Jump to content

Red Hot Chili Peppers


Sinstrel

Recommended Posts

OHM se razlikovao od ostalih zato sto je Navaro bio gitarista i uneo je svoj stil,sto se tice novih stvari mnogima je to komercijala , ja nemam nista protiv ako to sviraju zato sto to vole,a ne da bi prodali albume.Kao bend nisu hteli ceog zivota da sviraju iste stvari i zbog toga dolazi do eksperimentisanja i pronalazenja novog zvuka, a kome se ne svidja neka zaobidje a ne da govori to je gay, zato sto zeli da cuje novi -give it away...

Kroz te stvari prolazi vecina bendova

Edited by Habit

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

icon_smile.gif pa ono .. cisto i ja nesto da napishem biggrin.gif .. ovako .. u pocetku oni su bili punk band.. znaci Red Hot Chili Peppers album.. zatim su krenuli malo funki zvukom .. i tako sebi stvorili specifican pravac .. godinama su ih smatrali za punk/rock bend... to sto pricate da su komercijala... hmm mislio meni to nije jasno ... je sve komercijala sto se proda? ... meni su komercijala ovi novi bendovi koji se stvaraju cisto radi zarade ... tj .. cuju " E sada ide dobro Nightwish" i stura vidis 150 novih bendova koja su cista kopija... koliko znam .. RHCP nema alternativu .. znaci .. nema takvih bednova.. a najveci uzori su im bili Rammonsi .. To sto kaze Zli jeste tacno .. 90% pepersa su pevanje i bass .. gitara je imala jako malo udela u vecini pesama... cim je dosao novi gitarista koji je zeleo nesto vishe da odsvira desilo se cudo i nastao je OHM. Posle njega.. dolazi opet Frusciante.. koji naravno ubacuje svoj novi fazon koji je stekao tokom godina nakromanije i svojih solo albuma (neznam da li ste culi .. ima na njegovom sajtu dosta pesama) .. Ovo sto su sada krenuli da rade sa Califonication albumom i By the way.. hmm .. to je opet promena zvuka.. sada da li se nekom svidja ili ne .. to je vec druga stvar... inace Californication se prodao zbog kvaliteta a ne zbog komercijalnosti .. jer oni ..opet nisu nikoga kopirali ... a po mom misljenu oni su sada Rock/ Skate punk bend .. totalno su otisli u neki skate fazon .. a i godine su ucinile svoje... sada su melodije mnogo bolje i mnogo sporije... mnogo je manje brzih i energicnih pesama... ali uvek ima izuzetaka.. naprimer Get on Top je vrh ..

eh verovatno se neko nece sloziti samnom . ali to je moja procena... nisu se oni promenili . jednostavno su sazreli .. nisu oni uradili nesto totalno trece.. kao naprimer metallica... koja sada pokusava da zaradi jos neku kintu pa pravi album koja je cista kopija ovih NA amer bendova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa saglasan sam sa time sto je hteo CTPAX da kaze. Nisu to losi albumi ali je produkcija jako klimava i ponekad mi se cini da je jako neozbiljno uradjena. Tek kad pocnu da rade sa Frusciante-om i kad predju u Warner Brothers albumi im zvuce normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, ali ta prva 3 albuma su imala energiju kakvu nema ni jedan sa Johnom. Doduse nemaju ni muzicki kvalitet koji PAK ( icon_smile.gif ) imaju sa Frusciem...

 

Ali moje slusanje njih pocinje sa True Men Don't Kill Coyotes icon_mrgreen.gif i to je nesto na sta sam skroz odlepio, a Freaky Styley mi je jedan od 20 najdrazih albuma ikada... Slazem se da je npr BSSM bolji od FS ali ne i "drazi" musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari Peppersi rulaju! Slusam ih cetri sata dnevno, najbolja pesma mi je Knock Me Down. To je i najbolji spot. Californication prezirem, i sve koje slusaju to i posle nazivam Californication Generation. Nerviraju me Peppersi danas, zato sto nece da sviraju stare pesme, verovatno zbog Slovaka. To opet ne opravdava zasto ne sviraju nista sa Mothers Milka. Postali su kompletni mainstream. John je car, zato sto on oseca svoju muziku, sto retko ko od gitarista ima takav dar. On medjutim svira suvise meko za moj sluh ali je legenda. Entoni se okrenuo baladama i skoro nista vise od ostalog ne peva. Jedina pesma koja je valjala sa BTW je Cant Stop. Flea je ostao veran starom stilu i car je. Jedan od najboljih basista na svetu. Chad je cool kao i uvek. Kako taj lik opusteno samo svira na koncertima. Najnovije izdanje Greatest Hits je donelo neke pesme od kojih nije losa Fortune Faded. Retko ko ovde slusa stare Pepperse, nazalost. Svako ko nije odgledao What Hits video ne zna sta su Peppersi nekad predstavljali. Novi albumi nemaju ni traga Hendriksa, ni traga fanka. Nervira me sto na koncertima ne sviraju stare pesme ali tako je nazalost ovde. Bio sam na Tribute Peppersima kad su svirali stare pesme svi su mutavo gledali a onda kad je krenuo Californication pocela vriska. Sramotno no.gif Sada rade na novom albumu, nadam se da ce biti bolji iskreno se nadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, ali ta prva 3 albuma su imala energiju kakvu nema ni jedan sa Johnom. Doduse nemaju ni muzicki kvalitet koji PAK ( icon_smile.gif ) imaju sa Frusciem...

 

Ali moje slusanje njih pocinje sa True Men Don't Kill Coyotes icon_mrgreen.gif i to je nesto na sta sam skroz odlepio, a Freaky Styley mi je jedan od 20 najdrazih albuma ikada... Slazem se da je npr BSSM bolji od FS ali ne i "drazi" musik19.gif

Pa, mladalacka energija... Nije ni cudo sto su prva tri albuma takva kakva su s obzirom na nacin na koji su ziveli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari Peppersi rulaju! Slusam ih cetri sata dnevno, najbolja pesma mi je Knock Me Down. To je i najbolji spot. Californication prezirem, i sve koje slusaju to i posle nazivam Californication Generation. Nerviraju me Peppersi danas, zato sto nece da sviraju stare pesme, verovatno zbog Slovaka. To opet ne opravdava zasto ne sviraju nista sa Mothers Milka. Postali su kompletni mainstream. John je car, zato sto on oseca svoju muziku, sto retko ko od gitarista ima takav dar. On medjutim svira suvise meko za moj sluh ali je legenda. Entoni se okrenuo baladama i skoro nista vise od ostalog ne peva. Jedina pesma koja je valjala sa BTW je Cant Stop. Flea je ostao veran starom stilu i car je. Jedan od najboljih basista na svetu. Chad je cool kao i uvek. Kako taj lik opusteno samo svira na koncertima. Najnovije izdanje Greatest Hits je donelo neke pesme od kojih nije losa Fortune Faded. Retko ko ovde slusa stare Pepperse, nazalost. Svako ko nije odgledao What Hits video ne zna sta su Peppersi nekad predstavljali. Novi albumi nemaju ni traga Hendriksa, ni traga fanka. Nervira me sto na koncertima ne sviraju stare pesme ali tako je nazalost ovde. Bio sam na Tribute Peppersima kad su svirali stare pesme svi su mutavo gledali a onda kad je krenuo Californication pocela vriska. Sramotno no.gif Sada rade na novom albumu, nadam se da ce biti bolji iskreno se nadam.

Da, moj stav vec godinama... Ne verujem da ce se ista promeniti sa novim albumom, imao sam takvu nadu kad sam video spot za By the way pre nego sto je izdat album, ali cim je izasao (u stvari album sam imao pre nego sto je zvanicno i objavljen u SAD icon_smile.gif ) video sam da nisam bio u pravu... U svakom slucaju, nemam nista protiv novog zvuka, lepo dodje u nekim trenucima raspolozenja, itd. wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Stari Peppersi rulaju! Slusam ih cetri sata dnevno, najbolja pesma mi je Knock Me Down. To je i najbolji spot. Californication prezirem, i sve koje slusaju to i posle nazivam Californication Generation. Nerviraju me Peppersi danas, zato sto nece da sviraju stare pesme, verovatno zbog Slovaka. To opet ne opravdava zasto ne sviraju nista sa Mothers Milka. Postali su kompletni mainstream. John je car, zato sto on oseca svoju muziku, sto retko ko od gitarista ima takav dar. On medjutim svira suvise meko za moj sluh ali je legenda. Entoni se okrenuo baladama i skoro nista vise od ostalog ne peva. Jedina pesma koja je valjala sa BTW je Cant Stop. Flea je ostao veran starom stilu i car je. Jedan od najboljih basista na svetu. Chad je cool kao i uvek. Kako taj lik opusteno samo svira na koncertima. Najnovije izdanje Greatest Hits je donelo neke pesme od kojih nije losa Fortune Faded. Retko ko ovde slusa stare Pepperse, nazalost. Svako ko nije odgledao What Hits video ne zna sta su Peppersi nekad predstavljali. Novi albumi nemaju ni traga Hendriksa, ni traga fanka. Nervira me sto na koncertima ne sviraju stare pesme ali tako je nazalost ovde. Bio sam na Tribute Peppersima kad su svirali stare pesme svi su mutavo gledali a onda kad je krenuo Californication pocela vriska. Sramotno no.gif Sada rade na novom albumu, nadam se da ce biti bolji iskreno se nadam.

Mislim da malo preterujes. Nisu novi peppersi losi. Zreliji su kao muzicari i mislim da su bolji nego pre. Mozda je to zbog lose produkcije koju su imali na prvim albumima... Ne znam sta je lose na Californicationu jer smatram da je to jedan od najboljih albuma koje sam slusao al svakom svoje icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije u pitanju zrelost. Kad su tako iz korena promenili svoju muziku, trebali su i da promene ime. Ja mislim da su im balade odlične, ali preteraše. Californication-om su postali okoreli mejn-strimaši. Bio je to fazon kao : Ej, vidi Under The Bridge se skroz svideo publici i doneo nam dosta love, ako uradimo ceo album u tom fazonu postacemo čista komercijala''. Dobro sad sam ih ispljuvao kao... Peppersi su mi i dalje fave, samo me nekad tako iznerviraju... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jebem li ga Frusciante je rekao da su ga skoro zavrsili !!!!

Covece uopste ne mogu da predpostavim sta ce svirati na tom albumu. Da li ce se vratiti muzici sa nekog od starijih albuma ili ce nastaviti sa nekim By The Way fazonom ili nesto trece???

Ko to zna?

Niko osim Rubina i njih icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Red Hot Chili Peppers are currently in a Los Angeles studio finishing up work on their as-yet-untitled new album, Rolling Stone reports.

 

Singer Anthony Kiedis is wrapping up the final vocal tracks for the material, which is being produced by Rick Rubin.

 

Guitarist John Frusciante told Rolling Stone that the album contains some of the heaviest songs the Chili Peppers have ever recorded, but also features "a lot of beautiful, soaring melodies."

 

The new disc, which has no release date as yet, is the follow-up to 2002's "By The Way."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Album to be out in 2006 according to Kerrang.

..."I wish to f--- that we were putting it out sooner," reckons frontman Anthony Kiedis. "I'm so excited about it and I'm so ready for it to be part of the public consciousness. It's a lot different to 'By The Way'. There are some profoundly funky songs and then there are songs that are new for us and don't sound like anything..."

Izgleda da cemo morati jos da cekamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima na Sajmu knjiga da se nadje Entonijeva autobiografija !!! Ja trazio kod nas u knjizarama al nije bilo, kad eto knjige na sajmu . Ima i na srpskom. Moze da se nadje i za 330 din.

LOL! Ako neko ima snimak kad je tokom jednog nastupa uletela Kidisova devojka na binu luda od besa i počela da ga gazi i šutira a on nastavio da peva dok ga je oborila na pod i gazila po ledjima. laugh.giflaugh.giflaugh.gif Srezacu vam sve sto imam na hardu za taj snimak!

Edited by Asura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...