Jump to content

BM noviteti


Lunar

Recommended Posts

Dobro jutro Kolumbo! 😁 Šalim se. Super je Lychgate. A super je i novi Voodus EP.

https://helterskelterproductions.bandcamp.com/album/open-the-otherness

Ko je preskočio njihov album iz 2018, a hteo bi da čuje kako je treći Dissection trebao da zvuči, evo link... Samo da je Jon na vokalima, to bi bilo to.

https://helterskelterproductions.bandcamp.com/album/into-the-wild

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 hours ago, Miilos said:

Ko je preskočio njihov album iz 2018, a hteo bi da čuje kako je treći Dissection trebao da zvuči, evo link... Samo da je Jon na vokalima, to bi bilo to.

https://helterskelterproductions.bandcamp.com/album/into-the-wild

Nemojmo preterivati baš :haha: Jesu Dissection klon, ali ne može se porediti kvalitet.

Doduše, dobro vozi ova nova pesma, nema šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ni za jedan album ne bih rekao da je na istom nivou kao Dissection dok ne odleži bar 10 godina (možda samo Acrimonious). Meni su kopije Dissection-a uvek zvučale dosadno, sve kao po nekoj formuli, rifove kao da su roboti pisali. Ovde toga nema, pesme imaju smisla i svaka melodija se ureže u mozak. A nije ni kopija 1/1. Razlikuje se taman koliko su The Somberlain i Storm of the Light's Bane različiti, zato i rekoh da se ne bih žalio da je treći Dissection zvučao ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jes interesantan ovaj Malokarpatan novi, stvarno ne znam sa čim da uporedim, dosta unikatan miks BM i HM sa tim nekim folk momentima koji imaju slovenski a ne skandinavski prizvuk. Fine melodije, interesantna struktura pesama, nisu neki tehnički dominatori ali pesme su dobre. Debi album sam samo površno slušao, al ovo mi deluje dosta bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ih razdvajaš? 😀 Prvi album mi se ne sviđa, ali pamtim da je poslednja pesma dobra. Drugi je za tri klase bolji, a novi za tri klase bolji od drugog. Ne verujem da mogu ovo da nadmaše, ali samo nek održavaju ovaj nivo i ja sam zadovoljan, baš je muzika po mojoj meri. Volim kad preslušam album pa mi se posle ceo dan vrte rifovi u glavi, a ovde je baš taj slučaj. Jedino što mi smeta, i taj deo bih najradije izbrisao da mogu, je ono "ooo oooooo ooo" posle refrena u poslednjoj pesmi, moglo je i bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je to ooooooanje na zadnjoj pesmi najgori deo, a i ceo refren mi ne radi sa onim cleanovima.

Simpatičan je bend sve u svemu, meni ovaj Krupanjske Noći možda i najbolji, ali glavni problem koji imam sa bendom je što, iako ima dobre uticaje (naveo gore Talvi), malo je ipak previše amalgam istih, a manje neka originalna stvar. Ima lepih riffova da, ali kada svaki album ide igra u glavi "a evo ga riff od benda A, evo ga riff od benda B", postane malo dosadno. Ovo mi veći problem kad idu HM delovi nego black delovi. Sa druge strane, što se tiče oponašanja i spajanja bendova iz starih dana, pre bih svakako ovo slušao nego novije Darkthrone-e.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...