Jump to content

Jeste li za izdavački ugovor? - UPOZORENJE


Apeiron

Recommended Posts

Ovo je mejl koji je stigao na adresu Srpskog Metal Portala, i koji moze biti interesantan domacim bendovima, pa nemojte propustiti priliku da se cujete sa covekom, i dostavite mu albume, promo snimke i sl! Rain Delay i Downstroy su potpisali ugovore sa Life Burns Records, dakle ljudi su otvoreni ka nasim bendovima.

 

Nemamo vise izdavackih kuca, pa ovakve ponude niposto propustiti!

 

Evo mejla:

Hey Guys,

 

Benny from life burns here,

 

Just to let you know i will be in belgrade on Friday 26th Febuary til thursday 4th march, i am coming over to sort some things for my serbian bands but i will also be on the look out for some new bands,

 

if you want to come meet me and give me a presspack then please do not hesitate to come find me and if your playing a show in belgrade i will come see you perform, i will meet any band that want to meet me and life burns.

 

for information on where i will be please talk to Dusan from Rain Delay as he will be my host.

 

Many regards and hope to see you soon

 

Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec neko vreme pokusavam da provalim to sve sa izdavacima i izdavackim kucama i sta to sve znaci, ali mi bas i ne ide...

Paaa, recimo da ide to ovako pri kontaktu organizatora svirke: "hi there, Marishte from Serbia here, we would like to play at your festival...". Ili ovako: "hi there, Lifeburns Records here, we wish to offer you some of our highly skilled bands to play at your festival..."

 

Na koji mejl mislis da ce stici odgovor? :meshuggah:

 

Cisto jedan primer, manje vise diskovi, ali sredjivati svirku, i eventualno da ugrabis da ti finansiraju album i preuzmu na sebe deo promocije, na kraju krajeva, mozes kao bend samo dobiti, nikako izgubiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to frka, ok je svhatam da mene niko ne shvata ozbiljno, nego ne razumem tacno sta treba da trazim od tih izdavaca, i pod kojim uslovima je kul da ti pristas da ti neko da pare da snimis album, sve mi to cudno zvuci, jer ne znam sta su oni sve spremni da traze od mene... trebalo je da sviramo kad je taj lik dolazio da slusa, al nismo iz svakojakih razloga, izmedju ostalog, i to sto pojma nemam sta to znaci da nadjes izdavaca, i cini mi se da to takodje mladi ljudi ne razumeju bas najbolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

objasni im laki mene mrzi da kucam... :)

 

za pocetak odvedes tog lika na pivo, kazes mu prijateljski prijatelju ja imam taj i taj bend, evo disk pa ti preslusaj, ostavis mu kontakt, ako mu se svidi on ti se javi i tako... to je za pocetak ono ...

 

napravis disk da ima biografija , promo slika benda, bla bla bla, kucaj negde na netu "press pack" sta sve treba da sadrzi i tako ... da zainteresujes coveka...

 

bla bla bla ... ima tu x stvari ... ;)

 

mene mrzi da kucam :) laki nek ti objasni .... kolko je para potrosio dok je slao diskove izdavacima :)ahhaha

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko i ti na organizacije svega i svacega :pivopije:

 

Pa, rekao si mu ti sve, iako je pitanje u stvari konfuzno, nisam siguran da sam shvatio - da li pitas zasto ce bendu uopste izdavac, koja je svrha od toga, ili kako da dodjes do izdavaca?

 

A to pod kojim je uslovima ok da ti izda album, i sta on od tebe da ocekuje... Pa uslove sam sebi postavljas. Ja bih pristao na objavljivanje albuma bez ikakvih uslova - da mi izdavac objavi album zvanicno i pusti u distribuciju, i to je to. Ako plati snimanje albuma, ili da neki procenat od prodaje, i koji free disk, tim bolje.

 

A on sta ce traziti od tvog benda, pa to zavisi od izdavaca do izdavaca. Kontam da danas vecina ugovora ima stavku da kao bend prihvatas da sviras sto cesce, jer se tu jedino moze nesto i prodati (merchandise, diskovi). Ali sto Frubi rece, odneses disk coveku, popricas, i to je to za pocetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala drugari sto izodgovaraste. lepo si shvatio, interesovalo me sta sto ji u tim ugovorima, kad potpises, da li treba da prihvatas sve sto ti ponude ili treba da cekas da vidis ko ce sve da ti ponudi pa da biras, mada koliko sam ukapirao, to bas i nije cesta mogucnost da mozes da biras? u svakom slucaju stedis pare za slanje kad nadjes nekog bez truda...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

E pa eto, lik je napricao bajke, koje su imale dozu realnosti, mi zagrizli, sve uradili, kada je doslo vreme da on radi, onda je malo rekao da ne moze, i ugasio kucu, nije samo nas zajebao, nego sve bendove na labelu. I italijane, i neke poljake, i tako dalje i tako dalje.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebem li ga, evo mi se spremamo da snimimo album, ali koja je svrha ugovora, izdavača, distributera i uopšte postojanja fizičkog albuma, šta konkretno neafirmisan bend može da dobije od toga, lovu nikako, promociju - i u to sumnjam, pozive za svirke - teško, obzirom da je ceo taj biznis u krizi od kad je neta. mi ćemo najverovatnije ići na varijantu sajt+free download+gerila po netu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...