Jump to content

Skinless


boske

Recommended Posts

Slusao sam pesmu Tug Of War Intestines sa albuma Foreshadowing Our Demise. Oni ne sviraje cist death, vec tu ima dosta grind core uticaja, ali nije losa pesma (za ostale ne znam) i ima dobar pocetak. Jebiga trebalo mi je dosta vremena da je skinem..... sta da ti kazem losa veza sa netom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

skinuo sam par pjesama od njih konačno :mrgreen:

šta da kažem, opičena muzika skroz, pogotovo oni introi - "life sucks and then you die!" smile.gifsmile.gif šalu na stranu, nešto sporiji death metal, nema klasičnih kucanja, ali zato praše pošteno... tu i tamo ima hardcore-a, ali ne toliko puno... pošto meni inače prija death / hc kombinacnacija ovo mu dođe super biggrin.gif (usput, hardcore bendovi NE REPUJU!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kakav trip sa njima.

 

Na Milwakee festu sviraju neki klinci (veze nemaju) i sad pored mene i ortaka stoji neki lik sa bradom kao kod patrijarha pavla (samo sto je crna) i bukvalno razvaljuje bubne opne svojim psovkama upucenim na racun tog benda koji svira.I ajde,mi kontamo u pravu je lik.

Kad ono slijedeci bend Skinless i mi ladno provaalimo da je ortak sa bradom njihov vokal.

U jednom trenutku dok je bila sutka ja pogledam na binu a ono njega nema,tek lik ladno skace sa ventilacionih cjevi koje su 3-4 metra visoke.Kako se popeo gore nikad mi nece biti jasno,uglavnom oni su bili otkrovljenje veceri i sa svirkom i sa scenskim nastupom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav trip sa njima.

 

Na Milwakee festu sviraju neki klinci (veze nemaju) i sad pored mene i ortaka stoji neki lik sa bradom kao kod patrijarha pavla (samo sto je crna) i bukvalno razvaljuje bubne opne svojim psovkama upucenim na racun tog benda koji svira.I ajde,mi kontamo u pravu je lik.

Kad ono slijedeci bend Skinless i mi ladno provaalimo da je ortak sa bradom njihov vokal.

U jednom trenutku dok je bila sutka ja pogledam na binu a ono njega nema,tek lik ladno skace sa ventilacionih cjevi koje su 3-4 metra visoke.Kako se popeo gore nikad mi nece biti jasno,uglavnom oni su bili otkrovljenje veceri i sa svirkom i sa scenskim nastupom.

 

Smradu jedan:mrgreen: ,jer ima neki bend koji ti nisi gledo uzivo!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Zakon, zakon, zakon!

Meni u zadnje vrijeme jedan od najslušanijih DM bendova!

Imam sva tri: "Progression towards evil", "Foreshadowing our demise" i "From sacrifice to survival"

 

Sviđa mi se kod njih što nije kao kod većine popularnih DM bendova naglasak na brzini, nego na "težini": masni riffovi, groove, nabrijanost, puno sporih zabrijavanja (tzv. riffovi "metlice") ...da, ima i HC-a i grindcorea i to je zakon! Na ovom najnovnijem ima čak i nekih tehničkih upadica, pa i nešto vrlo sitno (reda radi) melodičnih dijelova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

slikovito u svakom slućaju icon_smile.gif

ko je još čuo "from sacrifice to survival"? icon_confused.gif ono je baš pravi death/thrash/core... mogli bi na novom albumu vrlo lako da naprave bum kao recimo shadows fall... nadam se da neće razočarati pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 10 months later...

Novi album uskoro!Evo vijesti sa njihovog sajta!

 

"We have just entered Maxtrax Studio in Albany, NY to start recording our new album "Trample The Weak, Hurdle The Dead." We have been busting our asses writing this album for the past several months and we feel confident that Skinless fans will love this one. If I had to compare it with another Skinless album I'd say it's closer to "Foreshadowing Our Demise." We have 7 brand new songs plus a Black Sabbath cover."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

SKINLESS Complete Work On New Album

 

New York-based death metallers SKINLESS have completed work on their new album for Relapse Records. Entitled "Trample The Weak, Hurdle the Dead", the CD is the band's first to feature new vocalist Jason Keyser. The follow-up to 2002's "From Sacrifice To Survival" was recorded with longtime engineer Brett Portzer at his Max Trax Studios and will be mastered by Scott Hull at Visceral Sound. "Orion at Relapse has a sick album cover and layout coming along," founding SKINLESS guitarist Noah Carpenter writes in a statement. A June 13 release is expected.

 

"Trample The Weak, Hurdle the Dead" track listing:

 

01. Overlord

02. A Unilateral Disgust

03. Deviation Will Not Be Tolerated

04. Trample The Weak, Hurdle The Dead

05. Sycophant

06. Endvisioned

07. Execution Of Reason

08. Wicked World (BLACK SABBATH cover)

 

Full tour plans are in the works, including a European tour in the fall with MALEVOLENT CREATION and DISGORGE.

 

Upcoming SKINLESS shows:

 

Apr. 28 - The Chance - Poughkeepsie, NY

Apr. 29 - The Palladium - Worcester, MA (New England Metal and Hardcore Fest)

Apr. 30 - BB Kings - New York City, NY

May 20 - Orange County Fair Grounds - Middletown, NY (Death In The Forest Fest)

May 27 – Sonar - Baltimore, MD (Maryland Deathfest)

Jun. 16 - The Kave - Bucksport, ME

Jun. 17 - Saratoga Winners - Cohoes, NY (CD release show)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...