Jump to content

2010.08.11-16. *Budimpešta* Sziget Festival


Huszar

Recommended Posts

Kako 5 dana kad traje od 11.-16. Aug? Mene sa ovog Szigeta samo Maideni zanimaju, mada bih gledao i druge bendove kad bih dobio kartu za ceo festival. Kao i na Exitu, svakakvi nastupaju. Metal se ne isplati. :icon_ne: Wacken je izgleda jedini pravi festival. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako 5 dana kad traje od 11.-16. Aug?

Gledao sam raspored bendova po danima (za Metal Hammer stage) i ima za 5 dana (plus 'nulti' i '-1').

 

 

 

Anyway,jos razmisljam za ovo...should I stay or should I go... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema vremena,tj. cisto sumnjam da cemu sad odgovoriti :)

 

 

 

 

 

 

 

Inace,naravno da je dozvoljeno da unosenje i kamera i fotoaparata i oruzja i svega.

 

Iako na karti pise drugacije to prakticno niko ne kontrolise.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema vremena,tj. cisto sumnjam da cemu sad odgovoriti :)

 

 

 

 

 

 

 

Inace,naravno da je dozvoljeno da unosenje i kamera i fotoaparata i oruzja i svega.

 

Iako na karti pise drugacije to prakticno niko ne kontrolise.

 

 

 

 

si sarkastican ili ozbiljno? xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar koncert. Na netu sam nashao da je kapacitet Main Stage-a 50 000, a ako je tako, onda je juche na Maidenima bilo 30 000 - 40 000. Najvishe mi se dopala raspolozhenost benda za svirku. Dave je bio mnogo zhivahniji nego shto sam navikao na njega. Bruce je isto bio mnogo bolje volje nego obichno, par puta je komunicirao s publikom, chak se i nashalio s nekim iz publike pretivshi mu kaznom jer je downlowdovao The Final Frontier, rekavshi da ga je ukrao. :mhihi: Par puta se Bruce-ov glas slabije chuo zbog kratkih prekida, na pochetku zvuk nije bio bash chist. Jedino sam se iznenadio kako ima malo pirotehnichkih efekata. I nije mi jasno shto Bruce nosi tu zimsku kapu u sred leta. :razz:

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja prva posjeta Sziget festivalu, a peti put da sam uzivo gledao Iron Maiden. Sto se mene tice, apsolutno sam zadovoljan koncertom Maidena, set-lista priblizna mojim ocekivanjima. Znao sam da nece svirati "Run to the Hills", ali sam mislio da nema sanse da izostave "The Trooper", kad ono koncert prodje i bez ove pjesme. Uz duzno postovanje prema Maiden klasicima, ipak mi nije mi mnogo smetalo odsustvo ovih pjesama, naprotiv. Repertoar je sa pjesmama iz ove decenije izgledao dosta osvjezen, drago mi je da sam konacno uzivo cuo "Ghost of the Navigator", dok je za mene ipak vrhunac bila "Blood Brothers". Zaista me je prijatno iznenadilo i na neki nacin dirnulo izvodjenje te odlicne pjesme, ovaj put uz posvetu R.J. Diou! Na kraju regularnog dijela koncerta vidjesmo i tog novog Eddiea, ovaj put u Alien fazonu, sve sa gitarom u rukama ;)

Nemam skoro nikakvih zamjerki na kvalitet zvuka, tako da osim tog gafa sa basom na drugoj pjesmi (kojeg ja iskreno nisam uopste ni konstatovao) i stekanja mikrofona na pocetku "No More Lies" ako se ne varam, mogu reci da se sve culo dosta jasno i glasno, a zadovoljan sam i kako je Dickinson pjevao.

Ovaj put nisam htio da se probijam sasvim naprijed, nego sam odlucio da sa manje strasti, a sa vise paznje odgledam koncert, pa sam stao na nekih 30-40 metara od stejdza po sredini, odakle sam sve odlicno vidio i cuo. Cak je i na toj poziciji bilo povremenog guranja i sutki, ali mi nije mnogo smetalo. Da kazem da su se tokom prvih nekoliko pjesama u masi, veoma blizu bine, vijorile dvije srpske zastave!

Koncert je, racunajuci intro sa razglasa i bis na kraju, trajao 1h i 54 minuta. Nisam vodio evidenciju o redoslijedu sviranih pjesama, pa iskopah ovu setlistu, rekao bih da je tacna sasvim: http://www.setlist.f...y-13d5a129.html

Vec ranije sam bio odlucio da na Szigetu uzmem i novu Maiden majicu, pa je nakon dugog razmisljanja ovaj put izbor pao na bijelu Eldorado majicu kratkih rukava. :)

Po zavrsetku koncerta Iron Maiden, pronasli smo MTV Headbangers sator gdje su nastupali Kamelot. Upali smo tacno na pocetak njihovog nastupa. Da li zbog toga sto mi je u glavi bio odlican Maidenov koncert, ili zbog umora koji me je hvatao, tesko sam svario prelaz u novi ambijent u satoru, pa mi je Kamelotov nastup bio potpuna druga prica. Gledano sa mjesta na kojem smo bili, zvuk je generalno bio los, bucan i mutan, vokal nedovoljno razgovjetan, gitare skoro neprimjetne. I pored toga, po mojoj procjeni je u satoru bilo oko 2000 ljudi. Zapamtio sam da su svirali "Rule the World", "When the Lights are Down", "Center of the Universe", "The Haunting - Somewhere in Time", "Karma", "Forever"… Izasli smo kad je trebalo da odsviraju nesto na bis.

Sto se tice samog festivala, prema ocekivanju puno naroda, guzvi, satora, stejdzeva, svega i svacega… Ipak je tih nekoliko sati koje smo tamo proveli nedovoljno da bih stvorio konkretniju sliku o ovom festivalu.

Na kraju pozdrav svim saputnicima iz Maiden Serbia kombija, kao i novosadskoj ekipi koju smo sreli tamo! :srbija:

Up the Irons!

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...