Jump to content

Srpski Metal Portal


Apeiron

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
On 2/21/2022 at 5:23 PM, dAdAiSt said:

Računam da nije tema za to, ali šta mislite, da li je moguće ponovo pokrenuti rock/metal časopis "u nas". Nešto kao REX ili recimo da se otkupi Metal Hammer ili Rolling Stone licenca za to. 

Postojala je prije 7-8 godina hrvatska licenca Rolling Stone-a u kojoj su solidno pokrivali područje bivše SFRJ po pitanju priloga i sadržaja o muzici. Čini mi se da to nije dugo trajalo, odnosno veoma brzo sam prestao da viđam taj časopis na kioscima.

Metal Hammer nikad nisam sasvim zavolio, zbog previše ložačkog stila pisanja i utiska da čitam slikovnicu za metalce.

A svakako bih volio da imamo jedan rock/metal magazin koji bi izlazio jednom mjesečno ili jednom u dva mjeseca. Bio bih spreman da redovno izdvajam nekih 6-7 evra za jedan takav kvalitetan časopis. Kad kažem kvalitetan, mislim na raznovrsnost sadržaja, a ne na kvalitet papira. Ne znam sada kolika bi trebalo da bude cijena jednog broja da izdavač ostane na pozitivnoj nuli, a časopis da izlazi u nekom skromnom tiražu od nekoliko stotina primjeraka, da ga nema na kioscima, nego slanje poštom i kupovina u specijaliziranim radnjama tipa Felix i slično. Vjerujem da bi u čitavoj Srbiji bilo makar par stotina ljudi koji bi to kupovali u takvoj minimalističkoj varijanti, bez plasmana na kiocima. Ali kažem, upitno je koliko bi časopis morao da košta da bi se održao u takvom režimu.  

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bilo 13 ili 14 brojeva, imam ih tu negde mora proverim.. Slažem se da je bio ložački, ja bih rekao Kurir metal štampe, ali sam voleo da ga listam svakako.. bilo tu zanimljivih pričica, a mogao i lepo da zasmeje čitaoca, što je retkost za takvu vrstu magazina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svaki pošten metalac je imao te srpske metal hammere, znam da su se moji roditelji zabrinuli kad sam krenuo da lepim postere Dimmu Borigir iz MH, kao sad si brucoš, nema više zezanja. A zezanje tek počinjalo. Mislim da je časopis bio prilično smeće iz ove perspektive, posebno recenzije al jbga daj šta daš.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad razmišljam nešto kako verujem da ima bendova, ali slaba je promocija, gledam recimo jedna bedna Bugarska ima rok radio sa preko 20 000 pratilaca, a kod nas se priča svodi na portale i sporadično pominjanje u mainstream medijima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Samo se pitam, a i verujem da bendove odavde zanima koliko košta izdavanje 100inak diskova sa kolor štampom i knjižicom, ili medij na 70ak strana. Recimo sećam se bio je rex records, od medija over the wall, bucherian vault, verujem da u srbiji postoji bar par entuzijasta da izgura priču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...