Jump to content

Avatar


DBrave

Recommended Posts

Da stvarno je KOLOSEJ GOVNO. Taj telefon za rezervacije ili je non-stop zauzet ili zvoni, zvoni, zvoni sve dok centrala ne prekine. Dakle kao da ne postoji. Zato sam juce ceo dan zvao i kada sam dosao u bioskop bez rezervacije naravno, docekao me je pun JEBENI KOLOSEJ i naravno rasprodata projekcija. Stvarno su govnari...

 

Sacekacu da prodje sve opsta histerija zvana "jel si gledao Avatara"? Pa kada prestane da bude kul ici cu da ga gledam.

 

Vezano za 6D salu. Koliko sam shvatio ista je projekcija kao i u 3D samo sto u ovoj sali imaju specijalna sedista koja se drmusaju u zavisnosti od scene u filmu i navodno u salu pustaju odredjene mirise opet zavisno od scene u filmu. Kazem samo sam tako cuo, ne znam da li je stvarno tako.

 

To sa mrdanjem stolica je toliko sranje da ja to recima ne mogu da opisem. Stolice treba da budu postavljene bar pola metra vise da ti ne bi noge udarale u pod i da ne bi morao da se krivis kao da te siluje crnac u zatvoru, a svi zatvorenici gledaju, a tebe sramota zbog toga.

 

 

Pored mirisa duva i i vetar u vugla sa raznih strana.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je divan! Drzi paznju sva tri sata. Odusevljena sam. Iako je prica sto puta ispricana i svi znamo sta ce biti na kraju. Gledali u Uscu, preporucujem.

Ali posto vec nosim jedne cvike dvoje je bilo previshe, sav sam nos nazuljala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебем ти живот! Још увек дрхтим колико сам се изнервирао.

Ово је један од филмова који вређају интелигенцију, само што у овом случају јој пљуне у лице, попиша се по њој, одради букаке и тера је да прогута.

Сај-фај верзија Покахонтас, а у главној улози штрумфови. Јебем ти ја и ефекте и све, ако ћу се осећати глупље после гледања.

Једина сцена која ми се иоле свидела је када ђенерал сатире ону гомилу плавих педераша. Јебем ти ја и хипике и екологију. Јебе ми се за дрвеће, животну средину... хоћу да гледам нормалан филм, па ме боли курац и да спале све шуме и бетонирају океане.

Неки благо ретардирани ванземаљци, уз помоћ неколико људи су побили хиљаде само да би сачували њихову драгоцену природу од ,,зле корпорације''. Ево, пустих сузу радосницу :cry:

  • Upvote 3
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam zasto si ti uopste isao da gledas ovaj film bez da si se prethodno raspitao. Zabavna prica za decu i omladinu, ukusno rezirana, ako si hteo nesto "ozbiljno" trebao si da ides na festival dokumentarnog filma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебем ти живот! Још увек дрхтим колико сам се изнервирао.

Ово је један од филмова који вређају интелигенцију, само што у овом случају јој пљуне у лице, попиша се по њој, одради букаке и тера је да прогута.

Сај-фај верзија Покахонтас, а у главној улози штрумфови. Јебем ти ја и ефекте и све, ако ћу се осећати глупље после гледања.

Једина сцена која ми се иоле свидела је када ђенерал сатире ону гомилу плавих педераша. Јебем ти ја и хипике и екологију. Јебе ми се за дрвеће, животну средину... хоћу да гледам нормалан филм, па ме боли курац и да спале све шуме и бетонирају океане.

Неки благо ретардирани ванземаљци, уз помоћ неколико људи су побили хиљаде само да би сачували њихову драгоцену природу од ,,зле корпорације''. Ево, пустих сузу радосницу :cry:

Voivode ti si?:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadivljen sam. Nisam mogao da skinem kez sa lica tri sata. U ovom filmu nije bitna priča, pošto je ovo nešto potpuno novo u kinematografiji. Bez teksta sam, stvarno. Gre'ota je ovo gledati kod kuće ili u običnom bioskopu.

 

Inače, i mene je to zrno fasciniralo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебем ти живот! Још увек дрхтим колико сам се изнервирао.

Ово је један од филмова који вређају интелигенцију, само што у овом случају јој пљуне у лице, попиша се по њој, одради букаке и тера је да прогута.

Сај-фај верзија Покахонтас, а у главној улози штрумфови. Јебем ти ја и ефекте и све, ако ћу се осећати глупље после гледања.

Једина сцена која ми се иоле свидела је када ђенерал сатире ону гомилу плавих педераша. Јебем ти ја и хипике и екологију. Јебе ми се за дрвеће, животну средину... хоћу да гледам нормалан филм, па ме боли курац и да спале све шуме и бетонирају океане.

Неки благо ретардирани ванземаљци, уз помоћ неколико људи су побили хиљаде само да би сачували њихову драгоцену природу од ,,зле корпорације''. Ево, пустих сузу радосницу :cry:

Dances with Smurfs :D :D :D

odmah sam znao celu pricu cim sam video trejler

ali mora se odgledati ovo zbog efekata

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale 83

 

Novi pristup snimanju?Koji?

 

Film je puka razonoda?Ne bih rekao!

 

Poenta filma?Politicka korektnost i new age svahili preseravanja o spasavanju eko sistema od lika koji duguje lovu multi nacionalnoj korporaciji!Thanx,but no thanx!Znas bio jedan film koji se zove The Beach,koji je indirektno povezan sa Cameronom,jer je bio Dikapriov prvi film posle Titanika i posle Leo Manije.Prica je radjena po romanu britanskog anarhistickog pisca Alexa Garlanda i bila je to prica o backpackerima koji odlucuju da blokiraju modernu civilizaciju tako sto ce pobeci u razum i plemenski ziveti na tajnom ostrvu.Odma su rekli,krik protiv konzumerizma,kritika drustva,povratak vaznim stvarima i prirodi.Film je bio pun tih poruka-znas koji je skor bio.Unisten nacionalni park na Tajlandu!Sad taj isti Leo-majster uz Al Gora upozorava na globalno zagrevanje i cak je napravio film 11th hour da bi dozvao svet svesti.Spasitelj nema sta!U stvari sam Sully je mozda inspirisan Leovim likom,to bi mi licilo.Malo pregledana cinjenica-volim kda vidim nekog indigeneous wanna be kako se dere sa vrha brda THIS IS OUR LAND! na planeti koja uopste nije njegova i ciju genetiku on uopste ne deli, a samo neko vreme pre toga je bio odgovoran za kompletni genocid jedne citave rase plemenitih divljaka.Mozda je Cameron trebao da prikaze sa demonstrantima taj film u Kopenhagenu ili Davosu,verovatno bi se tada gomila americkih yuppievac podiglo na vrh neke zgrade u Svajcarskoj i vikalo THIS IS OUR LAND!

 

Ako ovi plavoliki Avatar frekovi hoce da se vrate plemenu,neka se batalae Counter Strike-a i nek procitaju koju knjigu od Johna Zerzana!

 

Over and out!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I love your reviews :wub:

 

Mada pravo da ti kazem, ne verujem da ce Avatar ikoga nagnati na razmisljanje u bilo kom pravcu u kom nisu efekti i animacija. Mozda ja gledam previshe djubreta pa vishe ne pridajem vaznost porukama koje se serviraju po filmovima. A ako uporedim Matrix 3, Avatar, Into The Wild i Apokalipto nalazim jako zabavnu "tribe" notu koja se provlaci, kao i citavu pricu covek vs njegova priroda vs priroda koja ga okruzuje, jos samo fale militantni vegetarijanci i Australijski docufiction o Aboridzinima na Menhetnu.

Ali, kao sto rekoh, odavno blokbastere ne gledam drugacije nego kao veliku "trenutno-in-i-urbano" reklamu.

 

Uostalom, NAS su ti isti Ameri bombardovali, ako se neko i primi na njihovu pricu "doci ce Amer da vas spasi jer vi nista sposobni" onda Srbija ima pamcjenje kao zlatna ribica.

No, wait, mozda i ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti,volim i ja tvoje eseje o naucno fantasticno filmu!Ono je bilo sinopsis za enciklopediju!Samo ne pokazuj to Zoranu Zivkovicu pocece da pise biografiju o Aci Lukasu!Bez zajebancije.

 

Znas sta nemam ja nista protiv tih holivudkih shit-fuck-suck my grids-morose motherfucker-I am a monster,Bella-funny pirates egzibicija,ali nemoj bre da se to utrljava u kulturnu jebenu svest.Isti kurac sa ovim Twilight pederima-znaci ako ti kazes fakticki da ti se nista od toga ne svidja,onda reakcija-YOU MADE JESUS CRY!Znaci ako gledam filmove citav zivot i znad se spektroskopija koristi u cineplexima jos od pedesetih i sezdesetih,nemojte me terati da jedem shit sandwich zbog toga st "ne verujem u progres".Ov o nije film koji je pravljen za ljubitelje filmova,vec video igrica.A posto mi se jebe za bilo kakve igrice,ja sam dao pare za nesto sto ce izazvati moj um.Posle dvadeset minuta predmeta koji ti lete ispred ociju,nisam mogao da tolerisem vise dijalog ravan tekstovima novog Manowar albuma i stereotipima koji dosledno tabaju i dalje stazu filmske ideologije u kojima je Keanu Reeves mesija!Vecina reviewo koje sam procitao o ovom filmu su hvalosplevima ravni mokrom snu apostola Pavla o Isusu.Da se ne zaboravi da je filmski kriticar jedna od najkorumpiranijih oblika beskicmenjaka znan covecanstvu i jezerskom mulju na kome zive i zato ne zelim da mi Roger Ebert govori sta je revolucija a ne.Volim da razmisljam svojom glavom i ne zelim da ljudi dizu te iste revolucije,samo zato da bi imali nesto da rade!Jebi ga...

 

jebem ti,umoran sam-ne spektroskopija nego stereoskopija.mamu im...

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti,volim i ja tvoje eseje o naucno fantasticno filmu!Ono je bilo sinopsis za enciklopediju!Samo ne pokazuj to Zoranu Zivkovicu pocece da pise biografiju o Aci Lukasu!Bez zajebancije.

 

Hvala, trudim se ;)

 

Ov o nije film koji je pravljen za ljubitelje filmova,vec video igrica.A posto mi se jebe za bilo kakve igrice,ja sam dao pare za nesto sto ce izazvati moj um.

 

Vidish tu nam se stanovishta razilaze. Naravno da volim dobar film - film koji ce u meni probuditi emociju, dobra prica koja ce me naterati na razmisljanje i kvalitativno doprineti mom zivotu. U mom svetu filmovi za to sluze.

 

Ali, s obzirom da volim da se raspitam o svakom filmu koji idem da pogledam, bas zato sto sam lenstina koja ne voli da mrda dalje od svojih monitora, uvek znam sta me ceka.

 

U ovom slucaju (i, moram dodati, u proteklih 10+ slucajeva) isla sam u bioskop da gledam, sto bi moja baba rekla "lepe slike". Avatar je tu potpuni uspeh. Sanjacu kvalitetnije i u boljem koloru zbog njega, definitivno :haha: . Kako sam sa tom namerom i isla u bioskop, prezadovoljna sam time sto sam dobila za svoj novac.

 

E sad, prica o autorima, i temama koje oni biraju da prikazu gledalishtu... To je totalno tragicno.

 

S druge strane, kad pogledam kakva je publika - tretiranje tema je na visoko naucnom nivou.

Ono oko cega ja stalno ratujem je vecito pitanje - kokoshka ili jaje, da li je medij tu da edukuje publiku ili je publika tu da svojm kvalitativnom procenom utice na edukacioni potencijal medija.

 

Samim konceptom hiperprodukcije blokbastera bilo kakva prica o edukaciji publike pada u vodu. Kao sto kaze Rambo Amadeus

Turbo folk je gorenje naroda.

Svako pospjesivanje tog sagorijevanja je turbo folk.

Razbuktavanje najnizih strasti kod homosapiensa.

Licno, meni je ocekivanje da nesto pametno ili korisno vidim/naucim u bioskopu (osim sto i jednog American Pie nacina da trpash prehrambene prozivode) isto kao odlazak u bordel ili kod Plavog Mosta u potrazi za ljubavlju.

 

Mozda je to samo jos jedan ispad moje svakolike mizantropije i uvek prisutnog elitizma, ali publika dobija onakve prozivode kakve i zasluzuje, Bozen Kozmetiku, Velikog Brata, Grand Paradu i mnogo drugih domacih ili stranih sranja u razlicitim oblandama.

 

U stvari, volela bih da me blokbaster pozitivno iznenadi. Bas bih volela. Kao i da nadjem soma evra na ulici. Al mrka kapa.

 

Razumem tvoj bes, slazem se u potpunosti. Ali ne mogu da gledam filmove na taj nacin, dobicu cir na zelucu. Sto ne znaci da ne vidim da su takvi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебем ти живот! Још увек дрхтим колико сам се изнервирао.

Ово је један од филмова који вређају интелигенцију, само што у овом случају јој пљуне у лице, попиша се по њој, одради букаке и тера је да прогута.

Сај-фај верзија Покахонтас, а у главној улози штрумфови. Јебем ти ја и ефекте и све, ако ћу се осећати глупље после гледања.

Једина сцена која ми се иоле свидела је када ђенерал сатире ону гомилу плавих педераша. Јебем ти ја и хипике и екологију. Јебе ми се за дрвеће, животну средину... хоћу да гледам нормалан филм, па ме боли курац и да спале све шуме и бетонирају океане.

Неки благо ретардирани ванземаљци, уз помоћ неколико људи су побили хиљаде само да би сачували њихову драгоцену природу од ,,зле корпорације''. Ево, пустих сузу радосницу :cry:

 

Nisam gledao film i ne namjeravam, pogledao sam trejler i to mi je dosta, ali kad bih ga pogledao, mislim da bi ovo bilo i moje mišljenje.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas,ja sam dva puta nasao po sto maraka na ulici.no bullshit.

 

kapiram ja sve to,Ana,ali kao prvo odrastao sam u bioskopu Jugoslavija i secam se vremena kada je odlazak u bioskop izazivao uzbudjenje.Kao drugo,Avatar film sam pratio od 2006 i cak gledao dokumentarce o njegovom "revolucionarnom" stereoskopskom pristupu.Scenario se nisam ususdio da procitam jer sam hteo potpuno iskustvo i sto manje znanja o detaljima iz filma jer sam hteo sve sam da pohvatam.Kamerona sam cenio jos od devedesetih jer filmovi kao Ambis(prvo koriscenje CG tehnike) kao i Aliens su milestoni zanra.Terminator nesto ne cenim jer je ta fora vec vidjena u nekom obskurnom romanu Harlana Elisona,ali volim da pogledam dvojku.Kao trece,blockbuster danas kosta 250 miliona dolara da bi se propovedala altruisticka poruka za koje iste te deonicare filmskog studija zabole kurac.Epovikao Dragonslayer i Tron su snimljeni za i dan danas normalan budzet,ali su u to vreme bili PRAVA revolucija.E sad ono sto mene zanim,ako vec ulazemo tolike pare u filmove o Vampirima koji svetlucaju na suncu i piratima ciji je karakter i mmanerizacija ravna Three Stoogesima zasto onda nestaje toliko odusevljenje filmovima.Mislim da znam-a to je razlog zato sto su svi umlaceni overkillom eksplozija u filmovima Michal Bay da preostale sive celije mogu samo na groblju nervnih zavrsetaka da izbac jeno slabasno YEAH!E sad FRANSHIZU(kija nije film)zvanu Transformers se ne usudjujem da gledam,jer bih kupio dve ulaznice za treci deo samo da bih imao sediste pored sebe za svoju sacmaru,misli mda takvi fimovi se koriste za masovno mentano skacenje gledaoca,kojim ce kasnije biti svejedno prvo za umetnost,onda za vaspitanje,zatim drustvo,zatim za odnose,zatim za mentalnu higijenu...a ond za bilo sta.Bioskop je postao novi Prozak,gde se gledaju fimovi kao "eye candy"(sta god koji kurac to znacilo)totalno se sere po sedmoj umetnosti,i soundtrack je jedino isprekidan zvukovima kucanja poruka na mobilnom telefonu.Tako ja barem to vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad ono sto mene zanim,ako vec ulazemo tolike pare u filmove o Vampirima koji svetlucaju na suncu i piratima ciji je karakter i mmanerizacija ravna Three Stoogesima zasto onda nestaje toliko odusevljenje filmovima. Mislim da znam-a to je razlog zato sto su svi umlaceni overkillom eksplozija u filmovima Michal Bay da preostale sive celije mogu samo na groblju nervnih zavrsetaka da izbac jeno slabasno YEAH!

O tome razmisljam iz malo drugacijeg ugla.

 

Smatram da film ne treba ekstrahovati iz kompletnog kulturno-socijalnog konteksta u kom nastaje i u kom se prodaje.

 

Secas se moje price o tome kako mediji "svadjaju" polove kako bi im prodavali formule i stvari koje ce im omoguciti srecu?

Casopisi, filmovi i televizija nas uce kako da se ophodimo jedni prema drugima, kako da se muvamo, sta da stavljamo na lice i dupe, i ako i pomislimo da samoinicijativno odaberemo da radimo nesto trece odmah smo anatemisani kao "ne kul" i "zaostali".

 

Strah od odbacivanja ljude tera da se priklone odredjenom plemenu ili subkulturi.

 

misli mda takvi fimovi se koriste za masovno mentano skacenje gledaoca,kojim ce kasnije biti svejedno prvo za umetnost,onda za vaspitanje,zatim drustvo,zatim za odnose,zatim za mentalnu higijenu...a ond za bilo sta.

 

Nije kasnije. Odavno je tako. Na zalost.

Uopste citava zapadnjacka potroshacka kultura se bazira na izolaciji individue (aj samo za ovo da se ne uhvate militantni pravoslavci, Obrazovci i slicni fashisti), jer je kao takva daleko laksha za manipulaciju. Da ne pominjem sad Berneza i prodavanje magle.

 

Fransiza je keva. Sta drugo moze bolje da pokaze kako si "kul" i "moderan" od toga?

Zato je film idealna reklama - sednesh i odgledash nesto sat-dva-tri, dakle ne morash da citash, da razmisljas, da se trudish. To donosi ogroman profit.

Taj nivo svesti je nivo treceg razreda osnovne skole.

 

A mnogi nemaju ni toliko.

 

Dakle, tom logikom, ako se lozish na vampire koji su mnogo urbani i kul samim tim sto odobravash i podrzavash taj koncept i ti si i urban i kul :D

Zar je moguce da milioni fanova (muva) greshe???

 

Bioskop je postao novi Prozak,gde se gledaju fimovi kao "eye candy"(sta god koji kurac to znacilo)totalno se sere po sedmoj umetnosti,i soundtrack je jedino isprekidan zvukovima kucanja poruka na mobilnom telefonu.Tako ja barem to vidim.

 

Amen :da:

 

Priznajem, morala sam da odgledam prve Transformerse, zivo me je zanimalo kako izgleda to transformisanje. Izgleda super! ostatak filma nema nikakvog smisla.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu ni gledati to na kraju.

Mislim, pogledacu, ali ako je jedino sto valja - scenski/specijalni efekti, onda je to jedno veliko sranje i jedna velika praznina, i to vise nema veze sa filmom kao umetnost vec je film samo medijum koji ce da prikaze naucno dostignuce, a to je onda vrlo nizak stadijum.

 

Opet, nisam gledala pa nisam ni kompetentna da sudim, ovo je samo gruba pretpostavka.

Edited by VeronikaJeOdluchilaDaUmre
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...