Jump to content

2010.11.17 *SKC, Beograd* Therion


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Ima li neki snimak??

 

Evo par klipova, nije neki kvalitet, vise su za uspomenu :)

 

Sitra Ahra/ deo Wine

 

Typhon

 

Dies Irae

 

To Mega Therion (par sekundi samo...)

 

Nifelheim

 

Chris...

Edited by ena
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loch Vostok su bili do jaja, zbog njih sam i bio posto mi je pevac ortak sa nekog kultnog prog foruma jos od 90ih. On je inace svirao bubanj u prekultnom prog bendu Mayadome, i svira bubanj takodje u F.K.U.

 

I pika basa kod Wuthering Heights-a :]

 

Loch Vostok mi je bend veceri,leprous-bolju tehnicku abominaciju nisam slushao i video al bre preterano...therion mi je malo cudan sa onim matricnim orkestracijama,mozda mi je to falilo ali odlican nastup i dosta pesama koje nisu bile prosli put!!

 

Bile matrice bre i pre :] A da dosta 'novih' pesama, to da! Ako ne gresim, 13 u odnosu an prosli put.

 

Gledao sam Therion kad je bio prvi put, ali mi je sad nekako bilo bolje, iako je Gothic Kabbalah bolji album od novog. Dobar je bio zvuk. A dobre su izabrali pesme s novog, jedino Sitra Ahra nije na tom nivou, ali nije loša uživo, onako zabavna. Hellequin je bila izvanredna, kao mjuzikl sa onim maskama, Vikstrom je tu zablistao. Još jedan highlight je bio Siren of the Woods, pre svega zato što mi ta pesma nije omiljena, ali uživo sa flautom, koju nisam ni znao da Tomas svira, je zvučala fantastično. Inače pevači bili dobri, jedino kad bi Snowy-jevo pevanje limitirali na growl ili kad svi pevaju zajedno (tad može da se toleriše), pokvario je Sophiu i Lemuriu. Ja mislim da Charistopher zna da on ne zna da peva, ali ga drži zato što je visok :) i ima harizmu za trojicu.

 

Mene naslovna sa novog usmorila uzivo, inace mi ok pesma x] Ali zato Wine kad krenuo :rockdevil: "Hellequin" odlican uzivo, Sabbati najbolja od novijih.

 

Ako me je Snowy prosli put odusevio, i nadvisio Thomasa, sada potpuno drugacije. Vikstrom meni ukrao vece! Peva prijatelj, pa jebe mame... I scenski, 'zanimljiviji' od Snowya, koji je sinoc izgledao propirlicno smoreno. Ne znam bas sad o kojoj harizmi svi pricaju, ima je on inace, ali sinoc mu kanda ne bese vece, sta znam... Plus, salzem se sa samedijem, meni usrao Lemuriju potpuno, posebno prvi put kada isao refren.

Sophia mi smorena pesma, pa smorena, glupo da bas ona sa Kabale, al' 'ajde...

 

Moji highlightsi: Ginnungagap i....COLLECT THE BLOOOD OF KINGU FROM THE GREAT OLD SEA... :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

Zvuk nesto glasniji nego sto bi trebalo, na startu pogotov, ali bend, atmosfera...sve bilo dobro. All in all, meni bas prijao koncert na kraju. Tek sam danas zamjetio da je ono actually 2h trajalo x] A bas ne razmisljah ic o tome sinoc...

Edited by Angelystor
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nadam se da će Frubi nastaviti tradiciju da dovodi Therion u okviru svake njihove turneje, lepo je i da Srbija ima neki bend ovog kvaliteta koji je standardan posetilac Beograda. :pivopije:

ovo vam je poslednji koncert theriona kod nas. :) ko gledao gledao, dosta je ;) .

:pivopije:

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam sto se tice nas(legacy-a) ... mozda ih neko drugi nekad dovede ponovo u to vec ne ulazim :))

 

ziveli !

 

meni koncert bio onako solidan, mada nista spektakularno... mada bio je solidan skroz, therion ne zna da napravi los koncert u sustini.

 

ladno nisam znao da onaj cupavi gitarista theriona covek me cimao da mu nadjem dres srbije da obuce, ja ga odjebao hahahahahaah

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je bio koncert sve u svemu, prema ocekivanjima nastup sa dosta teatralnosti, sto mi se svidja. Gledao sam ih i u decembru 2007. kod nas i taj ce mi koncert ostati nekako u ljepsoj uspomeni, nemam pojma, vjerovatno zbog izbora pjesama i mojih licnih ocekivanja i stava. Sinoc mi je ako nista nedostajala jos koja pjesma sa Gothic Kabbalah albuma, no nevermind.. Za mene je vrhunac koncerta bio na "The Perennial Sophia / Hellequin".

Btw, dobro smrsala ona Lori, ne mozes je prepoznati. Totalno drugacije izgledala na proslom koncertu. :)

 

Predgrupe – od Loch Vostok sam uhvatio samo posljednje dvije stvari, a Leprous je ok bio, dobro momci prase uzivo.

 

To je to, ok koncert, sutra Sabaton. \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Milan Putnik

Dear Serbian THERION Fans,

 

I'm planning on collecting as much recorded videos from this concert from various corners in DECENT VIDEO and AUDIO QUALITY as possible, which I'll edit, cut, enhance and compile professionally in order to make a unique DVD release with menus and all the stuff, together with the nice graphically designed covers ready for printing, which I'm planning to send as a gift to THERION, and also seed it freely via Torrent.

 

Please, all of you who have any videos of any songs from this concert made using your digitals with nice video quality and in stereo sound, contact me on -- [email protected] -- in order to talk about sending me the raw material you might have.

 

I need as much material for this project as possible !

Please help me make our FIRST FREEWARE DVD RELEASE OF THERION CONCERT IN SERBIA !

I'm a video editing professional and I can make it look really good.

Thank You All in Advance !

 

---------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------

 

Dragi Srpski Fanovi THERION-a,

 

Planiram da prikupim sto vise snimljenih video klipova sa ovog koncerta iz raznih uglova u solidnom VIDEO i AUDIO KVALITETU, koje planiram da profesionalno editujem, poboljsam i izmontiram kako bih napravio unikatno DVD izdanje sa menijem i svim ostalim stvarima, zajedno sa nekim fino dizajniranim omotom spremnim za stampu, koje planiram da posaljem THERION-u, ali takodje i da seed-ujem putem Torrent-a.

 

Svi vi koji imate snimke pesama sa ovog koncerta sa vasih digitalaca u pristojnom video kvalitetu i sa stereo zvukom, molim Vas kontaktirajte me na -- [email protected] -- kako bismo se dogovorili oko slanja sirovog video materijala koji imate, meni.

 

Potrebno mi je sto vise materijala !

Molim Vas pomozite mi da napravimo nase PRVO FREEWARE DVD IZDANJE THERION KONCERTA U SRBIJI !

Ja sam profesionalac video obrade i mogu da ovo izvedem veoma dobro.

 

Hvala Vam Svima Unapred !

Edited by Milan Putnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko slucajno ono sibanje sto je bilo na kraju (posle zavrsetka koncerta) ispred SCK-a (obezbedjenje vs ... "neko drugi"),povod,razlog...?

 

Nije nesto da me posebno interesuje,nego pitam usput.Ostalo je krvi tamo ispred :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator
I did notice that Serbian security guards are way more violent than the ones we have in Norway. I almost felt sorry for the bastard when he was sitting in his own pile of blood, although everything seemed to be his fault.

 

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...