Jump to content

BM noviteti


Lunar

Recommended Posts

10 minutes ago, Сале said:

Мени је онај солстафир тешко смарање. Знам да има још неки исландски бенд ал не могу се сетим сад.

:haha::haha::haha: 

Npr.

Svartidaudi
Sinmara
Zhrine
Almyrkvi
Draugsol
Rebirth of Nefast
Slidhr
Misthyrming

A to je sve samo lektira, bez zalaženja u underground.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свартидауди ;). Ово ресто нисам ни слушао. Не знам ваља ли  нешто од тога? Али ако је на фору солстафир и свартидауди онда да и не започињем да слушам било шта.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слушао сам задњи албум и онај пре њега али на прескоке и нису ми оставили баш никакав утисак. Оне силне ЕП-ијеве нисам ни слушао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, [Nocturno] said:

Sta je po tebi islandska gnjavaza? Choose your words wisely.


slično kao što sam sa Miilošem pričao na nekoj od tema nedavno za Nightbringer i Aoratos - Islanđani mi zvuče pretrpano, kao gomila zvukova koji treba da budu zli i zajebani, samo što kod mene proizvode kontraefekat, pa mi je to što čujem dosadno
trying too hard, kao što rekoh za te bendove koje sam pominjao Miilošu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, Underkuruz said:

meni taj Triumph, Genus baš nije legao, moraću da probam opet

Bolje ovde... Onako, nije mi dosadan, ali nije ni neko ludilo, videćemo.

Ima na Islandu bar 3-4 baš dobra benda, nije loše za tako malu zemlju, to je kao dva Niša otprilike. Ne znam da li se Rebirth of Nefast računa pošto su se preselili na Island iz Irske, ali su odlični. Ne znam da li mi je bolji album ili demo iz 2006, ono je zlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Одслушах сад овај нови мисхирминг (или како се већ чита) и није лоше морам признати. Интересантно ми је што нису чист блек већ има елемената и неких других праваца. Мада ми све песме делују слично.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale je Human black metala :D

Salu na stranu, ono sto mene odusevljava su disonance kod islandskih BM bendova i atmosfera kod islandskih DM bendova. Svartidaudi poslednji - Paracletus uticaj a taj mi je omiljeni DSO album. Zhrine - taj intro samo i prva pesma su me kupili za vek vekova. Kaleikr isto. Zhrine treba sada da izbaci drugi album, cuo sam dve nove pesme kako izvode uzivo i top su. To se nestrpljivo ceka da izadje.

Sinmara mi je bio dosta tanak na pocetku ali sam se naterao da ih preslusam detaljno i sada su mi tek legli. Taj EP i taj split sto imaju su isto odlicni. Sto se tice tih Myshtptutptirming - prvenac je dobar ali ne toliko koliko ga hvale svi. Ovaj novi mi je odlican. Inace, oni su me kupili kad mi je Radomir (ili Soso, vise se ne secam) pokazao onu live svirku u sred bela dana sa nekim random gledaocima koji su se slucajno nasli tu, bas je dobro. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 hours ago, Сале said:

Мени је онај солстафир тешко смарање. Знам да има још неки исландски бенд ал не могу се сетим сад.

Ja mislim da si ti mislio ovde na Kvelertak, koji jes norveski bend al' ono ta neka islandska rokenrol smaracina teska :haha:

Potpuno su te krivo razumela braca sa foruma :D

6 hours ago, Kumodraski Vo said:

:rolleyes:

Koja je dobra pesma od Sigur Ros?

Svaka xexe, iste su

Najveci hit im ona gde zavija vise pita uzastopno aiiyeeeuuuuuu, aiiyeeeuuuuu, jer to zavijanje predstavlja jedini hook na albumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 hours ago, Demon Seed said:

Koja je dobra pesma od Sigur Ros?

Svaka xexe, iste su

Najveci hit im ona gde zavija vise pita uzastopno aiiyeeeuuuuuu, aiiyeeeuuuuu, jer to zavijanje predstavlja jedini hook na albumu

Mogo si samo da kazes da ne znas islandski..

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, Demon Seed said:

Ma de Solefald em dobar bend em ih niko ovde ne hajpuje, mislio je 100% na Solstafir i Kvelertak, te kao black n roll bendove

Тај квелертак ми је забаван бенд али само би мого да га слушам док, рецимо, усисавам па да усисивач доминира у односу на музику :haha:. Солстафир не би мого ни уз циркулар да слушам.
И да, солефалд је добар. Заправо одличан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...