Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

Cekajte bre pa rekoh li ja ROCK vokal? Kako se tu umesa Dio, Bruce, Halford?! Moje misljenje je (i ne verujem da neko moze da ga promeni) da je Gillan bio najbolji vokal (ponovo, u Rock muzici), da je Made in Japan mozda najbolji koncert ikada, u muzici uopste.

 

 

 

Ali ne zaboravi da je DIO pevao u Rainbowu... no nebitno, a shto se tiche Made In Japan dobar je to koncert i sve to, ali chuo sam da je publika dosnimana i da su oni to odsvirali u studiju valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je na diskovima iseceno to jest izbaceno i nemoze da se cuje. Jedino ako imas plocu ili ako ti je neko sa ploce prebacio na CD...Ja sam slusao original plocu, kupljena u Sijetlu i jedno 50-60 puta sam slusao samo tu pesmu i nista nisam cuo sto bi me podsetilo na pucanj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени се чини да то није пуцањ јер баш моменат пре тога клавијатура се појачава и одједном тај звук. Звучи ми као вешт звучни ефекат, а сви знамо како је Џон Лорд спретан са Хамондом. Још ме и чуди да ни на једном сајту, што официјалном што сајту обожавалаца нисам нашао податак о том догађају из Осаке.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ljudi koji slusaju Deep Purple moraju stalno da se raspravljaju koji je pevac bolji?!?!?! To je bas iritirajuce, meni su obojica bruka dobri, odlicni, cak mi je i Hjuz veoma dobar i kraj price :D

 

Jedina rasprava mrskija od te o boljem pevacu je rasprava da li je bolji Page ili Blackmore :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj bre ljudi nemoj da zajebavate, Gillan je najbolji vokal u Rock-u i Hard Rock-u ikad. Coverdale je odlican, ali nije ni primaci Gillan-u.

Pa znash kako.I Gillan i Coverdale su odlicni,bez sumnje,ali mislim da bash i nisu za poredjenje,Coverdale je vishe za duboke tonove,recimo konkretno za stvari kao shto je Soldier Of Fortune,a Gillan za visoke kao shto je recimo Child In Time.Mislim da su oni iz dve razlicite bajke shto se toga tice.

 

 

 

O tome ja pricam, naravno da je bio, ne moze covek sad da peva kao nekad. Child in time vise nikada necemo cuti onako kako ga je cula publika u Osaki '72.

Ali takodje mislim da nijedan Rock vokal ne moze da se poredi sa Gillanom iz mladjih dana.

Nemoj da preterujesh!Bilo je u to vreme josh mnogo dobrih vokala sem Gillana...recimo Robert Plant,i josh mnogi drugi.

 

 

Ja na kompu imam verziju gde se stvarno cuje pucanj (ili nesto veoma slicno). Ako hoces stavicu ti je na rapidshare.

Daj bre tu verziju odmah!!!

 

 

Gillan is No2. Byron is No1. Everybody else, sodoff :smoke:.

Uriah Heep,a :) ?

 

 

bolji je gilan,zna se tu ko je tata...

na california jam glen hjuz je razbio koverdejla

ali sad koverdejl peva 75 puta bolje nego pre 3decenije

Sad peva bolje nego pre 3 decenije? Jesi ti lud/luda ???

Edited by Janick_Gers

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je na diskovima iseceno to jest izbaceno i nemoze da se cuje. Jedino ako imas plocu ili ako ti je neko sa ploce prebacio na CD...Ja sam slusao original plocu, kupljena u Sijetlu i jedno 50-60 puta sam slusao samo tu pesmu i nista nisam cuo sto bi me podsetilo na pucanj....
To je jedna od večnih misterija, čuje ko šta želi da čuje.Kao klinac od 16-17 sam lmao taj dupli album i stvarno se čuje nešto što liči na pucanj. Mislim da je ipak urbana legenda ili mit. I da ,pričalo se a i pisalo,da je ploča radjena odjednom,u studiju a da je publika dodata naknadno. Baš me zabole,važno da je doooobro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj poslusaj Child in time sa Made in Japan-a i reci mi koji si zvuk cuo na tacno 9:44 ;)

 

 

 

Uzeh malo da slusham Made In Japan, i bash sam obratio paznju na taj deo i tachno se chuje neshto kao da je pucanj u pitanju... al nije mi jasno kako to dosad nisam primetio jer sam ovaj album preslushao bezbroj puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...