Jump to content

2010.06.22. *Levski stadion, Sofija* Sonisphere festival - organizovan prevoz


Recommended Posts

Koliko ste ljudi placali organizovani prevoz? Da uporedim sa ovim sto sam ja placao kolima sa drustvom. Nas petoro je platilo po 2000 rsd za put do Sofije i nazad (ulazi sve i benzin i putarine). Ostali troskovi prenocista, karata za koncert i ostalo je individualno.

O koncertu ste svi rekli sve tako da nema sta da se kaze. Slazem se kao i vecina da je najbolji nastup imao Anthrax (Ne racunajuci Metallicu od koje se ocekivalo da imaju najduzi i najnaduveniji nastup), da je megadeth uglavnom razocarao one koji su zeleli da prica sa publikom ali da su posteno odsvirali kao i uvek i da je Slayer generalno ubio boga sa malim nedostacima. Mi bili prvi dan i sve u svemu extra. Drugi dan i nije bogznasta imalo da se vidi, bar za moj ukus, mada pretpostavljam da je Ramstain imao kao i obicno odlican nastup. Svi mnogo vise pisu o prvom danu, voleo bi da neko napise nesto i o drugom.

Evo da se pohvalim jednim detaljcicem :D Posto sam bio tri dana u sofiji imao sam prilike da odem dan pre prvog dana u Rock'n'Rolla klub i tamo ni manje ni vise nego gosti na picu Ramstain :D Jeste da nisam neki fan i da mi to sto sam pio pice dva stola od njih ne pretstavlja nesto posebno opet je lep osecaj biti blizu. A da ne govorim sto cim su dosli i kad ih je neki Bugarin najavio kao specijalne goste i da ih pozdravimo uz njihove hitove atmosfera se popela na 300 posto. Svi su skakali uz Du hast i jos dve tri ne secam se koje. Jedino sto mi je smetalo nisu nam dali da mu pridjemo na manje od metar samim tim i nisam mogao da se slikam al nebitno. Extra je bilo i pre nego sto su dosli sto smo skakali (bar moje drustvo) iz nekoliko pesam aMaidena, Judasa, i ostalih. Sve u svemu extra mi bilo i pred prvi i prvi dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su utisci o bugarima i Sofiji odlicni. Grad jeste pomalo raspad, ali su svi bili fini i prijatni.

Bio je samo jedan lik koji je iz sveg glasa urlao na Stone Sour-u (a apsolutno nema sluha), pa sam se vec spremao da ga uspavam budem li ga cuo na Chainsima (srecom, odnela ga sledeca sutka u nepoznatom pravcu :mrgreen: )

Anthrax je zvucao dosta dobro, na Megadethu sam bio malo sa desne strane, pa se jedna gitara skoro uopste nije cula (inteligentnom toncu nije palo napamet da stereo bas i nije dobra ideja), mada su perfektno navezbani.

Slayer je odvalio (verovatno najbolji prvog dana), a Metallica uz najbolju opremu i najdoteraniji zvuk je zvucala dosta dobro, osim sto raspali Lars nije mogao da se sastavi celo vece. Ispadao je non stop, a jednom je toliko omasio da su se tek posle takt-dva pohvatali).

 

Drugi dan je po meni bio mnogo bolji. Stone Sour odlicni (uz malo problema sa zvukom), a i posluzili su da se proguram u treci red ispred sredine bine :mrgreen:

Alice In Chains perfektni. Odlican zvuk i nastup i izbor pesama, perfektni vokali (cak je i Inez pevao harmonije) i definitivno sam na njima najvise uzivao. Jos kad sam cuo A Looking In View :rockdevil:

Obzirom na tezinu repertoara, bend sa najvise potencijala da razocara je stvarno izuo i odusevio me. Jedva sam skinuo kez sa lica do kraja veceri (u stvari, skinuo se tek kad sam se vratio u hotel i video rezultat utakmice :udri: )

Manowar ... hm ... smesni kao crtani film, gitarista kao da je juce naucio da svira, pola publike nalozeno maksimalno, a druga polovina se valja od smeha i macuje nevidljivim macevima :mhihi:

Pevac je vise pricao nego sto su svirali (a pola spike je bilo nabadanje na bugarskom o Dio-u, 15 minuta je ubio da to izgovori).

Rammstein, iako nisam fan, je imao ubedljivo najveci spektakl od nastupa. Naspram onoga, Metallica-in nastup prethodne veceri izgleda kao zajebancija. Sjajan zvuk, perfektno odsvirano, a o kompleksnosti samog nastupa da i ne govorim. Da je Heatfield morao da odradi ono sto su radili ovi iz Rammstein-a, mislim da bi poginuo u prvih 10 minuta koncerta.

Odrastao sam uz thrash, ali je ovo bilo bar za dve klase iznad Big 4 po svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je Heatfield morao da odradi ono sto su radili ovi iz Rammstein-a, mislim da bi poginuo u prvih 10 minuta koncerta. 

 

 

Pfff, da ovi iz Rammstein-a rade sto radi Het i njegova celicna desnica, pocrkali bi oma!   :evotigana:  

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,vi ste bili ona dvojca sto ste spavali u hodniku?

Underground... :)

Тако је, мада није било толко неудобно колко изгледа...само што сваки пут ме је онај ко ме прескакако закачивао гузицом и будио, но шта да се ради.... :pivopije:  

Edited by TinTin
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Odrastao sam uz thrash, ali je ovo bilo bar za dve klase iznad Big 4 po svemu.

 

a mi smo svi ovde indijanci i niko od nas nije video ramstajn, de bolji od big four, i stone sour je zanimljiviji od tog cirkisa...

Edited by djuk
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bilo super sve osim Manowara,PREJEBANO SAM SE PROVEO!!!!!!!!!!!! OCUUUUUUUUUUUU OPPPPPPPPPPPPPPPPEEEEEEEEEETT!

 

Edit:Evo i ovde da se zahvalim...HVALA TOWERU TJ LUKI KOJI NAM JE PRONASAO DO JAJA HOSTEL!!!!! :rockdevil::rockdevil::rockdevil::pivopije:

Edited by PuPaK

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, za baju koji je gore napisao da je drugi dan bio bolji od big four... Nemam reči.

 

Muzika je stvar ukusa, naravno da se vecina nece sloziti samnom (prvi dan su svakako bila veca imena).

Pre 15 godina bi se verovatno smejao sam sebi, ali sada mi je bitno samo ono sto cujem (opet, subjektivno), a to mi je vise prijalo drugog dana (cak i Rammstein koji ne slusam).

Mozda sam ocekivao vise od Big4. Prvi dan je jedino Metallica imala dobru scensku produkciju (i zvuk i ostalo), a ostale kao da su zeleli da zvuce losije. Da su ostali bendovi imali isto, odvalili bi jer su svirali odlicno. Ovako je jedino Metallica imala zvuk na nivou ovakvog koncerta, a bili su prilicno nenavezbani (cak je i James rekao "Buy the official DVD so you can hear all the fuckups).

Malo jadan nacin da od nekog pravis "bigger act" ako mene neko pita, jer mislim da su svi bendovi prvog dana zasluzili isti tretman.

 

Stone Sour su takodje patili od istog problema, dok Alice In Chains nisu dozvolili da ih neko zajebava i ocigledno poveli svog tonca koji zna sta radi.

Od ovakvog event-a sam ocekivao bar vrhunski zvuk, obzirom na imena koja su nastupala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve to video/cuo mnogo drugacije,ne znam gde si ti bio ali iz front of stage-a Svi su zvucali jebeno dobro osim Megadetha....i da ,cisto sumnjam da ce bilo ko od njih svirati sa tudjim toncem,nisu to demo bendovi! Sve u svemu zacin

C,ukusi su kao dupe,svako ima svoj! BIG 4,ocuuuuuuu ponoooovoooooooooooo!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bilo super sve osim Manowara

Zato sto nisi oprao usi.

 

 

Drugi dan je po meni bio mnogo bolji. Stone Sour odlicni (uz malo problema sa zvukom), a i posluzili su da se proguram u treci red ispred sredine bine :mrgreen:

Alice In Chains perfektni. Odlican zvuk i nastup i izbor pesama, perfektni vokali (cak je i Inez pevao harmonije) i definitivno sam na njima najvise uzivao. Jos kad sam cuo A Looking In View :rockdevil:

Obzirom na tezinu repertoara, bend sa najvise potencijala da razocara je stvarno izuo i odusevio me. Jedva sam skinuo kez sa lica do kraja veceri (u stvari, skinuo se tek kad sam se vratio u hotel i video rezultat utakmice :udri: )

Manowar ... hm ...

Alice in Chains zajedno sa kompletnim Stone Sour mogu kurca da se napuse Manowar-u.

To da zapamtis u vezi svirke (EDIT:njih i bilo kog drugog benda).

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto nisi oprao usi.

 

 

 

Alice in Chains zajedno sa kompletnim Stone Sour mogu kurca da se napuse Manowar-u.

To da zapamtis u vezi svirke.

A jbt Lazo,bas si subjektivan.Po meni svi su bili dobri,al zaista mi je razocharenje da Manowar toliko spikao i lozio masu sa yeeeeahh(i De Maio i Eric),pogotovo sto ih gledam prvi put.Ako su znali da nemaju mnogo vremena,to je trebalo izostaviti i odsvirati jos bar 2,3 pesme.Ajd u redu sto spomenu DIO,al ostalo je bilo uludo trosenje vremena.Ako se ne varam odsvirali 6 svojih pesama i Heaven and Hell.Raspravicemo ovo uz pivo,ti si ih nagledan,verovatno znas zasto je tako bilo.Sta je bilo na onim majicama koje je Eric bacao u masu?Po333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzika je stvar ukusa, naravno da se vecina nece sloziti samnom (prvi dan su svakako bila veca imena).

Pre 15 godina bi se verovatno smejao sam sebi, ali sada mi je bitno samo ono sto cujem (opet, subjektivno), a to mi je vise prijalo drugog dana (cak i Rammstein koji ne slusam).

Mozda sam ocekivao vise od Big4. Prvi dan je jedino Metallica imala dobru scensku produkciju (i zvuk i ostalo), a ostale kao da su zeleli da zvuce losije. Da su ostali bendovi imali isto, odvalili bi jer su svirali odlicno. Ovako je jedino Metallica imala zvuk na nivou ovakvog koncerta, a bili su prilicno nenavezbani (cak je i James rekao "Buy the official DVD so you can hear all the fuckups).

Malo jadan nacin da od nekog pravis "bigger act" ako mene neko pita, jer mislim da su svi bendovi prvog dana zasluzili isti tretman.

 

Stone Sour su takodje patili od istog problema, dok Alice In Chains nisu dozvolili da ih neko zajebava i ocigledno poveli svog tonca koji zna sta radi.

Od ovakvog event-a sam ocekivao bar vrhunski zvuk, obzirom na imena koja su nastupala.

 

Bez obzira na to što si rekao dosta tačnih stvari, to je ipak big four, najveći događaj u metal istoriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzika je stvar ukusa, naravno da se vecina nece sloziti samnom (prvi dan su svakako bila veca imena).

Pre 15 godina bi se verovatno smejao sam sebi, ali sada mi je bitno samo ono sto cujem (opet, subjektivno), a to mi je vise prijalo drugog dana (cak i Rammstein koji ne slusam).

Mozda sam ocekivao vise od Big4. Prvi dan je jedino Metallica imala dobru scensku produkciju (i zvuk i ostalo), a ostale kao da su zeleli da zvuce losije. Da su ostali bendovi imali isto, odvalili bi jer su svirali odlicno. Ovako je jedino Metallica imala zvuk na nivou ovakvog koncerta, a bili su prilicno nenavezbani (cak je i James rekao "Buy the official DVD so you can hear all the fuckups).

Malo jadan nacin da od nekog pravis "bigger act" ako mene neko pita, jer mislim da su svi bendovi prvog dana zasluzili isti tretman.

 

Stone Sour su takodje patili od istog problema, dok Alice In Chains nisu dozvolili da ih neko zajebava i ocigledno poveli svog tonca koji zna sta radi.

Od ovakvog event-a sam ocekivao bar vrhunski zvuk, obzirom na imena koja su nastupala.

 

 

Dobar je bio zvuk, simpatične krupnooke bugarke, jeftino pivo...ekstra publika, super izbor pesama, šta ti više treba.

A ti fucks up-ovi, ko da su nešto novo, ko radi taj i greši.

I prvog dana nisu svi bendovi zaslužili isti tretman, normalno da će Metallica da ima najnabudzeniju opremu i okruženje. Em su najprodavaniji od ta 4 benda, em najkomercijalniji, šta očekuješ da Anthrax, koji na solo svirci jedva skrpi 2-3 hiljade ljudi da zvuči isto glasno i jasno ko Metalika. gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbt Lazo,bas si subjektivan.Po meni svi su bili dobri,al zaista mi je razocharenje da Manowar toliko spikao i lozio masu sa yeeeeahh(i De Maio i Eric),pogotovo sto ih gledam prvi put.Ako su znali da nemaju mnogo vremena,to je trebalo izostaviti i odsvirati jos bar 2,3 pesme.Ajd u redu sto spomenu DIO,al ostalo je bilo uludo trosenje vremena.Ako se ne varam odsvirali 6 svojih pesama i Heaven and Hell.Raspravicemo ovo uz pivo,ti si ih nagledan,verovatno znas zasto je tako bilo.Sta je bilo na onim majicama koje je Eric bacao u masu?Po333

Imas na temi Manowar to za majce i ostalo.

A ostalo...

Prvo,Manowar nisu imali minutazu koju za sluzuju.Dobili su kol'ko su dobili i jebi ga.

Ako hoces da vidis sta je PRAVI nastup Manowar-a uzmi i pogledaj neke od njihovih DVD-eva (Hell On Earth part 1,2... do 5).E,to je njihov pravi nastup,a ne jebeni Sonisphere.Ne znam ni kako je uopste Joey pristao da sviraju (samo) toliko i to ne kao headliner-i.Ko ce ga znati.Uglavnom,to je ujedno i pojasnjenje ono sto sam rekao da SVI drugi bendovi mogu da se napuse kurca Manowar-u.

 

Festivalski nastup nije isto sto i solo konceret,to svi znaju.Kad budete na pravom (solo) koncertu Manowar-a onda mozemo da diskutujemo ozbiljnije oko nekih stvari,do tad...dovidjons.

 

 

 

kulturni ljudi to rade ovako, seljaci snime disk pa prodaju...

Ovaj komp na kome sam sad nije update-ovan,pa ne mogu da odgledam video (You need to upgrade your Adobe Flash Player to watch this video. ),vidim samo da pise

<h1 id="watch-headline-title">Kerry, Lars, Dave & Scott Remember Dio [sonisphere Sofia, Bulgaria] 1080p HD </h1>Kad odgledam (kad se vratim u Srbiju) prokomentarisacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...