Jump to content

Azra


Nestvarna

Recommended Posts

Secam se jednog intervjua, pita ga novinarka kao zasto ne reklamira novi album, kako misli da ga proda ako ne reklamira, a on nju pita da li je cula nekad za Dostojevskog, ona glupaca kaze da jeste, a onda nju Dzoni pita da li je ikada videla da se Dostojevski reklamira preko TV, i glupaca je odmah zacutala, a Dzoni je dodao da se kvalitet uvek sam probije do onih koji ga prepoznaju... :pivopije:

 

Joj,kakav lik!

 

Mislim da nije normalno koliko volim ''Meni se ,duso, od tebe ne rastaje'', to je prva Azrina pesma koju sam cula,i odmah se u istu zaljubila...

 

Da nije neko isao na onaj tribute sad u subotu,u skc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne volim te Azra tribute, pre nekih 10-ak godina sam isao svirali neki Filigrani i ono je bas sprdnja. NEma Azre bez Dzonija, niko ne moze njega da skine, niko nema tu harizmu, mozes da skines i odsviras akord, ali nikad ne mozes to da uradis sa onim smekom kao Dzoni, Zato ne volim te Azra tribute

 

ja obozavam "Vrata podzemnih voda", "Naigled lijepa", "Kao ti i ja", "Ako znas bilo sto"..... a prvi album koji sam kupio bio je "Balegari ne vjeruju sreci" tamo negde 1992 godine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Nikad ne reci nikad, mada... isuvise je to ’jet-set’ za Djonija, a pogotovo nema sanse da ga navuku na tu pateticnu foru o ’muzickom ujedinjenju bivse Juge’ :) :) Samo su vece sanse da ih u startu odjebe kada mu to predloze :)

 

btw extra avatar happy0034.gif

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ne moze da dodje ovim povodom, nece da izigrava cirkusku atrakciju za pare, njemu lova ne predstavlja nista u zivotu. Ne bi me iznenadilo da se povodom ovog teksta oglasi i u svom stilu otera ovog lika u pizdu materinu :D

 

Jedan je Dzoni!!!!

 

@Runner: i tvoj avatar je odlican

 

up the irons

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

a prvi album koji sam kupio bio je "Balegari ne vjeruju sreci" tamo negde 1992 godine :D

takođe, samo neku godinu ranije 90te ili 91-e.

 

iako se hardkor fanovi sablazne kad to kažem ali meni je sevdah šatl faza i taj album bolje od opusa Azre iz 80ih. mislim da se u to vreme već potpuno otresao bio novog talasa kojeg ja inače slabo varim a i generacijski sam stasao za slušanje muzike u to vreme pa i zbog toga valjda.

 

ono što je mene uvek oduševljavalo kod Džonija to je taj šeretski odnos prema sebi i sopstvenoj legendi što je skromnost u principu. koliko god bio sjajan pesnik nije nikad postao nadmen i previše ozbiljan.

 

evo ovaj spot povremeno puštam sebi kad mi se smrkne pred očima da me razgali.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qy1CfID23ak

 

kakav je veseljak ovde :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovo je bilo prorocki

 

kakav je to car od coveka.. sav sam se najezio od ovog klipa... :udri:

steta sto takvi ljudi po prirodi nemaju gen za "dolazak na vlast".

 

 

skoro sam pustio filigranske plocnike... neverovatno je kako ta muzika zvuci i posle toliko vremena - i dalje moze da me "ubaci u trip".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Dzonija uvek u sali zvao Dr. Dzoni jer njegova muzika leci. Bukvalno. Kad se totalno izbedacim, nista mi ne ide kako treba, kad mi se cini da je sve crno i bedak..... ja pustim recimo Suncanu Stranu ili Filigranske plocnike i totalno me smiri i orasolozi. Nesto neverovatno.

 

I meni je jako svidja ta faza sa Sevdah Satlom, jedino me nervira onaj seljak Padjen, a zao mi je sto tu nije Boris Lajner. Sevdah za Paulu Horvat je takodjer odlican, to je kao drugi deo Balegara

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja nemam riječi da opišem koliko Džonija cijenim. Smatram sebe velikim fanom Azre i Džonija, ali i meni se sviđa ova sevdah shuttle faza. E da, prije nekog vremena je po netu kružio snimak Azrinog koncerta iz Banjaluke. Ako to nije bilo ovdje, ne da mi se listati temu, javite da postavim i objavim ovdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...