Jump to content

2010.11.17 *SKC, Beograd* Therion


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

 

naravno, nisu krivi ljudi iz legacy-a i terra nostre sto ne zele da rizikuju, ali dok se ne pojavi neko ko ima muda da proba nesto novo i da dovede neku raznovrsniju ponudu, srbija ce nastaviti da ima najzatucane metalce u evropi i beograd cu da nastavi da gleda samo metal bendove koji su 10 godina van svog vrha, samo zato sto dovoljno ljudi zna za njih da bi bilo sigurno da se dovedu, sad, nakon karijere od 20 godina.

 

 

Jbg sam si sebi odgovorio, mi nemamo publiku ni za mainstream bendove - PL 400 karata, Strato 300, Slayer se otkazao zbog slabog interesovanja... gde je tu underground? Nema publike jednostavno i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio bas pun onaj teatar koji nije mali. rekao bih najmanje 600, nek me neko ispravi ako gresim.

 

edit: eto, 800. inace i ja sam gledao PL onda kad su bili pre 5(?) godina..

anathema ima malo drugaciju publiku, gomilu nekih devojcica(me included) koje bi dosle.

Edited by Supergalactic Lover

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bas tacno da su Zagrepcani raznovrsniji, tamo je otkazano vise koncerata prosle godine nego u Beogradu, izmedju ostalih Haggard i Sonata u koju se kune cela Srbija. Ne znam napamet ali valjda tamo je razlika za Megadeth za koji me boli kurac i Wintersun za koje me tek boli kurac, sve ostalo je isto more or less, sjebano i tamo i ovde

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

J

 

Elem za Anathemu, za maj je vec zakazn Deicide , ceka se potvrda finalna / objava za Mayhem, 25.og maja ce biti jos jedan koncert ( spojicemo to sa Deicide najvoravtnije kao mini festival ili tako nesto.. ) , zatim smo u pregovorima za jos jedan koncert sredinom maja ( koji otpada 99% ali nije bitno... ) .... tako da je maj prepun, pa zamisli jos anathema na sve to ?

 

 

 

Ti rece da neces vise da pravis festivale? Znaci, da ocekujemo gomilu domacih bendova. Jeee... :mrtav:

 

'Ajde, reci o kom se bendu radi za 25. maj. Kad si rekao za Mayhem, mozes i za taj bend. Sumnjam da ce biti vece iznenadjenje od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem u cemu je problem sto je Therion 3x u Beogradu ?

Kako ne razumes, pa logicno je ako neko ni malo ne voli Therion a recimo voli neki bend koji nikad nije video live da kuka na sav glas sto je nesto sto ga ne zanima po treci put u gradu :da: Normalno ljudsko ponasanje koje kao vecina ostalih totalno smara :bigblue:

Mislim ne moze bez toga jbg.

Zato imas nas koji se radujemo Therionu ko deca sladoledu :pivopije:

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bas tacno da su Zagrepcani raznovrsniji, tamo je otkazano vise koncerata prosle godine nego u Beogradu, izmedju ostalih Haggard i Sonata u koju se kune cela Srbija. Ne znam napamet ali valjda tamo je razlika za Megadeth za koji me boli kurac i Wintersun za koje me tek boli kurac, sve ostalo je isto more or less, sjebano i tamo i ovde

To slobodno ponovi kada neko bude doveo, recimo, Sunn O))) u Srbiju. A bili su u Zagrebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bas tacno da su Zagrepcani raznovrsniji, tamo je otkazano vise koncerata prosle godine nego u Beogradu, izmedju ostalih Haggard i Sonata u koju se kune cela Srbija. Ne znam napamet ali valjda tamo je razlika za Megadeth za koji me boli kurac i Wintersun za koje me tek boli kurac, sve ostalo je isto more or less, sjebano i tamo i ovde

 

Ovo je bullshit, pogledaj samo na last.fm-u šta je od metal koncerata bilo u ZG u toku 2009. godine, a šta kod nas. Gledali su bar dvaput više bendova.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laza:

ne podrzava grad Zagreb nikoga posebno ne "male" metal koncerte tipa Therion, Obituary , Kreator itd. Mozda ovu metallicu ili one maidene , ali i to je pitanje ... uglavnom situacija Beograd-Zagreb vam je sledeca:

2 ili 3 x vise ljudi u Zagrebu na koncertu nego sto se desava u Beogradu. To vam je podatak u poslednjih 2.god. Oko 2005.-2006-2007.god vam je odnos bio Beograd- Zagreb 2:1 u korist Beograda. Koji bend proda u Zagrebu 500karata taj u Beogradu proda 2x vise. Sada se sve to promenilo ne znam kako i zasto, ali jednostavno je tako ... prosle godine su imali u periodu januar-mart sledece koncerte ( koje se ja secam ) : Kreator, Nightwish, Obituary/Amon Amarth, Grave Digger, Iced Earth/Saxon , Hammerfall, Napalm Death i jos par koncerata ( znam da ih je bilo jedno 8-10 ) , svi sa cenama karata od preko 20e ... jedino je Grave Digger prosao malo losije, svi ostali koncerti su bili odlicno poseceni( sad ne znam dal se isplatilo po organizatore, ali uglavnom je bilo ljudi ) ... tako da ... moj zakljucak da Zagreb za razliku od Beograda i nase publike ima tu kulturu odlazaka na koncerte .

Kod nas se to stvorilo u jednom trenutku ( tamo negde sredinom 2007.god ) , ali je sve krenulo naopako sledece godine ... sada ide sve dublje i dublje u ponor, videcemo dal ce uspeti da se digne i promeni nesto u narednom periodu. Ja sam uvek pozitivan i pozitivno razmisljam tako da ;) . Nadajmo se da hoce... nesto ce se desiti ove godine sigurno... sad videcemo sta :) .

 

Jeste da Zagreb ima veci standard od naseg, ali opet nije to toliko astronomski veliko mozda 20%-30% ... vece su plate, ali je sve skuplje , pa mu mozda dodje i na isto...

 

Ne znam... nesto ce jednostavno ili proci ili ne i to je to ... naravno tu ima jos odlucujucih faktora , ali sve se svede na to ...

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove godine imaju Rammstein, Metallica, Megadeth, Lamb of God, Paradise Lost/Samael, Therion, Arkona, Deep Purple, Jotunheim festival, In Music Festival, Deicide, Dark Funeral, Negura Bunget, Blaze Bayley.

Edited by Svart
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frubi, progledaj covece malo, pa ljudi nemaju pare, tj. imaju ih sve manje! Osetim to u svom poslu, ne znam sta se cudite...pa cesto ljudi ni u grad ne izadju jer nemaju pare!

Par bendova ovde prolazi, za njih ce ljudi da skrpe kako znaju i umeju,jer su im to najbitniji bendovi, za ostale nece da daju pare jer ih nemaju dovoljno...prosto kao pasulj...

Ipak je veci standard u Zagrebu, necu sad da ulazim da li je to 20, 30 ili 50%, ali je veci standard...pa moj drugar kad sam isao na Teror, otkazan nam prevoz(trebao neki lik da nas vozi autom) i na kraju ga nagovaram da ja vozim, ali ispada skuplje mozda 300-400 dinara nego da nas je islo cetvorica...i otkaze na kraju zbog 300-400 dinara...ljdi pare, shvatite to , nista drugo nije u pitanju!

Mnogi bi isli na Ramstajn, ali im je skupoooo! Neki se neckaju, isli bi, ali ne znaju hoce li imati pare, bas juce me drugar pita da li jos ima karata, videce da li ce ici...

I nemojte one smesne price, znali su unapred, bla bla...nije svakome koncert prioritet broj jedan u zivotu...Kad bude veci standard, bice i veca poseta...prosto...Ovako dolaze oni die hard fanovi i oni koji imaju pare, to je to...

A i kocerrata ima previse , s obzitrm kolika je platezna moc, tako da...u pocetku ljudi bili zeljni, bilo ipak vise para, tako da ne cudi sto je pre poseta bila bolja...

Edited by Feniks .
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj zakljucak da Zagreb za razliku od Beograda i nase publike ima tu kulturu odlazaka na koncerte .

 

Zagreb ima i raznovrsniju publiku i raznovrsniju ponudu koncerata.

 

Kad je ovde poslednji put bilo nešto od alternativnijeg metala? U maju 2008. u Livingroomu, i to se Buda iscimao da dovede The Ocean. A pre toga? Tool, svi znamo koje godine. 'nuff said.

Edited by BaalBehrit
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...