Jump to content

2009.02.24. *SKC Livingroom, Beograd* Mono


Guest sivo tamo

Recommended Posts

Organizator koncerta je Pop Depresija, koja se i inače bavi dovodjenjem većine bendova ovog zvuka kao i dobrim delom tzv. Amerikane ...

 

Za one koji ne znaju - Pop Depresija je radio emisija koja se emituje već godinama na studiju B, uredjuje je i vodi Ivan Lončarević sa svojom ekipom.

 

Ako vas zanima - početna stanica neka vam bude njihov sajt www.popdepresija.com ...

 

 

 

P.S. Inače Ivan je sjajan lik i veliki borac za dobru muziku (šta god ovo značilo). Neki od vas ga znaju i po tome što je jedan od voditelja i urednika sportskih vesti na tv b92 :udri: . Na sajtu imate i njegov email za kontakte ... opušteno ...:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1200, biće možda 20ak samo na ulazu, ne više, tako je rekao organizator na last.fmu.

 

Setlista iz Ljubljane:

 

Ashes in the Snow

Burial at Sea

The Kidnapper Bell

Pure as Snow (Trails of the Winter Storm)

Sabbath

Yearning

Follow the Map

Halcyon (Beautiful days)

Everlasting Light

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta je malopre napisao organizator na last.fmu:

 

"poslednjih 50 karata je malopre ostavljeno u Living Room. Izvinjavam se svima koji su pre mene stigli do SKC-a i nisu uspeli da kupe karte u periodu od 17h do 18h. Sutra tokom dana karte ce isto kostati 1000 dinara, ono sto preostane na vratima ce se prodavati po 1100. Moja zelja (a i njihova) je da koncert pocne tacno u 22.30h. Bice guzva i nemojte da dolazite u poslednji minut zbog haosa koji nastane zbog jebene garderobe... Set im traje 90 minuta"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Japanci su super bili. Nasa publika ocajna. Imam utisak da 60-70% ljudi koji su bili kao da uopste nije znalo sta je post-rock i kako se treba ponasati na jednom takvom koncertu, pa su se "smorili".Da bi se covek uzivio i osjetio muziku na pravi nacin, da bi osjetio intimu koju pruza post-rock, vrlo bitna je atmosfera-aura publike. U tome su me konstantno ometali majmuni koji nisu zatvarali usta. Zamislite da odete na koncert ozbiljne muzike i da tamo pocnete da podrigujete ili da pricate i psujete u crkvi tokom liturgije!? Ne znam samo zasto neko plati kartu 1000 din i onda dodje da se smara? Ovo bi bilo idealno da su dosli samo ljudi koji zaista prate i slusaju ovu vrstu muzike (prepoznaje se ona sacica ljudi koja redovno dolazi na konecrte Ane Never). Tek u drugoj polovini koncerta sam zaista uzivao kad sam skroz prisao i pobjegao od stoke. Mono - svaka cast. :muzicar:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni najbolji koncert u Srbiji kada. Zvuk bio odličan (bar tamo gde sam ja bio), od prve sekunde prve pesme do kraja sam se ježio konstantno i izašao sa koncerta sa ogromnim osmehom. I'm happy.

 

I da, jebem ti sve stvarno, koji su kurac ljudi došli na koncert da bi pričali međusobno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde Japanci da kasne, jeste normalni? :D

 

2rh8zk0.png

 

meni ovo bio najbolji koncert na kome sam bio do sad, em atmosfera, em zvuk, em lista, em scenski nastup.

olja beckovic bi zaplakala od snage utisaka. :wub:

 

i da, lepse bi mi bilo da je bilo manje brbljivaca i duvanskog dima, ali je to nekako zanemarljivo pored ovakvog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Japanci su super bili. Nasa publika ocajna. Imam utisak da 60-70% ljudi koji su bili kao da uopste nije znalo sta je post-rock i kako se treba ponasati na jednom takvom koncertu, pa su se "smorili".Da bi se covek uzivio i osjetio muziku na pravi nacin, da bi osjetio intimu koju pruza post-rock, vrlo bitna je atmosfera-aura publike. U tome su me konstantno ometali majmuni koji nisu zatvarali usta. Zamislite da odete na koncert ozbiljne muzike i da tamo pocnete da podrigujete ili da pricate i psujete u crkvi tokom liturgije!? Ne znam samo zasto neko plati kartu 1000 din i onda dodje da se smara? Ovo bi bilo idealno da su dosli samo ljudi koji zaista prate i slusaju ovu vrstu muzike (prepoznaje se ona sacica ljudi koja redovno dolazi na konecrte Ane Never). Tek u drugoj polovini koncerta sam zaista uzivao kad sam skroz prisao i pobjegao od stoke. Mono - svaka cast. :muzicar:

 

u pravu si ali mozda ne treba biti bas toliko kritican.

da, postoji jedan broj ljudi koji koncerte kapiraju kao izlazak ili tako nesto i njima je svejedno da li veceras svira mono ili bilo koji drugi bend i oni ce pricati u trenucima kad se smore bilo da svira mono ili kao onomad danny cavanagh peva one last goodbye, ali oni cine masu koja je ocito neophodna da bi se ovakav bend video u srbiji.

moze se nesto reci i za tu sacicu elitista koje gore pominjes i kazes da bi bilo idealno da su samo oni dosli. kul je to, ali kad bi dolazila samo ta sacica ko bi organizovao bilo sta za 30 ljudi

meni je interesantan momenat bio kad su zavrsili follow the map, gde je ta sacica obrazovanih kad nakon takve pesme svi zevaju ko somovi jer ne znaju da je pesma gotova (valjda ocekuju eksploziju jer to je post-rock) i tek nakon nekih 30 sekundi neprijatne tisine krece neki (kilavi) aplauz

dakle, nije sve bas tako crno-belo i zato se ne treba optercivati stvarima tipa "publika je bila ovakva ili onakva", ja sam vise nego uzivao u koncertu jer je bio apsolutno savrsen

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da kažem, veoma lep koncert i veče. Ja evo iskreno ne slušam Mono, čuo sam možda dve pesme i to je to. Nećkao sam se bukvalno do pre 4 sata pred koncert da li da idem, i onda sam bio u fazonu au pičku materinu, biće super ekipa, idem. I ne kajam se ni malo, odličan zvuk, svirka perfekcija. Prve dve pesme su mi iskreno bile dosadne ali od treće pa na dalje je bilo bruka. Atmosfera bi bila savršena da su ljudi samo, ako ne ćutali, onda bili malo tiši. Ali stvarno, kao što kažu suicide i behrit, u par momenata pokušavam da se uživim ali ljudi ne zatvaraju usta, ali ne interesuje ih. Ok, i ja sam pričao u početku ali posle sam se udubio u svirku. Sve u svemu, veoma lepo veče i stvarno lep koncert. Video sam neke ljude koje nisam video dugo tipa Ponija, znaš ko si ;). ALi eto, na kraju su ipak i Japanci kasnili :D Što je realno sramno, barem za njih.

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...