Jump to content

Brkovi


VoivodBG

Recommended Posts

Grupa "Brkovi" iz Zagreba postoji od 2004. godine. Zasićeni sotoniziranjem tzv. "narodne" glazbe u medijima i uštogljenim podjelama glazbe na urbanu i neurbanu, petorica mladića punkerske provenijencije odlučuju svirati narodnjake na način na koji jedino znaju - žestoko i beskompromisno sa ciljem konačnog oslobođenja od vladajuće malograđanštine koja im pritišće grud. Zahvaljujući licemjerju koje vlada u tzv. urbanim krugovima, koje se gnuša narodnjaka, ali istodobno potajno uživa u njima, Brkovi brzo ostvaruju uspjeh. Njihovo tankoćutno muziciranje, šovinistički tekstovi, buđenje niskih strasti, općenito - larpurlatizam, pronalaze publiku u onima koji se srame svoje rodovske prošlosti i genetskog podrijetla. Svoju glazbu nazivaju "turbo punk folk wellness i spa" sumirajući tako sve elemente koju su u nju unijeli, kao i one koje su stvorili (wellness i spa do tada nisu se vezali uz glazbu). Album prvijenac "punkfolkwellness", sniman početkom 2009. godine, prvo je studijsko djelo Brkova. Devet pjesama govori o životu nakon raspada zadružne porodice, pod pritiskom metroseksualizma, političke korektnosti, tolerancije, kulture i općenito civilizacije. Sniman u studiju Kramasonik, a miksan i masteriran u Novom Sadu, svjetlo je dana ugledao u vlastitoj nakladi i rasparčava se na koncertima Brkova za simboličnu novčanu naknadu, ponekad čak ni za to.

 

Brkovi - Punkfolkwellness (2009)

 

1264250362_204_FT0_00_front_.jpg

 

01. balkanski žigolo

02. bolje da sam s frendovima pio rujno vino

03. srećo laku noć

04. mala

05. opasno se drogiram

06. necu da idem u disko skup

07. vjetrovi tuge

08. ne želim da budem ok.

09. ljepša si od mjeseca

 

http://rapidshare.com/files/339783911/Brkovi.Punkfolkwellness.2009.rar

 

Sličan fazon kao i Pero Defformero (kojem su predgrupa u Hrvatskoj sada 30. januara), samo što je sada punk u igri. Izgledom poprilično liče na miks Turbonegro-a i Let 3, a lirike više vuku na miks Let 3, narodni melos i sav taj đezz. Trebalo bi da dobijem disk na oriđinalu sledećeg meseca, dotle se roštilja mp3. Zanimljivo je da im je produkciju radio Majkić u narodu poznatiji kao Gospodin Bandar aka Piknik.

 

Za sada izdvajam opasno se drogiram i bolje da sam s frendovima pio rujno vino, sevdah! :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Вјетрови туге сјећају на дане луде, никада више оне наше ноћи дуге, сада те сањам док љубим жене друге.." Уфф! :rockdevil:

 

Опасно се дрогирам је ултимативна песма!

 

Подсећају на стари Лет 3, донекле, с тим панк зајебанцијама..

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smoreni kupus, naiđem jednostavno, ili još bolje oni nađu mene.

 

@Alvaro Recoba, kažem imaju sličnosti sa Let 3, mada kada uporedim par poslednjih albuma Let 3 sa ovim jednim od Brkova, ovi ih šiju za deset bambija.

 

@johnny bravo, niko te ne tera da ih slušaš, lakše je zaobići ponekada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Grupa Brkovi u suradnji sa Interfilmom snima spot u Runi dan poslije svirke u Željezničaru. Snimanje počinje u 14h. Poželjan je odgovarajući dress code. Oni koji nisu pripadnici subkulturnih skupina neka se odjenu u stilu bosanskih švercera sredine 80-tih ili slično po vlastitom izboru. Osim snimanja, druženja i opskurnih nagradnih igara, biti će i pečenog mesa i piva do isteka zaliha, a radit će i šank u Runi. Ako ima neka djevojka koja želi ulogu plesačice po uzoru na spot Mileta Kitića "Šampanjac" neka se bez ustezanja javi. To je to, vidimo se u Runi!

Facebook link

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

nova pesma još je sređuju, nema naziva...

 

GRADOVIMA SELIMA LUTAO SAM ULICAMA MNOGIM

ŽELIO SAM ZAVODNIKOM POSTATI JOŠ BOLJIM

 

 

IZGUBLJEN U LJUBAVI SVAKOJ ŽENI KAŽEM DA JE VOLIM

NIKAD NEĆU NAĆI NAČIN DA SE ZADOVOLJIM

 

 

JER

 

SVAKA MENI IMA

ONO NEŠTO PRAVO

SVAKOJ BI JA RADO

SVOJU LJUBAV DAO

 

SVAKA MENI IMA

ONO NEŠTO PRAVO

I SVAKOJ BI RADO

NA GRUDIMA SPAV'O

 

 

NAIVNO SAM VJEROVAO DA POSTOJI SAMO JEDNA PRAVA

AL KURVA ME PREVARILA ISPO SAM BUDALA

 

 

I DALJE ĆU ŠVALER BITI JOŠ VEĆI NEGO PRIJE

KO VOLI SAMO JEDNU ŽENU PRAVI BEĆAR NIJE

 

 

JER

 

SVAKA MENI IMA

ONO NEŠTO PRAVO

SVAKOJ BI JA RADO

SVOJU LJUBAV DAO

 

SVAKA MENI IMA

ONO NEŠTO PRAVO

I SVAKOJ BI RADO

NA GRUDIMA SPAV'O

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Биће, 8.10. свирају у Underworld-у, код Вуковог споменика. :) Бесплатна је свирка јер су се прошли пут убили од ракије на сплаву Лађа и звучали су к'о курац. :haha: Похвално са њихове стране што хоће да се искупе. :da:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...