Jump to content

Avatar


DBrave

Recommended Posts

Ja sam bio danas u Domu Sindikata u 14, sa 3D naocarima. Sta reci, efekti su sjajni, buducnost filma. Prica je malo plitka, ali ima dobrih detalja (npr. drvo zivota koje prozima sva ta bica, bozanstvo koje je zapravo sve, a ne neki entitet, osecaj dramatike uz pmoc odlicnog zvucnog dizajna...). Na stranu sto je moralo biti totalno uprosceno da bi svaki degen razumeo, pa zato ima mnogo stereotipnih scena, ali stvarno ima neke fine ideje.

 

Efekti su...wow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' još neko osim mene umro od smeha kad je video retrovizor u nekom od vozila?

 

To kod onog glavnog negativca u robotu? xD Pokidao sam se xD

 

Inace, posto sam gledao s dve drugarice i ortakom, u jednom trenutku njih dve pocele da umire od srece i govore:

- Ljubicastoooo drvooooo!

Bilo je samo: Zubo, lupaj zauske. xD

 

Jedino sto me je iznerviralo je bila ona poslednja borba. Jbt, sta onaj djeneral sve uspe da prezivi. Jos malo pa je Filipa Inzagija zajeb'o po tome kako ga kenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

film pere. gledala u domu sindikata. pokidala sam se na scenu kad su djenerlu poceli da se lepe zmajevi na sofersajbnu :haha: pljus - skviiiik, plju - skviiik...

dobra prica. jes malo prepisana, malo patos i tako to, ali opet... lepo :lol:

e, i gledati samo 3d.

Edited by mia

Share this post


Link to post
Share on other sites

odgledah malopre 3d verziju u tuckwoodu.

 

+

izvanredna animacija, izvanredni efekti, divna priroda, odlicna postava glumaca, prvi 3d film koji sam gledao, tuckwood sale :wub:

 

-

glup kraj, predvidivi ishodi, preglup epski momenat s ubijanjem glavnog badassa strelom, pateticni momenti s onim веровала сам ти :puke:

 

sve u svemu, vanserijsko ostvarenje, jedan od boljih filmova koje sam gledao u skorije vreme.

ne mogu da kazem da bih imao ovako pozitivne i jake utiske da mi ovo nije bio prvi 3d film koji sam ikada odgledao, ali bih ga zaista svakome preporucio i iako traje boga oca vreme bukvalno proleti i aktivno drzi paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iju, koliko kvazi intelektualnog naklapanja oko ovoga..

IS IT A PILE OF SHIT OR NOT? :zeleni:

PILE OF SHIT IT IS!!! Svako ko zeli da gleda eksplozije i neko trtomudisanje sa efektima neka se slobodno posluzi. Svi oni koji onanisu na Matrix i I Robot filmove i treba da ga odgledaju. Ja cu pre da lepo sedim kuci i gledam Robotech od pre 20 godina. 

 

 

Sva ova neslaganja oko filma su samo posledica propadanja Holivuda. Taj sunovrat je upravo i poceo sa njihovim zalaskom u kreativni corsokak. Posto su se nasli u tom jel te corsokaku kao po dogovoru su poceli da gruvaju specijalne efekete u filmove nadajuci se da ce tako zaslepiti publiku. Starije generacije koje su imale prilike da gledaju dobre filmove mahom nisu progutale to. Problem je sa mladima koji gledanje filmova upravo zapocinju sa takvim krsem od filmova. Jos da bi bili IN oni ce izjavljivati kako vrlo cene efekte, a uclanili bi se i u efektolosku sektu samo da se osnuje.

 

Neki kazu da su u bioskop i otisli da bi gledali neki bledi sapunjasti filmcic i efekte sto ja ne mogu da razumem. Ako neko stvarno zeli da vidi jednu lepu eksploziju neka mi se javi na PP da se dogovorimo da dodje kod mene u AR kako bi mu/joj demonstrirao svoj izum. Usavrsio sam letecu bombu na bazi baruta, fosfora i jos nekih sastojaka. Ona eksplodira dva puta. Jednom na zemlji i onda leti jedno 30 metara u  vazduh ostavljajuci za sobom trag kao vatromet i onda eksplodira jos jednom. To je lep prizor za oci, a ne ovi strumpfovi.

 

 

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sad ne govorim kako su efekti sjajni i sve to kad se vec zna, navescu par zamerki koje imam na film. Prica je predvidljiva, likovi su stereotipni posebno mi je smetao onaj porucnik (klasicni americki vojnik-debil) i njegov intro nesto u fazonu ovo vam nije Kanzas i tako neka americka iseravanja. :rolleyes: Zatim deo kada Dzejk ukroti onu crvenu zver i krene na skup domorodaca i tu ima nekoliko pateticnih momenata u onom govoru... A najvise sam popizdeo kada

ubiju Sigurni Viver, pa gde nju da smaknu. Najjaca je i dalje je picka za svoje godine! :twisted:

 

 

 

 

Sve u svemu dajem filmu 7.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Efekti su odlicni, film definitivno treba videti u 3Du... (jedino bih izbegavao Koloseum jer su stakla na cvidzama malo zamascena ;) )

 

Sto se tice radnje, poruke i svega ostalog, film je prilagodjen masama, pre svega Amerikancima, i sve lepo zamotano u fazon 'I'm a little bit country, I'm a little bit rock 'n roll'... Mi cemo da guzimo ceo svet i unistavamo prirodu, al cemo i da snimamo filmove o tome kako je to bezveze... Glumci su takodje ocajni, osim Viverove naravno. U svakom slucaju, da nije bilo onih silnih eksplozija, verovatno ne bih ni odgledao film do kraja...

Edited by Lokateli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Hahaha!!! Jednom i mene da ovaj B92 pozitivno iznenadi!!!! Prvi put istina.

 

Recenzija je cool i oldshool. 

 

HEFEST stoji iza ovih reci.

 

Kao što je na planu priče neoprostivo predvidljiv i tvrdoglavo nemaštovit (što vizuelni izraštaji tek povremeno kompenzuju), Cameron na ideološkom planu uglavnom gleda da ostane na nivou „kontroverze“ koja tangira šestogodišnjake. Kapitalizam/tehnologija/Amerika su „bad, bad thing“, naročito u rukama „bad, bad people“ i neminovno vode uništenju ove rajske planete (on nam pokazuje Pandoru, a mi znamo da misli na Zemlju) koja je psihodelično oličenje New Age sna. Pusta činjenica da za dočaravanje te planete nije potrošen ama baš ni miligram ičega organskog verovatno treba da tangira samo one koji su u bioskop ušli već maliciozno naelektrisani. 

 

Na kraju, ako sklonite svu isfabrikovanu famu oko toga da reditelj „najvećeg filma svih vremena“ (ponovo) režira „najveći film svih vremena“ koja nije utemeljena ni na čemu sem na lošem marketingu i nečijem zloćudnom podrazumevanju da i svi mi (treba da) mislimo to isto, Avatar je podjednako dosadan, bolje izgledajući Beowulf od koga, nakon tri sata, može da vas boli glava, a možete i da verujete da ste uhvatili boga za ****.. Kao i Cameron.

 

 

 

 

  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebeno, neopisivo smaras! Shvatili smo da ti se film ne svidja, izbombardovao si nas "argumentima" i americkim frazama o nekvaliteti filma, i sad ostavi nas pateticne seljake koji se pale na blockbuster shitove da i dalje uzivamo u filmu jer nista neces promeniti time sto nam dokazujes koliko smo u zabludi. Shvati, postoje ukusi i drugacije misljenje.

I kad smo vec kod recenzija, moze i ovako:

http://www.mondo.rs/s157292/Kolumne/Misko_Bilbija/Avatar.html

Edited by hate squad
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve koji mrze Avatar,evo jos goriva

 

Za samo 17 dana zaradio $1,025,378,961.To je tek peti film u istoriji koji je prevalio milijardu(uz Titanika sa skoro dve milijarde,LOTR Povratak Kralja sa $1,119,110,941,Pirate 2 $1,066,179,725 i Dark Knight $1,001,921,825.) I ima ogromne sanse da se nadje tik iza Titanika.

Rekao bih,prilicno revolucionarno fantasticno za jedan predvidiv,los,nemastovit i dosadan film.Koliko bre ima tih sestogodisnjaka koje jedino tangira,kada ga toliko gledaju. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...