Jump to content

Kanntilen Ante Portas


Recommended Posts

  • 3 months later...

Malo vesti:

Album zavrsen. Definitivno ce se zvati "U san se ne snilo". 13 pesama, 14 tekstova radjenih kaligrafijom za omot. Omot se i dalje ceka, zbog zauzeca gospodina slikara. Atmosfera i stil sa "Anarhotekture" su prisutni, no album je mnogo mahnitiji i dozlaboga tezi [misljenje uzrocnih slusalaca]. S producentske strane radjen u pomalo retro fazonu, sa starim sintisajzerima i sint obradjenim bubnjevima. Izaci ce za Dark Revolution, nadamo se u roku od mesec dana. Ako se sloze kockice bice i par spotova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

KAP_cover.jpg

 

Kanntilen Ante Portas - "U san se ne snilo" LP

Insurrection [Dark Revolution], 2008

 

 

...bend se unapred izvinjava sto nije ispostovao obrasce koji omogucavaju jasno deklarisanje proizvoda u smislu definicije muzickog pravca kojim se bavi, a narocito sto se ne uklapa u trendove determinisane na bilo kom nivou sto je po mnogo cemu sudeci nuzno u ova tuzna i mucna vremena. Takodje nam je strasno zao sto album nismo snimili u nekom od boljih studija, pa ni "sveta produkcija" nije onakva kakvom se moze nadati na prostorima ovim koji vrcaju od genija za zvuk. I pored navedenog voleli bi da nam se zalepi "gothic" etiketa kako bi smo mogli da i dalje mirne duse teramo pijacnu crninu za 40 dana, koja posle navedenog roka bledi ka sivilu, ali se i dugo posle ne vide mrlje od kafe i pepela cigaretnog.

 

 

13 pesama [+ 1 bonus], 16 strana bukleta;

muzika, tekstovi, gitarbas, vokal, midi - Ceja;

bubnjevi, omot - Nikola

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja kupio disk.Veliko zadovoljstvo za male pare,moram priznati.Zanimalo me sta autor(i) meni nekada omiljene Slovenske Nekropole imaju da ponude.Toliko slicno na prvo slusanje,a zapravo razlicito kada se lepo preslusa.Mnogo teskobnije,turobnije,teze,crnje...ako je moglo posle Nekropole da se uradi,evo uspelo se cini mi se.A i silne su godine prosle od "anarhotekture",preko deset ako se ne varam,nagomilalo se izgleda u glavama autora svega i svacega.Najveca "mana" ovog diska,i benda samim tim,je sto ne zvuci kao neki poznati svetski bend,ne moze se porediti sa necim vec cutim,poznatim,ne kaci se na vec oprobane gothic sheme,sto je,po mom misljenju,na nesrecu,recept za postojanje mase domacih bendova.Mada u zemlji gde se najvise ljudi skupi na tribute svirkama i ne cudi da bendovi i po izlasku iz prave tribute faze ulaze u nesvesnu tribute fazu,kada misle da prave "svoje" pesme tako sto pokradu ideje benda ciji su fanovi.Mislim da je "u san se ne snilo" izdanje za ozbiljnije konzumente muzike.Oni koji se uvlace u sljasteci pvc,sminkaju kec puderom,crnim ruzom za usne i glume depresiju neka zaobidju ideju da pazare ovaj cd.Te pare ce im ionako trebati da plate ulaz na neki od cuvenih "najtova" u KSTu.Mislim da je "u san se ne snilo" najoriginalnije izdanje domace scene.Mislim da cu za kratko vreme konstatovati da je i najbolje izdanje,samo jos koji put da ga preslusam.Mislim da je "u san se ne snilo" dok sam slusao,izvuklo iz mene hrabrost da napisem ovo.Inace sam povucena osoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Slovenska Nekropola više ne postoji, Kanntilen Ante Portas je inkarnacija iste. Imali su svirku prošle godine u Living rumu, a Bože zdravlja biće i ove godine.

Kao što ste mogli videti koji post iznad, objavljen je i novi album prošle godine. Ko je voleo Nekropolu i 'Anarhotekturu', voleće i 'U san se ne snilo'.

Poklanjam 5 albuma. Zainteresovani neka me kontaktiraju na pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest jednohramnik

Ne sahranjujte sto niste stvorili. SLOVENSKA NEKROPOLA POSTOJI, DOK POSTOJI I JAKOB, SVE DOK DISE I CUJE BAT SVOJIH KORAKA.

Edited by jednohramnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovo za Jakoba je stvarno odlicno napisano,ja sam za to da skupi neku ekipu muzikanata,recimo ove iz Osvajaca, pa reoformi Nekropolu,uostalom,kako li bi to zvucalo da Jakob odradi album sam,bas me interesuje...mada videvsi ga poslednji put kako izgleda to bi neki opasan rokabili bio gde bi on svirao kontrabas verovatno.a mozda je bolje i sahraniti ono sto si stvorio nego da ga izdas.a mozda je ovaj sto napisa ovo iznad o stvaranju i sahranjivanju sam Jakob licno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest rincewind

:muzicar: okupe se ljudi da sviraju. mladi bljestavijeh umova i progorevajuci(je)h pogleda. e vala, bas su nam lepe pesme. ajde da se probijemo, momci mislim da imamo hit i sl. pocne se sa svirkama promocijama "uglavljivanjima" u tezge za pocetak, i, sve to bude primeceno. onda se ljudi posvadjaju. neki ostanu, neki odlaze. napravi se druga grupa ljudi. ne tako mladi bljestavijeh umova i progorevajuci(je)h pogleda. e vala, bas su nam lepe pesme. ajde da se probijemo, momci mislim da imamo hit i sl. pocne se sa svirkama promocijama "uglavljivanjima" u tezge za pocetak, i, sve to bude primeceno. onda se ljudi posvadjaju. neki ostanu, neki odlaze. napravi se druga grupa ljudi. etc etc etc. ono sto mozda puk ne zna je da je pesma GRADOSLOVAR zapravo spremana kao hit za grupu koja je tada postoja(va)la a nastupala je pod firmom SINOVI ALBREHTA, i bilo je tu par festivala par grupnih i veliki solo koncert u najavi.

a sada tavorimo u pupak zagledani uz veliki koncert u glavi...

al sto je bilo bilo je, zaborav nije kategorija koja posecuje ove krajeve.svejedno, drago mi je da si ziv.

Ne sahranjujte sto niste stvorili. SLOVENSKA NEKROPOLA POSTOJI, DOK POSTOJI I JAKOB, SVE DOK DISE I CUJE BAT SVOJIH KORAKA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Gle! A i pre toga, beše li tako, bejaše neki PLUTONIUM MEINE LIEBE-bend, a na početku mala hrabra kap (ups!) molekulske agregacije, a na početku početka greška u entropiji, sasvim moguće verovatnoće u beskraju. Koristim ovu priliku da se zahvalim „dragim prijateljima“ koji su izabrali ovo mestašce da, kako to i priliči, kažu koju lepu reč o albumu moje grupe K. A. P. uspevši da na trenutak smetnu sa uma svoja božanska ega i neophodnu potrebu samoreklamiranja i zaštite svojih „brendova“. A ti dragi Rincewinde, opet se kao i nekada širiš na više stolica no što svojim pokriti možeš dovodeći sebe u mogućnost iskliznuća sa makar jedne. Kakve su samo nebeske veličine bile u mom okruženju nije ni čudo što me mučnina spopadne od samog podsećanja na činjenicu koliko sam na ništa potrošio pre svega sebe, a zatim još koječega....Ne ponovilo se, ni u snu snilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ha

Cejo jos ce ispasti da si i ti "kao i ja" (u slucaju obrade Mesmeriona) krao ideje i pesme hodajucih legendi.....

Kanntilen Ante Portas jeste izvesno najupecatljiviji "naslednik" te nazvacu je tvorevine koja se razvlacila nekoliko dugih godina prepunih price i planova a isuvise siromasnih onim sta bi trebalo biti osnov za postojanje jednog benda - radom, i kao takav ce uvek imati svu moju podrsku, e sad koliko tu ja zaista mogu kreativno pomoci veliko je pitanje ali to u stvari uopste nije ni malo vazno...... Takodje bez imalo "zadnjih" namera, od sveg srca bih voleo da Jakob i Koma ozive bend i vrate se muzici konkretno jer im zaista obojici zelim sve najbolje u zivotu i slicno, ali poznajuci iste bojim se da je verovatnoca za nesto takvo gotovo nikakva (bez ikakve zelje da vredjam, vracam se na price i planiranja....)

I za kraj....ovo za Vilajet...... Da pokusam jednom za svagda sa demistifikacijom te idiotske price..... Mesmerion u obradi benda Vilajet je nastala najpre kao moj POKLON autoru te, verovatno najbolje pesme sa Anarhotekture.... DRAGANU CVETANOVICU - CEJI....... Da ponovim Mesmerion je Cejina pesma i nicija vise..... dakle, najpre onako iz zezanja sam napravio taj, simfonijski aranzman kao poklon istome i to se nekako vremenski poklopilo sa ponovnim aktiviranjem Vilajeta sa Bojanom koja inace obozava tu pesmu..... Sve ostalo sta se desavalo sa pesmom Ceja je znao i odobrio... da kazem tako..... naravno da mi ni na kraj pameti nije da se IKADA vise upustam u bilo kakav rad vezan za Slovensku Nekropolu... tako da je ova prica o obradjivanju celog albuma najobicnija izmisljotina.....Vilajet, fala bogu zivi i zavrsava svoj album (koji nema nikakve veze sa svim ovim recenicama) uostalom, ovo i nije tema o metal muzici kojom se bavim i koja me ustvari jedina i zanima u pravom smislu te reci.....

 

Nikola Zornic

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam u udruzenju estradnih umetnika i u zavodu za zastitu naziva i patenata,na svoje ime,registrovao naziv "slovenska nekropola" tako da od sada ko hoce bilo sta da izjavi vezano za to ime,da ga neovlasceno koristi,zloupotrebljava,archi po stampanim i elektronskim medijima,moze da dobije tuzbu na kucnu adresu.kad se vec clanovi nisu setili meni nije bilo tesko da to uradim,tako da se sada konacno zna cija je "nekropola".

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam u udruzenju estradnih umetnika i u zavodu za zastitu naziva i patenata,na svoje ime,registrovao naziv "slovenska nekropola" tako da od sada ko hoce bilo sta da izjavi vezano za to ime,da ga neovlasceno koristi,zloupotrebljava,archi po stampanim i elektronskim medijima,moze da dobije tuzbu na kucnu adresu.kad se vec clanovi nisu setili meni nije bilo tesko da to uradim,tako da se sada konacno zna cija je "nekropola".

 

Cudo se toga Vuja nije setio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa druze Tito ta ti valja! Ko pa drugi ima veca prava od tebe? Sto se mene tice imas moju podrsku, ali bojim se da ces da iznerviras Bogdana Bogdanovica, Vojislava Ilica i jos neke koji takodje polazu prava na isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Pre par meseci sam od svog starog druga i kolege po instrumentu Bojadina dobio CD "u san se ne snilo" i stvarno mi se dopao iako nisam ranije imao puno kontakata sa ovim zanrom.Produkcija odlicna,muzika originalna a tekstovi tako duboki,koliko mracni toliko i pozitivni.Moji favoriti su Pauk,Kalemljenja,Hlebovanje,Jeresijarh,Pad kuce neznabozja i naravno 1999.Zelim uspeha u daljem radu momci i dolazim na svirke sigurno (samo da budu i goticarke,a Nidzo?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...