Jump to content

2010.08.12-14. *Josefov, Czech Republic* Brutal Assault 2010


Talvi

Recommended Posts

4 dana sam samo jeo kobasice i samo piva pio.

 

Gojira je razvalila, samo bedak sto je jos bio dan napolju. ali je set lista bila odlicna, samo stvar sa poslednjih dva albuma :)

 

Konacno sam mirno gledao Meshuggu. najbolji zvuk na festivalu daleko i verovatno najbolji nastup, ali meshuggah uvek tako zvuce/sviraju tako da nista nije bilo neocekivano/cudno. bedak samo sto nista starije od nothing-a nisu svirali. Tamo gde sam ja stajao, malo desno od centra i jedno 20 metara od bine, zvuk je bio perfektan, ne znam dal sam bolji ikad cuo.

 

Devin bio sjajan, svirao jednu pesmu sa svakog solo albuma, jbg, njega treba gledati kao headliner-a. Jedino je izabarao bezveze pesmu sa Sychestra - Gaia. Svirao je Life sa OM, Truth sa Infinity, Deep Peace - sa Terria, Kingdom sa Psychicist. Ziltoid pesme su bile potpuno nepotrebne, te Ziltoid stvari gde oni sviraju i ide naracija u pozadini, ne znam, nije mi zabavno za live uopste.

 

Bendovi koji su bili dobri ali nisu za festival nego za mali klub i posvecene fanove. Macabre, Jesu, Candlemass.

 

Robert Lowe >>>>>>>>>>>>>>>>

 

Tankard pravio jebenu atmosferu, to je bas festivalski bend za pijane metalce, ne da se znoje uz Jesu po suncu.

 

Dying Fetus su bili opasni, meni su oni jedini pravi naslednici Suffucation-a nekako, i tako mi i uzivo zvuce.

 

Necrophagist su bili dosadni i imali tehnickih problema.

 

Kylesu smo propustili :( bilo u 2 popodne.

 

Sybreed pevac izgleda kao spoj nikole mijica i danziga. OK su zvuceli, ali nisu bend koji bi isao ni u novi sad da gledam. Cim cujem one gothic/electro varijanta dodje mi peglam po nekoj debeloj ribi. njima ostade samo prvi album dobar.

 

Mnemic je raspad, pevac po najvise.

 

Despised Icon je mozda najdosadniji bend koji sam cuo u zivotu. Da su odsvirali jos jedan breakdown, verovatno bih izgrizo kabl neki da ih sprecim da dalje sviraju. Ultra su uvezbani i precizni, ali mislim da nikad nisam cuo dosadniju i sterilniju metal muziku u zivotu.

 

napisacu jos nesto ako se setim.

 

dobro bilo zezanje, ali ne bih isao opet na fest da nije neki neverovatan line-up i da nemam smestaj tu u Jaromeru. Sledece godine su ciljevi Roadburn i Hellfest.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dosao i ja nazad u svet pre nekoliko sati, ubiven, prljav, slomio sam jos jedne djozle, ispekao sam ruku na kafu i pobacao svu kamp opremu jer je curelo sa svih strana....

 

Dakle, ovako, prvi dan, Gojira, Candlemass i Fear Factory otkinuli, drugi dan Sigh su objasnili i zapravo bilo je manje vise super sve do Devina, onda je krenulo da pljusti, ja zbrisao u kamp da se presvucem, prosao sam reku blata i nisam mogao da se vracam tako da sam propustio ostatak Devina, Kanibale i Ihsana (jebiga), ali zato treci dan savrsenstvo manje vise. Shugu su izjebali sa ovim probama pa su zato skratili, ali je zato zvuk bio nevidjen. Hypocrisy odlicni, na Diablo Swingu je bila sjajna zajebancija i jebote ne mogu vise ni da se setim sta sam sve gledao, kojim redom i sta kog dana, bio zez sa nemam pojma koliko ljudi, zaljubio sam se* i nema sile da ne idem sledece godine :D

 

Bodomi su bili daleko najveci raspad, potpuno govno od benda koji nije ni za kurac i 99% sam siguran da je sve bilo snimljeno i samo su roknuli plej i pustili ljude da se tripuju. Ensi malo razocarali i mislim da je to to, ostalo sve na festivalskom nivou, jer, ipak, jebes ti svirke od po 40-50 minuta, ne mozes da se uzivis kako treba.

 

Fora je sto sam poneo previse kinte i nisam uspeo sve da potrosim, a bilo je i pive i zderancije, onaj gulas sa sojom je zlo. I sve je manje vise za dz i u Pragu a TEK moz misliti u onoj zapizdini od Jaromera :pivopije:

 

* osecam da je tu zensku temeljno overio svaki iole sposobniji metalac

Edited by stormtrooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje u ovim momentima dolazim sebi.Jutros se vratili u Bg...pa je sad u toku obavljenje vracanja u zivot. :bigblue:

 

 

Put do tamo ok prosao.Krenuli u utorak uvece u Budimpestu,tamo ujutro ekspresno preseli na voz za Brno gde nas je cekao rezervisan hostel.Kad smo stigli,odspavali sat-dva i bacili se u istrazivanje grada do kasnih sati.Brno je jako lep grad i bas me je iznenadio,jer nista posebno nisam ocekivao.

 

Sutradan smo se uputili u Hradec Kralove,kad smo stigli imali smo problema sa pronalazenjem hoStela,za koji se kasnije ispostavilo da je veliki hotel od desetak spratova.Sobe su nam bile dvokrevetne,sa kupatilom,hotelski standard...15 eura po osobi,zaista smo imali srece sa tim smestajem.

 

Sto se tice festivala,Gojira na prvom mestu,pa onda Meshuggah,Kylesa i Brajdi.Sigh i Diablo Swing odlicna zabava,Ihsahn veoma dobar,kao i Sybreed...Hypocrisy,Fear Factory i Monstrosity me prijatno iznenadili,jer ne slusam inace te bendove....Od Devina sam nekako vise ocekivao,ali mozda je i kisa pokvarila utisak.

Uostalom,evo sta sam gledao:

21mxoye.jpg

 

 

Povratak u Bg bio zeznut jer smo jedva nasli mesto u vozu iz Budimpeste,ali prezivelo se nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devin najbolji, Suicadal Angels mozda najdosadniji (od pogledanih naravno).

 

prvi dan najvece razocarenje je bio Ensiferum, mozda zato sto sam dosta ocekivao od njih. Gojira je bila odlicna iako ih ne volim,Sepultura koja je uskocila prvo vece umjesto Lock Up je oduvala i Candelmass me jako iznenadio (jebem ti festival kada dumeri moraju onakvu atmosferu napraviti) i GWAR kao slag na kraju. ja pored Gorgorotha moram racunati na GWAR da mi ukrvave Immortal majicu.

 

drugi dan mi je jako zao sto sam propustio Proghma - C ali majku mu jebem ko im je dao termin prije podne. Sigh je bio odlican, mozda zato sto ne mogu biti objektivan prema krvavim krilatim japankama (kujama, ne papucama) ili nesto drugo ali meni su bili odlicni. Mnemik, kao sto azal rece, je smarao kao jehovi svjedoci, Necrophagist standardno izdrkavao, Converge jebeni tornado enegrije, Devin uz pomoc vremena napravio najbolji koncert festivala! (izjava veceri ide Lindbergu 'slijedi jedna brza stvar').

 

treci dan smo propustili Cock and Ball Torture i Origin ali stigli smo po planu na Jesu. sa jedne strane Jesu mi je mozda i jedan od najmanje omiljenih post rock bendova, sa druge strane zvucali su dobro ali sa trece strane za njih nije stejdz gdje moze stati citav Haggard i ne pogurati se! Diablo Swing Orchestra mi je mozda i najvece iznenadjenje BA (obratiti paznju na Kevin Bacona na basu). bend koji ima najmanje razoga da bude na festivalu koji se zove Brutal ASSault ali bend koji je napravio najbolju zurku. Voidvod je previse drkao fazon (cak i za thrash metal?) 'mi smo pijani trasheri' koji ne bi toliko zamjerio da nakon nih nisu nastupili ljudi na cijem baneru postoji slika piva i oduvali sve prestrasnom svirkom bez pijanskih preseravanja. dok se Meshuggah stimala, Fetus je pokazao kako treba da izgleda death metal svirka. kada je Meshugah u pitanju, ne treba puno price. kakav goda da je line up, oni ce biti jedan od najboljih bendova ako ne i najbolji. Hypocrisy je bio na nivo, cuo sam Eraser iz prvih redova i mogli smo polako krenuti prema hostelu dok je mlada umirala dugo u noc.

 

suma sumarum

 

previse ceskih repova, ljudi u sandalama, kretenskih reklama po gradu ali nikada dovoljno kobasica i Primator piva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, mene još vrat boli po malo nakon zadnjeg dana koji je bio prava bomba.

Sledi podugačak izveštaj na Metal Sound websajtu za koji dan.

Uglavnom organozacija je bila jako dobra, u press centru Laza i ja smo pravili pravu slavljeničku atmosferu:) verujem da većina vas zna priču kako je naš ortak izgubio 700 eura.......

urađeno je nekoliko intervjua, gomila slika s apoznatim i manje poznatim bendovima...

Po mom ukusu nastupe koji bih izdvojio: Candlemass, COB, Kalamh, Hypocrisy, Ihsahn, Moonsorrow, My Dying Bride i naravno Bal-sagoth iznad svega i nad svim:)

Ensiferum je stvarno imao očajan zvuk, a generalno ta bina je imala slabiji zvuk u odnosu na ovu drugu. Sva ta katastrofa je započela sa nastupom Trail of Tearsa.

Najveće razočarenje po meni je bio Gorgoroth. Znači ja sam se potpuno smorio, jedva sam uspevao d aizvalim koju pesmu sviraju,a baš mi je bio merak da vidim Pesta, zato što mnogo volim njegov drugi projekat Obtained Enslavement.

U svakom slučaju bilo je fino:) lepa poznanstva i korisni kontakti:)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

... i 99% sam siguran da je sve bilo snimljeno i samo su roknuli plej i pustili ljude da se tripuju.

Ma da,kako da ne pametnice.

 

Cak i ono kad su krenuli Jump?

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

znao sam da gomilu stvari necu spomenuti :)

 

stvarno je bilo neverovatno kako je monsunska kisa krenula bukvalno iste sekunde kad se devinov intro zavrsio. Ali nije bilo boga da odem, i uzivao sam sve vreme, nazalost, posle takve kise svi bi dobili neku tuberkulozu da smo jos blejali, pa smo slusali 3-4 pesama kanibala dok smo se nalazili svi i onda zapalili u hotel.

 

ne znam kako sam zaboravio na Gwar :D

 

prava festa, izasli smo potpuno krvavi sa zelenom spermom u kosi, zurka nad zurkama.

 

Sigh bili isto dobri, mada su mi mnogo interesantniji muzicki na albumu, ali sve jedno cepaju i vredi videti kuju onu japansku.

 

to sto stormtrooper kaze je tacno. Ako neko zeli vrhunskom onaj dirtbag metalsko zezanje za malo para, ovo je pravi festival.

 

mislim da sam se bas potrudio da pijem mnogo i da bas uzivam, kupio dve majice, bio u hotelu, i potrosio mozda 250-300 jedva ako racunamo i kartu.

 

stvarno dzabaka

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

znao sam da gomilu stvari necu spomenuti :)

 

stvarno je bilo neverovatno kako je monsunska kisa krenula bukvalno iste sekunde kad se devinov intro zavrsio. Ali nije bilo boga da odem, i uzivao sam sve vreme, nazalost, posle takve kise svi bi dobili neku tuberkulozu da smo jos blejali, pa smo slusali 3-4 pesama kanibala dok smo se nalazili svi i onda zapalili u hotel.

 

ne znam kako sam zaboravio na Gwar :D

 

prava festa, izasli smo potpuno krvavi sa zelenom spermom u kosi, zurka nad zurkama.

 

Sigh bili isto dobri, mada su mi mnogo interesantniji muzicki na albumu, ali sve jedno cepaju i vredi videti kuju onu japansku.

 

to sto stormtrooper kaze je tacno. Ako neko zeli vrhunskom onaj dirtbag metalsko zezanje za malo para, ovo je pravi festival.

 

mislim da sam se bas potrudio da pijem mnogo i da bas uzivam, kupio dve majice, bio u hotelu, i potrosio mozda 250-300 jedva ako racunamo i kartu.

 

stvarno dzabaka

Da, da ta kiša je bila zlo. Mene je uhvatila na onoj VIP terasi. Jezivo sam prošao, bukvalno mokar do gole kože. Sećam se skinuao sam majcu sa sebe jer je jednostavno bilo toliko mokra da je bilo bezveze i nositi je. Kosa mi je bila potpuno mokrao kao posle pranja,a pantalone se zalepile za mene...

Ali, eto bar tu sreće, ostao sam sve do posle Ihsahna, onako mokar, od glave do pete, ali srećom nisam navukao ništa od upale pluća, groznice ili nešto slično mada nije bilo ni malo naivno. Happy ending...

Joj, meni je taj Sign bio opšti urnebes, ona riba sa krilima, saksofonom, polivena krvlju...:) muzika, tu i tamo...evo baš gledam Laza je uz pomoć photo passa islikao pun kurac fotki Sigh-a, biće veselo postaviti ih:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i mene. rekoh sebi kako necu da smaram ljude po yumetalu gde, sta i kako, ali posto vidim da vas zanima da krenem...

 

dosli u Prag u nedelju posle ponoci. blejali dva dana, obilazili sve i svja, noge nam otpale ko majmunima koliko smo pesacili ali nam je prevrh bilo. u sredu nesto malo posle podne dosli u Jaromer, dovukli nekako one nase torbuljake do Josefova, i veci dao dana proveli cekajuci u kojekakvim redovima po suncu(ovo mi je inace najveca zamerka na festival). jbt, ortak cekao u redu za vip kamp, ja u redu za karte, pa onda onaj red za narukvice(srecom nekim cudom u njemu nisam morao da cekam). mislim da nam je na cekanje u redovima tog dana otpalo 5 sati sigurno, sreca pa samo se podelili. ceo nulti dan je gomila ljudi cekala u redovima. taj dan odgledasmo pola nekog cekog melodic death benda, i ceo Prvni Hore, koji su mi super uzivo bili(ovo mu dodje neka njihova verzija Hesus Attora).

 

market prebrutalan, imaju sve (osim Discordance Axis i Gridlink originala :( ) . cene na festivalu su super, hrana je odlicna, anije skupa uopste. kul im je i ovaj bioskop skroz, samo ja nisam imao vremena za to, a ni za meet & greet.

 

e sad po danima/bendovima, ovde ima podosta, pa koga sta zanima nek cita, ostalo nek preskoci:

--------------------------------------------------

prvi dan:

disfigured corpse- bend koji je (zvanicno) otvorio festival, bas superiska grind, meni je jako kul bilo

 

short sharp shock- ove ljude je tonac toliko drndao i zasrao stvar da je ceo bend kasnio pola sata. i nisu me nesto preterano dusevili, not my cup of tea, ali deluju kul likovi ovako

 

afgrund-totalni pokid! nenarmalan bubnjar, grindcore at it's best, njih sam bas eleo da vidim i mogu da potvrdim da razbijaju uzivo

 

rotten sound-manje vise sve sto sam rekao i za afgrund, razbili su, dobre sutke, bila i obrada napalma, super nastup, enjoyed qute much

 

suicidal angels-najdosadniji bend u svemiru. izbegavati u sirokom luku

 

black dahilia murder-ja ovakve bendove ne slusam, ali su me nagovorili da dodjem da ih gledam i mogu da kazem da kidaju uzivo, mada je meni ovo za kucno slusanje opet njah.

 

obucari- soidno zvuce uzivo, drze se kol'ko - tol'ko, ali ih njihove kolege Monstrosity siju za deset duzina po energiji uzivo. drago mi je sto sam ih konacno odgledao

 

ensiferium sam slusao/gledao sa strane, hteo sam da zauzmem dobro mesto za gojiru.

 

Gojira-jaoooooooooooooooooj, pokid totalni. setlista odlicna, kao sto rece azal stvari sa poslednja dva albuma samo, na njima sam ispustio dusku koliko sam skakao i krljao se, prebrutalan nastup, must see them again :). ocekivao sam da ce da pokidaju, a oni su uspeli da opravdaju moja ocekivanja (a i da ih prevazidju). gomila slatkih devojaka na Gojiri inace :wub:

 

potrcao na drugi stejdz kad se Gojira zavrsila, da gledam Lock Up, kad ono, Sepultura. nisam hteo da se krljam u masi, tako da sam ih gledao iz daljine,a kraj nastupa sa strane(zauzimao mesta za Fear Factory). prebrutalan nastup su imali, bend koji je i dalje prepun energije uzivo, skidam im kapu, i nadam se da cu imati prilike ponovo da ih gledam i da se krljam na njima(posto je to ovaj put izostalo). sviraju dosta starih stvari inace, koje kao sto rekoh odlicno zvuce. konacno cuh Arise i Territiry uzivo :D

 

Fear Factory-dobra setlista, gledao ih iz prvih redova skakao, falila mi Linchpin mozda, ali nije bitno, stvarno odlican nastup, mada mi se cini da je publika(osim bas napred, u prvih par redova) bila mrtva za vreme njihovog nastupa. super nastup, iskakah se i ovde dobro, mada me je ova moja torbica koju sam vucarao ceo fest zestoko opterecivala ovom prilikom jer nisam imao koga da smaram da mi je pridrzi, da se iskacem posteno

 

odgledali malo Bodoma (prvih par stvari) i zapalili u kamp

 

dosao na poslednjih par Gorgoroth pesama, smor zivi, raspad, presmesno i jadno. cak je i Aura Noir bila bolja od ovih

 

Candlemass su mi ok bili, dobra setlista, ja sam pevao kao konj, ali mi ipak nije bilo tako dobro na njima kao sto sma ocekovao da ce mi biti, ne znam zbog ceka. da li zato sto mi pesme koje peva Mesiah nisu zvucale onako kako sam zamisljao, ili zato sto i ovaj novi pevac ide na kurac sa Dio forama, ne znam. da se razumemo, super nastup, i meni je prevrh bilo na njima, sam je izostao onaj osecaj ekstaze koji sam ocekivao a cu doziveti (:haha:). valjda je ovo u pitanju:

Bendovi koji su bili dobri ali nisu za festival nego za mali klub i posvecene fanove. Macabre, Jesu, Candlemass.

uhvatio trzalicu inace.

 

Despised Icon-prebrutlan nastup, njih ne slusam inace, i slazem se sa azalom da im je muzika dosadnjikava, ali realno bend je prepun energije, nastup su skroz profi doradili, dosta je sutki bilo, i ja im skidam kapu

 

GWAR-hahahahhahahahaha. carevi. ja sam umirao od smeha za vreme njihovog nastupa, prevrh zabava i zezancija, ovo je bas bend koji me je odusevio. nisam smeo/hteo da se probijam bas u prve redove, mada sam zeleo, ali nisam zeleo da me isprskaju(tj bar ne mnogo, posto ovo naravno ipak nisam izbegao, jer nisam mogao da budem ne znam ni ja koliko pozadi za vreme ovog nastupa). bend koji je bas super uzivo, ovako zezanje, sega, metal :rockdevil: , bas bih voleo da ih vidim uzivo ponovo. sem toga, kako da ne ostanete odusevljeni koncertom, na kome 15 sec nakon pocetka liku odseku glavu na bini macem od 2 metra.

jebes ramstajn, GWAR kostimi, efekti i nastup mi ipak nekako deluju zabavnije(nisam gledao Rammstein uzivo, tako da serem, al' dobro).

 

------------------------------

drugi dan:

Gaza-prebrutalan nastup, bar poslednjih 10-15 minuta koje sam uspao da vidim, jer sam kasnio. ovo mi je bas beda sto sam uspeo da zakasnim, tj da ne odgledam sve, al' malo smo oduzili sa doruckom, nisam vodio paznju o vremenu, guzva na ulazu i jbg. preiskren nastup, kao da sam gledao onaj Neurosis-Locut Star live. u svakom slucaju odlican i preiskren bend

 

Proghma-C - super nastup, zika, bas sam uzivao

 

Bonded by Blood-mnogo bolji od Suicidal Angels-a, simpa skroz

 

Callisto-pokidali isto, bubnjar ubica, odlcino bilo stvarno, steta sto je po danu i na otvorenom bilo

 

Devourment- ovo sam islio da iskuliram, ali sam na kraju otisao sa ortakakom i ne bi mi zao, jer onda ne bih video onog majmuna(br 1) koji se skinuo. ali i pored toga super nastup

 

Kylesa-ubili. skakao kao nenormalan, super publika, setlista, gomila enerije i na bini i u publici. najaci car mi je ova riba gitarista, na kraji nije imala trzalicu pri ruci da baci, i skine i baci neku narukvicu kozu, nesto kao kileri ali ije tako rtrdirano

 

Monstrosity-odlican i energican nastup, steta sto su tako kratko svirali(samo 4 pesme), imali su problema sa namestanjem pa su ih skratili.

 

 

Sigh-auf, nenormalno. riba je luda skorz, pokidali skroz

 

Sybreed dobi bili skroz, mada sam ja od njih jeino prvi album slusao. odliccan nastup sa dosta energije, pevac im super posao radi, ogao bi njegov kolega iz Mnemica malo da se ugleda na njega

 

Necrophagist-odgledao prvih par pesama, pocele noge da me bole a oni da me smaraju, pa sam ostatak nastupa gledao sa one neke terasice kao(sto mi je inace vrh stvar bila i veliki plus na festu.

 

Hypnos -onako. ok nastup, ali nisam svrsio nesto u gace sad

 

Ill Nino-njih sams a terasice odgledao isto, mislim da mi je ovo bilo prvi put da ih cujem kako uopste zvuce. pevac mi je bio presmesan sa onim "neki pevaci bi vam sad rekli-hocu da vidim mosh pit, circle pit, ali evo ja vam to ne trazim, ja zelim samo da vam bude lepo i da se svi lepo zabavite, tako da radite sta god vas cini da se tako osecate"

 

Mnemic-osim vokala ja nisam imao neke druge zamerke na nastup, super enegija, kontakt sa publikom ne kontam sta vam je smetalo toliko

 

Converge-OJEB! ja sam se krljao kao lud, super setlista, najjace mi je bilo ono kad je za vreme Worms will feed(mislim) napravio ogroman prazan prostor za wall of death, i to je tako bilo prazno jedno minut,svi stoje, dok bend na bini krlja, prebrutalna scena. kontam da je jedan on jacih nastupa na festu, must see live again. ovde sam se nakupio modrica kao nezdrav, ali je vredelo, mnogo mocno bilo. pogotovo mi je vrh bilo kad su ovi iz Kylese istrcali na binu da otpevaju jedan deo umesto basiste

 

posle ovoga trcao na Lock Up, koji su imali odlican nastup isto, Terrorizer kvltovi legli kao poruceni, bend odlican, kontam da su mi bili u rangu sa Napalmima ako ne i bolji. sad kad sam video Tompu uzivo definitivno mogu da kazem da je mi je lik isti azal, haha. odlican nastup, na zalsot posle Converge-a nisam imao snage za sutku

 

Devin-nastup veceri po mom miljenju, a mozda i festivala. prosuo par super fora, pocinje koncert, krece Addicted!, krece kisa, kao u nekom filmu sve, ja prsnem skorz, pocne da mi se jebe za sve, da li cu da pokisnem ili ne, smao krenem da skacem, igram, pevam sa preogromnim kezom na faci. mnogo mocan nastup, pozitivna atmosfera vrlo, bas sam uzivao, dobra setlista, meni jes' bilo cudno sto je Gaiu svirao, ali mi je to bas super bilo, jer je nekako netipicno i iznenadjenje bilo. premocan, ali premocan nastuo, Devin car, prelepo

 

kanibale gledao drugu polovinu nastupa, nije mi imalo smisla gledati ih posle devina, koji me je skroz opustio.

 

Ihsanh-mnogo mocan nastup, ja sam onako mokar/golisav dosao da ga gledam, i pokidao je lik, dobra setlista, zao mi samo sto Misanthrope nije svirao i sto nije bilo saksofona. ali predobar nastup, zaista, mnogo mocno sve

 

Napalm Death-ojebali kao i sto sam ocekivao. retard koji se skinuo(br 2) nije uspeo da mi pokvari nastup, dosta enrigje, dobra lista, carevi i legende

 

Aura Noir-ovi su imali nekih tehnickih poteskoca sa gitarom, a ja sam bio mokar, tako da sam zapalio posle pre 3-4 pesme. ali dobar nastup ono sto sam video

 

------------------------------------------

dan treci:

 

Coock and Ball torture-poceli 10 minuta ranije, tako da su 40 minuta svirali, super su mi bili, onako taman da se dobro razbudim

 

Sadist-onako pola pola, ima dobrih momenata, mada su mi u globalu dosadni malko. ali fin nastup

 

Ball Sagoth-hahahaha

 

Origin-dobar nastup, ok publika, sta ti ja znam, meni ok, mada ne onanisem nesto na njih

 

Madder Mortem-simpa nastup

 

Lyzanxia- od ovih manje poznatih thrash bendova oni su mi mozda najinteresantniji bili, mada sam ih gledao/slusao sa terase

 

Moonsorrow-ovo sam takodje sa terasice gledao, onako, kontam da su fanovi bili zadovoljni

 

Jesu-dobar nastup, mada kao sto azal rece moda bolje za klub neki. na pola poslednje pesme, sam morao polako da krenem ka drugoj bini, da zauzimam mesto za Macabre, ali su mi dobri bili skroz, jedino mi bzvz bilo sto se cula Macbre tonska za vreme nastupa Jesu-a

 

Macabre-isto ovo sto azal rece za klun neki. sjajan nastup, oni kao bend su mi opravdali occekivanja, mada sam dobio izrazito jaku zelju da izgazim neke retarde u publici koji su mi iski na zivce. sjajan nastup, ali kontam da ih moram gledati na Obscene Extreme festu, sa adekvatinijom publikom

 

DSO- sjano, super atmosfera, bas je kul nekako sve bilo, steta sto nisu mogli duze da sviraju. bas, bas dobar nastup, isto jedan od boljih na festu

 

Voivod- dobar nastup

 

Tankard-dobra zurka i pijancenje

 

Dying Festus-ovo sam sa strane gledao, dobro bilo

 

Meshuggah-ubice. sjajan zvuk, nastup sve. isto kontam jedan od nabpljih nastupa na festu. setlista mi je malo njah, voleo bih vise starih stvari da je bilo, posto ne onanisem na Obzen toliko, jbg(daleko od toga da jelos album, ali mi je Nothing keva ipak). prebrutalan koncert u svakom slucaju, malo sam skakao, malo ih gledao na miru

 

Hypocrisy-super nastup, konacno cuh Eraser uzivo

 

Agnostici ok bili, Brajdi dobri isto. Odlgedao Sarke jos kulta radi, i mogu reci da mi je vrlo dojmio kao bend, super muzika.

 

hteo sam da ostanem na Watainu i Barren Earth-u, ali je neka kisica cas pocinjala, cas ne, a ja ostavio neke stvari da se suse, a i noge su mi otpadale, tako da sam zapalio.

--------------------------------------------------------------------------------

 

sve u svemu: odlican fest, izbor bendova, ogranizacija skorz super, vrlo sam zadovoljan, najveeca zamerka su mi te guzve nultog i prvog dana sto su bile, trebalo bi nekako to bolje da srede.

hrana kao sto rekoh super, ta terasica preko puta bine odlicna ideja, ako ti se neki bend gleda onako,ili samo slusa, taman da dodjes da se iskuliras, ja sam zbog vip kampa imao dzabe ulaz tu, a mislim da moze da se kupi neka narukvica koja je jedan token.

 

 

edit:kol'ki post :(

Edited by Uruk Hai
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

@svi:pa jbg ja sam tamo isao bednove da gledam :D. inace nisam ni hteo da pisem izvestaj nikakav da se smaram, ali kad su svi pisali, sto ne bih onda i ja :D. takodje nisam planirao ni ovoliko benodva u startu da gledam(ja sam hteo jedno 40ak max, a na kraju sam gledao blizu 60 bendova), ali me nagovorise ljudi da gledam te Black Dahile, Devourmente i slicno, i nisam se pokajao. a posle kad sam izvalio terasicu, pa sam neke bedove(Ill Nino, Lyxzaniu, Moonsorow) mogao odalte da gledam sedeci. inace, ta terasica je taodje kul jer dolaze cesto ljudi iz bendova da kuliraju, pa koga je mrzelo da se smara sa meet & greet mogao je tamo da nahvata clanove nekih bendova(ja i ortak smo se slikali sa celom postavom callista :D). zato mi je kamp i zakon jer sam od jutra mogao da budem na festu, ako hocu da se iskuliram, odspavam popodene, sve mi je na 5 minuta itd. da sam bio u hradecu bilo bi jebeno stici u 10 ujutu na neke bendove.

 

inace vip kamp je skroz bezbendan, mi smo sa nekim dancima iz benda Eciton blejali bas super zezanje. tusevi su super isto, a sto se vel'ke nuzde tice(toi toi ne dolazi u obzir naravno), moze se ici na zeleznicu stanicu u Jaromer ili odete u n egde u Josefovu na kafu/pivo pa se posluzite njihovim toaletom, mislim da je to mnogo bolja opcija nego toi toi usrani.

 

@azal: meni je ok zvucao, ali kaze ortak da se provaljivalo da kad je pevao clean delove da su bili semplovi ili tako neko sranje izgleda(vokoder, procesor, stagod). meni je super bilo za vreme njihovog nastupa, ali cinjenica je da su presisali. mada meni su tu obucari i dalje najvise za penziju, realno

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...