Jump to content

2010.11.17 *SKC, Beograd* Therion


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Strava!!! Oduvek sam ih voleo, ali od kada dodje i Mats Leven tek sam poceo da otkidam na njih. Sada mi dodju kao Ingvijev Facing The Animal.

 

Na ovo dolazimo nas bar 10 djuture. :pivopije: Svaka cast na dovodjenju benda.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagreb je zaboga najdosadniji grad na planeti! Imaju tipa tri rock kluba i hard-rock cafe gde se moze cuti nesto tvrdja muzika, ostalo su kaficji i tuc-tuc/seljana. Fala bogu da ce da izmigolje svi zivi kad im dodje koncert kad nemaju kud tokom cele godine :D

 

(malo karikiram, al' to je to)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bas tacno da su Zagrepcani raznovrsniji, tamo je otkazano vise koncerata prosle godine nego u Beogradu, izmedju ostalih Haggard i Sonata u koju se kune cela Srbija. Ne znam napamet ali valjda tamo je razlika za Megadeth za koji me boli kurac i Wintersun za koje me tek boli kurac, sve ostalo je isto more or less, sjebano i tamo i ovde

 

 

Haggard je organizator otkazao zbog ekstremno slabe prodaje ulaznica, mislim da ih nije prodalo više od 30.

 

 

Sonata Arctica nije klasično otkazana, već je hrvatski lokalni promotor prekinuo suradnju s glavnim promotorom turneje iz Austrije jer ovi nisu htjeli plaćati PDV u Hrvatskoj.

Zato je Sonata prebačena iz ZG u Ljubljanu za isti datum, međutim, nakon par dana je iz Ljubljane prebačena u Graz. Ista stvar je bila i s Amorphis, zato će se na idućoj turneji (možda čak i na jesen kada band slavi 20 godina postojanja) pregovarati direktno s managerom, bez posrednika.

 

 

 

Zagreb je dosadan grad po pitanju izlazaka i dosta je hladan i miran, ali po stanju klubova tu je Zagreb sasvim dobar.

 

- Aquarius (kapacitet 800 )

 

- Tvornica (kapacitet do 1500 ljudi)

 

- Močvara (kapacitet do 600 ljudi)

 

- Jedinstvo (napuštena tvornička hala uz Močvaru, kapacitet do 1 500 ljudi)

 

. Boogaloo (kapacitet do 1 500 ljudi)

 

- Pauk (kapacitet do 1 000 ljudi)

 

itd....

 

 

Koncertna ponuda je raznovrsna, jedni Sunno)) ili Isis su čak svirali i po dva puta, međutim pravila jednostavno nema.

 

Prošle je godine u razdoblju od dva-tri mjeseca bilo održano desetine koncerata po Boogaloo, Močvari, Ciboni i bilo je sve jako dobro posjećeno (Nightwish 3500, In Flames 1500 itd..), međutim isto je tako bilo i samo 150 ljudi na Samael/Keep of Kalessin).

 

Ponuda je dobra i dobro je da je tako, svi najavljeni koncerti se uglavnom i održavaju. Znam da je prošle godine bio otkazan Hail! i Vital remains ali zbog katastrofalne pretprodaje ulaznica, mislim da ih se po koncertu prodalo jedva 20-30 komada.

 

 

Grad Zagreb naravno ničim ne potpomaže koncerte, jer je to privatna djelatnost agencija koje rade koncerte.

 

Iznimka su veliki koncerti poput U2 ili sada Metallice kada Grad izlazi u susret organizatorima u smislu poboljšanja određene infrastrukture, međutim, sve je u rukama Agencija.

Edited by Pavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Zagreb je dosadan grad po pitanju izlazaka i dosta je hladan i miran, ali po stanju klubova tu je Zagreb sasvim dobar.

 

- Aquarius (kapacitet 800 )

 

- Tvornica (kapacitet do 1500 ljudi)

 

- Močvara (kapacitet do 600 ljudi)

 

- Jedinstvo (napuštena tvornička hala uz Močvaru, kapacitet do 1 500 ljudi)

 

. Boogaloo (kapacitet do 1 500 ljudi)

 

- Pauk (kapacitet do 1 000 ljudi)

 

itd....

 

 

Kada bi mi u Beogradu imali takvu ponudu klubova gde bi nam bio kraj, a i onda bi klubovi morali da smanjuju rentu zbog konkurencije i tako... al dobro... sta cemo kada smo slepci slepacki ... klubovi nam nemaju osnovne infrastrukture, manageri/bendovi se cude kada dodju , ja kada bih imao neke pare kakav bi klub napravio jebo mamu ... nista fensi nista nesto, samo da ima normalne uslove za koncerte i to je to ...

 

da ne pricam sto je u bolonji u klubu gde smo svirali sa nile/grave zakup isto kao i za skc, a tu staje 3.000-3.500 ljudi i dobijes razglas uz zakup i obezbedjenje ! mislim da cak i oko sankova mozes da pregovaras... strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na Nouvelle Vague u Odeonu i moram priznati da je mesto bas odlicno, mogu misliti kako ce sve to izgledati za Therion. Prostor je malo siri od SKC-a, nekako vise " koncertski ". Pri tom zvuk na Nouvelle Vague je bio prilicno cist i dobar tako da i sto se toga tice nece biti problema jer sve je prilicno akusticno. I naravno stolice su sklonjene, znaci bice normalan koncert, oko toga ne brinite. :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo je moguce da u beogradu ima x prostora, samo niko ne zna za njih... shame :angry: ...

 

ko ce ga vise znati...

To je ono što me oduvek čudilo, toliki grad a svi živi koncerti u SKC-u... Garant ima pun qrac rupa koje bi mogle da posluže. Eto npr ti bioskopi, osim ovih par najvećih sa tom 3-6-16D kojom već opremom koji se vade na Avatar, ostali su propast, u dupe bi ljubili nekog za neku siću...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno Odeon je bio tako dugo u zapećku jer je pripadao Beograd Filmu. Ta firma nikako da se privatizuje, zbog pravne regulative (očuvanje delatnosti) i nekih još zavrzlama. Ali evo. Ko čeka - dočeka.

 

U NS ima isto u centru jedan super akustični prostor zove se Arena, bioskop je bio tu vekovima :haha: ista priča, traže investitora. Bilo bi sjajno kad bi i to bio koncertni prostor...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovakvim predgrupama, ovo mu dođe kao mini festival. Obavezno za svakog ko voli prog.

 

 

@ Ajlin Vidiš, super ti je ideja za Arenu i ovako je tamo promaja već neko vreme. E sad, ne znam koliko će to biti moguće posle ovoga:

Edited by lucassen&co

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...