Jump to content

BM noviteti


Lunar

Recommended Posts

Već sam pohvalio album, ali pošto sam od basiste dobio CD na poklon, hajde da ispoštujem čoveka i izreklamiram ih još malo.

https://ominousresurrection.bandcamp.com/track/sons-of-the-pleiades

Pesmu sam nasumično izabrao, koju god da sam stavio ne bi pogrešio.

On 8/22/2020 at 11:03 AM, Miilos said:

Kakva produkcija :blink:

Ovo više ne važi. Zvuč je baš onakav kakav treba da bude i jedan je od razloga zašto ovaj bend zvuči kao nijedan drugi. Pored muzike naravno, koja možda ima sličnosti sa npr. Negative Plane (gitarista svira bas u NP), ali je opet dovoljno različito i stvarno ne znam za mnogo njih koji mogu da se pohvale originalnošću u 2020. godini. Meni se lično više sviđa zvuk na prvom albumu, ali mi se isto tako sviđa što su rešili da ovog puta zvuče ipak malo drugačije, ali to je u principu to, 2 sekunde bi mi bile potrebne da pogodim da su to oni. Čitao sam 2 intervjua koja sam mogao da pronađem sa njima i kad vidim kako razmišljaju, znao bih da su dobri čak i da nisam čuo muziku, jer im ne pada na pamet da brzaju i objavljuju bilo šta dok nisu 100% sigurni da je to nešto najbolje moguće i da ne zvuči kao bilo šta drugo.
Omniscient mi je bio najbolji u 2014, a zna se kakva je to godina bila, sad možda i ovaj, mada još je rano za takve izjave. Tako da ko sluša black metal, a nije čuo za Ominous Resurrection, za mene je kao da je nepismen (ne kažem da mora svima da se svidi, verovatno i neće).

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tako loša nova Uada. Naravno i dalje je to vrlo pitak i na sigurno odsviran melo black bez nekih naročitih finti, ali više mi prija nego prethodnik koji je bio baš ono template melo BM da nema dalje, sada makar pokušavaju na mala vrata da uvuku neke melodijice koje nisu toliko klasične. Ovakva muzika mi nije baš impresivna u 2020-oj ali može uvek da se posluša. Njihov prvenac "Devoid of light" ostaje nešto najbolje od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/15/2020 at 7:34 PM, kuruz said:

mnogo dobar album
i singlovi su bili odlični, a kao celina je baš lep

Ako misliš na novi Wayfarer, slažem se u potpunosti. Jedan gospodski album i bend koji svojom muzikom adekvatno dočarava tu autentičnu širinu USA prerija i prašine, asocira na Divlji zapad i USA istoriju i meni, uz Cobalt, predstavlja jedan od najboljih i najunikatnijih primeraka USA BM zvuka (u najširem smislu, jer ovo je pre za atmo BM temu). Još treba da slušam da bih ga uporedio sa World's blood, ali rekao bih da je to taj nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Haos sam ja said:

Ako misliš na novi Wayfarer, slažem se u potpunosti. Jedan gospodski album i bend koji svojom muzikom adekvatno dočarava tu autentičnu širinu USA prerija i prašine, asocira na Divlji zapad i USA istoriju i meni, uz Cobalt, predstavlja jedan od najboljih i najunikatnijih primeraka USA BM zvuka (u najširem smislu, jer ovo je pre za atmo BM temu). Još treba da slušam da bih ga uporedio sa World's blood, ali rekao bih da je to taj nivo.

 

da da
oduševio me je album, tačno zvuči kao nešto što bi išlo na metal radiju da radio postoji u Red Dead Redemption :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Haos sam ja said:

Ako misliš na novi Wayfarer, slažem se u potpunosti. Jedan gospodski album i bend koji svojom muzikom adekvatno dočarava tu autentičnu širinu USA prerija i prašine, asocira na Divlji zapad i USA istoriju i meni, uz Cobalt, predstavlja jedan od najboljih i najunikatnijih primeraka USA BM zvuka (u najširem smislu, jer ovo je pre za atmo BM temu). Još treba da slušam da bih ga uporedio sa World's blood, ali rekao bih da je to taj nivo.

Dzaba ako nema bandjo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, KazimKazim said:

Sme li to da se slusa u oktobru, mada danas onako zamalo aprilski dan...ja bih ipak sacekao jul 2021

Ne sme u oktobru, ali bliži se nbbmn (nothing but black metal november), a tada je dozvoljen i sunčani bm.

Ali nisu dozvoljeni oni kvazi-bm Kvelertaci i to...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...