Jump to content

2010.05.29. *SKC, Beograd* M A Y H E M


Recommended Posts

Zna li iko tačnu tracklistu?

 

Pagan Fears

Ancient Skin

My Death

Cursed In Eternity

A Time To Die

Illuminate Eliminate

From The Dark Past

Freezing Moon

Silvester Anfang

Deathcrush

Whore

Buried By Time And Dust

De Mysteriis Dom Sathanas

 

Moguće da sam negde pogrešio redosled, ali to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantastican koncert, svaka im cast. Zvuk je bio iznenadjujuce dobar za SKC. To sto su prekinuli koncert je nevidjeno kretenski ispalo. Jos su trbali da sviraju Anti, Carnage i Pure Fucking Armageddon.

 

Inace, bio je i after party, tj. Atilla je u jednom momentu rekao da treba otici negde i neko je spomenuo Voodoo pa smo seli u tri taxija i otisli u tamo, kasnije su dosli i Silmaeth i jos par ljudi i crew-a i ostali su do 04:20.

 

Stvarno su legende svi.

Edited by Svart

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Divine - Koliko sam shvatio, njima je radio zvuk neki matorac tamo, koji izgleda nije nikad nista zesce slusao od AC/DC-a. Treba da ga je sramota sto je upropastio koncert ljudima jer je zvuk bio OCAJAN. Mnogo su bolje zvucali u maloj sali SKC-a kad su svirali pre par meseci. U svakom slucaju, nije los nastup bio.

 

Guru Of Darkness - "Quite possibly the worst band ever." Svaki komentar je suvisan.

 

Noctiferia - Nisam najbolje ispratio, ali koliko sam uspeo da cujem, tehnicki savrseno sviraju, jedino sto ta muzika nije za svakoga, i mislim da se najmanje "uklapaju" od svih bendova ali u svakom slucaju nista negativno!

 

Mayhem - koliko sam ocekivao da ce biti lose, zapravo sam se iznenadio. Prvih 3-4 pesme sam gledao sa uzivanjem i video da je stvarno mnogo dobra svirka. Medjutim kako je vreme prolazilo, smorio sam se kada sam primetio da jedini onaj Francuz (gitarista) uziva dok svira, i Attila koji i dalje daje sve od sebe da to lici na nesto. Gitarista i basista bolje da sednu negde sa strane i da sviraju sedecki sto se mene tice, jer samo kvare utisak i tacno se vidi da im nije vise stalo do crnog metala i satane vec da moraju od Mayhem-a (kao ime) da zive. Hellhammer jer objasnio kako se svira bubanj.

 

Koncert kao koncert je bio dobar, ali subjektivno gledano, gledao/slusao sam i mnogo boljih.

 

P.S. Hteo bih samo da pozdravim sve "tr00 domace metalce" koji su pili pivo dok su (konkretno sad za ovaj slucaj) I Divine svirali. Nemate pojma koliko je tesko uopste doci do toga da sviras ispred nekog velikog benda na turneji, i umesto da se podrze mladji kvalitetni bendovi (i ako je zvuk bio katastrofa)...ma, treba da vas je sramota sto nista ispostovali bend. Naravno, to se ne odnosi na one koji nisu fizicki stigli da dodju na vreme. Toliko od mene.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Divine - Koliko sam shvatio, njima je radio zvuk neki matorac tamo, koji izgleda nije nikad nista zesce slusao od AC/DC-a. Treba da ga je sramota sto je upropastio koncert ljudima jer je zvuk bio OCAJAN. Mnogo su bolje zvucali u maloj sali SKC-a kad su svirali pre par meseci. U svakom slucaju, nije los nastup bio.

 

Guru Of Darkness - "Quite possibly the worst band ever." Svaki komentar je suvisan.

 

Noctiferia - Nisam najbolje ispratio, ali koliko sam uspeo da cujem, tehnicki savrseno sviraju, jedino sto ta muzika nije za svakoga, i mislim da se najmanje "uklapaju" od svih bendova ali u svakom slucaju nista negativno!

 

Mayhem - koliko sam ocekivao da ce biti lose, zapravo sam se iznenadio. Prvih 3-4 pesme sam gledao sa uzivanjem i video da je stvarno mnogo dobra svirka. Medjutim kako je vreme prolazilo, smorio sam se kada sam primetio da jedini onaj Francuz (gitarista) uziva dok svira, i Attila koji i dalje daje sve od sebe da to lici na nesto. Gitarista i basista bolje da sednu negde sa strane i da sviraju sedecki sto se mene tice, jer samo kvare utisak i tacno se vidi da im nije vise stalo do crnog metala i satane vec da moraju od Mayhem-a (kao ime) da zive. Hellhammer jer objasnio kako se svira bubanj.

 

Koncert kao koncert je bio dobar, ali subjektivno gledano, gledao/slusao sam i mnogo boljih.

 

P.S. Hteo bih samo da pozdravim sve "tr00 domace metalce" koji su pili pivo dok su (konkretno sad za ovaj slucaj) I Divine svirali. Nemate pojma koliko je tesko uopste doci do toga da sviras ispred nekog velikog benda na turneji, i umesto da se podrze mladji kvalitetni bendovi (i ako je zvuk bio katastrofa)...ma, treba da vas je sramota sto nista ispostovali bend. Naravno, to se ne odnosi na one koji nisu fizicki stigli da dodju na vreme. Toliko od mene.

 

 

Koliko videh, taj I Divine su prodavali neko govance od svog promo diska bez ikakvog omota za 5 Evra. Sto se mene tice, u tom slucaju ni ne zasluzuju bolje oko podrske i tih blablabla sranja, pa ko im jebe mater.

Guru Of Darkness je bio LOL! a ona Noctiferia apsolutna bljuzga, al' koga briga uostalom.

Da se ne lazemo, MAYHEM je odavno komercijala, nema tu vise nista od te underground posvecenosti tako da se u startu trebalo pripremiti na nekakvo razocarenje. Medjutim, ispalo daleeeeko od neke tezge, onaj njihov nastup sinoc stvarno bio FANTASTICAN, kapa dole.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam fan black metala i skoro sa podsmehom sam otisla na koncert da gledam te "bljekere" koji mi tu nesto kreste i igraju se usisivaca....ali kako sam se grdno zeznula.

 

Attila me naprosto ostavio bez teksta. Majko mila sta taj covek radi sa glasom, kako je elegantno premorbidan i kako uspeva ono sve da radi sa glasom i dalje mi nije jasno. Neverovatan covek i razlog sto cu ubuduce na black metal da gledam sa mnogo vise postovanja nego do sada. Ono sinoc je bilo sve sem standardnih usisivaca i skicanja.

 

O Hellhammeru da ne pricam. Zabola sam se blizu njega da gledam sta covek radi...i samo mi nije jasno otkud mu izdrzljivost za ono ubijanje sinoc. Na ostale nisam nesto obracala paznju, jer su me ova dvojica naprosto omadjijala.

 

Sve u svemu, jedno veliko black metal iznenadjenje koje je cak i kod mene izazavalo osecaj apsolutnog postovanjanja! Mogu samo jos da kazem da mi je zao ljudi koji stvarno slusaju black metal, a koji nisu bili.

 

Priznajem mea culpa za prethodni podsmeh, a odoh sada da se malo vise upoznam sa radom Mayhema - stekli su jos jednog fana :pivopije::pivopije::pivopije:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mamu im jebem!!! A narochito onom majmunu iz obezbedjenja shto je sedeo na bini!! Koji kurac ima njega da gledam??

Taj saban je mene iznervirao jos na Gamma Ray-u.

 

 

Takvo kretensko ponasanje ne pamtim kad sam video.

 

 

 

 

 

 

 

@bane:jebi ga,pivo je pivo... :alkos::bigblue: 

EDIT:OK,ajde manje-vise zbog piva,vec zbog ekipe koja je bila tu napolju...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kriki

Imam ja snimak De Mysteriis Dom Sathanas i Freezing Moon-a, kada uplodujem okacicu...

Inace, Atila je objasnio neke stvari, stvarno svaka cast! Na youtube snimcima zvuci kao govno, ali jebeno na svim snimcima,ali ono sinoc, pa ja sam se raspametio... Bolji vokal odavno nisam cuo uzivo! Takodje, napomenuo bi da onako treba da zvuci black metal, da i nefanove toga raspamete...

O hellhammeru necu ni da pricam, covek razara onaj dobar bubanj...

Moram da priznam, ali Mayhem je mnogo bolje zvucao od Deicide, stvarno su razorili...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi bend nisam ni cuo, drugi je kult nevidjeni, treci su mi smorina jbg.

Mayhem, bez kommentara. Nemam reci da opisem ono. Objasnili su jbg kako se svira bm. Jedan Hellhammer je toliko prijatan i ljubazan da je to strasno. Cuo sam npr da Benton nije hteo nikog da pogleda. A covek koji svira/je svirao u Mayhemu, Arcturusu, Dimmu Borgiru, Kovenantu,... je odgovarao na pitanja, slikao se, uzimao demo snimke od nekih ljudi, ispotpisivao se,.. Mislim svaka cast Mayhemu. Najbolji bm koncert na ovim prostorima.

 

Brate u pravu si. Hellhammer je kralj, ja u zivotu nisam sreo ljubazniju osobu od njega (od poznatih metalaca). Svaka mu cast. Pristao je na fotograisanje preljubazno.

Bog ga blagoslovio.:)

 

 

P.S. Hteo bih samo da pozdravim sve "tr00 domace metalce" koji su pili pivo dok su (konkretno sad za ovaj slucaj) I Divine svirali. Nemate pojma koliko je tesko uopste doci do toga da sviras ispred nekog velikog benda na turneji, i umesto da se podrze mladji kvalitetni bendovi (i ako je zvuk bio katastrofa)...ma, treba da vas je sramota sto nista ispostovali bend. Naravno, to se ne odnosi na one koji nisu fizicki stigli da dodju na vreme. Toliko od mene.

 

Sad mi je mirna savest jer sam ispostavao sva 4 benda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitah hellhammera sta je sa Arcturusom , rekao je da i Garm i Vortex su u bendu na vokalima, pa eto mozda znate za to , a mozda i ne pa mozda nekom i znaci ... :)

 

Inace mislim da sam gledao sve redom BM bendove ( c.forest, imapled, gorgoroth, watain, cradle, jebem li ga sta jos sve zivo sto svirali ( sem dissection-a , d.borgira ) ) , ali ovo pre neki dan je bio totalni SEX ! Ubica na mesto .

 

Mislim da ste ujedno i prisustvovali poslednjem extremnom, ako ne i poslednjem metal koncertu ... nema smisla vise raditi ista... odo da radim Skunk Anansie, Carl Cox-a i ostalu boraniju ... ;)

 

ave !:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mislim da ste ujedno i prisustvovali poslednjem extremnom, ako ne i poslednjem metal koncertu ... nema smisla vise raditi ista... odo da radim Skunk Anansie, Carl Cox-a i ostalu boraniju ...

 

 

I na kraju, sta bi? Je li ti iko iz SKC ponudio bilo kakvo (barem izmisljeno) objasnjenje za ono?

 

Mamicu im, kako su se funkcionercici prepali da im neko ne spocita da kvare nasu naprednu a ipak na tradicionalnim svetosavskim principima odgojenu srBsku mladez!

 

Sto bi May Result rekao: "Oh kako vas mrzim sve" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...