Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

ma ne nisam mislio tako vec pogledaj sve clanove koji su bili u purpleu i njihiva solo izdanja i videces da ih ima jezivo mnogo.Ja sam cak mislio da Glen Hughes ima dva tri kad on jedno otprilike 15-ak.Smesno stvarno koliko je ljudi proslo kroza taj bend i sta su posle uradili! :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, Purpendicular je ODLIČAN album, ali to je neki drugi DP.

A još ne treba pretjerivati, u novoj postavi bez Brke su izašla svega tri studijska albuma.

 

Ljudi su lijepo primjetili, i ja sam napisao gore. Ova verzija DP (posebno sad) je izgubila 'hard' i ostalo je samo rock. Nema pravih rifova, Morse je jazz rock gitarista. I kad svira stare rifove oni nemaju onu težinu koju su imali kad ih je svirao Brko.

 

I stalno svi nabacuju neka poređenja sa Kansas. Jebeš ga, eto dokle DP dogura.

 

da, gubitak tezine zvuka najvise se oseca u pesmi black night.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od tuge za propuštenim koncertom nađoh i slušah Come Hell Or High Water...

 

 

Bash me intresuje kako cesh ovo da opravdash?

Priznajem samo smrtni sluchaj.

 

Uzgred Purple je mrak i sa ovim gitaristom. Shta ce im chovjek koji sve kochi i kome sve smata.Vidi ga shta sad radi ono bih ja slusho jedino na pecanju.Nudili su ljudi veliku lovu za reunion sa Dio-m(Rainbow) ali ne on uhvatio mladu zenu pa se ne skida ko djete s treshnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tuge za propuštenim koncertom nađoh i slušah Come Hell Or High Water...

 

 

Bash me intresuje kako cesh ovo da opravdash?

Priznajem samo smrtni sluchaj.

 

Uzgred Purple je mrak i sa ovim gitaristom. Shta ce im chovjek koji sve kochi i kome sve smata.Vidi ga shta sad radi ono bih ja slusho jedino na pecanju.Nudili su ljudi veliku lovu za reunion sa Dio-m(Rainbow) ali ne on uhvatio mladu zenu pa se ne skida ko djete s treshnje.

 

E doktore, što ja najgore, i bio je smrtni slučaj...

A šta znam, Purple su OK uživo sa Morsom, izuzimajući setliste koje su skraćene za pjesme koje Gilan ne može da izvuče, ali albumi postaju sve gori i gori... Sve su manje hard rock a sve više pemzija...

 

A što se tiče Blekmura, dobra mu je pička a muzika do kurca dosadna... U tim godinama se svira bluz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Od tuge za propuštenim koncertom nađoh i slušah Come Hell Or High Water...

 

 

Bash me intresuje kako cesh ovo da opravdash?

Priznajem samo smrtni sluchaj.

 

Uzgred Purple je mrak i sa ovim gitaristom. Shta ce im chovjek koji sve kochi i kome sve smata.Vidi ga shta sad radi ono bih ja slusho jedino na pecanju.Nudili su ljudi veliku lovu za reunion sa Dio-m(Rainbow) ali ne on uhvatio mladu zenu pa se ne skida ko djete s treshnje.

 

E doktore, što ja najgore, i bio je smrtni slučaj...

A šta znam, Purple su OK uživo sa Morsom, izuzimajući setliste koje su skraćene za pjesme koje Gilan ne može da izvuče, ali albumi postaju sve gori i gori... Sve su manje hard rock a sve više pemzija...

 

A što se tiče Blekmura, dobra mu je pička a muzika do kurca dosadna... U tim godinama se svira bluz.

 

Pa ja sam se malo zezao a ono stvarno...moje saucheshce

 

Dalje, nabavio sam novi LP i mogu ti reci da je odlichan bash ono shto sam ochekivao od njih.Dobro ti reche u tim se godinama svira blues,ima toga dosta,pa malo hard rocka,pa malo pemzije...

Uglavnom sam zadovoljan biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na razumijevanju doktore, jebeš ga, za sve postoji objašnjenje...

 

A sad, meni je Abandon tako prazan da nemam namjeru da slušam ovaj posebno kad sam čuo od DP fanatika da je album 'onako'.

Zato se rokam Glen Hughesom - album Addiction za početak (dupla mp3 kolekcija). Prosto ne mogu da vjerujem kako dobra ploča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gifsmile.gifsmile.gif

Nije ih bilo toliko da budeš tako nesiguran pri takvim konstatacijama - Rod Evans, Gillan, Coverdale & Hughes, JLT.

Prvog odmah otpisujemo zbog mladosti i tehničkih sposobnosti koje nisu bile na nivou ovih koji su uslijedili, drugi je toliko zajebao Purple (1972. otpjevavši one koncert koji su izašli kao Made in Japan) tako da ga moraju vući i danas, Coverdale i Hughes (posebno ovaj drugi) su napravili od Purplea potpuno drugi bend a ovaj četvrti je bio očajnička tezga...

 

Ovako, Hughes je u većini slučajeva pjevao drugi glas i njegov soul vokal je išao ispod Coverdaleovog blues/rock vokala... Drugačije ne bi funkcionisalo nikako, a ispostavilo se da ni ovo nije funkcionisalo jer su izdali svega dva sa Ritchijem i jedan album sa Tommy Bolinom na kojima su prezentovali Purple u fazi tranzicije (Burn), funky-soul-rock Purple (Stormbringer, presudan upliv Hughesovih motown korijena) i na kraju rastureni Purple koji je malo ko htio da vidi (Come Taste the Band)...

Govoreći o tehničkim sposobnostima, Glen Hughes je jači i od Gillana u najboljim trenucima, ali je njegovo muzičko zaleđe bilo ono što nije odgovaralo u DP, a kažem opet, on je bio drugi glas, a na onoj jednoj studijskoj stvari gdje je pjevao solo ('Holy Man' sa Stormbringera) se jasno vidi da on tad nije bio sposoban za hard rock... A DP su bili hard rock, tako ih bar upamtiše... :wink:

Nego, danas je itekako sposoban za hard rock u što se može uvjeriti preslušavanjem njegovih skorijih solo album gdje se vidi da je sa godinama postao samo još bolji... Pseudo-motown falset se izgubio a sada su tu Cornellovski divljački uzvici, i naravno soul osnova je u pogonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa tobom po pitanju toga da je dp bio u funky fazonu,pogotovu na albumu stormbringer aliopet nekako mi je taj parpl zivlji jbg nekako gilan smara sa svojim vokalom iako je zaduzio sa child in time ne samo dp nego i citavu muzicku scenu.da sta htedoh reci,stormbringer je uorkos svemu bas zbog kombinacije Hughes,coverdale & blackmore bio nesto sasvim drugo ali po meni nista losije od cuvene mark II.naime kada je otisao gillan i glover blackmore je imao odresene ruyke po pitanju dp-a i iskoristio je to sto je svoje gitasko umece po meni pokazao na pravi nacin,a to je da tokom svih pesama sa tog stormbringera konstantno "svirao" gitaru i solirao da tako kazem.nekako mi pesme you can do it right i holy man su savrsene uprkos soul-funky ili kakvom vec glasu hughes-a i coverdale-a.iako to nije made in japan purple po meni je mozda jedan od njihovih najboljih albuma uz in rock i fireball.baremn ja tako mislim o toj fazi koja je po meni bolja sigurno nego posle kad su bili u fazonu house of the blue light! 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumijem šta hoćeš da kažeš, ali sve dalje je već pitanje ličnih ukusa, a meni je pomenuti Stormbringer njihov najbolji studijski album... Daleko iza njega je Purpendicular.

 

A Made in Japan je ipak najvažniji album za DP, i njega je 'obojio' Gillan... Malo karikiram, ali da su na njemu bili Coverdale & Hughes oni bi sada bili u DP a Gillan u Gillan Bandu.

 

Daj malo bolje koristi tačke i zareze, napatih se. smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ovih zareza, ako kucaš nešto duže, nemoj žuriti, nismo u frci. A što se ostalog tiče, pa naravno da se slažeš, zar može nekako drugačije? smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

Nego, Addiction (1997, Glen Hughes) je prva liga album, što se ne može baš reći za Feel, ali o njemu ću kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e addiction je stvarno ql album a ovaj drugi nisam ni slusao.on stvarno ima boju glasa kakva je po meni u kombinacji sa Coverdale-om bila ubitacna!Mislim dok su bili u parplu ako si slusao njihove koncerte dok su ova dvojica pevali a znam da jesi nekako su stvarali jezivu psihodeliju i super osecaj.

stvarno je odlican pevac i nisam znao da je uradio posvetu za tomi bolin-a'jesi mozda slusao? :mrgreen::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Skoro sam nabavio California Jamming na divx-u! Kakav koncert!!! musik19.gifmusik19.gifpivopije.gifpivopije.gifbiggreens.gifbiggreens.gifbiggreens.gif

 

Narocito su zestoko otprasili Burn i Mistreated, a ovu drugu vrtim po ceo dan! icon_mrgreen.gif

 

Samo mi nije jasno kako je tema posvecena NAJBOLJEM bendu svih vremena pala na cetvru stranu ovog foruma!

 

wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...