Jump to content

In From The Cold


VoivodBG

Recommended Posts

Adimiron (IFTC bubnjevi) i ja smo osnovali In From The Cold davne 1998. U to vreme smo bili opsednuti Southern sludge i stoner scenom – C.O.C, Crowbar, Down Eyehategod, Kyuss, Buzzov.en, Melvins itd i logično, napravili smo brže bolje bend. To u stvari i nije bio bend, jer smo samo nas dvojica odlazili u studio, pili pivo itd, i vrteli rifove...Još tada su nastale „The Gambler“ i „Rainy Days“. Veoma brzo smo prestali sa radom zbog njegovih obaveza u Stone To Flesh-u i mojih u Drawbacks-ima i Eraserhead-u(moj punk rock bend iz tog perioda, sa Malishom iz benda Potres), kao i obaveza na fakultetu (obojica smo bili na Filološkom). U to vreme se mnogo više sviralo, svirka-dve mesečno je bio sasvim uobičajen prosek za jedan ozbiljniji bend, tako da nismo imali vremena za još jedan „full-time“ projekat. In From The Cold priča je ponovo pokrenuta 2007. kada sam ja odradio u kućnoj produkciji par instrumentalnih demo snimaka gore pomenutih pesama, plus još par koje sam u međuvremenu napravio u istom sludge/stoner stilu. To je čuo Boris (Hang-bubnjevi), svidelo mu se, pa smo odlučili da krenemo malo da prosviravamo te stvari. Tu je prošlo još desetak ljudi na drugoj gitari, bas gitari, bile su to baš zanimljive „seške“. Prva prava postava je bila: Jimi 3B – vokali, gitare, Mr. Shomer (Vox Populi, Spitback) – gitare, vokali, Adimiron (ex-Stone To Flesh, Bombarder) – bass i Count Boris (Through Art, Hang) – drums. Pre par meseci Boris izlazi iz benda, jer zbog mnogobrojnih obaveza nije mogao da bude konstantan na probama. Sada je Adimiron na bubnjevima, a bass je preuzeo Sleepy (ex-Fake Freedom, Full Size). U međuvremenu su „odrađena“ dva snimka: „Anxiety Fix“ (izlazi 31.12.2009.) za Flying Buffalo Records i „Ghostsongs EP“, koji za sada još nema izdavača. Koncertna promocija za „Anxiety Fix“ je planirana za kraj Januara/početak Februara 2010.

 

In from the cold myspace

 

Anxiety Fix EP je izašao za Flying Buffalo, tj. biće dostupan uskoro čim se srede neki problemi oko omota. Za kupovinu diska možete se obratiti bendu preko spejs stranice i izdavaču na mail: [email protected]

Na ovih nekoliko slušanja od sinoć, evo šta možete očekivati od ovog izdanja, dosta tradicionalnog Doom zvuka ala Black Sabbath/Cathedral, prožet po kojim masnim vokalom, a i rifčinom koje bi slasno izbacio Crowbar, da bi se sve to spustilo sa malo southern rifova i pomalo Anselmo-vskim vokalom kao kod Down-a. Bombona.

Što se tiče same ekipe: Jimi 3B - vokal/gitara (Hang, Drawbacks, ex-Hitman i još pregršt bendova), Sleepy - bas (svirao u Worg-u), Adimiron - bubnjevi(ex-The Stone) i Mr. Shomer - vokali/gitara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 15-16 minuta materijala, za ep sasvim dovoljno. Imaš gore utiske o pesmama, drago mi je da postoji ovakav bend jerbo volim bendove doom orijentacije, meni je ovo zaista dobro i jedva čekam da krenu sa živim nastupima, treba nam više ovakvih bendova ioanako oskudevamo sa ovim žanrom...

Edited by Internet Hate Machine

Share this post


Link to post
Share on other sites

drago mi je da postoji ovakav bend jerbo volim bendove doom orijentacije, meni je ovo zaista dobro i jedva čekam da krenu sa živim nastupima, treba nam više ovakvih bendova ioanako oskudevamo sa ovim žanrom...

Istina, kod nas niko da zasvira, a ni da dovede neki doom. Ovo ću definitivno poslušati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncertna promocija Anxiety Fix održaće se u living room-u 14. marta, spremte se za rokanje!

 

14.3. Living Room Promocija Anxiety Fix-a

 

Ghostsongs EP će biti dostupan kao besplatan download, sastojaće se od 4 pesme, ujedno momci već odlaze u studio da snime novi album. (ispade da Anxiety Fix to i jeste, čak iako ima samo 4 pesme)

Nazivi koji će krasiti nove pesme su The Shadow, Eruption, The Prime...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jdk4rXKaH8Y

Share this post


Link to post
Share on other sites

IN FROM THE COLD je pravi all-star band sastavljen od članova/ex-članova eminentnih metal/core/punk sastava sa ovih prostora.

Pomenućemo samo neka imena, koja jasno govore o koliko iskusnim muzičarima se radi:

HANG, BOMBARDER, STONE TO FLESH(sada THE STONE), VOX POPULI, FULL SIZE; DRAWBACKS, FAKEFREEDOM...

 

Na zvuk koji neguje IN FROM THE COLD, kako oni kažu, najviše uticaja je imala New Orleans metal scena 90-ih

i bendovi kao što su CROWBAR, EYEHATEGOD, BUZZOV-EN; MELVINS, C.O.C., DOWN, kao i klasici tipa BLACK SABBATH,

ST.VITUS, PENTAGRAM, LED ZEPPELIN, THIN LIZZY i neke "prljavije" stvari kao BLACK FLAG, POISON IDEA, THE VARUKERS,

DISCHARGE i veliki moćni NEUROSIS. Znači "sludge metal", sa primesama "southern rock-a" i "doom core-a"

kako su mnogi okarakterisali muziku IN FROM THE COLD-a.

 

Bend je "izbacio" svoje prvo izdanje "Anxiety Fix" za izdavačku kuću Flying Buffalo Records u januaru 2010.

Samo mesec dana posle izlaska cd-a "Anxiety Fix", IN FROM THE COLD na internet postavlja "Ghostsongs EP" singl(2 pesme), na besplatan download.

 

I više nego pozitivne reakcije na oba izdanja su dolazile sa svih strana.To je samo uticalo na to, da "bend da još veći gas",

tako da u ovom trenutku, IN FROM THE COLD privodi kraju pisanje materijala za svoje treće izdanje, čiji je radni naslov "NEWS FROM THE SEWERS".

I pored brojnih obaveza u svojim matičnim bendovima, članovi IFTC-a, tvrde da je IN FROM THE COLD definitivno "full time" bend, a ne samo projekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...