Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

Pa kako ti zamišljaš da snimiš tehnički dobar album,godine 1971. u jednom hotelu i sa pozajmljenom opremom? icon_smile.gif

pa jbg icon_smile.gif ali opet ne zvuce sve pesme ruzno..

npr, Pictures of home zvuchi super... Highway Star isto...

I sta, uporedi Black night sa In Rock albuma i Smoke...po kvaliteti su gotovo jednaki... Hoces da kazes da su i tu pesmu snimali u hotelu sa pozajmljenom opremom??? icon_confused.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pa jbg icon_smile.gif ali opet ne zvuce sve pesme ruzno..

npr, Pictures of home zvuchi super... Highway Star isto...

I sta, uporedi Black night sa In Rock albuma i Smoke...po kvaliteti su gotovo jednaki... Hoces da kazes da su i tu pesmu snimali u hotelu sa pozajmljenom opremom??? icon_confused.gificon_smile.gif

Samo opusteno.DP prica je vec odavno ispricana.Neko je pomenuo Tomy Bollina.Ta faza mi je bila najcudnija.Slusajuci On the wings of the russian foxboat bootleg,i gledajuci doticni koncert zakljucujem da taj DP nema veze sa onim sa RB jer samo solo smoke on the watter ne lici ni na sta slicno sto je blackmore ikada odsvirao.Znaci nema doticnih tacaka sa original solom.Onako.Bez blackmore'a mi je nekako bilo sve sugavo....

 

Emmareta rules!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jbg icon_smile.gif ali opet ne zvuce sve pesme ruzno..

npr, Pictures of home zvuchi super... Highway Star isto...

I sta, uporedi Black night sa In Rock albuma i Smoke...po kvaliteti su gotovo jednaki... Hoces da kazes da su i tu pesmu snimali u hotelu sa pozajmljenom opremom??? icon_confused.gificon_smile.gif

Ne, ceo In Rock album su snimili u nekoj šugavoj sali u Londonu koja nije valjala ni za kurac. A i samo pomisli kakva je oprema bila u to vreme! Taj album je bio zvučno, u to vreme VRH produkcije za TAKVU vrstu muzike (ne računajući Pink Floyd koji je tada imao produkciju koja je ekvivalent današnjem, lupam, MTVju). Još pitanja u vezi Purple-a? icon_rolleyes.gificon_smile.gif Stvarno znam SVE! Pitajte! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sharkey... nisi mi konkurencija  icon_razz.gif  icon_razz.gif  icon_biggrin.gif

Hoćeš da se kladimo? icon_razz.gif Hajde,pametnice, ko je Chris Curtis i kako se zvao bend u kome je svirao sa dvojicom članova Deep Purplea, i koja godina je u pitanju? Aha! Čik odgovori! Ako odgovoriš tačno (bez pomoći google-a i sličnih, popušiću ti kurac iako ga nemaš biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif )

Edited by sharkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ja imam ADSL ali čekam da mi Telekom "ožiči liniju" - štagod to značilo - i čim se to desi, ima da poskidam sve žive koncerte od Purplea!!! Našao sam čak i pesmu "Deep Purple" od onih slatkih Nina Tempa i April Stevens! (omiljena pesma Blackmoreove babe icon_smile.gif ), po kojoj je grupa dobila ime. Nije bičo teško naći je... TO mi je jedino krivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ja imam ADSL ali čekam da mi Telekom "ožiči liniju" - štagod to značilo - i čim se to desi, ima da poskidam sve žive koncerte od Purplea!!! Našao sam čak i pesmu "Deep Purple" od onih slatkih Nina Tempa i April Stevens! (omiljena pesma Blackmoreove babe icon_smile.gif ), po kojoj je grupa dobila ime. Nije bičo teško naći je... TO mi je jedino krivo...

i ja to cekam.......platio sam vec za prvi mesec.....cekam jebeni telekom vec preko mesec dana jebem im mater prokletu violent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego pre neki dan sam gledao California Jam, live nastup Coverdale-a sa Purple-ima... Mistreated pesma... kako izuva.

 

I’ve been mistreated, I’ve been abused.

I’ve been struck downhearted, baby, I’ve been confused

’cause I know, yes, I know I’ve been mistreated.

Since my baby left me I’ve been losing my mind, you know I have.

 

I’ve been lonely, I’ve been cold.

I’ve been looking for a woman to have and hold

’cause I know, yes, I know I’ve been mistreated.

Since my baby left me I’ve been losing, I’ve been losing,

I’ve been losing my mind, baby baby babe.

 

I’ve been mistreated, I’ve been abused.

I’ve been looking for a woman, yeh, I’ve been confused

’cause I know, yes, I know I’ve been mistreated, ooh o-o-oh.

Since my baby left me I’ve been losing, losing,

I’ve been losing my mind, baby baby babe.

Oh oh oh, oh woman, oh woman, oh woman.

 

I’ve been losing my mind.

 

- ritchie blackmore & david coverdale

 

ph34r.gif

Edited by J0N B0N J0\/1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se obukao Coverdale kada je isao na audiciju za pevacha Deep purple-a? 

aha, da te chujem... icon_biggrin.gif  icon_biggrin.gif

 

ako ne znas evo ti drugo pitanje? Ko je bio Coverdaleov "veciti muzicki pratilac"... mada ovo je bas lako pitanje  icon_mrtav.gif

 

Nešto tipa sa kravatom i nekim brčićima... Joj,davno ja čitah taj članak... A za ovo drugo: U kom smislu "muzički pratilac"? Da nije Jon Lord?

Edited by sharkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kako se obukao...

 

I had borrowed...(ahem)...what I thought were some 'cool' clothes from the shop I worked at in Redcar...a rather colourful shirt...a pair of Falmers brushed denim jeans...A pair of two tone clunky platform shoes...(all hopelessly out of fashion, I discovered later)...and...most embarrasing to recall...a modest moustache which I had to...er...'touch up' with mascara I'd borrowed from me Mam...(I thought it made me look terribly mature and 'butch')...Actually, it looked more like a caterpillar asleep on my top lip...My God...it's a wonder I was allowed through the bloody door!!! no.gif

 

a za drugo pitanje... GLENN HUGHES!!!!!! no.gifno.gif

 

sharkey... ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...