Jump to content

Roger Zelazny


Recommended Posts

Od Ambera bolje nema!!! Steta sto nije poziveo da zavrsi to svoje najjace delo u karijeri. Njegov dobar drug takodje pisac je kada je Zelazny bio na samrti preuzeo instrukcije kako da zavrsi knjigu. Ovaj je bio upoznat sa nacinom na koji je Zelazny pisao bolje od ikog drugog. Knjiga bi trebalo da je odavno izdata. Moram da proverim. Da li ce je nasi indijanci iz Alnarija koji su preveli prve tri hronike prevesti i ispasti pametni. Ovako izdavati ceo serijal koji nema kraj je stvarno malo glupo. Trebali bi bar da procitaju to sto izdaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' gledao ko ekranizaciju Garden of Damnation, Zelaznije kasnije to zdušno ispljuvao kad su mu pustili, iako su u filmu ne znam koliku svotu novca spiskali za vozila koja se pojavljuju, na kraju film je doživeo totalni fijasko.

 

Ja sam ga dugo tražio al' sam posle digao ruke od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ili ovde...

Baš ću da pogledam, kad nađem vremena... Inače, ja pročitah samo Hronike Ambera, do trećeg dela... ne znam ni sam da li je to sve...

Dobri su, samo se posle rasplinuo... Inače, i prevod je prilično loš, posebno što su i 2. i 3. deo, u izdanju Alnarija, prevodili trojica prevodilaca.

U svakoj knjizi ima po 3 dela koji su odvojeno prevodili, svako po jedan, i nekonzistentnost i razlike u terminologiji su više nego očigledni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Ambera bolje nema!!! Steta sto nije poziveo da zavrsi to svoje najjace delo u karijeri. Njegov dobar drug takodje pisac je kada je Zelazny bio na samrti preuzeo instrukcije kako da zavrsi knjigu. Ovaj je bio upoznat sa nacinom na koji je Zelazny pisao bolje od ikog drugog. Knjiga bi trebalo da je odavno izdata. Moram da proverim. Da li ce je nasi indijanci iz Alnarija koji su preveli prve tri hronike prevesti i ispasti pametni. Ovako izdavati ceo serijal koji nema kraj je stvarno malo glupo. Trebali bi bar da procitaju to sto izdaju.

 

Ima BOGA!

 

Posto nasi mentoli sigurno nisu preveli, da li znas gde moze na engleskom da se nadje na netu?

 

Koliko sam popizdeo kada sam posle treceg dela izvalio da je lik umro i da nije zavrsio pisanje, jer je stvarno genijalan serijal, pogotovu prvi deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gledao sam taj Damnation Alley, i bogme mi nije ko knjiga, nekako su izrezali dosta toga, iako sam gledao davno film a bogme jos davnije citao knjigu

 

A jel moze netko od vas bitzi tolko dobar pa mi nekako poslat knjigu NOC U SAMOTNOM OKTOBRU, vidio sam da je to izaslo kod vas i ja se divcim vama sto izdajete stvarno dobre knjige, ja sam u Zagrebu pa eto ako bi netko bio pravi drug

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Управо читам ''Створења светлости и таме'' и за сада сам одушевљен. Кад завршим, вероватно ћу одмах узети ''Господара светлости''. Има ли неко да препоручи неку сличну литературу где се комбинују митологија и фантастика/хорор?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо читам ''Створења светлости и таме'' и за сада сам одушевљен. Кад завршим, вероватно ћу одмах узети ''Господара светлости''. Има ли неко да препоручи неку сличну литературу где се комбинују митологија и фантастика/хорор?

 

Eto ti Den Simons Ilion i Olimp pa gruvaj. Odlicne klnjige i to ide prvo Ilion pa onda Olimp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Odlican pisac, "Hronike ambera" su mi se ucinile vrlo netipicnim pa sam imao malu odbojnost, ali sada mi je jedna od omiljenih spisa :D

"Noc u samotnom oktobru" je bas dobro zezanje od knjige, mracna atmosfera, nesto kao "Liga Izuzetnih Dzentlmena" ali mnooogo bolje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...