Jump to content

Navijači


kuruz

Recommended Posts

Ceo Vjeternik je do pre 20 godina navijao za Hajduk Split, i važio je za glavno uporište gastarbajtera iz Dalmacije. Jel to znači da su ustaše postale četnici???

 

Ne pisi gluposti. I cemu ijekavica?

 

Ovde sam da podsticem argumentovanu raspravu, da se malo ozivi tema, da se prica o navijackoj sceni, da se prepricavaju dozivljaji sa tekmi... Nikada nikoga na forumu uvredio nisam. A ako vec hoces da se kurcis, sacekaj april kad vam budemo gostovali na "Karadjordju", bices neprijatno iznenadjen. A ako zelis drugacije ovo da raspravimo, javi se slobodno, da ne gusimo temu. Administratori me poznaju, rado cu ti ostaviti e-mail, broj telefona, sta god. Uzdravlje!

 

Vidim da se na EXIT temi pokrenula rasprava oko panka, brat Radomir piskarao. :smile: Elem, Zgro, stari Grobar ali i legenda novosadske hardcore scene je zaduzen za bukiranje svih tih punk / hc bendova svih ovih godina. Nekada je pevao u NoSpeedLimit bendu, sad se bavi organizacijom koncerata, prakticno je vodeci covek u SKC NS.

 

U nasoj zemlji, pocetak delovanja skinsa se vezuje za osamdesete i grad Novi Sad. Vecina "celavih momaka" nije bila tada politicki opredeljena, ali je predstavljala inventar na stadionima i punk / hc koncertima. Govoreci o glavnom gradu, sve do sredine osamdesetih, skinhedsi su predstavljali pravi raritet. Prvi put se u vecem broju okupljaju 1987. godine nastankom benda Uzbuna, koji je svojim izgledom i pretezno grobarskim repertoarom pesama,ubrzo skrenuo paznju javnosti na sebe. A nakon sto je FK Rad izborio prvoligaski status, formirana je i navijacka grupa (United Force) cije su jezgro cinili pretezno skinhedsi, okupljeni oko benda. Klasni problem je iza sebe ostavio nekoliko demo kaseta, ali cemo ih pamtiti kao inicijatore za pokretanje United Force-a. Raspadom ovog benda, neki bendovi su se deklarisali kao UF pripadnici (Diverzanti, Zivotinje...).

 

Na severnoj tribini naseg najveceg stadiona, redovno su se mogli videti pripadnici punk / oi / hc bendova kao sto su Direktori, Saht, BGD Produkt, nesto malo kasnije Hogari... Danas na celoj navijackoj sceni tribinu vode klinci koji kunu svoja porodicna stabla sto nisu rodjeni koju deceniju ranije kako bi bili deo dance scene '90-tih. Cista sabanerija. Doduse, kod nas je tu starija ekipa Red Devilsa koja i dalje neguje taj stari punk duh, i dalje redovno idu na svirke, druzimo se i vidjamo. Cesto gostuju na novosadskim koncertima u SKC NS reziji. Firmasi isto imaju svoje predstavnike, tako da nije sve bas izumrlo. Imam drugare koji sviraju u Frontline i jos nekoliko bendova sa Limana. Grobari isto imaju svoje predstavnike u vidu Grupa JNA.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Danas na celoj navijackoj sceni tribinu vode klinci koji kunu svoja porodicna stabla sto nisu rodjeni koju deceniju ranije kako bi bili deo dance scene '90-tih.

 

 

Šta fali densu devedesetih? Pa bolje dens devedesetih nego Leprous, Godžira i cela ova youtube scena Ljubičica, Repetitora i i ostalih Ministarki.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pisi gluposti. I cemu ijekavica?

 

Zato što je Veternik zapravo Vjeternik.... Mesto gde ljudi vole okretat jaganjce (češće) i prasiće (ređe), dogovarati se kaće u Krupu i oko Benkovca, igrati boćanje,... Da ne nabrajam dalje

 

Ovde sam da podsticem argumentovanu raspravu, da se malo ozivi tema, da se prica o navijackoj sceni, da se prepricavaju dozivljaji sa tekmi... Nikada nikoga na forumu uvredio nisam. A ako vec hoces da se kurcis, sacekaj april kad vam budemo gostovali na "Karadjordju", bices neprijatno iznenadjen. A ako zelis drugacije ovo da raspravimo, javi se slobodno, da ne gusimo temu. Administratori me poznaju, rado cu ti ostaviti e-mail, broj telefona, sta god. Uzdravlje!

 

Argumentovana rasprava o navijačkim maloumnicima? :D Skrenuo bih ti pažnju na to da je bolje biti malo manji navijački maloumnik (navijač Voše). Hvala na ponudi, ali ako si žensko i ako ličiš na nešto, ostavi broj u inbox.

 

Vidim da se na EXIT temi pokrenula rasprava oko panka, brat Radomir piskarao. :smile: Elem, Zgro, stari Grobar ali i legenda novosadske hardcore scene je zaduzen za bukiranje svih tih punk / hc bendova svih ovih godina. Nekada je pevao u NoSpeedLimit bendu, sad se bavi organizacijom koncerata, prakticno je vodeci covek u SKC NS.

 

E, vidiš.... Zgroa legendom može nazvati samo neki klinac. Verovatno ga duže poznajem od tebe, pa ne bih to rekao za njega, iako nemam ništa protiv dotičnog. Čak mi je i simpatičan. A, SKC NS je organizacija u pm.... Da znaš ko je sve sedeo tamo, okrenuo bi ti se stomak. Neću da bacam hejt "lopovi, uzimaju pare" i sl., svako se snalazi za sebe, ali ne treba ni to dizati u nebesa. Konkretno u NS-u se može nabrojati mnogo ljudi koji su više doprineli razvoju punk/hc scene od njega....

 

U nasoj zemlji, pocetak delovanja skinsa se vezuje za osamdesete i grad Novi Sad. Vecina "celavih momaka" nije bila tada politicki opredeljena, ali je predstavljala inventar na stadionima i punk / hc koncertima. Govoreci o glavnom gradu, sve do sredine osamdesetih, skinhedsi su predstavljali pravi raritet. Prvi put se u vecem broju okupljaju 1987. godine nastankom benda Uzbuna, koji je svojim izgledom i pretezno grobarskim repertoarom pesama,ubrzo skrenuo paznju javnosti na sebe. A nakon sto je FK Rad izborio prvoligaski status, formirana je i navijacka grupa (United Force) cije su jezgro cinili pretezno skinhedsi, okupljeni oko benda. Klasni problem je iza sebe ostavio nekoliko demo kaseta, ali cemo ih pamtiti kao inicijatore za pokretanje United Force-a. Raspadom ovog benda, neki bendovi su se deklarisali kao UF pripadnici (Diverzanti, Zivotinje...).

 

Na severnoj tribini naseg najveceg stadiona, redovno su se mogli videti pripadnici punk / oi / hc bendova kao sto su Direktori, Saht, BGD Produkt, nesto malo kasnije Hogari... Danas na celoj navijackoj sceni tribinu vode klinci koji kunu svoja porodicna stabla sto nisu rodjeni koju deceniju ranije kako bi bili deo dance scene '90-tih. Cista sabanerija. Doduse, kod nas je tu starija ekipa Red Devilsa koja i dalje neguje taj stari punk duh, i dalje redovno idu na svirke, druzimo se i vidjamo. Cesto gostuju na novosadskim koncertima u SKC NS reziji. Firmasi isto imaju svoje predstavnike, tako da nije sve bas izumrlo. Imam drugare koji sviraju u Frontline i jos nekoliko bendova sa Limana. Grobari isto imaju svoje predstavnike u vidu Grupa JNA.

 

Šta si ti neki wikipedia istoričar? :D Opusti se, uživaj u muzici, boli te kurac ko je išao na čije utakmice.... Ionako su najbitniji ljudi na sceni van navijačkih priča. Što je odlično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se izjave vase uprave posle neodigranog meca: Redar sa markerom 65 je tukao igrace i navijace partizana, on je Savija :bigblue:

Tumba dobio najvise po tamburi, a realno bio je i najiritantniji.

Beste noge, posracu vas.

Edited by Sreta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blentave ciganšture šugave.

Što su me na ulici, oko ponoći, napala trojica džeparoša (cenim da su devedeset i neko godište). Pružio sam kvalitetan otpor, posle dužeg vremena sam ponosan na sebe. Lovu nisu uspeli da ukradu, ali jebeš lovu...

Uočio sam da je jedan od njih nosio crveno-beli šal.

 

Da sam imao pištolj kod sebe bilo bi lauševićizama. Majku im jebem balavu, onu bezobraznu.

Edited by vudun
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...