Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

Kako to da nije dosad bila nijedna tema o ovom bendu :? Barem ja nisam naisao na nijednu.

Uglavnom,zasluzuju da je imaju.Mislim da su bili mozda malo ispred svog vremena,oni su i za danasnje standarde brz bend.Svidja mi se kod njih sto ima puno improvizacije u njihovim nastupima uzivo,pesme su im dosta drugacije uzivo nego u originalu.

 

Sve u svemu-legendaran bend. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvatam vas,ako mislite da je neka grupa fantasticna zar ne treba da navedete razloge,zasto vam se ta grupa svida,sta volite,a ne jednostavno da kazete da i ne treba pricati o tome.

Sto se tice deep ,mene fascinira emotivnost pesama,sto je i bila karakteristika '80.Koliko su sebe unosili u muziku koju su pravili,kakvi su im vokali bili,fantazija.Ta muzika je toliko umela da pomete coveka da dovede do ivice,znam slucaj da se devojka ubila na njihovom koncertu i to naravno za vreme klavijatura u pesmi Child in time,o tome vam govorim,koliko moze da pogodi coveka,da u trenucima netrezvenosti uradi tako nesto!

 

Uzgred krivo mi je sto je ovako mali odaziv na ovaj bend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tema je sigurno bila bar dva puta, ali nista ne fali da se po treci put nesto napise.. Deep su roditelji onoga sto mi sad slusamo i o cemu ovde pricamo, i ja mislim da bi trebalo da postoji forum "Mother Metal" na kome bi se pricalo o popularnom Hard-Rocku koji se tako zove samo zato sto rec Metal jos nije bio u upotrebi za vrstu muzike,a oni svakako pripadaju ovom pravcu!

 

Deep su genijalni improvizatori koji mogu jednu pesmu da na koncertu sviraju 40 minuta i da ljudima ne dosade vec da ih stalnim rotiranjem solaza i bubnjarskih deonica oduseve i non stop drze u tenziji! Ja sam skoro nabavio mp3-kompletan opus Deep-a i sada jos uvek kada naletim na neku nepoznatu pesmu slusam i pitam se sta ce doci posle ove ili one solaze ili strofe... Ko voli metal ne sme da ne postuje gore navedena tri Mother-benda!

 

 

Evo za kraj i jedne od najboljih balada EVER (a u prvih deset Deep Purple imaju svakako bar 4-5 mesta)

 

Lalena

 

When the sun goes to bed

That's the time you raise your head

That's your lot and life Lalena

Can't blame ya, oh Lalena

 

Ha te ta, la de da

Can your heart get much sadder

That's your lot and life Lalena

Can't blame ya, oh Lalena

 

Run your hands through your hair

Paint your face with this pen

That's your lot and life Lalena

Can't blame ya, oh Lalena

 

When the sun goes to bed

That's the time you raise your head

That's your lot and life Lalena

Can't blame ya, oh Lalena

 

Ha te ta, la de da

Can your heart get much sadder

That's your lot and life Lalena

I can't blame ya, oh Lalena

 

Lalena, I can't blame ya Lalena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tema je sigurno bila bar dva puta, ali nista ne fali da se po treci put nesto napise.. Deep su roditelji onoga sto mi sad slusamo i o cemu ovde pricamo, i ja mislim da bi trebalo da postoji forum "Mother Metal" na kome bi se pricalo o popularnom Hard-Rocku koji se tako zove samo zato sto rec Metal jos nije bio u upotrebi za vrstu muzike,a oni svakako pripadaju ovom pravcu!

 

E svidja mi se ova ideja.

 

 

 

Inace, mislim da su Deep Purple zasluzili da se i po treci put pojave kao tema, ipak su oni legende nad legendama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate bas ga ubode s temom :wink:

Stvarno su legende bez obzira na ove novije albume

Kad smo kod njih koji vam je najbolji album: meni je Stormbringer(1975.g.)

 

Deep Purple in Rock na prvom mestu zbog Child in Time, pa onda

Machine Head kao kompletno super album(Highway star, Pictures of Home, Lazy, Smoke On The Water, Maybe Im a Leo). Pictures Of Home slusam uvek kad odem daleko od kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

mmmmmm now I feel I'm growing older.... and the song that I have sung, echoes in the distance... perfekcija, balade su im najbolje, Soldier of Fortune, Love Conquers All, Lalena, When a Blind Man Cries, Child in Time, Hey Joe, ma sve, sve balade sa onog Best Ballads diska kojeg imam na MP3. Zatim sam slusao In Rock, Fireball i Machine Head, dobre su i ostale pesme, ali balade rulaju smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...