Jump to content

iPad, iPhone, iPod... iSve


Sinstrel

Recommended Posts

  • 3 months later...
Guest Administrator

Ja kupio u Cirihu Ipod nano od 8 gb , 4. generacija .

 

ipod_nano_4g.jpg

 

 

Isti model u Uscu 30 evra skuplje , hah , smesno.

 

 

Inace , prezadovoljan sam playerom , ima svakojakve druge opcije , ima kameru ciji je video kvalitet skoro pa perfektan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Али и даље држи цену.Тих 250е колико кошта,можеш узети Н97 који је скоро па комплетан телефон што се тиче функција.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

kako je providna apple-ova strategija, smesni su (ali im uspeva bar kad je u pitanju iphone). :)

 

1. prvo izbace uredjaj sa gomilom mana i nedostatkom opcija, ali dobro dizajniran, fensi, pouzdano radi itd.. ova bedna prva verzija treba da se proda ljudima koji bi kupili i najvece sranje ako na njemu pise apple i ako je popularno. to je jedan solidan deo trzista. u ovoj prvoj fazi apple i ne cilja na ljude kojima je upotrebljivost nesto bitna.. najvece pare od proizvoda se zgrcu u ovoj fazi, jer je uredjaj najskuplji dok je euforija najveca.

 

2. zatim se pojavi verzija 2 istog uredjaja gde su neke mane otklonjene (ali ne sve), i cena je nesto malo manja. ovo treba da se proda ljudima kojima upotrebljivost koliko-toliko znaci. naravo, uredjaj jos uvek nema sve opcije koje bi morao da ima zato sto je potrebno da se proda i verzija 3. ova faza takodje sluzi da zapusi usta medijima koji kritikuju v1 u fazonu "evo, sad samo ugradili to i to". onda mediji kazu "ali i dalje nemate to, to to i to" i tako se tim prepucavanjima po medijima i po forumima na internetu odrzava ceo hype oko proizvoda. genijalni su.

 

3. treca faza nastupa onda kad apple oseti da konkurentske firme pocinju da prave proizvode koji mogu da ugroze ovaj apple-ov. sad je vrag odneo salu. sve ovce koje su mogle biti osisane za debele pare su vec osisane i v3 treba da odrzi proizvod na trzistu. ima sve sto i konkurencija, plus dobar dizajn, kvalitetnu izradu i odlicnu upotrebljivost. pravo vreme za kupovinu (ako ste racionalna osoba) je tad. ;-)

 

zakljucak: da se odmah pojavila v3, apple bi zaradio mnogo mnogo manje para nego ovako. tako je bilo sa iphone-om, a mislim da ce biti i sa ipadom.

 

 

p.s. mislim da je iphone 3GS bio spreman za proizvodnju mnogo pre nego sto se pojavio. tako i ipad verovatno vec sad postoji u sasvim upotrebljivoj verziji ali treba sacekati par godina da apple dodje u fazu 3 koju sam gore opisao. ;-)

 

http://www.blic.rs/IT/238750/Konacno-premijera-ajpeda-2

 

kao sto rekoh pre godinu dana... ;-)

sutra izbacuju ipada v2, dakle jos nije vreme za kupovinu. kad apple oseti da se konkurencija priblizava, izaci ce v3, i to bi trebalo da bude to. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jesu najpohlepnija i najalavija korporacija koja postoji , i ceo njihov fazon mi je skroz bezveze, ali ovaj moj ipod touch je jedna od najkvalitetnijih spravica ikad napravljenih. Mislim da ne treba trošiti pare na sve što Apple izbaci, treba kupiti ono što ti najviše odgovara, totalno je bezveze što reče jedan moj ortak , "praviti hram tom parčetu plastike" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jesu najpohlepnija i najalavija korporacija koja postoji , i ceo njihov fazon mi je skroz bezveze, ali ovaj moj ipod touch je jedna od najkvalitetnijih spravica ikad napravljenih. Mislim da ne treba trošiti pare na sve što Apple izbaci, treba kupiti ono što ti najviše odgovara, totalno je bezveze što reče jedan moj ortak , "praviti hram tom parčetu plastike" :)

 

 

Pohlepni su koliko i bilo koja druga korporacaija... Ni jedna profitna firma ne postoji zbog boljitka čovečanstva.

Mnogo veći problem predstavljaju proizvođači đubreta od 15-20 e koje traje godinu-dve, a onda postane ono što je i bilo - neupotrbljivo, nerazgradivo i jako opasno đubre. Kao što si primetio, Apple bar koliko - toliko ima neki kvalitet i njihovi proizvodi traju barem dva puta duže od Huiam-Djiam-Blam tehnike...

Mit iz megamarketa, Win Wina i ostalih Gigatrona da možeš kupiti kvalitetan računar za ispod 1000 nečega (dolara iliti eura) je uparavo to - mit. To je jebeno potršna roba napravljena po osnovnom postulatu PCa, koji je formulisala firma koja se zove International Business Machines. Softver koji se vrti na tome je vrednost, hardver je expendable. Sa druge strane, veliki broj Amiga i Appleova iz 90ih još uvek rade k'o i prvog dana - to su mašine pravljene za opremanje kuće isto kao i dobar TV, foto aparat, veš mašina (a pri tome ne mislim na Samsung, LG, i ostalo kosooko đubre nego na Telefunken, Yashicu, Candy...). Appple, jednostavno, fura exkluzivu kroz prizmu mas produkcije/mas konsupcije, i to radi jako jebeno dobro (što većini ljudi koji nemaju para za to ide na kurac). Ako pogledaš realno, prvi iPhone je za većinu današnjih mobila koji prosečan korisnik može da priušti sebi (čitaj: od 30-100e) trikorder iz Star Treka. A onda su, vodeći se tržišnom logikom, izbacili i 2,3,4...

Isto tako će biti i sa Padom, to je jasno kao dan.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije tacno da je apple nesto posebno mnogo kvalitetniji od ostalih proizvodjaca. dokaz za to je sklopljeni "kineski" desktop star 7 godina koji radi savrseno - evo ga 2 metra od mene. sluzi mi za torrentovanje kad idem negde, radi 24sata kad treba.

 

kvalitetan racunar danas i te kako mozes da kupis ispod 1000evra. mozes i za 500 da uzmes racunar koji ce da ti traje godinama.

 

sto se mp3 playera tice, u dzepu mi je par godina star sansa clip, od 30 evra koji radi perfektno. software updatovan da pusta mp3, ogg i sta god hocu. kvalitet neosporan.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

kvalitetan racunar danas i te kako mozes da kupis ispod 1000evra. mozes i za 500 da uzmes racunar koji ce da ti traje godinama.

 

Ja sam uzeo pre 4 meseca celeron g530 (sandybridge, dvojezgarni) 4gig brendiranog rama i novu maticnu sve za 100e.

Preporodio sam se od tada. A kvalitetne su komponente i trajace mi komp godinama. Moze se za tacno 300e uzeti cela konfiguracija ukljucujuci hd, optiku i monitor koja ce odgovarati potrebama 90% ljudi koji ne igraju igre.

+ sto su mogucnosti za apgrejd neverovatne s ovim novim cipsetovima. znaci kupis sad za 30e neki jeftin sandybridge proc, a za 3-4 godine kupis 5 do 10 puta brzi i polovan (ili cak nov, ali isto za malo para) i jos neku izdrkotinu od rama koja ce tad postojati za dzabe maltene. Takav plan apgrejda bi isto odgovarao skoro svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

За 20.000 је буразер узео конфигурацију која потпуно задовољава наше потребе, пошто не играмо игре (осим PES6). Могао је вероватно и боље да прође да је посебно куповао компоненте, али га је мрзело да се бави тиме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam uzeo pre 4 meseca celeron g530 (sandybridge, dvojezgarni) 4gig brendiranog rama i novu maticnu sve za 100e.

Preporodio sam se od tada. A kvalitetne su komponente i trajace mi komp godinama. Moze se za tacno 300e uzeti cela konfiguracija ukljucujuci hd, optiku i monitor koja ce odgovarati potrebama 90% ljudi koji ne igraju igre.

+ sto su mogucnosti za apgrejd neverovatne s ovim novim cipsetovima. znaci kupis sad za 30e neki jeftin sandybridge proc, a za 3-4 godine kupis 5 do 10 puta brzi i polovan (ili cak nov, ali isto za malo para) i jos neku izdrkotinu od rama koja ce tad postojati za dzabe maltene. Takav plan apgrejda bi isto odgovarao skoro svima.

Sta znaci 90% ljudi koji ne igarju igre?! Znam gomilu ljudi koji se bave programiranjem, 3d modelovanjem i animacijom kojima ta konfiguracija od 300e ne bi znacila apsolutno nista. Takva konfiguracija moze da pokrije samo net, muziku i filmove (i to verovatno ne full hd).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znaci 90% ljudi koji ne igarju igre?! Znam gomilu ljudi koji se bave programiranjem, 3d modelovanjem i animacijom kojima ta konfiguracija od 300e ne bi znacila apsolutno nista. Takva konfiguracija moze da pokrije samo net, muziku i filmove (i to verovatno ne full hd).

 

koliko se ljudi realno ozbiljno bavi tim stvarima u ovoj zemlji? manje od 0.0001 posto. naravno da nisam mislio na njih, nemoj biti debilan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Bar 80% ljudi koristi računar u tu svrhu. Vi verovatno znate dosta ljudi kojima je kompjuter osnovno/jedino sredstvo za rad, posećujete IT forume, pratite vesti iz IT sveta i sl. Ali najveći broj ljudi koristi računar za slušanje muzike, fb, skype i gledanje filmova. Upravo zbog toga je mnogima netbook bio izbor pri kupovini računara, a sada je to sve češće tablet.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...