Jump to content

Ihsahn


ba+a.

Recommended Posts

Adversary je fenomenalan album. Ne mogu tačno da definišem kom pravcu pripada ali je jako moćno. Najbolja pesma mi je ubedljivo Called By Fire mada su sve fantastične. Inače sam poštovalac svih njegovih projekata ali ovo je nešto savršeno zbilja. Ihsahn je čovek koji se retko rađa. Ne bi mogla da izdvojim nekog ko mu je i blizu.... Neizmerno sma srećna što Emperor ponovo radi

biggreens.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma dobar album,ali nije bas za svrsavanje,jos od IX Equilibriuma ne mogu nikako da budem potpuno objektivan sa ovim covekom zbog prva 2 Emperora.Lepo je covek spojio sva svoja interesovanja u jedan album - agresivnije Emperor deonice i simfonicni/klasicni uticaj Thou shalt suffer i Peccatum.Najbolje pesme mi Invocation i The Pain is still mine.Mada,sigurno cu ovom albumu dati jos dosta sansi iz pijeteta koji osecam prema Ishtvanu,mada ovo nije bas moja soljica krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album za svaku pohvalu. Ihsahn je legenda, shto je dokazao i sa ovim albumom/projektom. Preslushao sam album samo dva puta tako da mi se josh nije izdvojila neka pesma koju bih posebno pohvalio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Овако:

љубазношћу једне даме са форума дошао сам до овог албума и захваљујем се и овим путем.

Елем, готивим овог лика екстра и посматрам га са великом пажњом већ годинама.

Прво што бих рекао је да не личи на "Prometheus" нити је његов наставак нити наследник, већ сасвим нов и независан албум.

Структура песама је другачија, фокус овом дела је знатно лакше уочљив, дакле - ово је Ihsahn са свиме оним због чега га знамо.

Албум обилује његовим вокалним травестијама и чујемо и неке ствари које нисмо до сад (The Pain Is Still Mine) и имамо више традиционалне гитаре и рифова који су сасвим разговетни и памтљиви, мада је ово далеко од комерцијалног.

Black/Progressive је најближе имену које бих дао жанру и поздрављам његову храброст да и даље експериментише у оквирима тог звука.

Међутим, имам утисак да пречесто губи дирекцију и фокус.

Он наметне темпо и мелодију без икаквих проблема али сам ухватио себе да ми не држи пажњу и да осећам да је, понекад заиста, препотентан и нападан у свом ставу "I am the Emperor" који се и даље примећује.

Без обзира, слушаћу ово и даље, знам да постоји још гомила ствари које је оставио "по ћошковима" за нас за које зна да слушамо врло пажљиво (а верујем да и сам тако слуша музику) ...

3 омиљене ствари:

Citizen

Will You Love Me Now?

The Pain Is Still Mine

И похвалио бих (већ дугогодишњу) сарадњу са Garm-ом ...

Још једна сасвим солидна ствар.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Adversary je fenomenalan album. Ne mogu tacno da definišem kom pravcu pripada ali je jako mocno. Najbolja pesma mi je ubedljivo Called By Fire mada su sve fantasticne. Inace sam poštovalac svih njegovih projekata ali ovo je nešto savršeno zbilja. Ihsahn je covek koji se retko rada. Ne bi mogla da izdvojim nekog ko mu je i blizu.... Neizmerno sma srecna što Emperor ponovo radi

:veseli:

NATASHA EMPEROR VISHE NE POSTOJI. I BASH MISLIM DA JE TO DOBRO DA ODE U LEGENDU KAO STO I JESTE. OVO JE IHSAHNOV SOLO PROJEKAT. BASH OVO STO JE ON URADIO NE BI BILO DOBRO ZA EMPEROR U NEKU RUKU, MADA JE ALBUM FANTASTICHAN (NAROCITO "The Pain Is Still Mine"). STO REKOSHE GORE JOSH JEDNOM JE IHSAHN DOKAZAO KOLIKO JE DOBAR NA GITARI I SA RECIMA. BASH SAM SE ODUSHEVIO KAD SAM PRESLUSHAO ALBUM I POKUSHAO DA "SKINEM" :) NESHTO.

 

Gde si nabavio textove?

Ja ne mogu nigde da ih nadjem...... :sad:

 

ZA TEKSTOVE VIDI NA WWW.DARKLYRICS.COM

IMA SIGURNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

TI BEHRITE SI BASH NEKI IDIOT. JA NEMAM VREMENA DA PO CEO DAN VISIM NA NETU KO TI. ZADNJE SHTO SAM ZNAO O NJIMA JE DA SU SE RASPALI I POSLE TOGA SAM CHUO IHSANH-ov PROJEKAT. AKO SI VEC PUN INFORMACIJA OBAVESTI LJUDAE NA LEP I DOSTOJANSTVEN NACHIN A NE KO DEBIL ZADNJI. AKO MORAMO DA SE KOLJEMO SA SVIMA OKO NAS (NARODNJACI, URBANI-TECHNO FEGETI....) NE MORAMO BAR MI METALCI IZMEDJU SEBE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sa ortakom koji gledao Emperor na Wackenu u avgustu, veliki fan, kaze da su bili krsh totalni... Performens nula, zvuk katastrofa, svirka losa. A bili headlineri i skupilo se 30 hiljada ljudi da ih gleda. Isti je gledao i Zyklon pre neki dan i kaze da razvaljuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TI BEHRITE SI BASH NEKI IDIOT. JA NEMAM VREMENA DA PO CEO DAN VISIM NA NETU KO TI. ZADNJE SHTO SAM ZNAO O NJIMA JE DA SU SE RASPALI I POSLE TOGA SAM CHUO IHSANH-ov PROJEKAT. AKO SI VEC PUN INFORMACIJA OBAVESTI LJUDAE NA LEP I DOSTOJANSTVEN NACHIN A NE KO DEBIL ZADNJI. AKO MORAMO DA SE KOLJEMO SA SVIMA OKO NAS (NARODNJACI, URBANI-TECHNO FEGETI....) NE MORAMO BAR MI METALCI IZMEDJU SEBE.

 

A kako bi bilo za početak da se lepo civilizuješ i ne pišeš sve velikim slovima?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Pricao sa ortakom koji gledao Emperor na Wackenu u avgustu, veliki fan, kaze da su bili krsh totalni... Performens nula, zvuk katastrofa, svirka losa. A bili headlineri i skupilo se 30 hiljada ljudi da ih gleda. Isti je gledao i Zyklon pre neki dan i kaze da razvaljuju.

Baš danas naletoh na OVOM SAJTU na četiri snimka sa wackena 06, ne znam šta je taj ortak gledao ali recimo meni I am the Black Wizards izgleda mega moćno...

Trenutno skidam i ostalo... (ako filefactory prijavljuje popunjene slotove, probajte za koju desetinu sekundi opet)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...