Jump to content

2010.10.13. *Zagreb* Dark Tranquility


Pavao

Recommended Posts

kao shto je vec bilo govora na temi o bendu, odlazak za 50 evra stvarno nije skup, a kako gojko rece ima i povratni voz taman posle certa, shto je odlicno.

Daleko je oktobar i nisam naravno siguran josh uvek, ali ako bih neki bend hteo da vidim to je DT, i vredi se iscimati za ovo..videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Boogaloo je fenomenalan prostor, pišite ovde ko planira odavde da ide. Dakle, varijanta bi bila voz, ako nas bude dovoljno, povratna ne bi trebalo da bude više od 20€ po čoveku.

 

 

Klub od prije par mjeseci ima novi Adamsonov viseći razglas, jedan od skupljih i boljih, tako da je taj klub, uz Močvaru, sada postao općenito jedan od boljih koncertnih prostora u ZG.

 

 

Uz DT nastupaju i finski Insomnium, koje je hrvatska publika već imala priliku gledati kao predgrupu na zagrebačkom nastupu Satyricona 2007. i bili su odlični-)

 

Uz Insomnium biti će još lokalni support.

Edited by Pavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

E ljudi, vreme je da se organizacija polako sprovodi u delo, ajde javite mi se na PM ko ozbiljno namerava i ima kintu da ide, da znam o kolikom broju ljudi govorimo, pa da pokušam da nam nabavim neku komforniju, jednostavniju, bržu, pa i jeftiniju varijantu.

 

EDIT: Neka mi se jave SAMO oni koji misle da se vraćaju za BG posle DT koncerta, ne i oni koji misle da ostaju dan duže na Eluveitie/Korpiklaani.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

At the Point of Ignition

The Fatalist

Damage Done

Lost To Apathy

Monochromatic Stains

The Gallery

The Wonders At Your Feet

Iridium

Shadow in Our Blood

Icipher

Dream Oblivion

Misery's Crown

Haven

Punish My Heaven

Encore:

Final Resistance

ThereIn

Terminus (Where Death Is Most Alive)

 

 

setlista od pre dva dana :D:rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne smaram sad detaljima, recenziju ću okačiti kasnije, samo da kažem da je ovo bio u svakom smislu (nastup, zvuk, pesme, atmosfera) jedan od najboljih koncerata na kojima sam ikad bio. Set-lista:

 

At The Point Of Ignition

The Fatalist

Damage Done

Lost To Apathy

Monochromatic Stains

The Gallery

The Wonders At Your Feet

Iridium

Shadow In Our Blood

Focus Shift

Icipher

Dream Oblivion

Misery's Crown

Haven

Punish My Heaven

=============================

Final Resistance

Therein

Terminus (Where Death Is Most Alive)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sam sve prejebeno gledao ove godine, i onda evo opet dodje koncert koji se bori da mi bude u vrhu za godinu, a i sire. Jos jedan detinjski san ispunjen, vidjen Dark Tranquillty! I to je bilo bas kao iz sna, bas kako treba.

Daklem sinoc je bilo:

 

"What will give in first,

My throat or my neck,

Heavymetallic pains"

 

Sto se tice prostora, grada...sve cestitke i pohvale sa svake strane, no da ne tupim mnogo o tome kada se i nisam mnogo upoznao sa gradom. Bitno da je klub dobar, zvuk je bio prokleto idealan, bez ikakvog zujanja nakon 'certa.

 

Insomnium - Ove da sam gledao pre 4-5 godina bio bih isto toliko puta vise happy, ovako i zbog same liste koja je imala samo stvari sa poslednja dva albuma (+jedna nova), bilo mi je fino gledati gi, ali nije me drmalo neko vece uzbudjenje. Mortal Share vrh nastupa. Sve u svemu, za predgrupu DTu, i ne treba bolji bend od ovoga, leglo bas kako treba. Cak su i oni imali stvarno super zvuk. Lista njihova:

 

1. Equivalence

2. Down With The Sun

3. Where The Last Wave Broke

4. Weather The Storm (nisam siguran za poziciju, il' 4 il 5)

5. The Killjoy

6. The Harrowing Years

7. The Gale

8. Mortal Share

9. Drawn To Black

10. Weighed Down With Sorrow

 

Dark Tranquillity - Kao sto rekoh, bilo je kako treba, kako sam ocekivao, pa i vise od toga. Zvuk odlican, bend usviran na visokom nivou, cak je i Stanne, koga je pre pratio losiji glas live, je otpevao fantasticno, tj. barem oni trenuci kada ja nisam krestao je growlovao kako mu i dolikuje :] Bubnjar izuo one pedale, par pesama ubrutalio, ja kuci maltene nikad ne bangujem na DT, ali sinoc mi otisao vrat x]

Listi ne bih menjao nista, to su hteli da nam daju, dato nam je, mozda nekome ovo na papiru izgleda..kako mu vec izgleda, ali ja ono uzivo jedva preziveh. Licni vrhunci koncerta su mi bili:

 

Apathy/Stains - Nisu bile spojene, ali svirane jedna do druge, dve hitcine za bacanje u nesves', vec posle toga grlo krenulo da grebe kako ne treba.

 

Focus/Icipher - Isto kao i gore, nisu spojene, ali zajedno jerbo su sa jednog od najboljih DT albuma, tek tri sa njega, a ove dve su me posebno izule, "Icipher" sa svojom riffcinom uzivo lema pesma pa ne pita, "FS" je, ako se ne varam, prvi put uradjena na ovom delu turneje, so it makes it even sweeter :]

 

HAVEN - E kad i to docekah, i to onako kako sam je uvek zamisljao, i turao u moje "live liste", znaci nenajavljena, direkt posle neke pesme...onako muklo, nenajavljeno udara...a bas kad

treba. Ovo mora live cesce da im ide.

 

Punish My Heaven - Jebes mi sve, najbolja DT pesma. Ovo pod hitno mora da im postane pesma za zatvaranje koncerta, ne ovako regularnog dela, nego samog bisa, mislim da je savrsena, tako je gradjena pesma da vristi za time... Klasik.

 

Final Resistance - Ovo im je bila do skora, isto, odlicna zatvaraljka koncerta, ali meni je pak sinoc bila savrsena za 'povratak' na scenu.

THIS IS THE FINAL RESISTANCE! :rockdevil:

 

Nove pesme, zvuci kliseizirano posebno kada su neki albumi kojih su ljudi podeljenog misljenja u pitanju, zvuce bas jebeno bolje live. "Fatalist", "Shadow", Dream", uberdobre, posebno ova druga je bila krajnje zla i nemilosrdna live :da: Sa druge strane, "Ignition", 'ajde i OK je uzivo, ali nikako ne treba onime da se otvara koncert, jedan od cudnijih izbora ikada sa te strane. "Treason Wall" do kraja karijere bre :]

 

 

Videh Stanneta i drugare, I'm one happy metal kid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...