdje imamo i dosta prisutan punkerski prizvuk, pogotovo u načinu pjevanja, što svim stvarima daje dodatni štih onog prljavog crossoverskog zvuka u stilu D.R.I., S.O.D. i sličnih bendova iz sredine 80-ih godina prošlog nam stoljeća. Čak vas ne bi smjela smetati ni činjenica da je zvuk instrumenata na cijelom albumu dosta ispodprosječan, pogotovo mutan i prigušeni zvuk bubnjeva. No, kome je do izglancane produkcije, uvijek može slušati nešto drugo. Ovo je pretežito tip benda koji je kao stvoren za live nastupe i divlje mosh-pitove gdje vas znojni pazuh nekog debelog trešera nježno miluje po glavi.

 

Ono što je najzinimljivije u vezi NadimaČa – su tekstovi. Tekstovi su ukratko rečeno odlično sročeni i potpuno zajebantski, što možete i sami zaključiti po naslovima pjesama kao što su ''Hrani Babu Da Te Ujede'', ''Headshot U Glavu'' ili ''Usro Si Motku''. Prepuni napada na društvenu neravnopravnost i socijalnih opaski svojstvenih društvu u kojem praktički nema srednje kase, već je striktna podjela na siromašne i bogate, pa cinične političke nekorektnosti, zdravoseljačkog humora svojstvenog balkanskim predjelima radi kojeg bi te u EU vjerovatno blijedo gledali, pa niti nema nekog smisla imati ovakve tekstove na engleskom jeziku. Upravo ih to čini prototipom benda koji predstavlja radničku klasu i koji je nastao u post-ratnim uvjetima jednog sjebanog društva, kojem usprkos tome ne manjka bizarnog crnog humora, najviše na vlastiti račun. Poslušajte samo tekst odlične ''Bog Čuva Bekriju'' koja zatvara album i biti će vam sve jasno, nevezano za to iz kojeg kraja bivše Juge dolazili.

Bjesomučni i nabrijani trešerski riffovi u ovom slučaju možda nisu ništa novo ni originalno, ali originalnost niti nije razlog zbog kojeg bi netko slušao ovakav tip mjuze. Općenito gledajući, ako imalo volite old-school thrash metal, nema šanse da vam se ovo ne svidi. Dodajmo tome klasične ''šredajuće solaže'', stopostotni agresivni angažman vokala koji je kao stvoren za ovakav tip mjuze i čiji povremeni vriskovi zvuče i više nego autentično, pa zatim konstantni mosherski ritam i brzi tempo – i imate prototip srpske trešerije koja je možda rađena 20-30 godina prekasno i geografski skroz profulanom dijelu globusa, ali je zato dušu dala za balkanske fanove thrash metala među kojima bi ovaj bend mogao već dosta brzo poprimiti kultni status i jednog dana se svrstati rame uz rame sa već legendarnim bendovima kao što su Bombarder, Drinking Skull, Heller, Toxicdeath, Devastation, Space Eater, Anesthesia, itd. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

u cast 5 godina od te famozne svirke

i jos kultnijeg spota

 

prve 3 osobe koje mi se jave na pp

i koje dodju na svirku awaiting fear-a 05.03.10.

i odgovore na sledece pitanje:

 

 

na koji se datum tacno misli?

 

 

dobiju po prisivac nadimaca sa slike

 

1. nagrada: vukodlak demo

2. nagrada: metal je rat

3. nagrada: drzavni neprijatelj broj kec

 

IMG_1741.jpg

 

 

 

 

 

konkurs traje 24h

tako da nemojte da mi napunite inbox :haha:

 

 

 

VUKODLAK!!!!11 :rockdevil:

 

 

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...