Jump to content

Jeste li za izdavački ugovor? - UPOZORENJE


Apeiron

Recommended Posts

i ja isto mislim. maltene niko osim tvrdokornih supportera nece kupiti cd, ali dosta ljudi moze da kupi dobro osmisljen merch ako odu na svirku

e sad to "odu na svirku" je najveci problem meni se cini

sa druge strane, ako bend ima izdavaca, imace verovatno i bolju promociju pa ce imati vise svirki. to sto ti pricas moze biti super ako se potrudite bas ljudski oko menadzmenta i promocije

Share this post


Link to post
Share on other sites

što bi kupovali kad je sve na netu, ja tu i tamo kupim neki original, nekad sam pucao silnu lovu na to, a sad i kad uzmem neki disk opet kući slušam mp3 na compu, jednostavno izgubila stvar svoju svrhu.

mi kad bismo i odštampali diskove morao bih da gomilu poklonim raznoraznim ljudima.

 

drugi i najveći problem je naše muzičko tržište, nema to kome da se proda, osim ako se ne želi biti mainstream, mada i to sumnjam, voleo bih da imam podatke o prodaji bilo kog izvođača kod nas, bez obzira na žanr, recimo koliko su partibrejkersi prodali ili rambo ili čorba, nebitno, danas se diskovi dele uz prašak, dopune, novine...

 

ova tema može u nedogled

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato je smp pravi izbor. nije samo okaci se link i to je to. radi se ozbiljno, koliko je to u nasim mogucnostima, konstantne najave, baneri, saopstenja medijima (i domacim i stranim) i sl. lepa kampanja bude. vest o izdavanju downstroy-a prvog dana pregledalo preko 500 ljudi. verovatno ce u buducnosti biti i nekih zajednickih svirki a vi svi budite spremni za sledece izdanje koje ce vas oduvati! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je on!!! 100%!!! jbt, stalno otvara nove naloge, pazite se ljudi!

 

haha, ladno pise da su mu u roosteru ovi italijani, mi smo s njima u kontaktu, oni su potpisali za casket music!

 

mogao bi marjane da napises jedno upozorenje na engleskom da sibamo po netu i ostavimo sve linkove!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem mu mater mrtvu!

 

Mada, sto se tice engleskog, najpametnije bi bilo da Laza napise nesto pa da se shibne to po netu! I da se navataju svi bendovi koje je zajebo da svako napise po 2 reda i da se stave njihovi quote-ovi u clanak pa da se tako salje da ne ispadne da samo seremo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo ne razumem jednu stvar - cemu? Zasto? Sta lik dobija time?

 

Koliko znam, nikome jos nije uzeo neke pare, pa mi niej jasna isplativost njegovog poduhvata. Uz to jos racunamo da je putovao dosta. Zasto je dolazio ovde uopste? Mislim, kontam da je lik neki psycho, ali opet mu cela ova prica nije isplativa...

 

Kako god, prica je tuzna i jadna. Moj savet - zajebite diskografske kuce. To je stvar proslosti sada. Bolje da nadjete neku dobru booking/marketing agenciju i zavrsili ste posao. Album na download za free ili iTunes za neke sitne pare i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Kako ste ga popusili ! :D

 

Sad prvi put gledam temu i citam prve postove i odusevljenja u poredjenju sa ovim poslednjim postovima , joj fail :)

Edited by Administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ste ga popusili ! :D

 

Sad prvi put gledam temu i citam prve postove i odusevljenja sa ovim poslednjim postovima , joj fail :)

 

Mislim da ti komentar nije na mestu.

 

Moras da shvatis koliko dugo su bendovi sa ovog prostora cekali priliku da se otisnu u internacionalne vode i da su svi bendovi dugi niz godina ulagali vreme, novac i trud i gajili nadu da ce svoju muziku prezentovati sto vecoj publici.

 

Nazalost, svi smo svesni koliko problema trnutno postoji sa publikom u Srbiji, i svi su svesni koliko je velika konkurencija napolju i samim time svaka prilika koja je pruzena bendovima od strane inostranih izdavackih kuca je osvezenje i naravno da stvara nadu kod domacih bendova koji pokusavaju da se probiju na inostrano trziste.

 

Ovaj like je ocigledno igrao na tu kartu i zajebao na kraju ljude. Sto ne znaci da treba te bendove da ismevamo sto su zeljni proboja napolje i sto ce se uhvatiti za prvu priliku koja im se nudi.

 

sva sreca pa nismo nista platili. nemate vi pojma kako je uverljiv lik. prosto ne verujem ni dan danas.

 

 

NIKADA, ali NIKADA nemoj davati pare ni za sta unapred bez toga da imas debeo ugovor iza sebe koji si 3-4 puta proverio za sve rupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Moj komentar jeste na mestu.

 

Samo mi je smesno kad sam citao 1. postove i poslednje.

 

Ali nije mi jasno zasto bi neko verovao nekom totalnom strancu ?

Edited by Administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebra, lik je moron, i to belosvetski, kada je dolazio ovde, lepo smo ga upoznali, on je attention whore, kapiras, voli da ide i da se hvali kako on sve moze, kako on zna, ima kes, izdaje bendove, nista od toga nije istina, a na konto toga on jebe one njegove engleske rugobe. Kad je bi ovde, dok je ta prica tekla, odvedemo ga mi u sobaricu, tamo ne znas koja je riba bolja jebo te oci mi celo vece ispadale, ja ga pitam, kako mu se svidjaju cice, on kaze nisu nesto, posle vidim hvali se kako je jebao nekog skota predebelog. Lik je debilcina, i taj Clear Shot je isto njegovo, ko se zajebe i ode, potrosice tone zivaca, lik samo tako ide i bankrotira malo ovde pa malo onde, a ne moze ni da bankrotira kad nista nije ni ulozio, posle jos saznamo da na sudu u engleskoj njegov ugovor vredi kitu, samo ide i protura ga ovde kao nesto.

 

Inace Dusan je bio skoro u Veneciji i sreo se sa ljudima iz An Ocean Between Us, njih je isto zajebao, i nema on prava da ih roosteruje, oni se opako spremaju da mu jebu mamu, a mi srbi jadni, nemamo love ni da prodjemo pored advokata, a kamoli da cimamo neke tuzbe.

 

RD se pojeo takva govna u tih godinu i po, koliko je trajala ta nazovi sjajna ponuda, uradili smo takvu kampanju, promovisali smo mu kucu svuda, zakonski se registrovali u udruzenjima raznim, vadili papire, izginuli da nadjemo neke opreme sto su nam trebale, i dan pred nas odlazak u ambasadu, on kaze ne moze on to, nesto mu je iskrslo, i onda nas je jebao dosta nedelja, da bi mu mi kad nam je vise bio pun kurac porucili, da bolje da ne dolazi u srbiju, jer ga vodimo u Lipovicu da mu se najebemo majke, na sta on kaze kako je i dalje sve ok i da smo mi i dalje na labelu. I na kraju nas je jebao i za te raskidne papire, u fazonu ne mozemo mi tek tako da odemo kad ocemo, i slicni fazoni, posto je video da mi radimo na tome da nadjemo novu kucu, ko veli sto nam ne bi stopirao novi ugovor. Tek kada sam ga ja zvao telefonom i rekao mu da ne sere, da znamo da mu je ugovor kita, da nista nije ni ulozio, da ima srece sto nismo znali sve to dok je bio ovde, i da ako ne prestane da glumi da cemo mi svi u RD licno da zajmimo pare i da dodjemo gore samo da bi mu jebali milu mater, onda je posle ugasio firmu i nestao na neko vreme. Ja sam se u medjuvremenu cuo sa gomilom drugih bendova na tom labelu i svi imaju slicna ili ista iskustva, a neki planiraju i tuzbu.

 

Naizgled ne izgleda kao nista specijalno, ali ovakve stvari nanose enormnu stetu bendovima koji rade kao sto Rain Delay radi, sa nama koji se trudimo da iza imena stoji kvalitet, toliko smo ulozili u nas i vremena i para i svega, i kada smo mislili to je ta sansa koju smo toliko cekali, lik nas izjebe. Samo zamislite kako posle toga izgledaju meseci letargije i depresije u delu nasih zivota koji bi trebali da nam donose najvise radosti i olaksanja, a to je svirati muziku koju volis za ljude koje postujes i cenis.

 

Sada je to vec iza nas, bole nas usi sad, ravno nam je i sto je meni najzalije, ovo iskustvo je proizvelo jos jedan debeli omotac na nama gradjanima ove zemlje, a verujte u odnosu na te smradove imamo omotaca na sebi milion. Sve vreme sam imao sumlje, jer nas je zivot ovde naucio da nista ne dolazi olako.

 

Rain Delay je uspeo da se izvuce digli smo se, snimamo treci album, imamo opcija kako da ga izbacimo, sreca je, pa postoje ljudi ovde koji su sjajni, kao Sale iz studija Stretch, koji nam je toliko pomogao da se organizujemo, ima jos dosta ljudi poput njega.

 

Malo je duzi post, al jebi ga. Pazite se ljdui , sve proverite milion puta, na milion nacina. Grupa u kojoj clanovi nusi toliko vezani moze zbog ovakvih stvari da prestane da postoji, i onda sta imas nista, samo ogorcenoost. Zato samo polako i promisljeno svaki korak.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komentar jeste na mestu.

 

Samo mi je smesno kad sam citao 1. postove sa poslednjim.

 

Ali nije mi jasno zasto bi neko verovao nekom totalnom strancu ?

 

Iskreno, dok sam citao ovu temu od pocetka, nesto mi tu nije bilo kako valja.. na zalost, ispalo je da sam sumnjao sa razlogom. Suvise je lepo izgledalo sve to, a danas nema toga vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komentar jeste na mestu.

 

Samo mi je smesno kad sam citao 1. postove i poslednje.

 

Ali nije mi jasno zasto bi neko verovao nekom totalnom strancu ?

 

Vise izgleda kao smejanje tudjoj nesreci (Ala ste ga...itd), i na to sam mislio kada kazem da nije na mestu, ali dobro - ako te nisam dobro razumeo, izvini stvarno.

 

 

Dakle, zasto verovati strancu? Pazi, postoje ljudi koji mogu da naprave prilicno uverljivu pricu. Ono sto je greska nasih bendove jesto to sto nisu uradili ozbiljniji background check. Meni bi bilo sumnjivo da izdavacka kuca nema ni jedno izdanje vec izbaceno i u prodaji npr. ili bi pogledao podatke o firmi na netu, pricao malo sa ostalim bendovima iz labela...

 

Bezveze je sada da se pravim pametan, mozda bi i ja napravio istu gresku da sam se nasao na njihovom mestu. Ako nista drugo ovo je sada za nauk svima nama i hvala Downstroy-u i Rain Delay-u sto su nam skrenuli paznju na detalje.

 

@Mrki

 

Upravo o tome i pricam. Razumem i vas i Downstroy u potpunosti. Sta da vam kazem nardoe, gurajte dalje, nadam se da cete ovo ostaviti ubrzo daleko iza sebe.

Edited by Branislav Stankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Ja bi voleo da postoji u Srbiji jedan Roker milioner. A svi milioneri u Srbiji slusaju narodnjake ili nemaju vremena za to :D

 

I onda bih napravio veliki Rock City , kuca slavnih za legende yu rocka kao i za nove bendove kad zasluze. Ogromno mesto koje bi bilo i muzej i mesto za odrzavanje prmocija i koncerata :D

 

I onda bih napravio najvecu rock metal izdavacku kucu :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi voleo da postoji u Srbiji jedan Roker milioner. A svi milioneri u Srbiji slusaju narodnjake ili nemaju vremena za to :D

 

I onda bih napravio veliki Rock City , kuca slavnih za legende yu rocka kao i za nove bendove kad zasluze. Ogromno mesto koje bi bilo i muzej i mesto za odrzavanje prmocija i koncerata :D

 

I onda bih napravio najvecu rock metal izdavacku kucu :D

 

 

Haha, kontam sta hoces da kazes, ali milionera u srbiji nema uopste, osim ako nisi neki politicar ili tajkun ili sta god vec :)

 

Veruj mi, narodnjaci ne zaradjuju toliko koliko se u medijima ostavlja utisak. Osim 2-3 osobe sa estrade, ostali nemaju uopste neku zavidnu zaradu. Mada, istina je da je i dalje to veca zarada od prosecnog metal benda, sto i nije bas tesko :)

 

Edit: Ooops, mislio si na ljude koji imaju para da slusaju narodnjake... pa ono, mogu ce..mislim da te koji imaju para boli kurac za muziku generalno...

Edited by Branislav Stankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Haha, kontam sta hoces da kazes, ali milionera u srbiji nema uopste, osim ako nisi neki politicar ili tajkun ili sta god vec :)

 

Veruj mi, narodnjaci ne zaradjuju toliko koliko se u medijima ostavlja utisak. Osim 2-3 osobe sa estrade, ostali nemaju uopste neku zavidnu zaradu. Mada, istina je da je i dalje to veca zarada od prosecnog metal benda, sto i nije bas tesko :)

 

Edit: Ooops, mislio si na ljude koji imaju para da slusaju narodnjake... pa ono, mogu ce..mislim da te koji imaju para boli kurac za muziku generalno...

 

Da , na to sam mislio . Bole ih kurac , jebu koje god oce devojke , mogu da imaju kola koje god pozele , smrkaju kokain sa njihovih guzica , kupaju se u mleku itd :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno,Marko dobro ste mu objasnili,kasnije videh da je lik "imao" srcanih problema,kako je i objavljeno na njihovom spejsu,pa ga zato nije bilo neko vreme ! :D

 

Ja sam znao da je lik prevarant cim su ovi mucenici iz RD-a potpisali ugovor sa njim,brate da je rekao da zeli da kupi shljive ili kisele krastavce,pa da je zato doshao u Srbiju,pa ajde...ali brate da potpisuje ugovore sa bendovima...mmmm da.

 

Mi smo dobili odgovor od mega UK kuce "Rising Records" stvarno su dobri-svideo im se materijal,ali evo cisto da vas obavestim,da likovi potpisuju bendove samo ako im na racun legne oko 6000-7000 evra,i toliko kosta jedna "slabija" kampanja za promociju benda u inostranstvu (sa stampom diskova i ostalih sranja),e onda jedan bend moze odavde da uzme pishtaljku i da se upuca u noge jer i kad deli za dzabe original diskove jedva ima 100 zainteresovanih da se javi...tuga ! Ubijanje ambicija i entuziazma...

 

E,i na kraju ja lepo odem u APR i raspitam se za registraciju labela i otvaranje firme,tako da cu lepo otvoriti svoj label i do qrca,ako bude sve oke ovaj forum ce dobiti temu "Meteora Records".

 

Iskreno da vam kazem,kada narodnjaci/zabavnjaci/stagod... rade singlove,a ne full albume jer znaju da nema nista od prodaje albuma,e onda se stvarno treba zapitati !

 

No,nema predaje !!!

 

:cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...